Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiskorú veszélyeztetésének számít? fórum

Kiskorú veszélyeztetésének számít? (beszélgetős fórum)


1 2
54. libikóka (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 16:35

Az óvónők,,dajkák,,olyan sokat tapasztalt nők, hogy egy ilyen eset semmiképp nem szokatlan vagy rendkívüli kategória.

Ennél sokkal nyomósabb problémákkal is szembesülnek.

Ahol már tényleg felmerül a címben említett veszélyeztetés,,

53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Libikóka)
márc. 21. 16:26
Pontosan így kezdődött, és a szülők mesélték el a helyzetet. Ők is tudják hogy nem jó ez így, mi többször szóltunk, hogy a két gyerek bent fáradt, nyűgös. Szélesebb körben szerettem volna véleményeket gyűjteni, megkaptam a válaszokat. Szerintem pont az a jó, ha mindenhol is tapasztalatokat, véleményeket kér az ember. De lehet hogy tévedek.
márc. 21. 16:23
Velük kezdtük a beszélgetést, így derült ki a fórumindító téma...nyilván máshogy nem is tudtuk volna meg. Ők is tudják, hogy nem oké, mivel nincs rendszer a gyerekek életében, többször téma volt már. Egyik nap 9-kor, másik nap éjfélkor van fektetés, mindezt egyéves gyermeknél is. Mindegy, csak érdekelt mások véleménye, mert bent ez elég gyakran téma, a gyerekek dekoncentráltak, fáradtak, nyűgösek, mióta éjszakánként járnak velük haza. Én itt befejeztem a témát.
márc. 20. 15:30
Jaj, nem pszichiáter, hanem pszichológus van az ovikban.
márc. 20. 15:29

Mi az, hogy "Nem érdekelne, de megvan az oka, hogy miért mégis. Nem fejtem ki, mert egy nagyon hosszú történet."

Legalább nagy vonalakban vázolnád, hogy mégis miért nyitottad meg a fórumot. Véleményt mondunk, miközben azt sem tudjuk, mi célból van az egész kérdésfelvetés.


Ha óvónő vagy, akkor tudnod kell a választ. Sok esetben éppen az óvónők figyelmének köszönhető egy csomó ovis probléma megoldása. Gondolom, minden oviban van gyermekvédelmis. Ugyanúgy, mint mondjuk pszichiáter vagy logopédus. Legalábbis a mi ovinkban volt.


Egyébként pedig ahogy többen írták már: mindenki másképp csinálja. A gyerekek épp annyira különbözőek, mint mi, felnőttek. Egyiknek több az alvásigénye, nagyobb a tűrőképessége. Másiknak épp ellenkezőleg. Egy biztos, amiben szerintem minden eddigi hozzászóló egyetért: ennyi infóból, amennyit megosztottál, annyi bizonyos, hogy ez nem kiskorú veszélyeztetése.

49. libikóka (válaszként erre: 48. - Asztanaviszta)
márc. 20. 15:01

Nem gondolom hogy ő az óvónő.


Mert akkor nagyon egyszerűen kezelhetné a helyzetet,,ugyanis csak odamenne a szülőkhöz,,és felhívná a figyelmüket hogy úgy veszi észre ,hogy a gyerekek fáradtak.Megkérdezné az alvási szokásokat stb.

Ez abszolút érthető lenne,,és nem itt egy fórumon kérdezősködne.

márc. 20. 14:35

Ha te vagy az óvónő és a gyerekek viselkedése zavarja a csoport munkáját, akkor első lépésben a szülőkkel beszélj.


Ha nem, akkor nem gondolom, hogy rád tartozik, mikor jönnek, mennek a gyerekekkel.

márc. 20. 07:28
Az én gyerekem is fáradt délelőtt az oviban. De nem azért, mert bulizni járunk, hanem azért mert kevesebb az alvásigénye, mint a legtöbb korabelinek, az oviban mégis muszáj aludnia. Emiatt este otthon csak nagyon későn tud elaludni. De reggel korán kell keltenem, így újfent álmosan megy oviba. Ahol szépen kialussza magát délben. Ezért este újra nem alszik el időben. Ördögi kör. De az óvónő még nem panaszkodott emiatt.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - K-né Zsóka)
márc. 19. 16:04
Ha te vagy az óvónő, és az ovisok csoportdinamikájára is kihat, akkor hogy vond ki magad?
45. michelle.r (válaszként erre: 26. - Channa*)
márc. 18. 15:15

Pont, hogy nem. Csak az idősek gondolják azt - az én környezetemben, az én tapasztalataim szerint - hogy lábujjhegyen vegyél levegőt, mert alszik a gyerek. Én úgy látom, hogy a mai fiatal szülők nagyon ügyesen vonják be a gyereket a család életébe, van napirend, de nem forog minden a gyerek körül.


Én se látok semmi rosszat abban, hogy elviszik a gyereket este, kivéve ha egy füstös kocsmába. Az én kölykeim kiválóan tudtak aludni bárhol és bármikor. Néhány hónaposan már bevittem az irodába is, igaz saját irodám volt, és mindenki figyelt, hogy ne rontsanak be nagy robajjal, ha ott a sarj.

44. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 15:10
Ne szólj bele, nem vagy te a gyerekek ügyvédje. Értem én, hogy azt látod, a kicsik fáradtak, de egy gyereknek igen jó tulajdonsága, hogy képes bárhol, bármikor elaludni. Szerintem nem kényszerítik őket, hogy ébren legyenek. Maradj ki ebből, még akkor is, ha a jószándék vezérel.
43. birebora (válaszként erre: 36. - Papája)
márc. 18. 14:28
Én is ilyen vagyok, mondjuk moziban, színházban még nem aludtam el:) De értem amit mondasz.
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Globus)
márc. 18. 14:01
Pontosan!!!
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
márc. 18. 14:01
Nem nagyi vagyok, hanem látom, mennyire kimerült minden nap mindhárom gyerek! Azért egy 1 évest kb. 3 naponta éjfél körül ágyba tenni és utána csodálkozni, hogy a többi napon sem tudják fektetni előbb, úgy, hogy másnap is nap van, szerintem nem annyira buli.
márc. 18. 13:56
Egyeseknek mennyi szabad kapacitásuk van arra, hogy azt figyeljék, mások hányszor érnek haza későn a gyerekekkel! Én tök boldog vagyok, hogy nem kell más gyerekével foglalkoznom, csak a sajátommal. Mi szinte sose megyünk sehová, mégis van a 3 éves lányomnak olyan napja, hogy este 11-ig parádézik. Leteszem 8 és 9 között aludni, egy órán keresztül kínlódunk, mert nem tud elaludni. Aztán megelégelem és megyünk a nappaliba játszani. És ezt mostanában egy héten kétszer eljátsza. Ha meg mégis akad olyan alkalom, hogy valahol későig ott vagyunk, van, hogy elalszik az ölemben, mikor fáradt. Ez teljesen gyerekfüggő. Amíg a szülők szemmel tartják a gyerekeiket a vendégségben és ők maguk nem bepiálva fetrengenek valahol, addig nincs ebben az egészben semmi rossz. Hány olyan van, hogy anyuka egész nap nyomkodja a telefont a konyhában, a gyerek meg a szobában nézi a tv-t, vagy tudja fene, mit csinál, mert rá se néznek. Ez se kevésbé rossz a gyereknek, mégse szól érte senki, mert nem tűnik fel.
39. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 12:36

Mit jelent, hogy "összejárnak a barátokkal"?

Pl. valamelyikük házában, kertjében van valamilyen "buli", ahol beszélgetnek, esznek-isznak? Vagy diszkóba mennek? Nem mindegy.

Előbbi esetben ugyanis az álmos gyereket le lehet tenni aludni valahol, úgy, hogy közben azért figyelnek rá a szülők. Nem egyszer nyaraltunk így együtt barátokkal; kisgyerek a szobában (amíg nagyon kicsi volt, bébiőrrel), anya, apa a kertben süt-főz-beszélget. Mindenki sikeresen és egészségesen túlélte eddig.

38. Greeneyed (válaszként erre: 27. - Epresturmix)
márc. 18. 12:31
Ha nyugodtan alszanak a kocsi tetején, akkor nem fáznak.
37. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 12:28
Nem. Nem mindenki korán fekvő. Én is el vagyok éjszakáig és sokáig szeretek aludni. Gyerekem pont ugyan ilyen. Délután sem aludt, csak nagyon picinek. Van aki ilyen, van aki olyan.
36. papája (válaszként erre: 32. - Channa*)
márc. 18. 11:43

Biztosan nem ettől alakult ki az alvási szokásom, hanem ilyennek születtem. Egész életemben korán fekvő és kelő voltam. Tanulni sem tudtam este sokáig, korán reggel viszont gond nélkül tanultam.

Nem jó ez, mert épp fordítva működök, mint a többség. Volt, hogy moziban, vagy színházban elaludtam előadás közben.

35. 33d9e639ec (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 11:23
Nem, nem számít annak. Számos országban ez normális rutinnak számít és nem lesznek belőlük rosszabb felnőttek, mint te.
márc. 18. 10:53

Azt kellene tudomásul venni, hogy más világ van mint régen. Mindenben is.

Az unokáimat is vitték, viszik a szüleik társaságba, esküvőre, alkalmakra, bulikra. Én is csodálkoztam és nekem sem tetszett, hogy a gyerekek még este 10-kor nem voltak ágyban ha nyaraltak vagy éppen aug. 20.-án kint voltak a tűzijátékon. Vagy éppen este 11 volt, hogy hazaértek. Hangot is adtam ennek, mondtam a lányomnak, hogy te már este 8-kor megvacsoráztatva, megfürdetve, pizsamában, mesét nézve vagy olvasva az ágyban voltál. (most már ez van mert a gyerekek iskolásak)

Aztán láttam, hogy sokkal kisebb gyerekekkel vannak a fiatal szüleik az utcán ha valamilyen alkalom van. Így változik a világ. Ez van. Megjegyzem soha semmi bajuk nem lett, sőt. Persze ez nem heti szinten ment, csak ha tényleg valami alkalom, nyaralás, vagy egyéb meghívás volt. Már nem látom ezt akkora bajnak és problémának.


Egy állandó van a világban az pedig a változás.


Én megbízom az enyémekben. Tudom, hogy jól nevelik az unokáimat.

Bízzon meg mindenki a sajátjában. Szerintem ez a nyitja.

márc. 18. 10:40

Nem számít veszélyeztetésnek.

Viszont az én nevelési elveimbe nem fér bele rendszeresen kitenni ilyen korú gyerekeket az éjszakázásnak.

Úgy értelmezem, hogy az említett esetben ez heti rendszerességgel történik. Nálam a rendszeresség nem fér bele, és nem csodálkozom azon, hogy másnak sem.

Mondjuk ugyanúgy nem csodálkozom azon sem, hogy másnak ez természetes. Mindenki úgy neveli a gyerekeit, ahogy akarja, ettől függetlenül néha megvan a véleményem néhány szülőről, és a nevelési elveikről. Viszont közöm nincs hozzá.

32. Channa* (válaszként erre: 29. - Papája)
márc. 18. 10:39

Nem hinném, hogy az alvási szokásaid ettől alakultak volna így. Én gyerekként hajnalig szórakoztattam a szüleimet. Nem csecsemőként, hanem 3-5 éves koromban, majd korán elaludtam és korán keltem, majd tiniként, korán elaludtam és délig aludtam, miután megszületett a gyerekem korán lefekvő és korán kelő lettem, most pedig sokáig vagyok fent és korán kelek;)


Egyik alvás szokásom se hasonlít a gyerekkorihoz.

Hihetetlen, hogy ilyen rossz élményed lett 2 kiruccanástól.

márc. 18. 10:37
Részemről ez kevés információ ahhoz, hogy ítélkezzek. Nagyon nem mindegy, hogy milyen buliról van szó. Meg kinek mi a késő. Van, ahol este hatkor takadoró, mert mindenki korán kel. De vannak bagoly típusú családok is. A nagyon kicsi gyerekeknek mindegy, hogy buli, nem buli, ha álmosak, alszanak.
30. Channa* (válaszként erre: 27. - Epresturmix)
márc. 18. 10:35

Természetesen, azt tudni kell, hogy hogyan kell öltöztetni a gyereket. Elvileg ez sem meríti ki a veszélyeztetést;)

Vásárolni is vittem a gyerekemet. Nem lehet mindig találni valakit, aki vigyázzon rá, illetve a gyerek úgy tud hozzá szokni a külső ingereknek, ha megtapasztalja.


Az, hogy elviszem mindenhová, nem jelenti azt, hogy pl. egy házibulin nem foglalkozok vele. Ugyan úgy etetem, tisztába teszem, vigyázok rá és nem részegen fetrengek. Ráadásul az ilyen bulikon a fiam, különösen jól érezte magát, hiszen sokan foglalkoztak vele;)


Én arra sem szoktattam rá a gyerekemet, hogy csak csendben és sötétben tudjon aludni.


Lehet, hogy én vacak anya vagyok, bár úgy látom, hogy még sem;)

29. papája (válaszként erre: 16. - Channa*)
márc. 18. 10:32
Igen, ez komoly. Nem tolom túl, nem picsogok. Én ezt így éltem meg, ez van ! Sajnos a mai napig este hamar lefekvő, reggel korán kelő vagyok.
28. globus (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
márc. 18. 10:32
Nem lehet összehasonlítani 🙂
27. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Channa*)
márc. 18. 10:29
Házibuli hagyján…lidlben marha hideg van ugye? Na ott a pár napos babákat szoktam látni a kocsik tetején alukálni. Szívem szakad meg értük. Főleg nyáron amikor le van hűtve a bolt, falatnyi ruhában a kicsi…pepcoban láttam már egy pelenkában is, én majdnem megfagytam. 😞 Még az eladóval is egymásra néztünk.
26. Channa* (válaszként erre: 22. - Epresturmix)
márc. 18. 10:26
Nagyon túl van lihegve minden. Közben meg, képtelenek leülni a gyerekkel rajzolni, mesét olvasni nekik, stb., csak nyomkodják a telefonjukat és pl. ide írogatnak...
25. Channa* (válaszként erre: 23. - Globus)
márc. 18. 10:24

Igen, a fiamat már néhány hónaposan vittem házibuliba.

Tavaly voltunk egy esküvőn, ahol ott volt végig az unokahúgom kisfia 4 hónapos volt, a másik kicsit több, mint 1 éves. Simán elvoltak. Ha fáradtak voltak, aludtak a babakocsiba.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook