Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Én rontottam el? fórum

Én rontottam el? (beszélgetős fórum)


10. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2021. máj. 28. 15:00
Persze ez kiragadott extrém példa, mert semmilyen további magyarázatot nem igényel, hogy miért helytelen. Viszont azért vannak kevésbé kirívó, ellenben túlzottan lassan kikopó "jó" tanácsok. Itt, a Hoxán is többször olvastam már, hogy pár hónapos csecsemőnek adjon az anyja leturmixolt párizsit és kockasajtot...
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Érdekes73)
2021. máj. 28. 14:29

Én jelenleg 63 éves vagyok, és ezt én is így hallottam, amikor én voltam fiatal.

Nem minden egyformán régen volt.

A pájinkás vagy a mákfőzetes kenyér talán úgy 100 éve lehetett, 1920 táján.

8. Érdekes73 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 28. 14:08
A régi szép időkben a gyere szájába betolták a pájinkás kenyeret is csak csendbe legyen szóval nem feltétlenül mérvadóak az okos tanácsok :)
2021. máj. 28. 12:07
Köszönöm, akkor nem aggódom. Csak a környezetem szerint, nem jól csinálom. De vannak bizonyos ételek, amiket szívesen eszi ha én adagolom, de vannak napok, hogy csak amit ő a szájába tud tenni. De türelmes vagyok, néha ha kevésnek tűnik amit evett, megkínálom még tápszerrel is utána ☺️
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Martini64)
2021. máj. 28. 12:06
Bocsi, ezen felnevettem😅🤣 egyébként már csak reggel és este tápozi ☺️
5. PöttyösPanka (válaszként erre: 4. - Martini64)
2021. máj. 28. 08:45
Ez a piszok WHO már csak ilyen, hogy a tudományos kutatásai középpontjában nem a menza áll. Hallatlan felelőtlenség XD
2021. máj. 27. 17:28
Gondoltam, hogy első hsz lesz, hogy szoptasd 10 éves korig. Ott mondjuk gond lesz a menzán..
2021. máj. 27. 15:16
Szerintem egyszerűen nem éhes. Most ez egy ilyen időszak. Kínálgasd neki, de ha nem kéri, hagyd. Lehet, hogy a fogzás zavarja, akkor is szokott ilyen lenni.
2021. máj. 27. 12:26
Semmit nem rontottál el. Egyrészről a babák ilyen korban átmennek egy átmeneti "válogatós" korszakon, mert elkezdenek járni, amivel távolabb kerülnek anyától, ahol olyan dolgokat is a szájukba vehetnek, ami mérgező lehet. Ez a kis elővigyázatosság valamennyire óvja őket. Másrészről ilyen fiatalon nem elvárás (legalábbis nem lenne szabad annak lennie) a mennyiségi evés. A WHO ajánlása szerint egyéves korig a baba fő tápláléka az anyatej/tápszer, amit két éves koráig nem is ajánlanak elhagyni ha a gyermek igényli. A darabos étel meg semmiképpen sem lehet probléma, lásd BLW.
2021. máj. 27. 12:07

Sziasztok! Van egy idestova 1 éves gyermekem. 5 hónapos kortól hozzátáplálunk (kóstolva). 6 hónapos korától 100%os tápszeres.

A hozzátáplálás úgy ment mint a nagykönyvben. Minden új ízre vevő volt, gyönyörűen ment minden bevezetése. 7 hónapos korától kezdve, áttért magától darabos étkezésre. Ez sem jelent problémát nagyon szépen ment a darabos ételek fogyasztása. Itt ezzel egy időben megjelent először kettő aztán négy fog, és innentől kezdve változtak meg a dolgok. Nem hajlandó semmilyen kanállal vagy más evőeszközzel enni, amint kanállal közelítek szájzárat kap. Borzasztó nehéz az új ízek ételek bevezetése is. Amiket szeret kedvel, szívesen csipegeti de így cirka egy óra az étkezés vagy több. Ezzel sem lenne probléma igazából, csak így nagyon kevés ételt eszik meg egy étkezés alkalmával. Néhány kanál levest be tudok csempészni a szájába, utána már semmilyen más ételt nem tudok evőeszközzel adni neki mert egyszerűen szájzárat kap. Én rontottam el valahol? Sokszor örültem, hogy eszi egyedül a darabos ételeket, legalább eszik valamit és nem mindig a tápszert. Erőszakosan nem szeretnék vele szemben fellépni, hiszen ennek ugyebár következménye is lehet későbbiekben. Nem tudom mit tehetnék. Többféle evőeszközt kipróbáltunk már, A műanyag okon át egészen a felnőtt evőeszközökig, például levest csak felnőtt fém kanállal hajlandó enni. Lehet hogy túl engedékeny voltam az elején a darabos ételekkel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook