Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elveszett a cicám. Hazajöhet még? fórum

Elveszett a cicám. Hazajöhet még? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. ollégabi (válaszként erre: 58. - Bnedora)
2015. okt. 13. 20:13
Nagyon kedvesen,de közöltem a szomszédokkal,ha valamelyik a macskámat bántja,megeszem!Egy cicát elzavarni nem nagy erőfeszítés,maradjunk ennyiben erőszak nélkül!
2015. okt. 13. 19:53
Az én 2 cicámat a közvetlen szomszédom intézte el. Sajnos bizonyítani nem tudom:-(((
57. bnedora (válaszként erre: 55. - Qwatro)
2015. okt. 13. 19:52
Szerintem valami miatt sokkot kapott, ezért viselkedhetett úgy. Az is lehet, hogy valaki bántotta. Én pár napig nem engedtem volna ki. Sok a gonosz ember, akik bántják az állatokat.
56. ollégabi (válaszként erre: 55. - Qwatro)
2015. okt. 11. 16:00
Nem akarlak elkeseríteni,de ha úgy ment haza mint aki megőrült,hacsak nem oltattad be,lehet,hogy veszett lett!Ha esetleg hazamegy azonnal fogd be,nehogy megkarmoljon vagy harapjon,és vidd az orvoshoz!
55. qwatro
2015. okt. 11. 10:43
Sziasztok ! Nagyon kétségbe vagyok esve,mert a hét elején elveszett a hófehér egy éves cicám.egyszer jött haza ,de úgy viselkedett mint aki megőrült. Nekiment az ablaknak ,látszott rajta ,hogy halálra van rémülve. Falun lakom ,már kiplakátoltuk,szóltam az állatorvosnak is,de eddig semmi. Nagyon tartok tőle ,hogy ha esetleg befogták nem látom majd viszont. Minden ötletet szívesen fogadok. Előre is köszönöm.Mennyi az az idő ameddig még reális esélye van annak ,hogy hazatalál. Rosszul hall .és picinek is úgy mentettük meg,mert csúnyán el volt verve,vérzett a nyaka és nem tudott szocializálódni,de ezt már kinőtte.Ezért is féltem ennyire.
2013. okt. 16. 15:45
2013. okt. 16. 08:07
persze,mienik is 3 het csavargas utan jot haza,
52. bnedora (válaszként erre: 50. - Bajnainé E. Eleonóra)
2013. aug. 17. 21:44

Örülök, hogy visszament a cicátok. Szerintem ő nem elcsavargott, hanem valami oknál fogva nem tudott haza menni.


Csoda velem is történt jó pár éve. Nekem a kutyusom kóborolt el párzási időszakban. Édesanyám találta meg teljesen véletlenül, pedig mi 2 hónapon keresztül jártuk az utcákat, kiplakátoztuk a fényképét, és nem találtunk rá.

2013. aug. 17. 21:31
Igen, biztosan, a macska kóbor állat, most meg főleg nyár van jobban eltűnhet társkeresés miatt is, ne aggódj, előkerül előbb-utóbb! :)
2013. aug. 4. 23:32
Nekünk június 6-án veszett el a cicánk.Arra gondoltunk hogy megmérgezték,mindenhol kerestük,de nem találtuk sehol.Ma este arra lettünk figyelmesek,hogy ugatnak a kutyák,kimentünk,és a sötétben egy fehér cicát láttunk.Először azt hittük káprázik a szemünk,mert ilyen csodát még soha nem tapasztaltunk.Szegény cicánk 2 hónap alatt egész más formája lett,és a viselkedése is nagyon furcsa.De nagyon bújt hozzánk és a kutyák is megismerték és nagyon örültek neki,mi pedig hihetetlennek tartjuk,hogy vannak még ilyen csodák az életben,hogy 2 hónap kóborlás után vissza jött hozzánk.Ivartalanított kislány cica.
49. 18e79e1970 (válaszként erre: 48. - K.anita1)
2013. márc. 11. 14:27

Nem olvastam végig a fórumot, de ha nincs ivartalanítva, akkor mostanában nem nagyon fog hazamenni, most van a párzási időszak.


Nekünk van egy nőstény, és egy kandúr macskánk. A nőstény már elég öreg, de még mindig járnak utána a kandúrok - nem győzöm zavarni, és van, hogy napokat nem jön haza. Nagyanyám mondja, hogy ilyenkor még enni is "elfelejtenek".

Viszont a saját kandúrunk érdekes, nem jár el... Egész nap a kutyával van.

2013. márc. 11. 13:03

Kedves Olvasó! Még mindig keresem Kormi cicát! Kérem, aki látta, értesítsen!

Csillaghegyről tűnt el pár hete.

Zöld szemű, fekete bundájú, másfél év körüli (kicsit kevesebb lehet) középtermetű kandúr.

Inkább vékonyabb testalkatú, nem mackós típus.

Sokat nyávog, nagyon kedves, hízelkedős, üdvözlésre jellegzetes prr-szerű hangot ad. Lehetséges, hogy idegenekkel szemben félénk... ezt nem tudom.

Köszönettel fogadok bármilyen információt!

[link]

47. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - 3c111cc40f)
2011. nov. 25. 12:59

Valszeg felrobbantam volna ettől a pozitív beszólástól...

Amúgy nincs ivartalanítva? Akkor állítólag nem mászkálnak olyan messzire.

Milyen veszélyeknek van kitéve?

46. Cucicsillag (válaszként erre: 44. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 25. 12:57

Azért vannak kivételek. Az én nagyobbik cicám 6 hetes korától velem van, azért is lett a neve Pom-pom, mert mindig kísérgetett mindenfele,fürdő, konyha,háló. Mióta párommal összeköltöztünk (nem most volt) Őt is nagyon nehezen fogadja el, nem tűri a simogatást senkitől,csak tőlem.

Mikor elutazunk, akkor hiába kap kaját és kap(na) simit-ha engedné, mégis alig eszik és tök depis+ megy a hasa. Lehet, hogy nem is macska? :)

45. MelisUK (válaszként erre: 44. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 25. 12:32

Azért ez nem egészen így van. Persze, ha nem tetszik a macsinak a kaja, amit a gazdi ad, akkor eszik máshol, ha kap jobbat és ha törődést sem kap, akkor el fog pártolni, ha máshol szeretik. Az ember is ilyen, nem? Szeressük és etessük normális, neki való kajával. :)

Ja, a simogatást van olyan macska, amelyik nem is szereti.

2011. nov. 25. 11:59

Nagymamám macskája 4.5 év után egyszerüen gazdit váltott. A szomszéd utcában lakó nőnél ragadt!

Lehet rossz hallani nőknek de a macska nem csinál ügyet belőle hogy gazdát váltson vagy haza se menjen ha jól érzi magát.

A kutya falkát és társat keres egy életre. A macska(némi tulzással) kaját és simogatást aznapra...

2011. nov. 25. 11:59

Sziasztok! Láttam két érdekes videót macska eltűnésről. Az egyik cica belemászott a gazdi csomagjába, aki repülővel ment el másik országba. A csomag felvevésénél elkeveredett, mert két egyforma poggyász volt. Amikor a másik valaki kinyitotta a táskát, akkor jött ki belőle a macsek. Érdekes, hogy a repülőtéri ellenőrzésen nem vették észre. :) A cica természetesen hazakerült.


A másik történet pedig úgy volt, hogy egy cica a síneken elkóborolt egy cégig, ahol belemászott egy tartájba, amit lezártak és Angliából Franciaországban kötött ki, kamionnal vitték. Amikor kinyitották a tartájt több mint egy hónap múlva, ott volt benne lefogyva és élve a cica. Szerencsére megtalálták a gazdit és repcsivel gyorsan hazaküldték.


Történnek furcsa dolgok a cicákkal, jó ha kinti cicák kapnak nyakörvet a címükkel. Én személy szerint nem engedem ki a cicám, féltem nagyon. Pórázon vittem már ki, de fél a kinti világtól - érdekes, hogy ablkon keresztül viszont nagyon tetszik neki. :)

2011. nov. 25. 11:36
igen hazamehet,nekem 3 heti elkoborlas utan jott haza.
2011. okt. 10. 08:05
Szia köszönöm, hát én is egyre jobban veszítem el a reményt is :( most már 5-ik napja keresem hiába..., egyszerűen nem tudom felfogni hogy miért ez a cica, olyan hatalmas és erős, még talán a kutya lehet, de akkor is meg kéne legyen valahol, legalább is úgy tudom, hogy a kutya max megfogja de nem cibálja el, vagy igen :( már nem tudom hol keresni most is épp visszaértem a kereséséből, de természetesen semmi ;-(
40. bnedora (válaszként erre: 39. - Miss Prince)
2011. okt. 9. 19:20
Szia! Nagyon sajnálom, hogy eltűnt a cicád, sajnos nekem is tűnt már el jó néhány. Sajnos, nem sok jót tudok neked jósolni, mert 50-50%, hogy még előjöhet. Vannak rosszindulatú emberek is, akik bánthatták, de ott van még a kutya és a gázolás, hiába zárod ki ezeket. Remélem azért szerencséd lesz, és visszamegy hozzád. Addig is próbáld keresni.
2011. okt. 9. 19:12
Sziasztok látom lassan egy év eltelt és senki nem szólt ehhez a topichoz! Katalin meg lett a cicád? én is most próbálok pozitív lenni és tanácsot kérni vajon mi történhetett! Több mint 3 éves a mi cicánk, ivartalanított kandúr, nagyon nagy kb 7 kg fajtiszta! Nem engedi megfogni magát senkinek! Mindennap hajnalba kimegy wc-ni mikor párom elmegy melóba, ha előtte nem eszik akkor hamar vissza is jön! Most a héten csütörtökön is így lett volna, csak hogy azóta nem jött haza :( kerestem ezidágig ahogy csak bírtam, még midig kiállok a teraszra és kiáltok neki! Autó nem ütötte el 99% mert csak itt a környéken csavargott és bejártam az utcákat nem volt halott cica, se nyoma! Kutyára se nagyon tudok godnolni, hacsak nem egy kóbor :( Volt már valakinek ilyen hogy több éves ivartalanított cicája eltűnt? szomszédokat utcákba mindenhol körbe kérdeztem ami a legérdekesebb hogy tegnap regggel a hátsó kerti szomszédom azt állította hogy a teraszán aludt, de szerintem nem ő volt, akkor hazajött volna gondolom, illetve a mellette levő is azt mondta, hogy látták reggel , nem értem olyan tanácstalan vagyok és úgy szeretem, nem tudok belenyugodni hogy nincs! Van esély hogy hazajön? hol lehet vajon? köszönöm
2010. nov. 25. 11:09
nem, nincs meg, pedig annyira várom, minden neszre rohanok ki az udvarra, de sehol semmi :(
2010. nov. 24. 20:09
Nem lett meg a cicus?
2010. nov. 21. 11:02

köszönöm a biztatást-még mindig nem jött haza. ma kiraktam a boltba és a zöldségesnél egy-egy hirdetést, hátha valaki látta.


Néztük a cukrát, az jó lett neki, talán a mája beteg, kapott is rá gyogyszert, de nem javult, azaz még mindig sokat ivott...

2010. nov. 20. 19:28
Volt olyan kandúrom amelyik 2 hétig volt oda. Gondolom udvarolni lehetett.
2010. nov. 20. 19:01

Akár 2-3 hét után is előkerülhet!

Van egy különleges érzékük, amivel hazatalálnak - majdnem úgy mint, a költözőmadarak...

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 20. 18:31
Egyébként a cica kméterekről hazatalál, ha nem zárják be.
2010. nov. 20. 18:30

Amikor nekem eltűnt a legutolsó, aznap tudtam, hogy valami lesz, mikor délután etettem csirkehússal. Kiment és amikor nem jött a hívásra, biztos voltam benne, hogy nem látom többet. Nem hiszek az ilyen előrelátó dolgokban, pedig velem sokszor van ilyen.

Remélem, a tied meg lesz!

31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - 3c111cc40f)
2010. nov. 20. 18:29
Néztek nála labort is? Lehet cukros szegény. Régen vannak ilyen tünetei?
30. jézus
2010. nov. 20. 18:19
ha nagyon akarod hazajön csak pozitivan
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook