Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet leszoktatni a babát a cícizésről? fórum

Hogy lehet leszoktatni a babát a cícizésről? (beszélgetős fórum)


8. Peppelínó (válaszként erre: 5. - Szőke85)
2010. márc. 4. 11:58
Szia! Kisebb korában elfogadta a játszó cumit? Az enyém 2-3 hónapos koráig fogadta el, azóta az se kell neki. Sőt mikor tavaly először volt tejcsatorna elzáródásom, és úgy is próbáltam ciciztetni, nagyon fájt, ezért feltettem a régebben használt bimbóvédőt, úgy már nem fogadta el a cicit, csak sírt.
7. Peppelínó (válaszként erre: 4. - Cb6e54c3d9)
2010. márc. 4. 11:52
Szia! Általában én is fekve szopiztatom (oldalt fekve). De az ölemben ülve is szokott cicizni, műtét után viszont az a megoldás sem jó, mert megütheti a sebet. :( A fiam sose fogadott el semmilyen tápszert, és tejpépet, meg gyerekitalt sem. Jobbulást a kicsinek!
6. Peppelínó (válaszként erre: 2. - MANCIKA123)
2010. márc. 4. 11:46
Szia! Cumisüvegből már rég nem fogad el semmit. De kipróbálom a kakaót tehéntejből készítve, és pohárból. Igaz pohárból nehezen megy még neki az ivás, mert a fele kifolyik. Csőrös pohából szoktam vízzel itatni.
2010. márc. 3. 15:54

Sziasztok!

Nekem 2 évesen kellett leszoktatnom Antibiótikumos kezelés miatt ugyanis beteg lettem.

Nagyon féltem hogy a lányom hogy fogja kibirni,hisz majdnemhogy csak anyatejet evett.

De megmutattam neki a receptet amin az orvos felírt ,és elmagyaráztam neki hogy nem cicizhet mert ő is beteg lesz.Én is rögtön kakaóval kináltam de nem kérte inkább elaludt mindkettő nélkül,persze nem éhesen.Kicsit nyüszögöt,de nem sírt.Másnap mikor cicizhetnékje volt már ő mondta hogy nem szabad.És meg kérdezte Mi történt anyukával?Itt már elfogadta a kakaót!

Úgy sajnáltuk,de ők olyan okosak,és megértik.

Minden nap kérte mutassam meg neki a ciciket,adott rá egy puszit és kész.

Most 2,5 éves és nagyon cumis lett,nagyon hiányzik neki a cici,már 2 cumival mászkál ha álmos és az egyiket az orrához dörgöli,gondolom a bimbó érzését utánozza.Kakaóval kell és kakaóval fekszik,sajna a székletét megfogja,de nem tudja elhagyni.Cumisüvegből nem iszik csak csőrős pohárral.A cumi viszont a mindene.

Én mig kicsi volt ülve szoptattam párnára fektetve,de mikor már nagyobb volt akkor én is csak oldalra feküüdve tudtam megetetni.

2010. márc. 3. 15:10
Nem tudom,de valakinek emelgetni kellene helyetted mindenképpen nem? Én fekve tudok csak szoptatni,máshogy el sem fogadja....még nem szokunk le (sajnos),mert nem iszik mást csak anyatejet.Épp ma kínáltam volna elöször kakaóval,de náthás lett reggelre.:(
3. MANCIKA123 (válaszként erre: 2. - MANCIKA123)
2010. márc. 3. 14:58
Bocsi elírtam:cicizésről.
2. MANCIKA123 (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2010. márc. 3. 14:57
Szia!A nagyobbik lányomat még anno ugy szoktattam le a cicizéről,hogy kakaót adtam neki este cumisüvegbe és az elég volt neki,imádta,mindig mire megidta elaludt.Persze felforralva,de ezt ugyis tudod.Aztán ez lehet hogy hülyeség de nálunk ez vált be.A kisebbik lányom 6 hónapos még szoptatom,nála lehet hogy más fog bejönni.
2010. márc. 3. 14:23
Kisfiam 15 hónapos, még szopizik. Egyre sűrűbben van tejcsatorna elzáródásom, gondolom attól, hogy mindig cicivel altatom el, és félálomban ráharap a bimbóra. Már 1 hónapja érzékeny az egyik bimbó, azt már oda se merem adni neki (legalább addig, míg teljesen helyre nem jön). Ráadásul műteni kell, az epeköveim ki kéne vetetni. Úgy tudom műtét után 1 hónapig nem emelhetek, és csak hanyatt feküdhetek. Hogy fogom úgy, szoptatni a babát, stb.?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook