Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meghalt a nagypapám, és most én vagyok a rossz a nővérem szemében. fórum

Meghalt a nagypapám, és most én vagyok a rossz a nővérem szemében. (beszélgetős fórum)


1 2
59. Ilián (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 2. 14:34

Pont ez a mondat jelentette azt , hogy te nem kamuztál, hanem megmontad az igazat!

Tényleg félreérted.

58. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 1. 15:22

Nem biztos, hogy tudsz mindent, ami miatt így döntött. Lehettek esetleg olyan dolgok, amiket nem tudsz. Az egy dolog, hogy kisgyermekként az unoka hogyan viszonyul a nagyszülőhöz, de felnőtt korban már előfordulhatnak komoly nézeteltérések bármi okból.

Te szóltál neki, ő válaszolt. Ennyi.

57. _Berry_ (válaszként erre: 55. - 621bb5db60)
2022. aug. 1. 13:56
Szerintem meg ha valaki nem nézi le a másikat, akkor jelen történet szempontjából lényegtelen, hogy valaki professzor vagy takarító, FI mégis fontosnak érezte megjegyezni. Ennek az információnak, vagy annak, hogy a férje jól keres és nincs szüksége munkára, mi köze a történethez?
56. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 1. 13:39
Nem, nem vagy hibás. A legkevesebb, hogy elment a temetésre. Ha nem beszél veled, hát nem beszél, majd megbékél.
2022. aug. 1. 13:21
Amúgy az meg baromság, hogy a fórumindító lenézi a tesóját, mert takarít. Most ha a tesója történész professzor lenne, arra is mondhatjuk, hogy nem olyan a munkája, amit ne lehetne egy napra otthagyni. Itt nem erről van szó.
54. michelle.r (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 1. 13:21
Jah, értem. Az a normálisan gondolkodó ember, aki szerint neked van igazad.
53. michelle.r (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 1. 13:20
Ha szerinted tök jogos, hogy lecseszted, miért keresel itt visszaigazolást? Szerintem és úgy látom jó néhányunk szerint meg nem jogos. Nem vagy az anyja, a nevelőnője, hogy minősítsd a viselkedését. Felnőtt ember, miért nem vagy képes elfogadni, hogy úgy döntött, ahogy döntött?
52. 621bb5db60 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 1. 13:18
Szerintem teljesen érthető a kiakadásod, viszont ne idegesítsd ezen magad feleslegesen. Az pedig, hogy amiatt nem áll szóba veled, mert megmondtad a véleményed, elég gyerekes tőle. Sajnos jellemző a mai világra, hogy mindenki mindenen megsértődik és ahelyett, hogy rendezné a konfliktust, lelép és nem beszél a másikkal évtizedekig. Persze van olyan helyzet, hogy tényleg nem lehet rendezni a vitát, de ez szerintem nem olyan szitu. Viszont, ha jót akarsz magadnak, hagyod a tesód, felesleges idegeskedned miatta. Nem a te értékrended szerint viselkedett, és sajnos már változni sem fog. Te ott voltál a temetésen, neki is szóltál. A te lelkiismereted legyen tiszta.
51. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 1. 12:21
Olvasva a nyitódat, nem csodálkozom, hogy a nővéred ellentmondott neked, mert kérdés, hogy ezt az egészet hogyan tálaltad már eleve, mert ha ezzel a stílussal, amit itt előadtál... Írásodból süt, hogy lenézed, mert takarít, miközben irigy is vagy, mert szerinted nem kellene neki, hisz a férje miatt nincs rá szüksége. Amit nem is értek, mert attól, hogy valaki a férje miatt jól él, miért is kellene otthon ülnie, vagy adott esetben mások számára megfelelő színvonalú munkát végezni. Nekem nem úgy tűnik, hogy ti jó testvérek lennétek, cseszegethetted te már több dologért is az életben, aztán ebből lehet elege.
50. Amaunet (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 1. 10:56

Tudod, mindenki másként éli meg a búcsút. Lehet, hogy a testvéred azért nem akart részt venni a temetésen, mert ő még nem akarta eltemetni a nagyapátokat.

Te viszont kierőszakoltad, hogy részt vegyen és eltemesse, holott ő még nem volt felkészülve erre.

Nem kell mindenkinek ott és akkor elbúcsúzni. Lehet, hogy később kiment volna a sírhoz és elbúcsúzik.

49. 8d00a82c06 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 1. 09:43

"Apunak és anyunak is épp elég volt akkor is, most is a bajuk."


Ezért kellene leállítani magad!

Nem vagy te igazsàgosztó!

2022. aug. 1. 09:42

Na de én ezt a témát itt le is zárom. A normálisan gondolkodó emberek normális válaszokat tudtak adni, amit köszönök is.

Legyen szép napotok!

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Fincsi5)
2022. aug. 1. 09:38
Felnőtt emberek vagyunk . Azt hiszem, hogy az csak részletkérdés ki szólt neki az időpontról. Az meg, hogy mert nem akart jönni és én csesztem le, tök jogos, a testvére vagyok. Apunak és anyunak is épp elég volt akkor is, most is a bajuk.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Brandy85)
2022. aug. 1. 09:36
Nem ugrottam neked, csak elmondtam, hogy mi lesz ha.
45. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 1. 09:10
Szerintem nem neked kellett volna kérlelni, ha apukád nevelte fel, és anyukátok is él, nekik kellett volna szólniuk, én nem is avatkoztam volna bele.
44. brandy85 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 1. 08:50
Miért ugrasz nekem? Egyetértettem veled!
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Bellabi)
2022. aug. 1. 03:28

De végül eljött ahogy már le is írtam csak sokaknak nem sikerül elolvasni.

Nekem fontos a végső búcsú, szomorú,hogy a testvéremnek nem.

2022. aug. 1. 03:21

Szerintem nem a valós indokot mondta, miért nem akar elmenni.


Amúgy én sem helyeslem, hogy nem ment el, de ha életében látogatta hetente, tőrörött vele, az milliószór többet ért a nagypapádnak, mint a részvétel a temetésén, ami lássuk be, már mindegy volt neki.b

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 1. 02:58
Így van , az én döntésem és nem érzem, hogy nekem kéne nyitnom felé, vagy esetleg bocsánatot kérni. Ez olyan dolog az én szememben, ami felett nem tudok szemet hunyni.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Brandy85)
2022. aug. 1. 02:55
Nem a temetés nem bírásról volt itt szó, mert volt már a tesóm élete során pár temetésen. Igen, nem egy vidám dolog, de ha majd ne adja Isten a szüleink mennek el, akkor is kérvényt kell neki benyújtani, mert a fontos munkája miatt nem tud eljönni?!
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - 8d00a82c06)
2022. aug. 1. 02:53
Egyébként igen, összedőlt a világ, mert elhúnyt a szeretett magyszülőnk!
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - 8d00a82c06)
2022. aug. 1. 02:52

Másnap nem ment ki, mert ugye ha értelmesen elolvasnàd végül el bírt jönni a temetésre .

Azért azt az ember látja, tudja ha heti szinten megyek valakihez, mert érdekel a hogyléte,hogy akkor nem rühellem az illetőt.

Azért írom le, hogy nem vérszerinti, mert a papa simán le is tojhatta volna , mondván, nem az ő unokája és akkor sem vethetett volna rá senki követ,de nem így volt. És igen, ha az életében jó volt a támogatása, akkor az a minimum, hogy a halálàban is ennyi tiszteletet adok neki!

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Hpetra22)
2022. aug. 1. 02:47
Köszönöm. Én is így gondolom és nem első sorban azért,mert hogy a papa támogatta őt (ha kellett engem is ,mielőtt valaki azzal jön ,hogy ez fáj nekem,hogy én nem kaptam segítséget) mikor sokszor sz@rban volt tesóm, hanem mert könyörgöm, a nagyapja volt neki is és az indoklás volt vérlázító, nem csak az én szememben, hogy miért nem tud a temetésre eljönni.
36. brandy85 (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 31. 22:14
Persze én ezt megértem. Nem mindegy milyen hangulattal olvas az ember! Kutyussal sétálni kikapcsoló dolog! Jól tetted! Nem szabad egymásnak esni! Kinek ez,kinek az a véleménye. Ettől szép az élet!
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Brandy85)
2022. júl. 31. 21:56

"És te is azt kamuztad,hogy nem engednek el a minkahelyedről,vagy megmondtad az igazat?"


Azért éreztem, hogy hazugnak nevezett, mert nem azt írta, te legalább megmondtad az igazat, hanem a kérdését vágta a fejemhez.

Mindegy, túl vagyok rajta. Azóta már megsétáltattam a kutyámat is, és séta közben az jutott az eszembe, hogy biztos volt oka a nővérnek is, miért nem akart elmenni, csak nem kötötte senkinek az orrára.

Volt az utcánkban egy nagyon "szerető" nagypapa, amiről évek múlva, már 40 évesen tudott csak beszélni .


FI. nagypapád elment,szeretted, ahogy neked jól esett meg is gyászoltad. Ő már csak a lelkedben lesz elérhető.

De a nővéred még él,ha egyébként a kapcsolatotok jó volt, ne rontsd el. Nem tudhatod meddig szerethetitek egymást! Az élet rövid ahhoz, hogy hibázzunk. A lelked még zaklatott. Gondold át nagyon mit teszel! Majd tisztázd vele, amikor a kedélyek csillapodnak.

De végül minden a te döntésed.

34. rabankari (válaszként erre: 33. - Brandy85)
2022. júl. 31. 21:40
Pontosan!
33. brandy85 (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 31. 21:33
Rabankari pont azt írta,hogy benned van gerinc és elmondtad a valós okot,nem hazudoztàl össze-vissza.
2022. júl. 31. 21:32
Teljesen igazad van! Eszedbe ne jusson bocsánatot kérni! Én sem tettem meg. Az meg úgyis kiderül családon belül,ha valaki nem bírja a temetéseket lelkileg. Akkor jó az ember ha adni kell,ha elhunyt akkor meg...
31. rabankari (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 31. 21:31

Én értettem, ezek szerinte te nem értetted,amit én írtam, én egy percig sem gondoltam,hogy te kamuztál és a munkára hivatkozva nem mentél el, de hagyjuk.

Biztos meleg van nálad (is).

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Rabankari)
2022. júl. 31. 21:11
Értő olvasás, én magamról írtam, hogy van ilyen is, hogy valaki nem a temetőben búcsúzik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook