Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Én mitől vagyok más az anyám szemében? fórum

Én mitől vagyok más az anyám szemében? (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. Vica-35 (válaszként erre: 1. - Shrek1)
2012. márc. 24. 17:44
Egy cipőben járünk, de nálam most betelt a pohár és nem hagyom magam!
78. Muraja (válaszként erre: 71. - Csipkerózsika)
2012. jan. 26. 01:09
Nagyon jol irtad !igazad van es a gyerekek nem kerödzködnek ide , ha mar itt vannak akkor szeressuk öket.
77. Shrek1
2012. jan. 25. 21:38

Bocsánat kicsit eltüntem:(((((


holnaptól dolgozom,de valamikor este jövök,ha nem jönnék ,akkor késő jöttem ,én jobban a hétvége felé megyek ha tudok dolgozni.Tehát ha tudok jönni fogok.Nem fogok eltünni.


Aztán vigyázzatok magatokra,sokat segítettetek nekem,már most.Köszönöm.

Jó éjszakát mindenkinek.

76. Csipkerózsika (válaszként erre: 75. - Winny)
2012. jan. 25. 20:02
Ki írta ezt a bizonyos könyvet?
75. winny
2012. jan. 25. 19:52

Végig olvastalak benneteket.

Ez nagyon szomorú.Már nagymamaként ez elképzelhetetlen.

Van egy könyvem:Vissza önmagadhoz.

Ezekkel az anyákkal elolvastatnám.Nem nőttek fel!

Azt hiszik,hogy igen.

Vagy elfogadod ilyennek vagy elmenekülsz az érzelmi fojtogatásától.

74. Csipkerózsika (válaszként erre: 55. - Shrek1)
2012. jan. 25. 19:43

Igen, pontosan ez a dolgod: élni az életedet.

Amit ő tesz/tett az egy anyától nem durva?

Elárulok valamit: a szülői munka, a nevelés valójában befektetés. Idős korukban azt kapják vissza a szülők, amit adtak a gyereküknek. Ha szeretetet adtak, akkor szeretetteli gondoskodást, figyelmet kapnak, ha csak kritikát és ridegséget, akkor viszont sz@rnak a fejükre, max. kötelességből néznek rájuk néha. És én úgy hiszem, hogy ez így fair. Mindenkinek érdemei szerint.

Aztán vannak még az áldozat típusú gyerekek, akik akár egész idős korukig azért küszködnek, szolgálnak, hogy egyszer majd megkapják a szüleiktől az áhított szeretetet, elismerést. Csakhogy amíg ezért küszködnek, addig egészen biztosan nem fogják megkapni. Pont azért nem, mert feláldozzák, nem tisztelik magukat annyira, hogy a saját életükért, döntéseikért felelősséget vállaljanak, hanem a szüleik bábjai. Az ilyen rideg szülő maximum akkor kezd el tiszteletet és elismerést mutatni a gyereke felé, ha rádöbben, hogy a gyerekének már nem ő a legfontosabb, hanem saját maga. Amikor a gyerek érzelmileg leválik róla, akkor lesz felnőtt, és a szülő akkor megtanulja értékelni őt, és a vele való kapcsolatot.

2012. jan. 25. 19:35
A te anyád se kutya. Az enyém se! :S
72. Csipkerózsika (válaszként erre: 37. - Shrek1)
2012. jan. 25. 19:26
Kár volt meghívni, és ezt nyugodtan a tudtára is adhattad volna.
71. Csipkerózsika (válaszként erre: 33. - Shrek1)
2012. jan. 25. 19:21

NEM KELL MEGFELELNED SENKINEK!!! Az anyádnak sem.

Az ne legyen neked fontos, hogy ő mit gondol, vagy mit érez, mert nem lát a sötét ködtől. Ha háromhavonta egyszer látna csak, mindjárt másképp beszélne valószínűleg. A gondolkodásáért mindenki maga felel, a saját véleménye az ő felelőssége.

Neked csak magaddal kell törődnöd. Felnőtt nő vagy!!! Már nem számít, hogy mit tart jó vagy rossz megoldásnak, amit teszel, hiszen te viseled a következményeket, nem vagy 5éves, hogy folyton irányítsanak.

A saját életedben te legyél a legfontosabb, utána jöhet mindenki más.

70. Shrek1 (válaszként erre: 69. - D83e49c42d)
2012. jan. 25. 14:19

nagyon kemény!

:(((((((((((((((

próbálnálak erősíteni ,mert ugye a másiknak egyszerűbb tanácsot adni ,de baromira nehéz!csak azt tudom mondani.

egy hatalmas nagy ördögi kör!Mert a helyzet nem változik mert csak az anyánk!de tény! le kell válnia rólunk ,vagy nekünk róla!ha teszik ha nem!

hogy nyugalomban békességben éljünk.

pedig te tök okosakat mondasz ,jó rá látásod van a dolgokra ,de így hogy téged is vissza fognak így baromira nehéz előrébb lépni.

69. d83e49c42d (válaszként erre: 67. - Shrek1)
2012. jan. 25. 13:55
Ez a legkeményebb, mikor anyagi függés is van... nálunk is van, és ez csak táptalaj a hatalomgyakorlásra... De tény, hogy akkor se változik sok minden, ha nincs anyagi ráutaltság. Egyértelmű, hogy a férjeden keresztül kritizálni próbál, a legjobb lenne, ha fütyülnétek arra, mit mond.. Nálunk "viccesen" ki is írták a tesómék, hogy "Akkor is az Edit a hibás, ha más vagy senki", ez nekik jó poén volt, hát nekem kevésbé az a folytonos cseszegetés, de ez tényleg olyan kivédhetetlen valami, amit mások is látnak kívülről, de az anyukád vagy az enyém sose fogja látni, szerintük nekik van igazuk. Ne hagyd magad - és a legfurább, hogy ezt úgy tudod megtenni, ha "hagyod magad"... Ha csak legyintesz rá, ahogy egy zsémbes öregasszonyra szokás... nekem még emiatt is bűntudatom van, mert semmibe veszek mindent, amit mond, és tényleg egy rigolyás vénasszonynak kezelem, de hát inkább ez, mint a folytonos (és hiábavaló!) védekezés-okos érvelés... energiaveszteség, energia-adományozás egy energiavámpírnak...
68. Shrek1 (válaszként erre: 66. - Muraja)
2012. jan. 25. 13:54

Mondjuk ismeri mindenki milyen ember ,de attól félek,hogy később meg megkövezek a rokonok és az ismerősök,ha nem fogok vele foglalkozni:(((((((((holott tudják régi probléma ez nálunk.

egyébként érdekes,mert nagy a rokonság és már észre vettem ,hogy felnőtt fejjel ha beszélgettem valakivel és jól el voltunk ,és ő ezt látta vagy megtudta ,szóvá tette ám,hogy mit kerestem ott ,vagy miért hívtam fel stb ,úgy érzem attól fél ,hogy én elmondok ilyeneket róla ami nekem sérelem .igen el is mondtam pár helyen ,amit tudtak is ,nem is lepődtek meg rajta.

így nem is szereti ha valakivel beszélgetek ,akit ő ismer ,ne hogy a renovéja lejebb csússzon!:))))))))))))

tehát hogy ő róla valami is kiderűljön,hogy esetleg valami gond lenne a kis családjában ,mert ő lehet fényez ,de valójában nem fényes semmi sem:((((((((((((8

67. Shrek1 (válaszként erre: 65. - D83e49c42d)
2012. jan. 25. 13:47

én elhiszem ,hogy neki hiányzik az írányítás ,de ne engem próbáljon még mindig terelgetni

Elismer tudom ,mert azt vissza hallom.ezzel nem volt baj sosem,de szemembe meg most már úgy veszem észre a férjemmel szemben is így hogy üzenget , hogy csak cseszeget,de én ezt nem bírom feldolgozni ,csak úgy ha nem beszélek vele,és teljesen leválasztom magamról.

Most még annyi bajom van ,hogy picit remélem már nem sokáig rá szorulunk ,mert a tavalyi éven nagyon lehúztak minket pénzzel,és a férjem ott lakik nála ,hogy azt a kevés pénzt is megspóroljuk ,mert nem volt más lehetőségünk,így tudtuk megoldani./tudom ,most az ellenpárti majd megkövez ,ha ott lehet a párom akkor minek mondok rá ilyeneket ,de attól,hogy ott van ,még a viszonyunk nem javúl,mert nem most van csak problémám az anyámmal hanem mióta élek!Rá adásúl még nehezíti is a dolgot!/szóval ha teljesen helyre jövünk anyagilag akkor talán megtudom tenni ,hogy egy darabig elfelejtem.aztán hátha észhez tér!

Igyekszünk kevés infóhoz juttatni ,de addig csűri csavarja,míg sikerűl neki valamit megneszelni,amit fel lehet fújni!!!!!

66. Muraja (válaszként erre: 63. - Shrek1)
2012. jan. 25. 13:40

Igy nem szabad bani senkivel ! es föleg nem a gyerekel , anyamnak is volt hasonlo " bravadaja " de en meg akkor regen ezt egyszeruen elvagtam .

Gondolj arra es meg is mondhatot anyadnak , te NEM kereted magad a vilagra . Ha mar itt vagy akkor szeressen tiszteljen . Ha ö valami gatlas miatt erre keptelen , vagy egyszeuen egy ös primitv birtoklo ösztön vezerli hogy igy banjon veled akkor nincs mitt tenni. Gondoljal a csaldodra es legyetek boldogak ne engedjetek hogy ezt a kis örömet is töletek megvonja. Lehet hogy egy bizonyos irigyseg is van benne , az en anyamban volt meg akkor. Eleg volt az neki hogy en 17 evesen labra altam ,lakast jogsit megszeresztem.

De ne hagyjatok magadotknak elronani az eletet.

65. d83e49c42d (válaszként erre: 62. - Shrek1)
2012. jan. 25. 13:33
látod, ez is azt mutatja, hogy elismer téged mint embert... csak épp "rossz anyának" érezné magát, ha nem tudná, hogy kéne még jobban csinálni... elveszne a hatalma, amit valószínűleg neki csak az anya-sága ad meg. Ha nincs kritikája, "így-kéne-csinálnod" meglátása, akkor hol is lenne a hatalom, a szülő-ség?! Ha meg tudod csinálni, hogy nem felhúzod magad, hanem nyugtázod, hogy "jó, szegény anyuci így próbálja meg valamit érő tényezőként definiálni a világban", és mosolyogsz egyet rajta, sőt, jószívűségből megadod neki az "igen, anyu, sokat neveltél most is rajtam"-érzését, ő elégedett lesz, te meg nem idegesíted fel magad... persze, tudom, hogy ez nehéz, nekem se megy:( de mindig arra gondolok, hogy ezt kéne, szegény, biztos nagyon nem találja a helyét a világban, mióta nincs kezében semmiféle irányítás...
64. 72542cb970 (válaszként erre: 62. - Shrek1)
2012. jan. 25. 13:32

pEDIG EGYSZEU...Az en anyam ugyanezt csinalja:-(Es raadasul olyan dolgokat mond amik nem is igazak:-(Csak hogy bosszantson masokat az o gyerekenek milyen jol megy az o unokai milyen okosak stb...Pl:a parom egy raktararuhazban dolgozott kozepvezetokent Anyu otthon ugy adta elo hogy igazgato...A gyerekeim angolul beszelnek de magyarul es szlovakul is ertenek az o szavaival elve 3 nyelven beszelnek folyekonyan...Masfel eves koruktol:-) Mikor raszolok hogy ne beszeljen hulyesegeket akkor elkezd orditani hogy hat mit tudjak ezek...

A valosagban meg mindennap cseszeget az en szamlamra miert nem beszelnek magyarul a manok...

63. Shrek1 (válaszként erre: 60. - Muraja)
2012. jan. 25. 13:31

Aranyos vagy ,köszönöm.Mondjuk elég nagy vagyok megoldom,csak magamban küszködök sajna.

Mesélek egy történetet.Ez nagyon fáj nekem....

egyszer el indúltunk vonattal kettesbe valahová.beszélgettünk,vagyis ő beszélt ,akkor is mondta a magáét ahogy szokta ,már én sírtam ,mert én sosem szerettem neki vissza szólni,hiszen az anyám.

aztán a mellettünk ülő utas ,megszólította ,hogy ne haragudjon hölgyem régóta hallom miket mond a lányának és hogy sajnos nincs igaza nem ért vele egyet.Erre át ült az anyám és meggyőzte!addig mondta neki ,míg a pasi bólogatni kezdett!

mert már ő sem bírta.kevés ember bír az anyámmal!:(((((((((((((((((((((((megint alúl maradtam

62. Shrek1 (válaszként erre: 56. - D83e49c42d)
2012. jan. 25. 13:19

Jók a meglátásaid!csak lájkolni tudom .baromira igazakat írsz ám!

mondjuk mióta nem túlzottan erőltetem a beszélgetéseket ,azóta nekem is jobb de a férjemen keresztűl azért csak üzenget nekem ,őt cseszi most le ha mégis valamit megneszel.és elég intenzíven ki is szed mindent az emberből baromira észnél kell lenni a hoz ,hogy mit mondasz mert azt felhasználja ellened legközelebb!szóval ha valamit ő megneszel akkor azt véleményezi keményen ,ugye szegény férjem sok mindent nem mond el,de néha ő sem bírja ,és mivel sok mindent megbeszélünk néha elmond ezt azt ,aztán szakad a cérna,hogy már megint hogy jön ő a hoz.......basszus soha nem veszekszek a családommal ,nyugiba vagyunk,és ő miatta kel felhúznom magam???????????????????????ideg betegeskednem ,hogy mit miért?de legalább ha igazán ismerne!de nem is akart szerintem megismerni ,mert a szomszéd gyerek az mindig jobb!vagy még a buszmegállóban álló gyerek is:((((((((((

csak annyi érdekes az én anyámban ,állítólag ha meg idegennel beszél akkor istenít engem és a családot ,de szemembe meg eltapos............ezt én nem értettem sosem ,ez engem nem bír erősíteni sőőőőőőőőt!!!!!!!!!!!!!!!

61. Muraja (válaszként erre: 59. - D83e49c42d)
2012. jan. 25. 13:18

Igen a Libanoni zseninek igaza van .

Szeretni es respektalni kell a gyereket , ha pedig helyben van akkor mind szulönek bocsanatot is kell kerni . Igazi szulö belatja azt mikor igazassagtalansag uralta at .

Csak emberek vagyunk es hibazunk ....

60. Muraja (válaszként erre: 55. - Shrek1)
2012. jan. 25. 13:14

Istenem , ugy szeretnek segiteni hisz ez borzalmas.

Neked ( tegezlek neharagudjal anyi idös vagy mind a lanyom ) sajat csaladod vezesd , szeresd es föleg a gyerekeknek mutasd a peldat .

Ez tiszta ( talan erös lesz ez a kifelyese ) de lelki terornak neveznem. Nincs joga ra ! Ne törödjel avval hogy eszre ter , mert sajnos ha idaig nem tette mar nem hiszem,

igen eljel boldogan legalalab amenyire a mai vilagban lehetseges . Eletunk nem megy ismetlesbe !Ez nem kegyetlen , az kegyetlen amit ö tesz ha sajnalunk valakit akkor csak a mi sajat gyengesegunket legitimaljuk.

Es ö ezt teheti iranytad ?milyen joggal ? mind anya nem az bisztos.

2012. jan. 25. 13:11

És ehhez még egy gyönyörű idézet, amit jó lenne, ha megértenének anyáink is:

"Gyermekeitek nem a ti gyermekeitek.

Ők az Élet önmaga iránti vágyakozásának fiai és leányai.

Általatok érkeznek, de nem belőletek.

És bár véletek vannak, nem birtokaitok.


Adhattok nekik szeretetet, de gondolataitokat nem adhatjátok.

Mert nekik saját gondolataik vannak.

Testüknek adhattok otthont, de lelküknek nem.

Mert az ő lelkük a holnap házában lakik, ahová ti nem látogathattok el, még álmaitokban sem.


Próbálhattok olyanná lenni, mint ők, de ne próbáljátok őket olyanná tenni, mint ti vagytok.

Mert az élet sem visszafelé nem halad, sem a tegnapban meg nem reked.


Ti vagytok az íj, melyről gyermekeitek eleven nyílként röppennek el.

Az íjász látja a célt a végtelenség útján, és ő feszít meg benneteket minden erejével, hogy nyilai sebesen és messzire szálljanak.

Legyen az íjász kezének hajlítása a ti örömetek forrása;

Mert Ő egyként szereti a repülő nyilat és az íjat, amely mozdulatlan."

Részlet Kahlil Gibran: A próféta c. könyvéből

58. Ageeca (válaszként erre: 53. - 72542cb970)
2012. jan. 25. 13:11
Sajnálatos :(
57. Shrek1 (válaszként erre: 53. - 72542cb970)
2012. jan. 25. 13:09

Tudtam nem vagyok egyedűl !!!!!!!!!!!!!!!

de ez tényleg komoly nagyon mik vannak.

és mind hasonló probléma.nem lehetne ezeket összehozni?:))))))))))))))))))))))

mert mi itt jól egymásra találtunk.:)))))))))))))hátha elfelejtenének minket!

borzasztó!


ugyan nekem is nehéz ,de tényleg valahol azt látom,hogy nem szabad hagynunk ,hogy eltapossanak minket!legyen akármilyen szegénység vagy bármi.már nem neki kell számítania hanem a családunknak!különösen ha szeretetben boldogságban élünk!Ezt ne vegye már el tőlünk!

56. d83e49c42d (válaszként erre: 55. - Shrek1)
2012. jan. 25. 13:09
Amúgy nekem anyám akkor kezdte el "lenyelni" a sérelmeit, mikor már látta, hogy semmit nem mondok el, és őt is semmibe veszem... bepánikolt, hogy elveszti egy gyerekét. De az igazság az, hogy akkor is csak "lenyelte", viszont gondolatban nem változott a véleménye... A békesség mostanság megvan, de ez csak látszatbékesség, megfelelni akkor se tudnék neki, ha én lennék a miniszterelnök:) És azt hiszem, hogy nagyon is szeret... csak épp rosszul szeret... Mert nem engem akar, hanem egy alkotást, amit ő hozott létre.
55. Shrek1 (válaszként erre: 51. - Muraja)
2012. jan. 25. 13:03

Tehát nekem most annyi lenne a dolgom,amin el indúltam,hogy szépen meglenni a családommal?és őt picit szüneteltetni még ha próbálkozik akkor is?

nem kérdezni hogy van? mi van vele?

had fortyogjon?

aztán esetleg észhez tér?

én meg tegyem ami nekem jó!éljek boldogan?

juj ez kegyetlen kicsit!de tény!teljesen úgy sem tudom hanyagolni ,hiszen valahol mindig ott van ,más nem "éjszaka,elő jön "de ne foglalkozzak vele?ez egy gyerektől nem durva?

54. d83e49c42d (válaszként erre: 49. - Shrek1)
2012. jan. 25. 13:01
no, én meg ezt lájkolom:)
2012. jan. 25. 12:57

Huuu de ismeros szavak gondolatok ezek...Az en anyukam tobb ezer km-re el tolunk..Ha latni szeretnem megveszem a repjegyet es penzt kuldok neki az ajandekokra amit vesz nekunk..Aztan kirepul mar a repteren elkezdi hogy nezek ki:-(Most legutobb mikor itt volt 10 napot kiobalta a szekrenyembol a ruhaimat es mindegyikre volt egy kedves megjegyzese pl'ez sz@r ez hogy nez ki ez nem neked valo stb..Elvittuk vacsorazni etterembe hogy a kedvebe jarjunk felvettem egy tok egyszeru fekete ruhat magassarkuval erre O hogy ugy nezek ki mint egy k...a O nem jon velem sehova..Gyerekek farmerban voltak akkor azt kezte el miert nem adok rajuk normalis ruhat...Mindenem sz@r az utolso fakanalig...Az ajandekok amiket vettem neki a @minek vetted ezt a sz@rt' kategoriaba tartoznak..Bezzeg a tesom..O Nemetorszagban el mindene hudekiralyszuperduper a gyerekei FANTASZTIKUSAK mert beszelnek 2 nyelven stb...Ha azt mondom hu de jo neki akkor feltekeny vagyok..

Eskuvore keszulunk gondolkodom milyen ruhat vegyek fol nekem 2.eskuvom paromnak elso de a manok mar 3 evesek..El sem akarnak jonni mert anyosomek is itt lesznek es ugysem tudnak beszelgetni hulye totokkal stb..A parom szlovak..

Annyi megjegyzese volt hogy a parom fiatalabb 12 evvel ne nevetessem ki magamat hogy menyasszonyi ruhat veszek fol max. kosztum..Sem kisestelyi semmi ilyesmi fekete kosztum es kesz hiszen mar 40 eves vagyok..

Szinte naponta hivom de csak ezeket hallgatom..Vagy politizal..En ertem hogy eleteben egy percet sem volt talan boldog de miert varja el tolem ugyanezt????Nalunk nincs veszekedes parom nem iszik szerinte ez csak szinhaz...

En mar feladtam...

52. Shrek1
2012. jan. 25. 12:57

őrűlnöm.

bocsesz el írtam az előbb!

51. Muraja (válaszként erre: 1. - Shrek1)
2012. jan. 25. 12:57

Elolvastam vegig , es többi hozza szolast is.

Nagyon sajnalom hogy meg a mai vilagban ez fele szenvedes es egyfele bantalmazas letezik.

En magam anno egy jonehany eve is hasonlo szituban voltam.

Anyam diplomas karierista letire sosem tudot szeretetet kimutatni es megertest sem. Csak a kritika volt a mindenapi menun , mindenkinek a gyereke jobb volt szebb volt mind en .Baratnöji elött nyilvanyosan megalazott hogy a jarasom " nem egy olyan ami a lanyhoz illik " stb .stb, nagyon de nagyon falyt !

De ! nem sokaig meg nem 17 evesen elvagtam minden szalt ami hozza fuzött, mivelt bizonyos törvenyek abban a orszagban hol eltunk megengedtek azt hogy nagykoruva legalizaljam magam törvenyszek segitsegevel. Atkellet menni egy bizonyos psychologiai teszteken valami fele eretsegi bizonyitvany es utana megkapam a felnötti statuszt. Nem birtam egyszeruen , nem tudtam tovab elni vele .

Igen ez azokban a evekben egy uttöröi eset volt de benne volt a törvenyekben es hogy nem hasznaltak ki az mar nem az en bajom. Biro is nagyot csodalkozott amikor en ele altam a kerelmemmel egyszeruen csak az en polgar jogaim tisztesegben tartasat követeltem. Mind nagyon fiatal de annal jobban eliteltem a testi es lelki bantalmazasokat a szulöi oldalrol.

Egy gyerek nem kerödzködik e vilagra es ha mar itt van akkor szeressuk es ne bantalmazuk se igy sem ugy !

Azota sok viz elfolyt es vannak sajat gyerekim es nekik ugy szinten gyerekei . En soha sem felelytettem el azt amit anyam elenem tett igy aztan a gyerekeim es az ö gyerekei is egy harmonikus es szeretett tele othonban nötek fel.

Talan ez lett az en eletem kuldötsege de en csak örulök neki hogy szebbe tudtam tenni a gyerekeim vilagat , megerte mert ök mar tovab viszik .

Szamukra az termeszetes hogy szeretetben neveljek a gyerekuket es ha eljön az idö akkor boldogan elengedik a kezuket . Nem szekeljak a felnött gyekekuket se nem biraljak mert ahoz nincs joguk.

50. Shrek1 (válaszként erre: 47. - 06718ca650)
2012. jan. 25. 12:56

akkor ebből nem lehet kimászni?:((((((((((

na fain!

akkor nekem meg kell őrölnöm??????????

tuti túl fog élni!ő családja hosszú életű ,míg én állítólag az apámra hasonlítok ,ő sajna meghalt 46 évesen!na akkor még van pár évem:((((((((((((((neki meg még több!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook