Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszakai leszoktató pelenka fórum

Éjszakai leszoktató pelenka (beszélgetős fórum)


13. bmaya1986 (válaszként erre: 11. - Lagnes86)
2018. okt. 2. 11:02

Próbáld ki a pisicsengot

Sok felét kapni. Nem kell drágat venni, én egy külföldi oldalról rendeltem, itthon a használt is horror. Minden jót :)

12. 45ba38a594 (válaszként erre: 11. - Lagnes86)
2018. szept. 29. 16:14
Akkor azt hiszem, megvan a magyarázat is!!!
2018. szept. 28. 18:47

Az éjjeli együtt alvás: a húga is velünk alszik, ő sajnos a kezdetektől, és kb 8 hós korától a mi ágyunkban. Átmenetileg a szüleimnél lakunk, mert építkezünk, ha kész a házunk, mindkét gyerek megy a saját szobájába - addig nem erőltetem, fölösleges, mert itt is csak 2 szoba van.

3 éves múlt, igen, normális ennyi idősen az éjjeli baleset. Csak az a furcsa, hogy egyszer már ágytiszta volt, csak visszaesett. Valószínűleg lelki okai vannak, túl sok változás t, és fog történni mostanában.

2018. szept. 28. 16:10

[link]

Mi mindent vizsgálnak, ha egy gyerek bepisil éjszakánként?


A gyerekek többsége körülbelül 3 éves korára már szobatiszta, és egy kicsivel később már ágytiszta is. De nagyon különbözőképpen érünk, ez elhúzódhat akár 6-7 éves korig is, és lehet, hogy nincs a háttérben semmi kóros. Azért 5-6 éves korban, tehát iskolába menetel idején már érdemes bizonyos vizsgálatokat elvégezni, hogy megnézzük, nincs-e valamilyen szervi oka a bepisilésnek.

9. 45ba38a594 (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2018. szept. 28. 15:54
Hááááát, azért ezzel vitatkoznék!! 3 évesen szerintem nem teljesen normális ha nem szobatiszta egy gyerek, de ez az én egyéni véleményem, nem akarok vitatkozni senkivel!!!
8. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2018. szept. 28. 11:04

Minden gyerek akkor lesz szobatiszta, ha megérett rá. Nem lehet siettetni, mert minden gyerek más, és sok oka lehet, az éjszakai bepisilésnek is.

[link]

2018. szept. 28. 10:29
Mi az a leszoktató pelenka?
6. aszparagusz (válaszként erre: 4. - 45ba38a594)
2018. szept. 28. 10:17
A gyerek kb. 3 éves. Teljesen normális, hogy éjszaka még nem szobatiszta.
2018. szept. 28. 10:08

Én nem költöttem ilyen marhaságokra!

Nekem ugyan lányom van,és 20 hónaposan éjjel-nappal szobatiszta lett,de én bizony 3-4 óránként ha aludt ha nem rátettem a bilire.Simán pisilt bele még akkor is ha aludt.Reggel az első mozdulatánál vágtam rá a bilire.Mikor ezt megszokta akkor már fogta éjjel az alfelét és sírt hogy ültessem a bilire.Ez kb 1 hónap volt.

4. 45ba38a594 (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2018. szept. 28. 09:58

Szia!

Egy jó tanács ha megfogadod, mivel anno átestünk rajt.

Az, hogy pár hete átszokott hozzátok és veletek alszik, nagyon rossz megoldásnak tartom, nem beszélve a vele járó macerára, ill. arra, hogy nagyon nehéz lesz visszaszoktatni a helyére. Nálunk is nagyon nehezen ment, kb. 3-4 este sírt, de utána visszazökkent, persze sajnáltam, de az nem megoldás hogy egy ekkora gyerek a szüleivel aludjon. (Gondolok itt pl. a házaséletre is)


Az éjjeli bepisiléssel kapcsolatban: este nem iszik túl sokat? Netán nem lehetnek lelki problémák a kicsivel?

Szerintem ki kellene kérni egy gyermekorvos véleményét is.

2018. szept. 28. 09:54
Mennyi idős a fiad?
2. lagnes86 (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2018. szept. 28. 09:42

Bocsánat, heti 3-4 baleset szokott lenni korábban.


Az utóbbi egy hónapban adtam rá újra pelust, egyre ritkábban pisilt be, majd következett bő egy hét, amikor nem volt pisis a pelusa...

2018. szept. 28. 09:39

Sziasztok!

Tapasztalatok érdekelnek éjjeli leszoktató pelussal kapcsolatban.


Vázolnám a mi esetünket. Kisfiam kb.2,5 évesen lett szobatiszta, idén tavasszal. Nemsokkal utána ágytiszta lett...egy darabig. Nyáron rengeteg volt az éjjeli baleset (kb. heti 4-5). Pár hete átszokott hozzánk, velünk alszik, és baromi macera heti többször ágyneműt, 180x200-as matrac huzatát mosni :-( visszaadtam rá éjjelre a pelust (amúgy csak 7-es libero jó, másból kifolyik). Nemsokára bő egy hétig megint nem pisilt bele - levettük, 2.éjjel újra baleset.

Nem tudom, mit tehetnék. Ezért gondoltam leszoktató pelenkára.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook