Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Előző házasságból született gyerek... fórum

Előző házasságból született gyerek... (beszélgetős fórum)


1 2
2007. márc. 24. 10:12
A párom inkább hozzá tudna szólni mint én,szerintem,őt jobban érinti a dolog,merthogy nekem volt egy majdnem 2éves fiam mikor megismerkedtünk.Ő most 6 éves,van egy 3éves közös gyerekünk,imádják egymást a tesóval.és páromon sem veszem észre hogy különbséget tenne.Nagyfiam tartja a kapcsolatot rendszeresen az apjával,neki is van már új felesége,ott is rendben van minden,szeretik mindketten.Kicsit mások a nevelési elveik,más az értékrendjük,de a férjemmel többnyire hasonlóan gondolkozunk.
10. achilis (válaszként erre: 9. - Csipeszorrú)
2007. márc. 23. 15:24

Szia


Én is ilyen hasonló helyzetbe vagyok,a páromnak van egy 10 éves fia,és most várunk közösen egy babát.Nem tudom ti mennyi ideig vagytok együtt,de nálam is voltak problémák az elején,hogy majdnem azt mondtam hogy elhagyom,és igy közöltem vele hogy nekem ez igy nem jo,azota megvátoztak a dolgok sokkal figyelmesebb let rám és mikor itt van a fia akkor ugy érzem hogy nem csak a fia a legfontosabb hanem én is.Meg hozzá kell mondanom hogy nagyon szeretem,egy nagyon jo emeber.Igy eldönötötük hogy szeretnénk egy közös gyereket is.De hozzá kell mondanom hogy a fia is mindig az életünkbe lesz,ami természetes mivel ha nem lenne jo apa hozzá akkor nem lenne jo apa a mi gyerekünkhöz se!! Énszeintem beszéljél erröl a párodal hogy neked ez igy nem jo,és kéne a szituácion változtatni,persze azt ne felejdsd el hogy a gyerek mindig az ö gyereke marad,és örülni kell hogy foglalkozik vele.És ha nem változik a szituácio akkor jo tanácsként te változtasál mert ez gondolom igy nem jo neked és késöbb eleged lesz és el fogod hagyni.

2007. jan. 19. 15:03

Sziasztok! Ha tudtok adjatok tanácsot!

Párom 31, én 25, gyereke előző házasságából 10 éves. A volt feleségről ill. a vele való viszonyunkról nem akarok írni, mert az nem olyan rossz. Viszont én ezt már nem bizos, hogy így sokáig bírom. A páromat is imádom, a gyerekekel sincs semmi gond, de a párom ha a gyerekről van szó szinte megvakul. Nálunk mindent lehet, szombet este 9-kor 2 felnőtt mellet a gyerek (aki ilynekor még fogat se mos!) kezében távirányító és nézzük a mesecsatornát, persze ilyenkor már korhatáros mesék vannak. Hát jobb programot is le tudnék képzelni! A másik: sajnos az utóbbi időben vannak anyagi problémáink, így kb. 4 hónapja teljesen egyedül fizetem az albérletünket (a kaját a nagybevásárlásokon kívül szüleim segítségével napi szinten végig én álltam). Tavaly névnapomra egy szál virág nem jutott...Most közeleg a gyerek szülinapja, rá pár napra az enyém, párom lassan kezd talpraállni, de megint nem hajlandó beszállni az albérletköltségbe, mert a gyerek ajándéka kb. 25000Ft. A gyerektartásról már nem is beszélek...A saját számláim 2 hónapos lemaradásokkal van fizetve, s úgy látszik ezt ebben a hónapban 3-ra növelem. Az nem számít hogy letiltják lassan a kimenő hívásaimat, de a gyereknek horribilis szülinapja legyen...Szülinapi ajándékra már nem is gondolok. Persze a párom viselkedése felém nagyon szeretetteljes és alapjában véve szeretjük egymást. Mit tegyek?

8. Linette68 (válaszként erre: 7. - Ancika)
2006. dec. 11. 11:49
Örülök neki, hogy nálatok jól alakultak a dolgok, de szerintem nektek abban is szerencsétek volt, hogy csak te vittél gyerekeket az új házasságodba. Nálunk mindkettőnknek volt 2 gyereke, és ott már sokkal bonyolultabb a helyzet, szerintem. Két külön "fél" családot kellene összehoznom, de úgy érzem a lehetetlenre vállalkoztam. Eltérő nevelési elvek, más-más kialakult szokások stb. Hogyan lehet ebből egy működő családot csinálni úgy, hogy mindenki köti az ebet a karóhoz és nekem kellene megtalálnom a középutat? Sajnos nem találom.
2006. dec. 11. 10:25
Nekem volt 2 gyermekem amikor összejöttem a mostani férjemmel. Ő imádja a gyermekeimet, ők imádják a "mostit". A volt férjem barátnője is szereti a lányokat, jól megvan velük. Nekünk ezek szerint szerencsénk volt.
2006. dec. 11. 10:04
Csatlakozom az előttem szólókhoz.Mindenki nagyon gondolja meg, hogy mire vállalkozik mert ez borzasztó nehéz dolog, nagyon sokat kell tudni nyelni és nem biztos, hogy az az áldozat amit értük hozol megtérül.
2006. dec. 9. 19:18

Nem könnyű dolog.Én 15 éve férjhez mentem a szerelmemhez, akinek volt egy fia és nekem is volt egy.Sok-sok álmatlan éjszakánk volt miattuk. Ha valaki előre megmutatta volna az összes problémát én nem vágtam volna bele!

Így utólag:jó, hogy nem tudtam mit vállalok!

2006. dec. 9. 16:43

Mindenkit óva intek ettől. Nálunk a következő a helyzet: én gyerekem meg a te gyereked veri a mi gyerekünket. A férjem fia 27, az enyém 17, a közös lányunk pedig 5, és 13 éve vagyunk együtt.

A férjem fiának a dolgaira majdnem ráment a házasságunk többször is. Mai ésszel biztos hogy nem mennék bele olyan kapcsolatba, ahol a másik félnek már van egy gyereke.

MINDENKIT ÓVA INTEK TŐLE....

2006. dec. 8. 19:22
Én se, szeretném...
2. Margitnéni (válaszként erre: 1. - Ezsuzsoka)
2006. okt. 23. 19:45
Én nem szeretném. Azt nem bánnám, ha vannak gyerekei, de nevelje őket az anyjuk, mint ahogy én is az enyémeket. Közös program az más, annak örülnék, de állandóra nem vállalnám.
2006. okt. 22. 18:08
Ti hogyan fogadnátok,ha az új kapcsolatotokba a férfi vagy a nö egy vagy több gyereket is hozna az elöző házasságából vagy kapcsolatából?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook