Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elnézett laboreredmény fórum

Elnézett laboreredmény (beszélgetős fórum)


2013. jún. 18. 06:57

Sziasztok! Közben két nőgyógyásztól is kaptam választ, szóval vissza kell mennem, mert lehet veszélyes lesz a gyógyszer esetemben.


"Kedves Alexandra! Amennyiben erre a leletre kapta a Clostilbegytet, akkor nem ártana orvost váltania, mert Önnek a meglevő peteérésére adtak serkentőt. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"


"PCO esetén metformin és inozitol is jót tenne, sok adatot talál az interneten erről, én is hatékonynak tapasztalom a pácieneknél. ABN. H azt jelenti hogy a normálisnál magasabb ( abnormally high) ha ez az ösztradiolra vonatkozik, akkor arra utal, hogy egy kicsit túl lett serkentve a petefészek, ami Clostylbegyt mellett is előfodul PCO-ban.

Dr. Gyovai Gabriella"

2013. jún. 15. 00:13
Köszi, én is pont erre gondoltam...
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - 1c64bd112e)
2013. jún. 14. 17:26

H = High, azaz magas


az L = Low, azaz alacsony

2013. jún. 14. 17:01
Azt nem mondtam, hogy van egy olyan oszlop is, hogy "Abn.", és az ösztradiolnál egy H betű van oda írva. Az mit jelent, tudja valaki? Neten nem találok róla semmit.
6. 1c64bd112e (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2013. jún. 14. 16:54
Nekem bizony a legfelső értékhez van közel :(
5. Bcicus (válaszként erre: 3. - 1c64bd112e)
2013. jún. 14. 16:39
Akkor majd hatudod írd meg a teljes 3. napi hormonsort. Az ösztradiolnak a ciklus elején (2-5 nap) az intervallum legaljához kéne közel lennie.
2013. jún. 14. 14:26

[link]

Eszerint a link szerint normális érték a 322. Az eredményen teljesen más intervallum volt megadva. Nem értem.

2013. jún. 14. 11:58
Nincs nálam a lelet, mert dolgozom, este megnézem :) Az ösztradiol 3. napon 66 lett (a legfelső normál érték 75). A többi hormon belefért a normálisba.
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - 1c64bd112e)
2013. jún. 14. 11:52
De nagas és a többi 3. napi hormoneredményed milyen lett mert azok az informatívak.
2013. jún. 14. 10:46

Sziasztok!


Párommal meddőségi szakrendelésre járunk, mert jó ideje babát szeretnénk. A párommal minden rendben, jók az eredményei. Ultrahangon kiderült, hogy a petefészkem PCO jellegű. Az orvos elküldött hormonsorra. Tegnap voltam 24. c.napi laboron. Megvártam az eredményt, a doktornő azt mondta, hogy minden rendben van, de az ösztradiol be lett karikázva, és a referencia tartomány fölött van. Ciklus 24. napján 322,3 ng/L lett, a ref. tartomány pedig 43,8- 211. Nem magas ez a 322 egy kicsit? Hónap elején se volt kevés, bár akkor beleesett a megadott tartományba (66,34 lett, a ref. tart. 8,5- 75). (Nem az orvosom tájékoztatott, mert az ő rendelési ideje lejárt, mire meglett az eredmény.)

Stimulációra kaptam Clostilbegytet, 12. c.napon kell ultrahangra visszamenni.


Köszönöm a válaszotokat!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook