Epekő (beszélgetős fórum)


1 2
44. Peppelínó (válaszként erre: 43. - Pancreas)
2012. jan. 28. 19:08

Szia!


Nekem 2010. novemberében távolították el az epehólyagomat a kövek miatt. Nem szokott hányingerem lenni a folyamatosan csorgó epe miatt. Ha csípős ételt, vagy nagyon zsírosat eszek, attól annyi bajom van (amit tapasztalni szoktam), hogy hascsikarás, és futás a mellékhelyiségbe, mert meghajt. Amitől rosszul voltam 1 hónapja (émelygés, hányinger 1,5 napon át) az a panírozott hagymakarikák voltak. Ezért megfogadtam ilyet többé nem eszek. Esetleg ha sűrűn eszik keveset, azt próbálta a párod? Azt mondják, az ilyen műtét után legalább napi 6X-i étkezés javasolt. (Momentán én ezt nem tartom be, de úgy tűnik nincs tőle bajom.)

2012. jan. 8. 19:47

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni! Párom epekő műtét után van egy évvel, és még mindig folyamatos hányingere van. Két gyomortükrözést is végeztek, mindkettő szerint tele van a gyomra epével. Az orvosok szerint éjszaka folyamatosan csorgó epe megtölti reggel a gyomrot, és azért van hányingere. Állítólag a folyamatosan csorgó epe az epehólyag eltávolítása után természetes dolog. Segítséget szeretnék kérni azoktól, akiknek eltávolították az epehólyagot, hogy hogyan tudnak ezzel együtt élni? Mit lehet ellene tenni?


Előre is köszönöm szépen!


J.

42. viktóriaanyu (válaszként erre: 41. - Peppelínó)
2010. márc. 13. 17:27
Ajkán,Magyar imre kórház.
41. Peppelínó (válaszként erre: 39. - Viktóriaanyu)
2010. márc. 13. 17:22
Téged, melyik kórházban műtöttek?
2010. márc. 13. 17:19
Nekem tavaly októberben volt hasi Uh vizsgálatom, amelynél kiderült, hogy epeköves vagyok. 2 db 10 mm-es, és pár db azoknál kisebb köveim vannak. Remélem nem sokat nőttek azóta. Beutalóm már van a szakorvoshoz, csak el kell mennem vele a kórházba. De ez még várat magára 1-2 hétig.
39. viktóriaanyu (válaszként erre: 38. - Peppelínó)
2010. márc. 13. 17:16
Akkor nekem írtó nagy szerencsém van.Vagy egyszer az életben sikerült nagyon jó orvosokat kifognom.
38. Peppelínó (válaszként erre: 36. - Viktóriaanyu)
2010. márc. 13. 17:11
Párom rokonának 2 éve volt ilyen műtéte. Ő, mikor felvette a 20 kg-os kisfiát, szétnyílt a köldökénél lévő varrás, és össze se varrták utánna az orvosok, hanem sebösszehúzó tapaszt kellett rátennie. Egy másik sebe, a 4-ből, pedig elfertőződött. Állítólag 99%, hogy az egyik seb mindenkinek elfertőződik műtét után.
37. Peppelínó (válaszként erre: 29. - Mucus00)
2010. márc. 13. 17:02
Barátnőm anyukája is eltette régen a köveit (akkor még hentes módjára vágták fel az embert, epekő műtétnél). Évekkel később szétporladt az üvegben az epekavicsa.
36. viktóriaanyu (válaszként erre: 17. - Peppelínó)
2010. márc. 12. 12:36
Én oldalt feküdtem már a kórházban is.Nekem nem mondták hogy csak hanyatt lehet feküdni.A lányomat is felvettem persze csak óvatosan.Mikor hazaértem a kórházból a kislányom épp labdázott és egyből a sebre dobta(persze véletlenül)úgyhogy hamar ki lett próbálva a varrás.Ja és műtét után 2 héttel töltött káposztát ettem,gondoltam letesztelem milyen munkát végeztek az orvosok.Azóta sincs semmi bajom,bármit ehetek.
35. caffi (válaszként erre: 34. - Mucus00)
2010. márc. 12. 11:29

Azt nem műtik....az kipisilós....hát a szülés az kisiskolás hozzá képest:(

A kettőnek nics köze egymáshoz:D

Azt mondják aki sok spenótot eszik annál jobban előfordul....na de én nem is szeretem a spenótot:D

2010. márc. 12. 10:44
Caffi: ja kb....vesekő?? szerencsére engedem ez eddig elkerült, csak annyit tudok róla h az még rosszabb mint az epekő
33. caffi (válaszként erre: 31. - Caffi)
2010. márc. 12. 10:32
Akarom mondani...mint a hüvelyk ujjamon a körmöm:)...aszem azt mondják galambtojás nagyságúnak...
32. caffi (válaszként erre: 30. - Mucus00)
2010. márc. 12. 10:30
Nálunk is csak én vagyok ilyen "kavicsos"...epekő,vese kő:D
31. caffi (válaszként erre: 29. - Mucus00)
2010. márc. 12. 10:29
Nekem egy az hatalmas,mint a hüvelyk ujjam,vagy 5apró mint az egész bors...és egy a kettő között....
2010. márc. 12. 10:04
Érdekes volt nálunk,mert senkinek a családban nem volt gondja az epével...nálam persze igen s szar volt ilyen fiatalon átélni
2010. márc. 12. 10:03
Nekem 2db 7mm-es kövem van, egykis üvegcsébe örzöm a vitrinbe :) örök emlék
28. caffi (válaszként erre: 26. - Mucus00)
2010. márc. 12. 09:52

Hál istennek nekem csak lyukacskák vannak,pedig Úgy volt h még egyszer vissza toltak pár óra elteltével a műtŐbe,és h vágni fognak.....de azt nagyon nem akartam!!

nem akartam!

Neked meg vannak a köveid?...én elkértem....a mai napig meg van valahol:)

27. caffi
2010. márc. 12. 09:49

Az epehólyag elzáródása epegörcsben nyilvánul meg. Legjellemzőbb tünete a heves, görcsös jellegű, jobb bordaív alatti fájdalom, mely főként a jobb váll irányába sugárzik. A fájdalom percekkel az étkezés után jelentkezik, zsíros, nehéz ételek válthatják ki. A fájdalom lehet tompa vagy éles, késszúrásszerű is. A görcsök ismétlődnek. Ha az el nem folyt epe elfertőződik, heveny epehólyag-gyulladás (cholecystitis acuta) alakul ki. Ilyenkor a fájdalomhoz magas láz és sárgaság is társul.


A közös elvezető csatorna elzáródása sárgaságban nyilvánul meg. Ha a pangó epe elfertőződik, epeelvezetőcső-gyulladás (cholangitis) alakul ki, mely minden esetben kórházi ellátást igénylő, életveszélyes állapot.


Ha a kő bekerül a hasnyálmirigy kivezető csövébe, heveny hasnyálmirigy-gyulladás (pancreatitis acuta) jön létre, mely szintén életveszélyes betegség.


Az epeutak elzáródása esetén a vizelet sötét színűvé válik, a széklet pedig agyagszürke lesz. Először a szem ideghártyáján, majd a bőrfelület többi része sárga elszíneződést mutat (icterus). Gyakori társuló tünet a hányinger, hányás, belekben a gázok felszaporodása (meteorizmus).

2010. márc. 12. 09:45
Érdemes minél előbb műtétre menni. Engem latoroszkóppal akartak először megműteni (4x 1,5 cm vágás) azt végül csak simán vágtak 3,5 cm hosszú vágásom van.
25. caffi (válaszként erre: 23. - Peppelínó)
2010. márc. 12. 09:43
Hát szülők nélkül nem egyszerű....a baj h ez olyan dolog,amit nem minden esetben lehet halogatni....nézz utána mivel jár egy epe el záródás....és az jön ha akarod ha nem....
2010. márc. 12. 09:39
Állítólag a haskötö jó megoldás arra, hogy néha a gyereket fel tudd venni, de azért kérdezd meg az orvosod is róla.
23. Peppelínó (válaszként erre: 19. - Caffi)
2010. márc. 12. 09:31
Engem nem a lábadozás aggaszt, hanem az, hogy nem vehetem fel hetekig a gyerekem (és ő még igényli, és szükséges is, mert kicsi). A nagyikra sajnos nem számíthatunk (könnyű dolgom lenne, ha műtét után pl. anyukám segíthetne). Én azért nem játszanék az oldalfekvéssel műtét után. Jobb betartani az orvosi utasításokat.
2010. márc. 12. 09:29

Sziasztok!

Nekem lassan 10éve volt epekő műtétem. nyáron derült ki hogy miért is görcsölök, persze olyan kajákat ettem ami beindította. Elemntem UH-ra júl-ban, aug-ban műtéti előjegyzésre mentem, és okt.elején már meg is műtöttek. Ekkeor 17 éves voltam. Azóta sincs semmi komolyabb problémém, csak a lecsó, meg néha a rizs...ilyenkor csipked a gyomrom, "epehólyag helye".

21. Peppelínó (válaszként erre: 20. - Caffi)
2010. márc. 12. 09:24
Szerintem ne próbálja ki!! Az Uh legalább fájdalom mentes, és attól biztos nem lesz baja.
20. caffi (válaszként erre: 9. - Agi1966)
2010. márc. 12. 00:14

Vérvételből,nem,de Uh-val igen!

Régen úgy tesztelték az epeköveseket,h sütöttek egy nagy adag tojásrántottát,és evés után rosszul lett a páciens,ak az tuti kő(ezt akkoriban hallottam,de próbáld ki!)

19. caffi (válaszként erre: 8. - Peppelínó)
2010. márc. 12. 00:11

6hét mint minden műtétnél,én már a 2héten vezettem,és dolgoztam....jó nem fizikai munkát,de dolgoztam!Amúgy nem olyan vészes a lábadozás.......utána az 1hónapos diéta rázósabb!

Az elmúlt 2évben ennél nagyobb műtéteim voltak,és a 2héten símán oldalt feküdtem,úgy h a szoptatással nem lesz gondod....a picit meg emelgeti addig a párod,vagy kérj segítséget a mamáktól!Ha a kő elzárja az epevezetéket,ak azonnal,műtét,ha tetszik ha nem,és még időd se lesz leszervezni a rád váró heteket!

De keress jó dokkert....én majdnem rámentem a műtétre...

2010. márc. 11. 20:35
általában a lapocka alá sugárzik a fájdalom
17. Peppelínó (válaszként erre: 15. - Viktóriaanyu)
2010. márc. 11. 20:27
De hogy? Ha nem lehet emelni 1 hónapig, hogy veszem ölbe szopiztatni? Éjjel, mikor felébred, fel is ül, olyankor meg kell emelnem kicsit a popsijánál, hogy vissza fektessem. Oldalt fekve tudom még szoptatni, de tudtommal csak hanyatt lehet feküdni jó ideig műtét után.
16. viktóriaanyu (válaszként erre: 8. - Peppelínó)
2010. márc. 11. 20:00
Én a műtét estéjén már fel keltem.
15. viktóriaanyu (válaszként erre: 7. - Peppelínó)
2010. márc. 11. 19:58
A lányom 8 hónapos volt mikor engem műtöttek,még szopizott.Le kellett fejnem amíg kórházban voltam és miután hazajöttem ugyanúgy fojtatta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook