Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Előttetek kocsival fékeztek már be direkt azért, hogy belemenjetek? Ha valaki direkt veszélyeztet így, akkor lehet panaszt tenni valahol? fórum

Előttetek kocsival fékeztek már be direkt azért, hogy belemenjetek? Ha valaki direkt veszélyeztet így, akkor lehet panaszt tenni valahol? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
22. kittie (válaszként erre: 16. - Simple)
2014. ápr. 7. 10:56
Nem tötymörögtünk, a maxon mentünk :) Ahol ötven a max, ott ötvennel... A férjem be szokta állítani a tempomatot, úgyhogy tényleg egyenletesen mentünk... és alig voltak az úton, a mi sávunkban messze csak ez a két autó, szembe pedig szintén nagyon ritkásan jöttek. Ezen gondolkodtunk mi is amúgy, de ha mondjuk (nem így volt, de mondjuk) nem vettünk volna észre egy ötven-vége táblát, akkor mondjuk joggal dühös, és dudálja le a hajunkat, hogy haladna. Na de úgy büntetni, hogy belemenjünk? Háromszor, a gyerekébe? Hát ezt nem értem...:)
21. 99279bb06f (válaszként erre: 20. - Kittie)
2014. ápr. 7. 10:49
Tehát ti a betartottátok a közlekedési szabályokat, ami meg is van az ő videójukon! Jelentsd csak fel nyugodtan!
20. kittie (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2014. ápr. 7. 10:45
Beszélgettünk, azt szoktunk kocsiban is:) Most hogy írtad elgondolkodtam ezen, de nem parázs vita volt vagy ilyesmi, tényleg csak beszélgettünk, nyugodtan. A férjem közben az útra figyelt, és egyenletesen mentünk. Utólag azt gondolom, hogy két ötvenes korlátozásos útszakasz volt kijelölve, amikre mi lelassítottunk, majd a végén újra fel, ahogy a táblák engedték. Valószínűleg ezzel húztuk ki a gyufát.
19. 25800e2d09 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2014. ápr. 7. 10:45
Akkor a legtöbb retard azt hiszi hogy csak hülye vagyok. Főleg hogy nem túl feltűnő hátul a ködlámpám.. olyan mintha fél féklápa működne (nappal persze). A szoftos fékezgetés jobban működik. Vagy a padlógáz bár az veszélyes a pénztárcámra nézve XD
18. andi6020 (válaszként erre: 15. - 99279bb06f)
2014. ápr. 7. 10:40
Mert nézelődtek. Vagy ki tudja.
17. andi6020 (válaszként erre: 10. - 25800e2d09)
2014. ápr. 7. 10:39
A ködlámpát célszerű ilyenkor le-föl kapcsolgatni.
16. simple (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 7. 10:38
Szerintem a borzasztó tötymörgés váltotta ezt ki belőlük. Állandóan ez van például a szentendrei úton. 3 sávos, 70-es tábla van kint, nyílegyenes, jó az út, és 3 sávon 40-el "versenyeznek" egymással az autók. Persze hogy az embert elkapja az ideg, és szlalomozni kezd köztük. Gondolom itt is ilyesmi lehetett a helyzet, mint írja is a téma indítója ők kedélyesen beszélgettek, ráértek, gondolom ezért kellett őket megelőzni, és addigra már sík ideg volt a másik autó vezetője.... Mondjuk ilyet akkor sem csinálnék, hanem mennék tovább a dolgomra. De attól még, hogy valakinek gyereke van nem kell indokolatlanul lassan menni.
15. 99279bb06f (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2014. ápr. 7. 10:36
Annyira nem mehettek lassan, ha az, aki megelőzte őket, tudott ilyen helyzetet teremteni. Egy lassú autó elé ha bevág valaki, akkor az illető meg tud állni. Itt viszont nekik is vészfékezniük kellett!
2014. ápr. 7. 10:32

"útközben jót beszélgettünk a férjemmel (családi házakat néztünk, ezt elemezgettük)"


Ellenzem és veszélyesnek tartom a befékezgetést, de rosszul vagyok az ilyenektől is. Sétáljatok, és közben elemezzétek a házakat.

Bocs.

13. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Kittie)
2014. ápr. 7. 10:32
Ő vette fel videóra a ti közlekedéseteket? Ok, ez még jobb! Jelentsd fel, és a videójukról majd az is ki fog derülni, hogy szabálytalanok voltak!
12. 99279bb06f (válaszként erre: 8. - Júlia*)
2014. ápr. 7. 10:31

Ki nem tartotta be a követésit?

Itt arról van szó, hogy megelőzte őket, és befékezett - vagyis ÉLETVESZÉLYES helyzetet teremtett!

2014. ápr. 7. 10:30

Velem sem fordult még elő hasonló, de mindig eszembe jut, amikor a párom pl. előzés miatt túl közel megy az előttünk haladóhoz. Mert ugye mindenkinek szíve joga akkor és azért fékezni, amikor csak akar. Hívhattok rendőrt, de a fékező mondhatja azt, hogy kiszaladt elé egy állat. Senki nem fogja tudni bizonyítani, hogy tényleg kiszaladt mondjuk egy macska vagy sem. Minden ilyen balesetnél a hátsó sofőr lesz a hibás, mert nem tartott biztonságos követési távolságot.

Én is utálom, ha rám tapadnak, pedig nem vagyok egy lassan döcögős típus. Viszont aki azért satufékez, hogy belemenjenek, az egy kretén. Sajnos a szabályokon ez mit sem változtat....

10. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Júlia*)
2014. ápr. 7. 10:29
És hátrafelé hogy villogsz? :-) vagy a féklámpát nyomod?
2014. ápr. 7. 10:28
Az ilyennel nem tudsz mit kezdeni.. én csak akkor szoktam figyelmeztetőleg fékezni ha nagyon a seggembe van az illető, az ilyen eszeveszetteknél meg tüntetőleg lassan megyek hadd menjen vagy megelőzöm és otthagyom a p.csába.
2014. ápr. 7. 10:27
Első nekifutásra a követési távolság be nem tartása. Én sem szeretem ha rám másznak, de én villogással jelzem, hogy húzzon valamerre.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 99279bb06f)
2014. ápr. 7. 10:25
Nem olvastam el, csak a hosszú címet, és a történetet ismerete nélkül írtam,amit.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kittie)
2014. ápr. 7. 10:24
Bocsánat a történet elolvasása nélkül válaszoltam. Nem tudom mi idézte elő az agressziót belőlük. Ha videóval tudod bizonyítani mi történt, akkor tehetsz panaszt, egyébként feleslegesen idegesíted magad, rabolod az időtöket.
2014. ápr. 7. 10:21

Szándékosan még senki sem csinált velünk ilyet.


Erre nem lehet mit mondani. A történet önmagáért beszél. Pontosan az ilyen és ehhez hasonló komolytalan emberek miatt történik sok baleset. Amikor valami megdöbbent vagy felmérgesít, elszáll belőlem minden szó. Most pontosan ez történt.


Nem ártana egy nagyon alapos pszichológiai vizsgálatot bevezetni mindenkinek, aki vezetni tanul. Ott kiszűrni az esetleges idegbetegeket. Nem lenne teljesen célravezető, de ha 1-2 ilyet kiszűrnek, már megéri. Tudom, hülyeséget beszélek, ez sem lenne megoldás. De a semminél több.

4. 99279bb06f (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 7. 10:20
Enis! Ha valaki szánt-szándékkal lefékez, holott nincs semmi veszély, ami miatt ezt meg kellene tennie - az életveszélyes! Ilyen esetben NEM LEHET a követési távolságot betartani, mert olyan rövid idő alatt fékez le, hogy képtelenség!
2014. ápr. 7. 10:19

Miért nem hívtál rendőrt? Ezt bőven az élet elleni támadásnak lehet venni, mivel akarattal veszélyeztetett!

Megvan a rendszáma? Jelentsd fel a rendőrségen, meséld el mi történt. Lehet, hogy nem ti vagytok az első áldozatai.

2014. ápr. 7. 10:18

Úgy gondolom mindig a hátsó gépkocsi a hibás, hiszen nem tartotta be a követési távolságot.

Olyan követési távolság kell, hogy bármilyen vészhelyzet miatt megálló kocsiba, ne menjünk bele.

2014. ápr. 7. 10:07

Velünk már másodjára történt meg, régebben autópályán egy román fékezett be előttünk direkt, mert nem tudtunk azonnal imenekülni előle a külső sávba, amíg "tolt minket" előre, aztán tegnap újra.

Az egész dolog úgy kezdődött, hogy családos vasárnapi utunkból tartottunk hazafelé nagy békésen: délelőtt átruccantunk a szomszéd kistelepülésre. Már épp majdnem visszaértünk a városunkba, az úton alig volt forgalom, útközben jót beszélgettünk a férjemmel (családi házakat néztünk, ezt elemezgettük), gyerekek a hátsó ülésen, megbeszéltük, hova megyünk enni egy jót, szóval családi idill - mikor arra lettünk figyelmesek, hogy mögülünk kivág egy kisebb fehér kombi (egy pasi vezeti, mellette nő) miközben két autó is jön szembe. Fékeztünk így befért elénk, épphogy nem kenődött fel a szembejövőre, megúszta, hurrá. Továbbindultunk, és ekkor ez az imént minket megelőző fehér kombi váratlanul nyomott egy satuféket, úgy, hogy alig tudtunk megállni. Majd mikor sikerrel megálltunk mögöttük, újra elindult, mikor pedig ismét normál tempóban haladtunk, megint befékezett, majd ugyanezt megtette még egyszer – tehát összesen háromszor próbálta ki, hogy belerohanunk-e.

Egyszerűen nem értettünk, miért csinálja. Azt láttuk a függőleges hátsó ajtók ablakán át, hogy a hölgy az anyósülésről amolyan „Na, most megmutatjuk” módon bólogat hátrafelé, és ebből azt hittük, hogy talán nem vette észre, vagy valahogy félreértette, hogy fékeztünk az előzésükkor, és dühös, hogy veszélyes helyzetbe kerültek. Mindenesetre eztán már eléggé előre engedtük őket, hogy a következőkben ne jelentsenek ránk veszélyt.

Itt akár vége is lehetne a történetnek, de ahol lakunk, ott az éttermek nagy része a belváros mentén sorakozik, és ahogy haladtunk, érdekes módon szinte felvezettek minket az éttermi sorra – így gyakorlatilag percekig, egészen az éttermekig mögöttük mentünk, persze nem túlságosan megközelítve őket. Ekkor már összemosolyogtunk a férjemmel: lám csak, lehet, hogy a városban még összefutunk velük… De nem, ők befordultak egy magánutcába, mi pedig az egyik legnépszerűbb étterem mögé kanyarodtunk, parkolni.

A parkolóba érvén láttuk, hogy nahát, ki hajt ki a parkolóba torkolló kis utcából? Igen, az imént elhagyott fehér kombi…

És ekkor, bevallottan, hibát követtem el. Naiv vagyok, na.

Szóltam a férjemnek, hogy mindjárt jövök, kikötöttem magam, és odamentem a nőhöz. Azért hozzá, mert nőből vagyunk, nyilván megérti majd, ha anyaként beszélek vele. Először nem is akarta lehúzni az ablakot, de, gondolom, mivel nem vagyok valami félelmetes – 155 centi, cipővel -, végül mégiscsak leengedte pár centire. Az csak adalék, hogy a férje a vezetőoldalról közben valami mobillal kalimpált, és köszönés helyett azt kiabálgatta, hogy videó, videó, elviszik a rendőrségre megmutatni, videó, videó…

Én elmondtam, hogy bármi is volt a gondjuk, mi nem a bosszantásukra fékeztünk, hanem ellenkezőleg: hogy beférjenek az előzésbe, és hogy a hátsó ülésünkön három, hat év alatti gyermek ül, akiket ők viszont súlyosan veszélyeztettek a direkt fékezéseikkel. Nem szoktam csúnyán beszélni, most sem tettem, csak valahogy el akartam juttatni hozzájuk, hogy amit csináltak, az nem egy jó hecc. Erre a hölgy idegesen legyintgetve gúnyosan rám nevetett, hogy „Tuuuudjátok mit, hogy lassan mentek, szórakoztok, nem engedtek, mi?? Na ezt nektek! Majd meglátjátok!” Közben idegesen bólogatott, és rázta a fejét. A legmegdöbbentőbb mégsem a benne fortyogó düh látványa volt, hanem az, mikor hátraintett a vezetőülés mögé: „Mögöttünk is!”- mármint gyerek van. És tényleg ott ült egy iskolásforma kisfiú… A nem túl törésállónak látszó kocsi bal hátsó ülésén, igen közel az autó függőlegesen lecsapott végéhez, amibe próbálgatták, hogy belerohanunk-e.

Ez volt az a pont, amikor lélekben és fizikailag is hátraléptem: eztán már nem azon csodálkoztam, hogy nem érdekli őket, hogy veszélybe sodorták a MI gyerekeink életét. Eközben a férjem nagy nehezen becsukta az általam nyitva hagyott kocsiajtót, és hátratolatott egy szabad parkolóhelyre, hogy elengedje őket, ők pedig elhajtottak – a férjemmel való, pár mondatos szóváltás után.

Ennyi. Bocsánat a hosszú olvasnivalóért, de nagyon jó érzés, hogy megoszhattam másokkal. Ha veletek történt már ilyesmi, talán tudtok segíteni abban, hogy hol tehetnénk panaszt, vagy mit lehetne ilyenkor tenni, hogy ne forduljon elő újra. Köszönöm előre is :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook