Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Előttetek kocsival fékeztek már be direkt azért, hogy belemenjetek? Ha valaki direkt veszélyeztet így, akkor lehet panaszt tenni valahol? fórum

Előttetek kocsival fékeztek már be direkt azért, hogy belemenjetek? Ha valaki direkt veszélyeztet így, akkor lehet panaszt tenni valahol? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. ápr. 7. 14:10

a követési távolságot mindig úgy kell megválasztani hogy ha előtted satuféket bevágnak (még ha ok nélkül is)akkor is tudnod kell biztonsággal megállni!tehát a gyerekeid életét nem ő veszélyezteti hanem aki nem tart a kresz szerinti megfelelő köv.távot.Az hoy ő egy bunkó barom az nem fogja érdekelni a rendőrt,csak az hogy te belemész hátulról esetleg.Neki joga van fékezni mert....átszaladt egy kismókus vagy akármi,bármikor bármivel meg lehet magyarázni.sajnos tudom hogy vannak barmok akik valóban úgymond "bosszút állnak".

Sőt,valóban vannak akik szándékosan azért satufékeznek mert valami javítanivaló van az autón és így a legegyszerűbb megcsináltatni az autót más biztosítására,ez létező dolog,saját fülemmel hallottam hogy a mi városunkban pld.melyik útszakasz ahol ezt reggel 8órás forgalomban bármikor meg lehet csinálni,mert mindenki siet olyankor és valóban van aki ezt kihasználva szándékosan arra megy és kiprovokálja a helyzetet és nincs mit tenni,mert aki belement,az a hibás.Ez az ismerősöm ráadásul németo-ból hoz be kicsit sérült autókat jó áron és így csináltatja meg a sérüléseket rendszeresen.de ezt nem autópályán szokták csinálni,mert az azért életveszélyes,hanem városban

51. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Kittie)
2014. ápr. 7. 13:55

Nem hiszem, hogy valaki direkt befékez, mert azzal a saját kocsiját is veszélyezteti, úgy értem, tök mindegy, hogy ki fizeti utána a kárt, az ő kocsija is csúnya lesz a javítás után is, szóval én soha nem tennék ilyet direkt és nem hiszem, hogy mások tennének.


Inkább figyelmetlenségből adódnak ezek a helyzetek.


Komolyan, még ha látok egy nagyon carul parkolt kocsit a bolt előtt, akkor sem úgy parkolok, hogy majd ha visszajön, akkor márpedig be se tudjon ülni a sajátjába, mert így ugyan kicseszhetek vele, de kicsesznék magammal is, mert meghúzná az ajtómat. Szóval legfeljebb káromkodom egyet vagy keresek egy másik helyet és ugyanezért én szabályosan parkolok, hogy a bénábbjának is jusson elég hely, hogy ne húzza meg az én kocsimat, ami nyugisan ott parkol. Szóval ezt a fékezés dolgot ugyanígy látom, senki nem akarja a saját kocsiját ripityára törni direkt.

50. Regin_a (válaszként erre: 3. - 99279bb06f)
2014. ápr. 7. 13:46

Hívtál már rendőrt balesetnél, pláne ha közben a hülye el is hajtott?

Tuttam hogy nem!

49. Regin_a (válaszként erre: 46. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 7. 13:40

Satuféket nyomtál?

Lepofoztalak volna ha megcsiplek!

Ilyenkor max. a féklámpát villogtatom meg

48. Regin_a (válaszként erre: 1. - Kittie)
2014. ápr. 7. 13:39

Tessék komoly fedélzeti kamerát venni. Van amelyiket, a profit, a biróság is elfogadja


Majd' hasonló helyzetben, kimutattam az ablakon a "testápolót"

Nem minden ilyen barom utcaiharcos, +értette a hülyéje egyböl, hogy ne szórakozzon velem

2014. ápr. 7. 12:59
Bocsi, most olvastam a történetedet, és én csak az indító kérdésedre válaszoltam.
2014. ápr. 7. 12:56

Ez azt jelenti, hogy nagyon ráálltál az előtted lévő kocsira, és így jelzi, hogy tartsd be a követési távolságot.


Én is igy csináltam, mikor a mögöttem lévő ipse nnem tartotta be, és rámászott a kocsimra.

45. 25800e2d09 (válaszként erre: 44. - 99279bb06f)
2014. ápr. 7. 12:54
akkor jó :)
44. 99279bb06f (válaszként erre: 40. - 25800e2d09)
2014. ápr. 7. 12:48
Értettem én, hogy mit írtál, csak megválaszoltam a fórumindító által leírtakat figyelem véve. :)
43. 99279bb06f (válaszként erre: 42. - Simple)
2014. ápr. 7. 12:45

Miből gondolod, hogy nem ismerem a kreszt?

Mégis hogy akadályozták, repüljenek fel, hogy ő el tudjon menni, mert épp úgy döntött, hogy ő most előzni akar? Semmiféle balesetet nem kellett elkerülni egyiküknek sem, csupán egy vezetésre alkalmatlan egyén szórakozott. :)

42. simple (válaszként erre: 30. - 99279bb06f)
2014. ápr. 7. 12:34
Te nem ismered a kreszt.... benne van, hogy nem akadályozhatsz másokat! És még ha hülyeséget csinál is, a tőled elvárható módon segítened kell a baleset elkerülésében! Nem a te dolgod megítélni azt, hogy valaki túl gyorsan megy-e vagy sem. Ha az autópályán valaki 250-el közeledik, kutya kötelességed lehúzódni előle a külső sávba, még akkor is, ha te éppen 130-al mész.
41. Eszterkee (válaszként erre: 28. - Kittie)
2014. ápr. 7. 12:14
nem lehet, hogy előzés közben mágis mögétek akartak visszasorolni, mert felmérték, hogy necces a helyzet? és az válthatta ki az agressziót, hogy ti "nem engedtétek" vissza, mert "direkt" fékeztetek egy nagyot?
2014. ápr. 7. 12:00

Kérlek olvassátok el mégegyszer mielőtt átharapjátok a torkomat...


nem azt mondtam hogy ezt KÖVETTÉK EL!!!

hanem azt hogy EZ HOZHATÓ KI jó ügyvéddel a magyar jog szerint!!!!

a videó meg eltűnhet.


gyerekek egy olyan országban ahol a kormány embereket tüntet el végleg szerintetek nem lehet kihozni a sértettet vádlottnak??? én csak azt mondom hogy jobb ha az ember amit lehet elintéz okosban és nem tereli jogi útra mert csúnyán megütheti magát..

a családban van aki ebben dolgozik, tudom miket "kell" néha tenniük...

39. kittie (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2014. ápr. 7. 11:31
Úgy :) Szép napot nektek, és vigyázzatok a hülyékkel :))
38. andi6020 (válaszként erre: 37. - Kittie)
2014. ápr. 7. 11:28
Szerintem lapozzatok. Felesleges már ezen rágódni :)
37. kittie
2014. ápr. 7. 11:26
Nem, nem hiszem, hogy hatás alatt lettek volna :) :) Csak nagyon nagyon dühösek voltak. Andi azt én is szerettem volna megtudni, de ugye nem derült ki, hogy mitől lettek ránk ilyen nagyon dühösek... Mi nyilván többször átbeszéltük a férjemmel, és nem jutottunk előre. Talán az ötvenre lelassítás volt az oka, de hát tábla volt...
36. andi6020 (válaszként erre: 34. - 99279bb06f)
2014. ápr. 7. 11:19
De aki alapból nem hülye, az nem iszik meg drogozik akkor, ha vele van a gyereke.
35. kittie (válaszként erre: 32. - 99279bb06f)
2014. ápr. 7. 11:16
:))))) Oké, faltörő darázs :D :D
34. 99279bb06f (válaszként erre: 33. - Andi6020)
2014. ápr. 7. 11:15

Miért, szerinted egy józan ember képes ilyen helyzetet teremteni, amikor ráadásul a gyereke is ott ül az autóban, és azt is veszélyezteti? Én azért vigyáznék a magam, a mások és főleg a gyerekem életére és nem csinálnék ilyesmit!

De nem vagyunk ugye egyformák! :)

33. andi6020 (válaszként erre: 27. - 99279bb06f)
2014. ápr. 7. 11:13
Hupsz. Már itt tartunk, hogy a másik kocsiban ülő család be volt drogozva? :DDDD
32. 99279bb06f (válaszként erre: 28. - Kittie)
2014. ápr. 7. 11:12
Nem vol lehúzva az ablak! :) Te írtad, hogy nem is akarta lehúzni. :)
31. kittie
2014. ápr. 7. 11:10
Mindenkinek köszönöm, körvonalazódott a nem-megoldás, de az nagyon jó érzés, hogy sokan hasonlóan látjátok :)) Köszönöm a válaszaitokat!
30. 99279bb06f (válaszként erre: 24. - 25800e2d09)
2014. ápr. 7. 11:09

Hát kiváncsi vagyok, ha eléd bevág valaki, és satufékez, akkor te be tudod-e tartani a követési távolságot?


Miért kellene segítenie az előzést, amennyiben a MEGENGEDETT sebességgel közlekedtek? Ezen felüli sebesség szabályellenes, vagyis szabálytalansághoz segítette volna őket! De különben is, mi a fene közöm van nekem ahhoz, hogy ha előzni akar valaki a hátam mögött? Előzzön akkor, ha a feltételek ezt lehetővé teszik. De itt csupa szabályba ütköző dolgot tettek!


Nincs kiírva az autóra, hogy hányan és hány évesek vannak benne, azon kívül NEM ŐK HAJTOTTAK bele az előttük lévőbe, hanem az fékezett akarattal!


Már olvashattad, hogy a férje az utat - és a közlekedési táblákat - figyelte!


Vagyis nem áll fennt semmi, amit írtál, főleg, hogy az az illető még fel is vette videóra a saját szabálytalanságát! Tehát van bizonyítéka (a téma indítójának) a vétlenségükre!

29. Júlia* (válaszként erre: 10. - 25800e2d09)
2014. ápr. 7. 11:09
Iden, féklámpákat villogtatok, értik azok, akiknek szól.
28. kittie (válaszként erre: 24. - 25800e2d09)
2014. ápr. 7. 11:05
Igen, a jog... Segítettük, lelassítottunk amúgy, hogy beférjen elénk. Mivel veszélyeztettük? Az utat néztük, haladtunk egyenletesen előre.. Amúgy most megkérdeztem, és amit írsz az tényleg így van, hogy ha szándékosan befékez és belemegyünk, mi vagyunk a hibásak, mert mondhatja, hogy berepült egy darázs, és véletlen rányomott a fékre... háromszor. Úgyhogy aki ilyen, attól le kell maradni nagyon, önvédelemből...
27. 99279bb06f (válaszként erre: 22. - Kittie)
2014. ápr. 7. 11:00

Biztos emlékszel arra a cseh milliomos ribire, aki hasonlót művelt, és ott sajnos négyen meg is haltak. :(

Lehet, hogy ezek is alkohol, vagy kábítószer hatása alatt voltak.

26. 25800e2d09 (válaszként erre: 24. - 25800e2d09)
2014. ápr. 7. 11:00
Hupsz... szóval kiskorút.. .
25. kittie (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2014. ápr. 7. 10:59
Ja, most esett le :))))) Nem, ez országúton történt, nem EKÖZBEN néztük a házakat, hanem az út előtt, még a kistelepülésen, ahol voltunk :) A kocsiban pedig hazafelé beszélgettünk róla. Így értem, amit írtál, és nem, nem háztól házig csalinkáltunk a kocsival :)
24. 25800e2d09 (válaszként erre: 21. - 99279bb06f)
2014. ápr. 7. 10:59

Szerintem inkább ne.. simán ki lehet hozni őket hibásnak.

1. Nem tartották a követési távolságot

2. Veszélyes helyzetbe kényszerítették őket;(nem segítették az előzést)

3. Kiskörút veszélyeztettek mind a sajátot mind az előttük lévő autóét

4. Figyelmetlenség mivel nem az utat nézték


(Nem ez történt én csak azt mondom hogy magyar jog szerint mi hozható ki belőle)

23. simple (válaszként erre: 22. - Kittie)
2014. ápr. 7. 10:58
Hülyeség volt, amit csinált az nem kérdés. Én ilyen helyzetben előzök, aztán húzok tovább a fenébe, én sem akarok meghalni, pláne mást kinyírni nem. De azért jó lenne az ő szemszögéből is látni a dolgokat, hogy vajon mi bőszítette fel ennyire? Lehet neki teljesen máshogy jöttek le a dolgok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook