Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Leszámoltam a munkahelyen, mert költözök messzebbre. Sajnálom a munkámat. Hogy tereljem el a gondolataim erről? fórum

Leszámoltam a munkahelyen, mert költözök messzebbre. Sajnálom a munkámat. Hogy tereljem el a gondolataim erről? (beszélgetős fórum)

18. Evawitch (válaszként erre: 17. - 37e1ff8723)
2022. ápr. 25. 22:36
Köszönöm.
17. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2022. ápr. 24. 13:18
Természetes, hogy így érzel. De elmúlik. Én is többször költöztem. Örülök, hogy rászántad magad. (Úgy rémlik, írtál már erről. 🤔) Gondolj az előnyeire. JOBB LESZ!!! Nem kell félni az újtól. (Ha nem lesz jobb, mehetsz tovább. 😄 Nem adjuk fel!) Sok szerencsét kívánok! 🍀
16. Evawitch (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2022. ápr. 23. 11:27
Köszönöm.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Evawitch)
2022. ápr. 23. 09:22
Szurkolok neked.
14. Evawitch (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. ápr. 23. 09:06

7 éve itt dolgozom, vagyis itt kezdtem a külföldi pályafutásom. Utolsó munkahely volt ,ami az első éves állásom lett, ami nem szezonmunka. 2 évig dolgoztam ott.

Magyarországon költöztem már, de nem ekkora váltással.

2022. ápr. 23. 07:21

Ezek szerint fiatal vagy még, ez életed első váltása?

Tudod az élet során nem csak munkahely, lakás változik gyakran, de azzal együtt az ismerősök, munkatársak, barátok is. Egy-egy új élethelyzet, de idővel megszokjuk.

Mindig arra az újra kell gondolni, ahol az új lehetőségek, az új előrejutás, az újabb sikerek várnak ránk. :)

2022. ápr. 23. 07:12
Még annyit, szerintem ne terelj, inkább azon legyél és azt erősitsd magadban, hogy ott jó lesz neked és minden klappolni fog.
2022. ápr. 23. 07:12

Egy barátnőm is ott lakik,mint kiderult ,amikor lakást néztem. Voltam nála egyszer látogatni, aztán ismerős volt a hely,amikor a GPS vezetett a leendő lakás címéhez. Talán át is tudok villogtatni vagy üvölteni egymásnak, olyan közel fogunk lakni egymáshoz.

Ő is innen ment oda lakni, de vágyik vissza. Marad ott,mert itt kevés a jobban fizető és nem szezonos munka. Egyedül albérletben azért nem mindegy , mennyi a havi kereset.

10. Evawitch (válaszként erre: 9. - Birebora)
2022. ápr. 23. 07:07
Köszönöm.
2022. ápr. 23. 07:06
Sok sikert:)
8. Evawitch (válaszként erre: 6. - C85d1d200b)
2022. ápr. 23. 06:59

Igen,így vagyok, mint a férjed.

Jogosítványt azért tettem le ,mert itt autó nélkül halál élni. De az,hogy mindenhova csak azzal lehet menni,nem jó. Fog tetszeni, hogy 10 percre van a pláza, ahol minden van , ami itt nem volt ,ha hirtelen kell valami. Akár kutyaséta alkalmával tudok egy villanykörtét venni ,nem kell külön kocsikáznom miatta. Bolt is 1 perc, de penny lidl hofer 15 perc. Autóval pár perc. Autószerelő 15 perc, autóval 4. Orvosok is vannak, nem úgy mint itt. Van edzőterem is ,pár perc. Programokra is el tudok jutni hamar ,autó nélkül is. Ebből a szempontból jobb lesz.

7. Evawitch (válaszként erre: 5. - Bichi)
2022. ápr. 23. 06:54
Azert számoltam le ,mert munka mellett, 1 órára innen felejtős felvételizni máshová. Kiadott pár nap szabadság alatt voltam jelentkezni, jövő héten meg 2 helyre megyek hétfőn és kedden is megbeszélésre és próbamunkára. Remélem, felvesznek valamelyik helyre és tetszeni fog. Egyelőre. Ha nem, van még több lehetőség, direkt csak 3 helyre küldtem önéletrajzot és ebből kettő hívott vissza. Ott sok munkalehetőség van ,nem úgy mint itt. Van még 8 hasonló cég és más álláslehetőség is. Úgyhogy a hét elején kiderül, sikerül-e bármi. Ha igen, örülnék, de közben az átpakolást, költözést kell rendeznem, de legalább azon az 1 héten kívül nem lesz több üres napom,munka nélkül.
6. c85d1d200b (válaszként erre: 2. - Evawitch)
2022. ápr. 23. 02:16

Mar dontottel, es nem ez lesz az elso valtasod. Kestesgbe estel kicsit a masik(aknak is? - egyszer valami szallodai volt, es tarolohelyet kerestel, ha jol emlekszem). Megoldottad. Gondolj erre. Ha mar a mely vizben vagy, kiuszol.

Ha nem a semmi kozepen vagy, sokat jelent. A volt parom is elt ilyen helyen. O nem tudott abban elni. Vett autot, hogy barmikor utra kelhessen. De az meg kisebb, meg specibb buborek volt.

Most legalabb az ulo munka mellett, ha venni kell valamit, az 20 perc seta. A varosban vannak neha programok, van par hely beulni gyalog tavlatban.


Szerintem jo dolog, amit tervezel. Az uj meloba mindig bele bell szokni, de nem vagy esetlen, gyamoltalan az alapjan, ami a hatad mogott van.


Nekem ma volt az elso napom ugy, hogy kb. egy szekciot megkaptam egyedul. Ezen a munkateren kettot kell csinalni. A munkatarsam megkerdezte melyiket csinalnam, de meg fingom sincs semmirol. O javasolta, hogy ezt, az a legkonnyebb.

Ahogy jottek a rendelesek a delutan elejen, en dolgoztam a keze ala a masik szekciora, onnan, hogy jottek tomegesen az en reszemre, maradtam a sajatonom. Meg szemmel tartott.

Egy-ketszer elusztam a rossz kommunikacio miatt, amit meg tanulnom kell; es ha a sutobol kikapva valamit sikerul leejteni, akkor ujra ki kell varni a sutesi idot.

Meg ma tanultam olyanokat, hogy szar a suto. Melyik a gyorsabb fele, melyik a lassu, ami sehol nincs a kezukonyvben.


Evabwitch, a boszorkanysag mindig az oldaladon van! Fel a fejjel!

5. Bichi (válaszként erre: 2. - Evawitch)
2022. ápr. 22. 20:48
Én nem igazán értem, most akkor van már új munkád, vagy még csak most mész munkamegbeszélésre?
2022. ápr. 22. 17:47
Minden munkahelyen vannak jó dolgok és kevésbé jó körülmények. Keresd azt, ami tetszik, ami jó, a többit pedig majd megszokod itt is, ahogy a másiknál is. Örülj majd az új kollégáknak, új ismerősökre, új barátokra találsz. Lesz abban jó is.
3. 55Judit (válaszként erre: 2. - Evawitch)
2022. ápr. 22. 17:19
Ne bánkódj, mindent meg lehet szokni. A jövendő munkádat is szeretni fogod. Fel a fejjel!
2022. ápr. 22. 17:14

Hétfőn és kedden is megyek munkamegbeszélésre máshová már. Azzal próbálom magam nyugtatni, hogy masik meló mellett,ami váltó műszak, több időm lesz délelőtt vagy délután is. Ha orvoshoz kell mennem,nem kell szabadságot kivenni és helyben is lesz,nem 1 órára. Azon a településen minden helyben van. Hétvégém nem azzal telik ,hogy utazok 2 órát a bevásárlás miatt.

Itt amúgy az marad ,akinek jó munkahelye van és esetleg itt van mellette a család, rokonok. Egyedülállóként nehéz. Már régebben, többen is mondták, miért nem költözök el,mert szerintük is egyedül nem lehet olyan jó. Amíg jártam hétvégén plusz munkára, addig em is gndolkodtam a költözésen. Az sincs már. Itt amúgy is sok hó van és eső,meg hideg. Én meg nyár típus vagyok. De akkor is sajnálom az egészet.

2022. ápr. 22. 16:52
Itt hosszú távon élhetetlen ez a hely és 1 órára van innen,ahova megyek. Felejtős lett volna a bejárás, főleg télen, mert sokszor le is zárják az utat a hegyen ,amin keresztül ide lehet jutni. Úgymond kényelmes munka volt, főnök is csak reggel jött a feladatot adni ,aztán a magam ura voltam. Hogy tudnék arra gondolni ,hogy máshol jobb lesz az életem? Valószínűleg nem ilyen jellegű munkát fogok végezni. Lényegtelen, hogy mit, de ez fog hiányozni. Főnökök bunkók kissé, de 2 év alatt megszoktam. Nem álom munka volt ez ,de amióta itt éltem, ez volt a legelviselhetőbb. Minden nap ugyanakkor mentem és végeztem. Közel laktam. Az zavart, hogy szinte beszéd nélkül dolgoztam, de a többiek se nagyon kommunikáltak, fura egy cég ez. Ennél csak jobbak vannak ,de az én munkaköröm lazább volt. Nem bírom a sok szabályt sehol, de ez az autizmushoz tartozik. Munka is változatos volt, ez tetszett. Ma volt az utolsó napom. Utolsó 2 órában bőgtem és most is. Valahogy meg kellene nyugodnom, ilyen fejjel megyek ki kutyával sétálni, szép lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook