Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emese Csenge érkezése fórum

Emese Csenge érkezése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Emese Csenge érkezése

16. maya80
2010. márc. 14. 18:33
Gratulálok a lányokhoz!
2008. márc. 4. 14:57
Sok boldogságot nektek!Csak annyit, hogy a második babámat én is hamarabb világra hoztam(gyorsabb szülés), viszont szerintem is sokkal jobban fájt. Talán azért,mert minden begyorsul,gyorsabban dolgozik a szervezet. A gátmetszés addig fáj, amíg a varratokat ki nem szedik, úgyhogy ne parázzatok tőle!
2008. febr. 20. 18:29
Sok boldogságot és jó egészséget kivánok Nektek! :)
13. 8565183eb5 (válaszként erre: 11. - Vanet)
2008. febr. 20. 18:06
hát az lenne a jó ha hagynák az embert normálisan. sajnos a mai világban már mindent siettetnek. Még ha fizet is az ember akkor sem biztos hogy a megfelelő ellátást kapja.
2008. febr. 20. 18:03

:) Szép babót hoztál a világra! Sok egészséget nektek!


:)

11. Vanet (válaszként erre: 9. - 8565183eb5)
2008. febr. 20. 16:05
De van! De ahhoz sok mindennek kell közre játszania, én erre készülök, lényeg a lehető legnagyobb beavatkozásmentesség, értem ezalatt, h nem gyorsítanak meg semmit az orvosok (oxitocin injekcióval, burokrepesztéseel stb..) hanem hagyják, hogy az anya és a baba összehangolva "dolgozzon". ilyen esetekben persze tovább tart a vajúdás, de így mire a kitoláshoz ér az ember addigra már a teste is valóban elérte azt az állapotot (kitágult) hogy nincs szükség vágni, nem reped. Csak sok helyen az orvosok nem várják ezt meg, vagy az apróbb beavatkozások (vizsgálat fájás közben, zavaró körülmények stb) megakaszthatják azon hormonok működését, amik a szülést irányítják és ilyenkor az orvos is anya is bepánikol és gyorsan tesznek valamit... A gátmasszírozás is nagyon sokat segít. Nekem sok ismerősöm szült gátvédelemmel, sok pozitív példával vagyok körülvéve:)
10. 8565183eb5 (válaszként erre: 8. - Kicsimkicsim)
2008. febr. 20. 15:51
Egyik ismerősöm az első babáját úgy szülte hogy az első fájástól számítva még egy óra sem telt el már meg is lett a baba. Lehet szerencsés volt. Várom már én is nagyon hogy legyen babaám- Csak előbb még kellene hozzá egy komoly kapcsolat is. :-)
9. 8565183eb5 (válaszként erre: 7. - Vanet)
2008. febr. 20. 15:49
Oké várom a történetedet. Olyan nincs hogy szülésnél se repedés ne legyen se vágás? Lehet hülyeséget kérdezek. De mintha olvastam volna az egyik születéstörténetnél hogy semmit sem kellett és nem is repedt. Babamániás vagyok. Imádom a kicsiket.
8. Kicsimkicsim (válaszként erre: 6. - 8565183eb5)
2008. febr. 20. 15:25
A szülés folyamat - ha úgy számoljuk, ahogy a szülő nő megéli, és nem ahogyan az orvosok - tehát vajúdással együtt első gyereknél legalább 8-10 üóra. Nem folyamatos szenvedés, de az utolsó órák elég fájdalmasak. Ehhez képest a gátmetszés (érzéstelenítéssel) tényleg nem vészes, a varrás is inkább kellemetlen, semmint fájó érzés. Ráadásul egy csomó mindent akkor ügyködnek rajtad, amikor a melledre tették a babát, és TÉNYLEG nem érzel semmi mást, csak az ő kis testét, és végtelen örömet. A félelem ne tartson vissza!
7. Vanet (válaszként erre: 6. - 8565183eb5)
2008. febr. 20. 12:52
Nem nem félek. Anyukám szülésznő, ezenkívül van négy hugom... amennyi történetet én már hallottam:) Először is: van gátvédelmes szülés, ott semmi sem történik, másrészt (anya szerint) a vágás, repedés pillanatában kisebb gondod is nagyobb annál, mint hogy te azt megéreznéd:) Én gátvédelmes szülésre készülök, de ha nem így jön össze az sem baj. Félni nem félek a szüléstől, talán inkább csak az ismeretlen... de majd ha megérkezett a kicsikénk elmesélem milyen volt:)
6. 8565183eb5 (válaszként erre: 5. - Vanet)
2008. febr. 20. 12:48
A legfélelmetesebb az egészben a gátmetszés vagy repedés. Attól sem félsz? Utána meg összevarnak. Tényleg az gyönyörű pillanat lehet amikor meglátod a babát. az lehet kitöröl hirtelen minden fájdalmat más nem számít csak te és a baba. Hát nem tudom.
5. Vanet (válaszként erre: 4. - 8565183eb5)
2008. febr. 20. 08:40
Amanda! Nem minden szülés ilyen, nagyon sok minden befolyásolja, hogy a baba-mama hogy éli meg. A szülés alapvetően egy fájdalmas de gyönyörű élmény (mondom én, akim ég csak most készül élete első szülésére:) Ne félj tőle! :) Minden nő képes rá, így vagyunk kitalálva:)
2008. febr. 19. 18:41
Gratulálok én is a kisbabához. Sajnálom hogy rossz emlékek is vegyültek a szüléshez. Elég horrorisztikusnak tűnik így. Én alapból is félek a szüléstől. Bár nekem még ki tudja mikor lesz babám.
2008. febr. 18. 12:39

Gratulalok a szep kislanyhoz es jo egeszseget nektek!

egy 2 gyerekes anyuka Nagyvaradrol:)

2008. febr. 18. 11:32
Gratula a szép gyerekekhez! :) Nem semmi kis történet:) Csak egy jószándékú (tényleg!) megjegyzés: ha repedsz, az a hámrétegig van varrva, ha vágnak akkor izomig, ez utóbbi gyógyulása tovább tart. Szóval nem akartak evvel rosszat neked! ( bár én még nem szültem, de anyukám szülésznő, szóval ebben élünk:) NA szóval örülj a babóknak és felejtsd el a rosszat! :)
2008. febr. 18. 11:03
Mesike 2008. 01. 10. -én 11. óra 25 perckor született, és 3850 g-mal és 54 cm-vel. Csonika is 54 cm volt csak 3650g. Szóval Mesike 200 g-mal több. És észre is venni kis husikás. :O)

Amúgy a szülés ill, a vajúdás viszonylag nem tartott sokáig, mind össze kb. 5 és fél óra, viszont annál borzalmasabb volt. Csonikát sokkal jobb volt megszülni, mert ugyan tovább tartott, de nem fájt ennyire.

Ugrás a teljes írásra: Emese Csenge érkezése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook