Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Eltörlik valaha az oltási igazolványt? fórum

Eltörlik valaha az oltási igazolványt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
49. globus (válaszként erre: 44. - Ariana)
2021. ápr. 23. 09:25

Már bebizonyosodott, hogy a tavaly márciusi vírust jól kezeltük, az nyárra vissza lett szorítva és ősszel másik támadt.

[link]

48. Lávli* (válaszként erre: 44. - Ariana)
2021. ápr. 23. 09:25

Az jó. Meg majd jó lesz idén is. 4 millió meg a terasz meg a stadion.


Egyéni felelősségvállalás.

Az lenne a legjobb.

47. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Channa*)
2021. ápr. 23. 09:25

Mér többször leírtam, de ismét megteszem.

Ennek akkor lenne jogosultsága, ha mindenki akkor és olyan oltáshoz jutna hozzá, amit szeretne.

A 22 éves fiamat, pedig már februárban regisztrált, még nem hívták. A háziorvos szerint még sokan vannak előtte, és minden idősebbet, aki bár később regisztrál, elé kell sorolni.

Szerinted ez így rendben van?

Ő oltatna és menne mindenhová, de jelenleg nincs rá lehetősége.

46. globus (válaszként erre: 30. - 7af8e3c9a1)
2021. ápr. 23. 09:22

Tegnap olvastam napilapban Ausztráliáról. Magyar ott élő írta a cikket, kőkemény megszorítások voltak, fél évig zárva minden! A betegek kontakt kutatása folyamatos, és tényleg bezárva, aki pozitívnak bizonyult. Nálunk húsvét előtt 2 hét volt a zárás, mindenki rosszul lett, hogy nem vásárolhat. 10 nap karanténért megy a hiszti, sosem növünk fel komolyabb viselkedéshez.

Utánanéztem neten is Ausztráliának, hát lenne mit tanulnunk.

45. Lávli* (válaszként erre: 34. - Channa*)
2021. ápr. 23. 09:22

Birebora jól mondta


"Bocs, ez számomra olyan, hogy szűz is akarok lenni de akarok kefélni is:)


😀

44. ariana (válaszként erre: 42. - Lávli*)
2021. ápr. 23. 09:21
még az a jó, hogy tavaly nyáron eltűnt a vírus, és tömegével mehettek az emberek a magyar tengerhez.
43. birebora (válaszként erre: 39. - Channa*)
2021. ápr. 23. 09:19
Pedig sokan vannak akik átestek tünetek nélkül. Gyerekek, kamaszok, felnőttek egyaránt.
42. Lávli* (válaszként erre: 31. - Bözsi néni)
2021. ápr. 23. 09:19

Tamás teszt-felvetésére reagáltam.

Igaz, negatív teszt is lett már másnapra pozitív.

De azért az nonszensz, hogy vannak, akik mindent akarnak, de oltasson más, teszteltessen más, ők nyaralni mennek és punktum és ne diszkriminálja és/vagy kényszerítse őket senki.

41. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 34. - Channa*)
2021. ápr. 23. 09:19

Nem neked szól, de ez a "kedvencem" a médiától. Aki nem rohan az oltásért, az biztos oltásellenes, szerinte nincs covid, és fél a csipptől.... aha.

Én egy(!) ilyen emberrel nem találkoztam eddig, pedig ismerek sok embert aki nem akar oltást.

40. birebora (válaszként erre: 36. - Bözsi néni)
2021. ápr. 23. 09:18

4-5 éven belül itt a következő világjárvány, nyilatkozta egy jeles virológus. Lehet, hogy azokat az idősek, nők, férfiak, szőkék, vörösek fogják terjeszteni, akkor?:)

A gyerekeseket sehonnan nem fogják kitiltani, de amint lesz számukra is oltás, kapni fogják, persze szigorúan csak aki akarja, szülői beleegyezéssel.

39. Channa* (válaszként erre: 36. - Bözsi néni)
2021. ápr. 23. 09:17

Dehogy tünetek nélkül nélkül, csak a szülő inkább begyógyszerezi a gyereket, hogy ne kelljen otthon lenni velük 24 órát folyamatosan....


Bölcsi, ovis, sulis pedagógusok ezt mesélik.


És meg vannak sértődve, ha nap közben még is belázasodik, mert a gyógyszer hatása elmúlt és felhívják, hogy vigye haza a gyereket és ne hozza 10 napig legalább, de eddig re végig fertőzte az egész bölcsit pl.

38. Channa* (válaszként erre: 30. - 7af8e3c9a1)
2021. ápr. 23. 09:15

Olvasgass egy kicsit manapság is a svédekről!


Leragadtál az 1 évvel ezelőtti ponton.


Azóta ott is nagy szigorítások vannak, és nem csak ajánlott, hogy ne csoportosuljanak, ne nyissanak ki az üzletek.


Ugyan az van ott, ami mindenhol.


Tehát, friss információkat is szerezz be!

37. Domimami (válaszként erre: 5. - Bözsi néni)
2021. ápr. 23. 09:14

Mindjárt megyek és bezárom az ötévesemet egy üvegkalitkába vagy 10évre.Vagy elég lesz addig amíg véget ér ez a rémálom?

Elmebaj!

36. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Lávli*)
2021. ápr. 23. 09:13
Ráadásul a gxerekek pl. tünet nélkül terjeszhetik. Szóval miröl is beszélünk? Őket aákkor min. tesztelni kéne, hogy tényleg egészségesek-e.
35. Channa* (válaszként erre: 34. - Channa*)
2021. ápr. 23. 09:13
Mármint a másik oldal jogai...
34. Channa* (válaszként erre: 26. - Lávli*)
2021. ápr. 23. 09:13

Hát az ilyen elméletemmel már nekem estek többen itt.


Mert ugye, aki nem oltat, annak joga van nem oltatni, mert rajta senki ne kísérletezzen, ne csippeljék be, ne irányítsák és amúgy sem létezik a kovid.


De azoknak a jogai félre vannak söpörve...

33. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 26. - Lávli*)
2021. ápr. 23. 09:13
Persze. Betegen ne menjen senki sehova. Ez alap. De ugye még az oltottak is fertőznek egyes szakemberek szerint..
32. birebora (válaszként erre: 21. - Bözsi néni)
2021. ápr. 23. 09:12
Én nem láttam sehol kényszerítést, hol és mivel kényszerítenek és kiket? Komolyan kérdezem. Te tudsz ilyenről? Valamiről lemaradtam?
31. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Lávli*)
2021. ápr. 23. 09:12
És honnan lehet tudni, jogy egészséges? Az oltás nem garancia erre.
30. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 23. - Globus)
2021. ápr. 23. 09:11
Értem én. A megoldás megközelítés kérdése. Nekem pl a svéd hozzáállás volt szimpi. Rábízták az emberekre hogyan védekeznek. A maszkot is csak ajánlották. Nem zárt be szinte semmi, és mégsem ott volt a legnagyobb baj Európában.
29. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Ariana)
2021. ápr. 23. 09:10

És a felnőtt, aki regisztrált, de még nem került sorra, az tehet róla?


De egyébként is, nem kötelező. Ezért nem korlátozhatnak.

28. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 23. 09:10

Ne beszélj butaságot!

A rossz családi minta jutottál el a betegséghez:

- akár már magzati korban károsodott tüszők, melyek képtelenek az érésre – (Xenoösztrogén hatás miatt) A Xenoösztrogén hatásról ide kattintva olvashatsz tovább

- kontrollálhatatlan cukor, szénhidrát függőség - finomított szénhidrátban (süti, csoki, pékáru, üdítők, tésztafélék…) gazdag táplálkozás akár már kisgyermek korban. Emelkedett vércukorszint miatt a hasnyálmirigy ontja az inzulint, mely hatással van a többi hormonunkra is. Inzulin hatására nő a petefészek férfi hormon termelése – ovuláció gátló hatás érvényesül. Az inzulinrezisztenciáról ide kattintva olvashatsz tovább


- Stressz hatása (emelkedhet a prolaktin szintünk, szintén negatív hatással van az inzulinrezisztenciára, és még a pajzsmirigy hormonokra is hat. –nem beszélve arról hogy a stressz tűrő képességünket szabályozó hormonok előállításához Progeszteront vonhat el a szervezet…)

- mozgáshiány

- elhízás, metabolikus szindróma

- dohányzás

- fogamzásgátló használata, hormongyógyszerek

- D vitamin hiánya

27. birebora (válaszként erre: 23. - Globus)
2021. ápr. 23. 09:08
Pontosan!
26. Lávli* (válaszként erre: 20. - 7af8e3c9a1)
2021. ápr. 23. 09:08
A többi családnak viszont joggal van igénye egészséges emberek között lenni.
25. birebora (válaszként erre: 15. - Pasionella)
2021. ápr. 23. 09:08

Aki nem akar nem oltat, aki akar oltat. Mindenki vállalja döntésének a következményét. Nem erőltetem, véleményt írtam, szabad ugye? Tőlem még nem olvastál semmi erőltetést egyik irányban sem. Nézz utána, kérlek ha időd és kedved engedi nyugodtan.


De, hogy akar olyan helyekre menni ahol kérnek igazolványt de nem akar oltást?! Erre muszáj volt reagálnom:)

Bocs, ez számomra olyan, hogy szűz is akarok lenni de akarok kefélni is:)

24. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2021. ápr. 23. 09:07
A Kínairól mondják egyedül, hogy a régi technológia. Aki fél, annak talán az a legkockázatmentesebb.
23. globus (válaszként erre: 20. - 7af8e3c9a1)
2021. ápr. 23. 09:06

Akkor most mi legyen?

Toppantsunk és kiáltsuk, hogy vissza akarom kapni a régi életemet!! :D Öt évesekre jellemző attitűd.

Nyakig benne vagyunk egy helyzetben, nem csak magyarok, hanem az egész világ.

2021. ápr. 23. 09:05
Pcos-em van és lehet a gyerekkori oltások miatt. Épp elég bajom van, nem szeretnék még további betegségeket az oltás miatt
21. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Birebora)
2021. ápr. 23. 09:05

Nem összehasonlitható a gyerekkori védőoltásokkal szért ne keverjük már a szezont a fazonnal.


Most egyelöre emberkisérlet folyik. Még a komoly szakemberek sem tudják megmondani, hogy melyik oltás mennyire és meddig véd. És hogy az oltott fertöz-e. És évek múlva milyen hatásai lesznek.


A gyártók persze minél nagyobb százalékos védelmet írnak, naná, ez most óriási üzlet.


A sok kínai vakcina is azért van nálunk, mert valakiknek ez óriádi pénzt rakott a zsebébe. Nem a népjólét miatt.


És most petsze megpróbálnak kényszeriteni mindenkit az oltásra, hogy lehessen mondani: " a zemberek akarták."

20. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 14. - Globus)
2021. ápr. 23. 09:03
Az is hátrányos megkülönböztetés. Nem olcsó leteszteltetni egy 3-4-5 tagú családot.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook