Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ennyi tészta nem hízlal - Naponta fél kiló mínusz fórum

Ennyi tészta nem hízlal - Naponta fél kiló mínusz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

15. Binky
2009. ápr. 9. 23:51

Ez nem alkat kérdése. A tészta hízlal.

Lehetne csoki fogyókúra is, úgy, hogy a kalóriát és a szénhidrátmennyiséget annyi alatt tartsuk, hogy ettől jelentős fogyást érhessünk el, vagyis a napi megengedett adag ilyen szinten meglegyen.

De persze ettől legyengülünk, elsorvadnak az izmaink, semmilyen táplálékot nem kap mega szervezetünk, székrekedésünk lesz, rosszul alszunk, hangulatingadozásaink lesznek.

Nem igazán éri meg...

Mellesleg aki sportol, az többet engedhet meg magának, ezért inkább sportoljanak a népek, és egyenek többet, mint fordítva.

2008. okt. 2. 05:39
Mi nem tudjuk megunni a tésztát.Szerintem az alkattól is függ Kinek mennyi az az adag, amennyitQl hizik.
13. 'szti (válaszként erre: 10. - Gyopár)
2006. okt. 25. 19:10
lehet azért nem vagy elhízva, mert ennyi a normál adagod, de aki ennek a 4szeresét eszi normálnak, annak ez fogyókúrás mennyiség :-)
12. gyopár (válaszként erre: 11. - 7130b15964)
2006. okt. 25. 19:07

Erre kíváncsi lettem. Hogy érted a felnőtt adagot? Ez valami hivatalos élelmezési adat?


Tény, hogy én a menzán/étteremben sem tudom soha megenni az egész adagokat. Ahol van rá lehetőség, mindig féladagot kérek.

11. 7130b15964 (válaszként erre: 10. - Gyopár)
2006. okt. 24. 13:52

A normál felnőtt adag 100-150 gr. Ehhez képest a 4-5 deka azért jelentős csökkenés. Ahhoz képest meg, hogy sokan akár a 200-250 grammot is leküldjük, ha igazán jól sikerült a szósz, ez a 4-5 deka egyenesen aszkéta mennyiség.


Persze, tényleg a mértékletesség a követendő példa, némi előétel után kb. ennyi tészta elegendő kell, hogy legyen.

2006. okt. 24. 13:15
Kipróbáltam mennyi a 4-5 dkg tészta. Eddig mindig túl sokat főztem tésztából, nem tudtam rájönni, mennyit eszünk meg ténylegesen. Valójában a 4-5 dkg tészta fejenként tökéletesen elég, főleg ha van elegendő "rávaló" is, pl. zöldségek, sajt, .. Szóval nem tudom, hogy ez a mennyiség mitől fogyókúrás. Nekem ez a normál adagom.
9. emagdi (válaszként erre: 8. - 'szti)
2006. jún. 5. 11:46

én is imádom a tésztát. viszont úgy vagyok vele, mint a csokival: ameddig nem eszem, addig OK, de ha elkezdem enni, akkor nem bírom abbahagyni:))

szóval nálam ez a csökkentett mennyiségre épített módszer nem hiszem hogy beválna sajna:(

8. 'szti (válaszként erre: 7. - 93a74b44ea)
2006. jún. 5. 10:16

Fú, én nagy tésztamániás (is :-)) ) vagyok.

Korlátlan mennyiséget fel bírnék enni. Az egyetlen megoldás, ha kevesebbet főzök ki.

7. 93a74b44ea (válaszként erre: 6. - D8361e0214)
2006. jún. 5. 10:05

Igen, de egy recepthez csak 3 vagy 5 dkg kell, tehát egy csomagnak a tizede vagy még annyi sem. Nem tudom, ki hogy van vele, de amikor úgy igazán rámjön a kajálhatnék, fél csomag tésztát is meg tudok enni...:(

Kiválogatom a legjobbakat, és be fogom írni a receptekhez!

2006. jún. 5. 09:42
Én tuti híznék ettől. Fél kg tészta az egy csomag, nem?
2006. jún. 5. 09:41
A receptek tényleg jók. Szerintem írd be őket a receptgyűjtőbe is.
2006. jún. 5. 09:33

Igazából ezt a cikket azért tettem fel, mert néhány recept engem nagyon megfogott. Én sem vagyok biztos benne, hogy lehet tőle fogyni.

Jobb lenne, ha ilyenkor inkább egyesével a receptek közé írnám be őket, vagy jó ez így, ahogy van?

3. 549be03e80 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. jún. 5. 07:28
Szerintem is kizart...:)Arrol nem is beszelve a a carb nem telit a magas GI erteke miatt, allando ehsegerzettel kell kuzdeni, ami nem jo,de engem is erdekel ha valaki belevag...:)Mik a tapasztalatai??
2. Hoxa
2006. jún. 4. 21:11

Szerintem kizárt, hogy ettől napi fél kilót lehet fogyni.

De ha valaki kipróbálja (mert nagyon ínycsiklandó) feltétlenül számoljon be! :))

2006. jún. 3. 20:58
A tészta-fogyókúra nem fából vaskarika! Ha megállja, hogy csak 4-5 dekányi tésztát eszik egyszerre, biztosan fogyni fog. A receptek kitalálói szerint: fél kilót és naponta! Naponta körülbelül 1000 kalóriát ehet - öt részre elosztva.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook