Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Először költözök! Segítség! fórum

Először költözök! Segítség! (beszélgetős fórum)


23. Crystall (válaszként erre: 22. - Huanita87)
2009. aug. 9. 17:34
Szia! Bocsi, hogy csak most irok csak közben nyaraltunk egy kicsit. Mi Óbudára költözünk.
22. Huanita87 (válaszként erre: 21. - Crystall)
2009. aug. 5. 21:24
merre fogtok békáson lakni?
21. Crystall (válaszként erre: 17. - Huanita87)
2009. aug. 4. 17:15
Szia! Mi is most költözünk a 3.kerületbe. Bár egyébként is sokat jártunk Pestre és már dolgoztam is ott 1 évig csak nem birtam az ingázást. Én vásárolni a Tescoban szoktam, ha gyorsan kell valami akkor az Eurocenterben az Intersparban mert az közel van, viszont ha van idöm elmegyek Solymárra mert az viszont a legolcsóbb. Ruhákat többnyire a Westendben mert ott rengeteg a butik bár most az Eurocenterben kaptam két nagyon tuti fürdöruhát. Nekem egy kicsit a forgalom a gáz, mindig fogyok 1-2 kilot ha kocsival megyek viszont ettöl eltekintve imádom Pestet:-)
20. Papp Szilvia (válaszként erre: 19. - Huanita87)
2009. aug. 4. 13:02
Nagyon szívesen. ha felköltöztök és közben jön még kérdés, betettem kedvencekbe ezt a fórumot, majd figyelem...:)
2009. aug. 4. 13:01
az egyik kedvencem a new yorker hát köszi a hasznos infót
2009. aug. 4. 12:01

Hát vásárolni ajánlom a 3kerben a tescot vagy az eurocenternél az interspart...nagybevásárlásnak tökéletes.

ruhákat én pl mindig a márkásabb akciókat keresem. Ott van az eurocenternél a topshop ami sok márkás üzletet foglal magában (newyorker, takko...), de pl ha olyan típusú az öltözködésed akkor a legjobb new yorker a vörösmarty térn van, és az sincs túl messze...az a deák tértől van nem messze a sétáló végén és hatalmas két szintes mindig akciós ruhák:D mellette a h&m, ami már kicsit drágább, de az is két szintes...

no meg a westend, bár ott túl sok az üzlet és az ember és magasabbak az árak is...

Figyeld az akciókat és pl 70%kal olcsóbban kapod meg a kenveloban a 10-15ezres farmert is...:D

17. Huanita87 (válaszként erre: 15. - 9e7527505c)
2009. aug. 4. 11:55
és merre szoktál vásárolni?sajnos most elkell mennem dolgozóba de majd irok ha lesz időm,jül esik hogy ennyien irogatnak és ezzel is segitenek nekem.szép napot mindenkinek
16. 9e7527505c (válaszként erre: 12. - Huanita87)
2009. aug. 4. 11:55
Én laktam már vidéken (Debrecen,Esztergom) is és Bp ilyen szempontból azért jó mert a fizetés több de az árak nem magasabbak mint bárhol az országban.Nekem legalábbis ez a tapasztalatom:)
2009. aug. 4. 11:54
Én a harmadik kerületben lakom és nagyon jó, sok a zöld terület ugyanakkor fél óra alatt benn vagy a belvárosban:)
2009. aug. 4. 11:51
és mikor költözöl?találtál már állást?
13. szimba (válaszként erre: 6. - Huanita87)
2009. aug. 4. 11:46
én is a 3. kerületbe költöztem fel vidékről. tényleg nem belváros (nekem szerencsére), mégis nagyon hamar be lehet oda jutni. tőlünk 20 perc. én imádok itt élni!
2009. aug. 4. 11:44
és hol érdemes vásárolni?élelmiszert,ruhákat stb..mert nagyon ruhamániás vagyok,de nem szeretek 10.000ket költeni!!
11. Huanita87 (válaszként erre: 8. - Papp Szilvia)
2009. aug. 4. 11:42
ezt a terhes dolgot énis hallotam már,elképesztő,ezért is asszociálok..de örülok hogy sok az idős mert szociális helyen fogok dolgozni idősek otthonában és szeretm az időseket..
10. Huanita87 (válaszként erre: 7. - Papp Szilvia)
2009. aug. 4. 11:40
3.kerületbe költözök,párom butácska ehhez én értek hozzá de mégis más Pest,sokkal nagyobb,köszönöm ha segitesz
2009. aug. 4. 11:38

Jajj még valami eszembe jutott, mint tapasztalat:D

Ha bkv-val közlekedtek akkor minden havi bérletet tegyetek el, mert sajnos eléggé kezd elterjedni hogy a bkv csak úgy kiküld büntetést, hogy ekkor és ekkor itt és itt büntetett meg...nekem szerencsém volt mert a 6ból 5öt tudtam rég bérlettel igazolni, hogy nekem volt akkor bérletem:D így csak 1ről kell pereskednem velük:D

Jah és 5 évre visszamenőleg tedd el őket!!!

8. Papp Szilvia (válaszként erre: 6. - Huanita87)
2009. aug. 4. 11:34

Nekem az a tapasztalatom, hogy 3kerben sok az idős ember:)

Én úgy vagyok velem hogy ha bunkó velem valaki akkor arrébb állok, ha részegen valaki hozzám szól, hátatfordítok...nem érdemes még csak rájuk szólni sem...

Igen bunkók sajna és vigyázz mert sajnos sok helyen azt lesik hol tudnak több lovét lehúzni rólad...(pl ha beülsz egy üditőre, és nincs árlista...)

Sajnos egy idő után rájössz hogy néha neked is bunkónak kell lenned némely emberrel...

Terhesnek pl nem adja át még a 40 éves se a helyet nemhogy a 20...de megszólják a terhest ha egy öreg botos bácsi felszáll és nem áll fel egyből...

7. Papp Szilvia (válaszként erre: 1. - Huanita87)
2009. aug. 4. 11:30

Szia!


Ne aggódj, ha Pécsről jössz nem lesz annyira nehéz, és ha talpraesett vagy...

Pesten kell bejelentened az új címedet. Abba a kerületbe ahova költözöl az ottani önkorira kell bemenned és adnak egy papírt amit ki kell tölteni...a papírt annak kell aláírnia akié a lakás ahova költözöl, mert pl ha albiba akkor a tulajdonosnak hozzá kell járulnia hogy bejelentkezz oda..


Több munkaügyi központ van, attól függően melyik kerületben laksz, ha elárulod rákeresek neked, vagy egyszerűen google...:)


számíts rá hogy a munkaügyi kp-ban sokan vannak mindig szvl egész napod program...:(


Hasznos tanácsok amikbe én pestiként is beleestem már: az iratodat és a pénztárcádat külön helyen tárold, ha viszik a tárcádat legalább az iratod megmaradjon (nekem 2szer lopták ki...), én sok pénzt nem viszek magammal, főleg ha tudom hogy egész nap bolyongani fogok...ott a bankkártya rá...mindig egy becipzározható részbe teszem ezeket a táskám belső zsebében...ha zsúfolt a bkv amire felszállsz vedd előre a táskádat magad elé...ha letaperolnak ne félj hangosan rákiálltani hogy mit képzel (elszégyelli magát és leszáll), ha úgy érzed valaki belnyúl a zsebdbe táskádba, inkább 5 perc alatt 10 szer nézd meg hogy minden ok, nehogy pórulj járj...ha nem vagy késős ember,mindig várj egy másik buszt (ha főútvonalról van szó) amin nincseneke annyian:), és még egy jó dolog a bkvról: ellenőröknek nincs joguk elvenni a diákodat irataidat, ha esetleg otthon hagyod a bérletedet,ne add ki a kezedből az iratodat, fogod és úgy leírhatja, a diákodat se vagy köteles odaadni 8hasznos mert tesomba belekötöttek hogy túl régi a fényképe (5éves) és meg akarták büntetni emiatt...), ne hagyd magad!!!


Persze ezek csak a rosszak:) Nagyon jó város, kicsit zajos, de meg lehet szokni, minden közel van, gyorsan elérhető és két háztömbbel arrébb ugyanaz a ruha 1000 ft-tal olcsóbb:D:D


Sok sikert! És szívesen segítek ha kell valamiben:D

6. Huanita87 (válaszként erre: 4. - Eszter_good)
2009. aug. 4. 11:25
harmadik kerületbe fogok laknia párocskámmal és az eléggé kiesik a belvárostól,mondjuk azt észrevettem hogy az emberek teljesen másak mint nálunk,mondhatni csunya szóval:parasztok,de persze volt jó tapasztalatom is
2009. aug. 4. 11:20
Szia, Pesten kell bejelneteni az új címet, az önkormányzatnál.
2009. aug. 4. 11:19

Szia!

Mindig Budapest ellenes voltam, de tavaly szeptemberben muszáj voltam felköltözni és azt kell mondjam, imádom. A nagyvárosi nyüzsgés, csak akkor nyüzsgés igazán, ha belevonod magad. Gondolom nem belvárosba költözöl, mert az szerintem öngyilkosság :) Én Csepelre mentem és nagyon jó. HÉV-vel hamar beérni a városba, sok a színház, mozi, fagyizó. Egy csomó helyen lehet kocogni. Mindig van nyitva egy-két bolt, úgyhogy nem baj, ha valamit kifelejtesz a nagybevásárlásnál. Stb. stb.

3. Panni58 (válaszként erre: 1. - Huanita87)
2009. aug. 4. 11:19

Itt Pesten, a megfelelő kerületi önkormányzatnál, okmányirodában kell bejelentkezned. Általában kerületenként van a munkaügyi központ is.

Ezt ugyan nem kérdezted, de elég részletesen jelezd a bedobozolt csomagokon, hogy mi van benne, mert mi még egy év után sem találtunk meg mindent, pedig mindenen volt felirat... :) Igaz, mi négyen költöztünk, 21 év után...

2009. aug. 4. 11:14
Szia magam még nerm költöztem életerm során de biztosan nehezen fogod megszokni az uj környezetet mert nem egyszrerű dolg megdzokni számodra egy idegen helyen a létet
2009. aug. 4. 11:11
Pécsről Pestre költözök és rengeteg a kételyem,pl.:Pesten kell bejelentenem az új cimem vagy Pécsen?több kijelölt munkaügyi központ van vagy ott is egy központ van mint nálunk?meglehet szokni a nagyvárosi nyűzsgést?ezt főként azoktól kérdezem akik vidékről költöztek fel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook