Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Engeded tv-t nézni a babádat? Az én 9 hósom a DUCK TV-t (babáknak szóló csatorna) imádja. Ha megengedem neki, le sem veszi róla a szemét. fórum

Engeded tv-t nézni a babádat? Az én 9 hósom a DUCK TV-t (babáknak szóló csatorna) imádja. Ha megengedem neki, le sem veszi róla a szemét. (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. PAnncsika (válaszként erre: 88. - 9536810fa1)
2012. ápr. 3. 09:43

persze, én is feliratnám:))) jól jönne....:)


azért voltak érdekes hangvételű hsz-ok

88. 9536810fa1 (válaszként erre: 87. - PAnncsika)
2012. ápr. 2. 15:40

... az, hogy valakinek más a véleménye, az nem sárdobálás. ... szerintem. :)

Amúgy jó recept nincs a gyereknevelésre... bááááááááááááár lenne, tuti kiváltottam volna! :))

2012. ápr. 2. 12:28

Elolvastam az összes hozzászólást és igencsak kapkodtam a fejem. :(


Ahogy látom ment a sárdobálás rendesen. Miért kell elítélni vkit, ha nem azt csinálja, amit 1-2 ember jónak lát!?

Én is engedem nézni a tv-t a gyereknek, aki 11. hónapos. Engedtem korábban is, nagyon rövidke ideig a duck tv-t. Esetleg míg megágyaztam, vagy rendbe szedtem magam reggel. Mindig mondtam neki, h ott a maci, vagy akármelyik állat, mi történik, stb. Nem hiszem, h olyan nagyot vétettem volna.

Attól még játszunk együtt egész nap. A gyerek okos, mindent ért. Sőt. Néha magam is elcsodálkoztam, h ha pl. azt mondtam neki, h nézzen a háta mögé vmiért, akkor a gyerek megfordult. Rajzolgat, nem mutattam neki, elvette a kezemből a tollat, ha vmit megmutatok, akkor hamar megjegyzi, egész nap beszélget.....sorolhatnám.

Anno engem is engedtek tv-ni és az öcsémet is. Normális, intelligens emberek lettünk, pedig a szüleink sokat dolgoztak és ketten voltunk otthon. Akkor még nem voltak tanulmányok, h mennyire káros ez a dolog, igaz nem volt annyi erőszakos mese sem, mint ma, amit mondjuk én is elítélek. Sztem, ha figyelünk a gyerekre, h mit néz és kordában tartjuk ezt a dolgot, akkor nem árthatunk vele. Az én meglátásom szerint a világra nyitottan kell nevelni a gyereket, ha tv, vagy számítógép, vagy más, ismerkednie kell vele. Attól még lehet okos, embereket szerető, csupa jó tulajdonsággal rendelkező kis személyiség.

86. skuki (válaszként erre: 84. - Trapiti)
2012. febr. 26. 16:33

baby tv


A bebe tv-t nem ismerem és más

85. trapiti (válaszként erre: 82. - Wididóri)
2012. febr. 24. 22:45

Szerintem az itthoni dolgokból mindenkinek ki kell venni a részét, mindketten dolgozunk, így természetes hogy az itthoni feladatokat is együtt oldjuk meg.


Nekem is van olyan ismerősöm, akinél csillog-villog a lakás, főz-mos-takarít a kicsi gyerekek mellett. Ez szép és jó, de az Ő gyereke sincs többet ébren mint az enyém, és amíg ebben az időben házimunka zajlik, a gyerek parkolópályán van. Mi azért igyekeztünk minél több dolgot alvásidőben végezni, hogy amikor a kislányom ébren van, akkor vele lehessen foglalkozni. És őszintén bevallom, ha választanom kell a házimunka és a gyerek közül, én a gyereket választom. Sokkal inkább, mint hogy lenyomjam a tévé elé.

2012. febr. 24. 22:41
Kíváncsiságból belenéztem ebbe a Duck meg Bebe tv-be a youtube-on... kifejezetten zavaró kisfilmek szerintem.
83. egypt (válaszként erre: 82. - Wididóri)
2012. febr. 24. 22:06
De ha bekapcsolod a TV-t neki, az mennyiben segítség? Nekem fél évvel fiatalabb a lányom a tiédnél, és nekem az a gondom, hogy ha nem alszik, akkor nagyon nehéz mellette bármit is csinálni, mert állandóan figyelnem kell rá. Hiába kapcsolnám be a tévét, attól ugyanúgy rá kéne néznem, mert nem ül le elé és nézi, max. odanézne néha, de attól ugyanúgy jár-kel-játszik-pakol... Én azt szoktam, hogy berakom a járókába, ha valami dolgom van, amit nem tudok mellette megcsinálni (pl. felmosás). Az elején egy picit bőg, de aztán elkezd játszani, én meg gyorsan megcsinálom, amit kell. Amit tudok, azt meg mellette csinálom (teregetés, stb...), igaz, sokkal lassabb, de azért nem lehetetlen.
82. Wididóri (válaszként erre: 78. - Trapiti)
2012. febr. 24. 16:29
az nagyon jó, hogy a férjed tud segíteni, sajnos az enyém nem, mert reggel 6-kor elmegy dolgozni és este 6-kor hulla fáradtan ér haza, mert nehéz fizikai munkát végez. megszeretgeti a kislányunkat és alszik, hogy holnap kipihent legyen. én nem azt írtam, hogy leültetem a kislányomat a tévé elé, hanem azt, hogy napközben nehéz elvégezni az alapvető házimunkákat, mint pl. főzés is akár.
81. egypt (válaszként erre: 80. - Skuki)
2012. febr. 23. 20:42

Bármennyi tévézés káros lehet ennyi idősen. Nem én találtam ki, utána lehet olvasni, mit mondanak erről a szakemberek.

Nem az a lényeg, miért nézi a gyerek, pont azt írtam, hogy megértem, de akkor is ártalmas, hiába szépítgetjük, ezzel tisztában kell lenni.

Semmiféle érzék nem fejlődik ki az angol nyelvű tévézéstől és mástól sem, de ez nem ide tartozik.

80. skuki
2012. febr. 23. 19:46

Nem azt írtam, hogy kényelem miatt van a TV előtt. És nem nézhet bármit. De úgy gondolom, hogy napi 2-3 mese (max 30 perc) nem okoz semmi kárt.


Nem értem miért kell feketén fehéren látni a dolgokat. Szerintem a mai világban mindenki túlmagyaráz mindent. Nem azért néz néha mesét mert én feltett lábakkal iszogatom a mojitomat. Hanem azért mert pl fől az ebéd és nem akarom, hogy belefusson a konyhakésbe vagy leugorjon a konyhapulról az alsó szintre. Ő egy kisördög és mindig figyelni kell rá. De ha esetleg tényleg halaszthatatlanul ebédet kell főzni, akkor le kell kötni. Mert igaz, én sem akarok 4 órán át főzni egy túrós tésztát mert mindig rohanni kell utána.


Az angollal semmi rosszat nem akartam írni csak azt, hogy nem baj az ha az érzék kifejlődik. Ha már itt tarunk anyáinknak is dolgozni kellett elég keményen, jó nem a tv ment ha dolog volt, de a járóka mindent megoldott. Ma meg már azt is kővel dobálja mindenki.

79. egypt (válaszként erre: 74. - Skuki)
2012. febr. 23. 18:50

A tévénézés piciknél egyértelműen káros, bármilyen kevés idő is. Az agyuk képtelen a túl gyors ingereket követni, nem tudja az információt feldolgozni, és ennek komoly következményei lehetnek. Az angolhoz inkább nem is szólok semmit, erre ugrok... (Nyelvtanár vagyok egyébként.)


Sajnos az én gyerekeim is néznek TV-t (bár inkább DVD-t), megértem teljesen az időhiányt meg hogy takarítani kell, nem ítélek el senkit, de ne csináljunk már úgy, mintha ez így jó lenne meg rendben volna! Mert nagyon nincs! Úgyhogy próbálom is leépíteni a dolgot.

78. trapiti (válaszként erre: 76. - Wididóri)
2012. febr. 23. 18:39
Nálunk jól működött eddig. 4.5 éves a kislányom, aki 2 hónapos és 2 éves kora között gyakorlatilag nem aludt napközben. Nagyon kevés dolgot tudtam megcsinálni amíg ébren volt, este miután elaludt a férjemmel ketten nekiálltunk és együtt megcisnáltunk mindent. A mai napig így van, annyit csinálunk délután amennyit a lányommal együtt lehet, vagy ameddig el tudja magát foglalni. Soha nem ültettem a tévé elé azért hogy tudja takarítani... igaz ez áldozattal jár, a saját kényelmünk, pihenésünk terhére kell ezekkel a dolgokkal foglalkozni. Szerintem megéri, hamar elmegy az a néhány év amíg együtt tölthetjük az időnket a gyerekkel, és az együtt töltött idő nagyon megtérül, kár tévére vesztegetni.
77. trapiti (válaszként erre: 75. - 9536810fa1)
2012. febr. 23. 18:27
Nagyon jó a cikk, és rengeteg olyan fontos dolog szerepel benne, amiről a kényelmesség és a divat jegyében szeretnek megfeledkezni.
76. Wididóri (válaszként erre: 74. - Skuki)
2012. febr. 23. 18:25
Teljesen egyetértek veled! Az ember nem tud mindent elvégezni itthon és a ház körül, csak akkor, mikor alszik a gyerek.
2012. febr. 23. 10:30

Hoztam egy cikket nektek... tán nem törlik a linket... (ha mégis, akkor pech...)

[link]

74. skuki
2012. febr. 22. 17:53
nem olvastam végig az összes hozzászólást de én is engedem mesét nézni nap 2x keveset. Nem hiszem, hogy baja lenne tőle fejlődés szempontjából. Játszunk, olvasunk sétálunk ahogy kell, de néha az embernek kell dolgozni is. Nem lehet mindent megoldani ha alszik a gyerek, főleg ha nem alszik napközben sokat. Enni kell, mosni is, stb stb. Csak a baby tv-t nézi ami kizárólag piciknek van aranyos tanító mesékkel és 17 hónaposan már egy tucat szót tud angolul. És tudja magyarul is a megfelelőit ahogy kell. Tehát nem érzem úgy, hogy bármi hátránya származna belőle. Azt sem gondolom, hogy bárki rossz anya lenne mert a gyerek a tv-t nézi picit és nem az anyját napi fél percig.
73. 9536810fa1 (válaszként erre: 71. - Muraja)
2012. febr. 22. 13:34
... tudom... persze, de akkor kicsikét belehal az ember. :) Most már büszke vagyok rá, hogy életre való és önálló...és egy pici napocska ebben a világban. :))
72. Mosoly30 (válaszként erre: 67. - Szemmelver)
2012. febr. 22. 13:26

Nem vagyok sem magam, de leginkább nem a gyerekeim ellensége. Azért meg tuti nem fogok sírni mert engedem őket tévézni és gépezni.


Én nem értek egyet a burában való neveléssel.

71. Muraja (válaszként erre: 59. - 9536810fa1)
2012. febr. 22. 11:11

De hat a gyerek nem a mienk csak azert hogy mi vagyunk a szulök. Kis individek mar a szuletesnel , lassan biszosan probaljak a szarnyukat es a mi feladatunk hogy szeressuk öket nagyom.

De ö nem hagyott ott teged hidd el ö csak elindult a sajat utjan es nagyon jo uton latszik hogy keresi azt ami pozitiv az eletben.

Barcsak nekem lenne turelmem kezdenni jogazni meg ma is elkezdenem.

70. Muraja (válaszként erre: 63. - 34c48a3825)
2012. febr. 22. 11:03

En az bisztos sem agresziv nem vagyok es a gyerekeim sem .

Igen sokan elgondolkoznak amikor latjak hogy lehet maskep is megoldani napi problemakat mint orditasal es fenyegetesekel.

Mier kell azonnal eröszakhoz folyamadni ?

Van anyi sok szep a vilagban , ha az embernel van a lehetöseg hogy valaszon.

2012. febr. 22. 10:45
A barátnőm már 3hónaposan odatette a gyereket az óriási plazma tv elé egy hintába és a gyerek ott ült állandóan....most már van második gyerek,ugyan ez a helyzet..Nekem ez egy cseppet sem volt szimpi...
68. 9536810fa1 (válaszként erre: 65. - C33bd8536b)
2012. febr. 21. 19:06
... Te dolgod! :)) Nem is azt írtam, hogy Te imádtad! :))
67. szemmelver (válaszként erre: 21. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 18:57

nem vagy gonosz,csak a magad és a gyerekeid ellensége

majd fogsz te még sírni pár év múlva

66. trapiti (válaszként erre: 65. - C33bd8536b)
2012. febr. 21. 15:41
Ezen lehet vitatkozni... de abban igaza van, hogy a tévé ami a szülőnek kényelmes lehet, az együtt töltött időt csökkenti. Egyéb negatív hatásai mellett.
65. c33bd8536b (válaszként erre: 45. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 15:36
Bocs, de én nem imádtam volna...ha másfél évesen tépte volna a ruhámat...és éjjel-nappal szoptatnom kellett volna.
2012. febr. 21. 15:33

kicsit meglepődtem, hogy lehet rossz topikban vagyok, mikor az utolsó hsz.-eket olvastam. :)


Én engedem, sőt! Német nyelvű mese DVD-ket nézünk ( én nézem, a kicsinek inkább háttérzaj :D ), illetve Baba IQ DVD-t, mert a kábel szolgáltatónknál nincs baba tv adó.

63. 34c48a3825 (válaszként erre: 58. - Muraja)
2012. febr. 21. 15:21
Melyik ez az álomország, ahol kizárólag a bevándorlók agresszívak, tehát te is? :-)
62. Muraja (válaszként erre: 51. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 15:10

Erzelmi inteligenciaval ugy diszponal hogy ö maga valasztotta hogy az edespajaval akar lenni kesz.

Mamajank ezt kellet egyszeruen akceptalni , nem tudja a sajat lanyanak megadni a intektualis stimulanciat.

61. 9536810fa1 (válaszként erre: 58. - Muraja)
2012. febr. 21. 15:09
... hát mi bunyózhatunk 30 év múlva, hogy végül ki csinálta jól, addig fölösleges szópazarlás. :)))
60. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2012. febr. 21. 15:08
nem tudom, de az első szavai között volt, hogy dissz-nóó:) a képeskönyvben is odalapozott:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook