Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Eltörlik valaha az oltási igazolványt? fórum

Eltörlik valaha az oltási igazolványt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
19. globus (válaszként erre: 8. - Birebora)
2021. ápr. 23. 09:03

Végülis 3 választás van.

1. Beadatja az oltást. Nem tudni, meddig hat.

2. Elkapja a betegséget és védett lesz. Nem tudni, meddig hat.

3. Elbújik.

18. ariana (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2021. ápr. 23. 09:03
Azért , mert ők nem tehetnek róla, hogy nem kapták meg.
17. Channa* (válaszként erre: 12. - 7af8e3c9a1)
2021. ápr. 23. 09:02

Miért nem olyan a technológiája?

A gyermekbénulás és a tetanusz elleni oltásunk pont ilyen technológiával készül.

Van bajunk tőle?


Még is milyen kísérleti fázisban lenne egy több, mint 100 éve használt technológiával készült vakcina?


Az mrns viszont valóban sokkal újabb, bár ez sem teljesen új....


Tehát, pont olyan oltás, mint amiket kapunk/kaptunk gyerekként, azaz elölt vírust tartalmaz, ahogy több kötelező oltásunk.

16. birebora (válaszként erre: 12. - 7af8e3c9a1)
2021. ápr. 23. 09:02

Értem én is az aggodalmát. Minden új védőoltás minden új bevezetése "kisérleti fázis". Ha nem oltat, azért aggódik mert elkapja, mert nem mehet sehová, mert kimarad azokból a dolgokból amikből egy 24 évesnek kár, stb. Egyébként hány millióan kaptak oltást már? Félre ne érts mindenki azt csinál amit akar. Nekem tök mindegy ki oltat és ki nem.

Örök aggódás az élet, valamiért mindig aggódunk.

Számomra egy kicsit abszurd a megnyilvánulása, engem inkább mosolyra fakaszt:)

15. Pasionella (válaszként erre: 8. - Birebora)
2021. ápr. 23. 09:01
Csak azért mert valaki nem akarja beoltatni magát még nem hülye. Én pl nem próbálok meggyőzni senkit sem arról, hogy nem kellene beoltatnia és, hogy hülye, hogy megteszi, ezért fordítva sincs a "beoltottaknak" joga ezt tenni, pláne lehülyézni másokat. Arról nem beszélve, hogy még nincs bizonyíték arra ki az igazán hülye, ezt majd az idő fogja eldönteni ha tetszik ha nem de mindenkinek szíve joga döntést hozni, ilyet vagy olyat és nem kell másra erőltetnünk a saját véleményünket.
14. globus (válaszként erre: 4. - Ba7da9cfc0)
2021. ápr. 23. 09:00
Akkor negatív tesztet fognak kérni.
13. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Ariana)
2021. ápr. 23. 08:58
Hát ez az. Miért nem?
12. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 8. - Birebora)
2021. ápr. 23. 08:54
Én értem a kérdező aggodalmát. Ez nem a gyerekkori oltásokhoz hasonló. Szinte kísérleti fázisban vannak azokhoz képest, és nem lehet tudni mit okoz később. Persze lehet semmit. Legyen úgy!
11. ariana (válaszként erre: 5. - Bözsi néni)
2021. ápr. 23. 08:52
De...a gyerekek mehetnek, őket nem korlátozzák.
2021. ápr. 23. 08:51
Nekem a sport, bulik, nyaralás hiányzik, de emiatt nem fogok oltásért rohanni. Várok, de lehet rákényszerülők előbb utóbb. :(
2021. ápr. 23. 08:47
Nekem van igazolványom de mégsem kívánkozom sehová tömegbe. Nem vagyunk egyformák. Utazni fogok, de megnézem hová.
8. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 23. 08:46

Ez nem ellentmondásos szerinted?


"Szeretném a szolgáltatások azon részét igénybe venni, ahol kell az oltási igazolvány, de félek be oltani magam."


Azt hittem arra gondolsz, hogy azzal "teszed tönkre", hogy nem mehetsz sehová és otthon kuksolsz, kimarad az életedből a buli, rendezvények, összejövetelek, társaság. Gyerekkorodban is kaptál védőoltásokat, tönkrementél bele?:)


Ha nem akarod nem oltatsz, azzal is védetté válhatsz egy darabig ha elkapod a vírust és beteg leszel.

Mindenkinek alapvető joga dönteni (nem akartam leírni, hogy hülyének lenni).

2021. ápr. 23. 08:40
Ugyanez igaz a vásárlásokra, már kb fél éve nem vettem magamnak pl parfümöt, szagold maszkon keresztül... el is ment a kedvem az egész vásárolgatástól is.
2021. ápr. 23. 08:38
Pl nekem van igazolványom, de elmegyek a Párommal moziba, ahol nem ülhetünk egymás mellett, ezernyi igazolás igazolvány kell, maszkba semmit nem látok, ezért sem fogok menni, hiába az igazolvány.
5. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Ba7da9cfc0)
2021. ápr. 23. 08:33

Nagyon helyes. Tekintve, hogy még az. sem jutott oltáshoz, aki regisztrált, mi jogon tiltana ki bárhonnan?


A másik fórumban olvastam, szinte balhé volt az oltásért. Röhej.


Nem kötelező, ezért nem korlátozhatnak.


Egyébként a gyerekek a legnagyobb terjesztök, akkor ők se mehetnek sehová, remélem!

2021. ápr. 23. 08:24

Emberi jogok bírósága kimondja, hogy nem lehet hátrányosan megkülönböztetni azt, aki nem oltatja be magát, mivel az oltás nem kötelező!

Ezt kedves vezérünk nem nagyon akarja meglátni.

Nekünk van foglalásunk szállodába és ha nem mehetünk ez miatt, akkor lépéseket fogok tenni ez ügyben!

2021. ápr. 23. 08:17

Ha nincs oltás, akkor nincs mozi, színház, konditerem, stb.


Ezek nélkül is lehet élni;)

2021. ápr. 23. 08:12
Mivel teszed tönkre az életed?
2021. ápr. 23. 08:11

Szeretném a szolgáltatások azon részét igénybe venni, ahol kell az oltási igazolvány, de félek be oltani magam. Mit tegyek?

Akkora nagy szívás, még csak 24 éves vagyok, nem akarom tönkre tenni az életem vele. Ki tudja milyen mellékhatásai lehetnek később. :(

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook