Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Engeded tv-t nézni a babádat? Az én 9 hósom a DUCK TV-t (babáknak szóló csatorna) imádja. Ha megengedem neki, le sem veszi róla a szemét. fórum

Engeded tv-t nézni a babádat? Az én 9 hósom a DUCK TV-t (babáknak szóló csatorna) imádja. Ha megengedem neki, le sem veszi róla a szemét. (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. 9536810fa1 (válaszként erre: 56. - Muraja)
2012. febr. 21. 15:08

Szintén MCDonals, 16 éves leány, egyedül Raab szigetén egy tánc- és jóga táborban... hááát csoda, hogy 18 évesen meg itt hagyott? :))))

Fiam 16,5 éves, jövő hónapban egyedül Torino Juventus meccs, 2 hónappal ezelőtt másik olasz városban volt egyedül ugyanezen célból... tőlem még egy csokira se kér (de most a torinói felét megfinanszíroztam, mer' megérdemli!... :))

58. Muraja (válaszként erre: 54. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 15:07
Ismetlem nem tudom mire irtad a bunyozast , de ide is sajnos a bunyozast a bevandorloknak egyresze hoszta be . Itt nincs eröszakra neveles, ez teves teljesen.
57. Muraja (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2012. febr. 21. 15:06
Senki sem eröszakolta ra sem a szamito gepet sem a fius viselkedest pont forditva itt nagyon is liberalisan vannak nevelve a gyerekek itt nincs azt hogy megtiltom es nem engedem ! ez egy szabad vilag ha ö nemszeret jatszani a klaszikus jatekokal csak pl megesik hogy egy negy marha lego ufot epit ez is az ö vilaga melyet mi respektalunk es örulönk neki .Azt hogy a gyerek mer lenni az ami akar es nem az amit a szulök akarnak az igazi gyermek kor.
56. Muraja (válaszként erre: 52. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 15:02

Pontosan es rank van hagyva hogy milyen iranyba induljon el. Semi hiba nincs rajta ha gyerek maga keri az infokat. Rajtunk nam hogy tiszta vizbe martjuk a " szivacsot"

Peldaul mi nap azt közölte az apjaval hogy ha fel nö de csak anyira mind a növere 17 es 16 evesek akkor ö körbe foglya utazni a vilagot . Miert ne ? Lanyom 16 evesen jart egyedul a baratjaval Egyptomban ö egyedul a Mac Donaldban össze hozta a penzt re - tehat hogy en mind anya ezt tiltotam volna ? inkab forditva tiszteletben tartottam azt hogy igenis lassan es bisztosan ervenyesiti magat a vilagban.

55. trapiti (válaszként erre: 50. - Muraja)
2012. febr. 21. 14:58

Az én lányom 4.5 éves, hajszál választja el attól hogy olvasson, megvan benne az igény, és a képesség is. Számítógépes programokra, tévéműsorokra annak a gyereknek van igénye aki elé azt teszik oda. Én nem örülnék, ha a gyerekem az életkorának megfelelő játékokat mellőzné, ahelyett hogy a gép elé ültetem, segítem abban hogy babázzon (szerepjáték), építsen, alkosson, meséljen, énekeljen.

Nem szeretném ha olyan 6 éves válna belőle, akivel egy másik gyerek nem tud mit kezdeni, mert nem jön ki a számítógépes programjai közül... ezt sem a gyerek kérte gondolom, hanem a szülő döntötte el aki ráerőszkolta a számítógépet. A gyerekek mindenre nyitottak, bármit megtanulnak. A felnőtt feladata egy olyan egyensúly megteremtése, ami által nemcsak csodagyerekké, meg nem értett zsenivé, hanem kiegyensúlyozott emberré is válik. Én nem örülnék a helyedben, hogy az unokámat ilyenné tették.

54. 9536810fa1 (válaszként erre: 51. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 14:57
... persze, csuda tudja... nincs két egyforma gyerek... ééééés nincs JÓ NEVELÉSI MÓDSZER se, tehát hajrááá, mindenki a legjobb tudása szerint, és 30 év múlva majd bunyózhatunk! :))))
53. Muraja (válaszként erre: 48. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 14:56
Köszi , Nem en ismertem fel ö maga en csak respektaltam a kivansagat . Talan kis beveztö volt a szamitogepen alakult sak amit neki 1985 en vettem nem kis penzert es amit ö " kicsinalt " ket het alatt. Sakkozni en szoktam veluk , problema megoldas a csaladban mindeg igy ment veghez. 14 eves koraban az Oracle softwareval foglakozott.
52. 9536810fa1 (válaszként erre: 50. - Muraja)
2012. febr. 21. 14:53
... egyébként a pici gyerek szivacs, azt tanul, és azt szív magába, amit elé rakunk... ez köztudott... óriási a felelősség.
51. 9536810fa1 (válaszként erre: 50. - Muraja)
2012. febr. 21. 14:52
... ne tanuljon meg olvasni 4 évesen, és az országokat se kell tudnia... mert nem annak van ideje... Az első években az érzelmi intelligencia alakul... és ha nem alakul.... hm...
50. Muraja (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2012. febr. 21. 14:50

Nem mindegyik egyforma , unokam mar kis koratol ilyen volt akart tanulni olvasni 4 evesen - meg is tanult . Az hogy ma szamitogegnel ul nem csak jatek hanem sok okos dolog van egy a safari imertetl es hasonlo .

Regebben volt a Bacpaker fele program az egy nagyon okos es inteligent segit megismerni orszagogat varosokat . Mi ebben a problema ?

Unokam nem jatszik babakal inkab a hasonlo programokat buja ket nyelven.

Parom unokaja nagyon szomoru volt amikor itt jartak , anyira nem tudott a unokamal jatszani egyszeruen ket vilag osztotta öket el. Es ez mind azert mert a szulök igy akartak !gyerek akarata vagy vagya nem szamitott.

49. trapiti (válaszként erre: 47. - Muraja)
2012. febr. 21. 14:49

Ha jól értem, itt nem erről volt szó. A kérdés az volt, engedheti-e a szülő a 9 hónapos kicsi gyerekét tévézni.

Szerintem az zavarja meg a fejlődését, ha a tévét bámulja már pár hónaposan is, ahelyett hogy az életkorának megfelelő, a fejlődését szolgáló elfoglaltságai lennének.

48. 9536810fa1 (válaszként erre: 47. - Muraja)
2012. febr. 21. 14:48
... azt azért Te is tudod, hogy a "számítógép-fejű" gyerekek nagyon kis százaléka fut be olyan pályát, mint a fiad... gratulálok, jó, ha sikerül felismerni időben, hogy merre felé orientál a gyermek. :)
47. Muraja (válaszként erre: 26. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 14:40
Nem a szmaito gep jatekokrol van szo a fiam programokat komponalt akkor meg nem is volt intenet hogy szurfolhatott volna. Cegekeknek komoly programokat es manualokat forditott. Ma egy nagy cegnek az egyik konzultja .
46. trapiti (válaszként erre: 45. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 14:40
Most pedig én értek egyet :) Az együtt töltött időre vonatkozó részével mindenképpen.
2012. febr. 21. 14:35

... amikor csak úgy gyes-en voltam, hajnalban keltem, ahogy amire keltek a bébik, legyen ebéd és rend legyen... és egész nap a szőnyegen vagy a homokozóban hasaltam, vagy az erkélyen a kismedence mellett... imááááááááááááádtam... azt hiszem, akkor szoktam le a tv-ről. :)))) ... és nem voltam fáradt... a lányom 1,5 éves koráig csak szopott, értsétek úgy nyugodtan, hogy egy pohár tea se ment bele... tépte a ruhámat, ha mégis próbálkoztam... tehát a végén már éjjel nappal óránként szoptattam... és soha nem éreztem fáradtságot... egyébként az egész gyerekkoruk ilyen volt.. imádtam minden pillanatát.... kiélveztem az örömeit, megszenvedtem a fájdalmait... és felnőttek... javaslat, ne hagyjátok, hogy ezt elvegye tőletek a tv, a video, a számítógép... mert soha nem kaphatjátok vissza, soha nem fogjátok tudni pótolni semmivel... és fájni fog... egyszer fájni fog minden pillanat, amit elvesztegettetek....

(... bocs.. ez csak úgy jött... hirtelen...)

44. tixtina (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2012. febr. 21. 14:32
Igen a kényelem-erről van szó.Sokan nem vallják be,én bevallom.Sajnos ilyen kényelmes vagyok:oo
43. tixtina (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2012. febr. 21. 14:30
Nem azt mondtam,hogy azon múlik-én is itthon vagyok:DD Csak egy megjegyzés volt,hogy több időt tölt a gyerekekkel.
42. trapiti (válaszként erre: 40. - Tixtina)
2012. febr. 21. 14:25
Szerintem nem azon múlik, hogy otthon van-e az anya. Én dolgozom, a gyerek ovis, mégis amikor itthon vagyunk ezer jobb dolgunk van, mint tévézni. Persze ennek is van ára, az első években a háztartás dolgai csúsztak, általában akkor tudtam csinálni amikor a lányom alut. Mostanában már jobban elfoglalja magát, de még mindig Ő az első. Biztosan kényelmesebb letenni a gyereket a tévé elé, és haladni az egyéb teendőkkel, én törekszem rá, hogy nálunk ne legyen ilyen.
41. f1e23b97ee (válaszként erre: 31. - Cippora)
2012. febr. 21. 14:18
De az apukának és anyukának viszont hatványozottan :-))))
40. tixtina (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2012. febr. 21. 14:18

Szomszédom gyerekei egyáltalán nem néznek tévét,nem engedik a szülők,és nem is hiányzik a gyerkőcöknek.Mindig találnak maguknak elfoglaltságot,igaz az anyuka otthon van velük.

Sajnos az én gyerekeim sokat tévéznek:(tudom,hogy ártalmas-meg,hogy kényelmes vagyok-bár ez inkább a téli időszakra jellemző.Nyáron,alig kapcsoljuk be.

2012. febr. 21. 14:15
Természetesen nem engedtem, egyiknek sem, nemhogy 9 hónaposan, de két éves korukig nem. Ugyanis túlzott inger az a fejlődő idegrendszernek és felnőve derül csak ki, hogy milyen károkat okozott a gyerekben, lehet az a koncentrációzavartól a tanulási nehézségeken át a komoly devianciákig bármi.
38. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - 33dff29ef7)
2012. febr. 21. 14:12

Nem engedném, de csak azért, mert amit ott mutatnak könnyen megállíthatja a gyermeket a fejlődésben.


Attól, hogy valaki még zsenge korú nem hülye. Ezen a Duck tv-n menő rajzfilmek pedig szerintem szellemi fogyatékosoknak készültek :-)))

37. 9536810fa1 (válaszként erre: 36. - Cippora)
2012. febr. 21. 14:08
Humorizálj rajt... mint mondtam, nem ítélek... soha nem tenném, mert én felneveltem két gyereket... megéltem csodás, ragyogó pillanatokat, és bizony könnyeseket is... tehát nem mondom, hogy ahogy én csináltam, az a tuti.... sőőőt... csupán véleményt írok... ami tán nem azonos a tiéddel.. a tiéd nem azonos az enyémmel... és stb. stb... :)
36. Cippora (válaszként erre: 32. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 14:06
Hát ez tényleg borzasztó,mindjárt magamra is hívom a gyámügyet :D
35. trapiti (válaszként erre: 24. - Muraja)
2012. febr. 21. 14:01
Nálunk is van itthon számítógép, mégsem ültetem elé a 4 évest. Az apja programozó mérnök, neki sem jut egy pillanatig sem eszébe, hogy a gép elé ültesse. Amúgy sem attól lesz valaki jó programozó, hogy 4 évesen nyomkodta a billentyűzet.
34. Mosoly30 (válaszként erre: 28. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 13:59

Valóban más a tiltás és más az ha egyéb elfoglaltság miatt nem akar tévézni, gépezni.


De sokan tiltják őket, én nem. Járnak sportolni mind a ketten. Ha megtanultak, megírtál a leckéjüket akkor ha kedvük van miért nem gépezhetnének vagy tévézzenek.

Egyébként mind a ketten nagyon jó tanulók az iskolában és az edzéseken is nagyon meg vannak velük elégedve, szóval olyan rosszul csak nem csinálom a dolgokat.

33. 9536810fa1 (válaszként erre: 32. - 9536810fa1)
2012. febr. 21. 13:58
.. hja, és hangokat is adnak... :))
32. 9536810fa1 (válaszként erre: 31. - Cippora)
2012. febr. 21. 13:58
Nem adó-függő... a pici gyerek egy dobozt bámul, amiben színes izék mozognak... :)
2012. febr. 21. 13:56
Duck tv-t enyém is nézi,nem sokat de szoktam neki engedni.Ez az adó az,ami biztosan nem ártalmas!!!
30. 9536810fa1 (válaszként erre: 27. - Mosoly30)
2012. febr. 21. 13:55

... amúgy, attól ha a gyermeked tv-zik és számítógépezik a tudtoddal, még totál nem biztos, hogy őszinte lesz.... és az ellenkezője se jár együtt az őszinteséggel. :))

Fura dolog az anyaság... csak remélhetjük mindig, hogy jól csináljuk, és egy tuti, a legjobbat akarjuk mindannyian, tehát nem ítélek... soha... csak véleményt írok... :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook