Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ellopott telefon ügyében mit lehet csinálni? fórum

Ellopott telefon ügyében mit lehet csinálni? (tudásbázis kérdés)

24. syria (válaszként erre: 22. - Maddi)
2013. jan. 27. 12:48
Na ezért hahaháztam. :(
23. frgds
2013. jan. 26. 20:04
Köszönöm mindenkinek
22. maddi
2013. jan. 26. 14:17

Sziasztok!

Nekem vegyes érzéseim vannak ezzel a témával kapcsolatban.

Történt ugyanis, hogy az egyik aukciós oldalon vettem egy használt telefont tizenezer forintért.

Eltelt fél év kb., amikor jött egy nyomozó, átadott egy idézést, hogy be kell menjek a rendőrségre, de semmi egyebet nem mondott. Ott aztán szépen lefoglalták a telefonomat, mert kiderült, hogy lopott volt. Még szerencse, hogy mailekkel tudtam igazolni, hogy valóban vettem, nem én voltam a tolvaj.


Aztán eltelt pár év, és mindkét gyerekemnek sikerült "elvesztenie" a telefonját. Azok mindketten újonnan vásárolt készülékek voltak, a papírjuk természetesen nálam, feljelentés rendőrségen - IMEI szám leadva -, ennek ellenére mindkettő esetében jött a levél, hogy bocsi, de nem lett meg a készülék, lezárják az ügyet.


Így összesen 3 készülék árát buktam, ha úgy tetszik, az első esetben azt mondta a nyomozó, hogy indíthatok pert a telefon értékesítőjével szemben, de annyi időm rá fog menni, hogy nem igazán érné meg. A lányok telefonjai már lassan másfél éve tűntek el, én nem látok rá sok esélyt, hogy valaha is viszont látjuk őket.

Azért remélem, más szerencsésebb ilyen téren, mint mi!

21. syria (válaszként erre: 18. - Dundika1988)
2013. jan. 26. 14:03

Igazad lehet. Egy telefont valóban könnyű lenyomozni, ha használják.

Nekem autó és biciklilopással kapcsolatosan van nagyon rossz tapasztalatom. Hiába volt a rendőrségi feljelentés, egyik sem került elő. Persze a telefon más.

2013. jan. 25. 20:56

Nekem már vitték el a telefonom,szerencsére nem tiltattam le a kártyám,így könnyen meglett a rabló.Megkeresték akiket hívott róla.Tíz éve volt,nem gondolta,hogy ilyenen lebukhat.

A családban loptak el mástól is buliban,ott a kártya lett letiltva,mert előfizus volt,de a telefon pár hónap múlva előkerült,orgazdától.Be tudják azonosítani.

19. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Frgds)
2013. jan. 25. 20:48

Szia!

Először is a szolgáltatónál tiltasd le a számod.

Másodszor, ha nagy értékű a mobilod, jelentsd be a rendőrségen és a már itt is írt IMEI szám alapján, ami a mobilod vásárlási papírjain is szerepel, a szolgáltatónál blokkoltasd a készüléket. A rendőrség pedig be tudja mérni abban a pillanatban, amikor valaki használni akarja, még akkor is, ha másik sim-kártyát tesz bele. Elkapják az illetőt és te visszakapod a készüléked.


Ha nem nagy értékű a mobilod, akkor sajnos nem sok esélyed van arra, hogy visszakapd. Ha nem fordulsz rendőrséghez, még ennyi sem.

18. dundika1988 (válaszként erre: 15. - Syria)
2013. jan. 25. 20:34
Nekem ne hahahazz. Batyam rendőr! amelyet gy pár éve az enyem is rajtuk keresztul lett meg. Ha valaki buta én arról nemtehetek. Te talan lenyomozod hol vittek el?
2013. jan. 25. 20:33

Amúgy először megpróbáltam volna felhívni a telefont, hátha jószándékú ember találta meg és még visszaszerezhető. Ahogy olvastam, vannak rendes emberek, és ha én találtam volna meg a telefont, én is azon lettem volna, hogy visszakerüljön a gazdájához.


Második körben érdeklődtem volna a mosdó környéki boltokban, vagy a pláza információs pontján, hogy nincs-e ott a készülék.


Ha a telefont kikapcsolták (és az aksija tuti fel volt töltve) akkor egyértelmű hogy le kell tiltatni a készüléket, a SIM kártyát, satöbbi...

2013. jan. 25. 20:28

A rendőrség felvesz egy jegyzőkönyvet, aztán egy hónap múlva küld egy levelet. Gondolom sejtitek, milyen tartalommal.


A telefont sorozatszám nélkül is le lehet tiltatni a szolgáltatónál ha az akarja letiltatni, aki a telefont vette. Tőlem kértek rendőrségi jegyzőkönyvet, ami nekünk nem volt, mert a feljelentést az iskola tette (gyerek telefonja tűnt el az öltözőből) ezért a jegyzőkönyv kérdéses példánya a suliban volt. Miután viszont a telefont én vettem és tudtam is magamat igazolni, nagy kegyesen letiltották a telefont.


A számot meg lehet tartani, a SIM-kártyát kell letiltani, és ugyanerre a számra lehet másik SIM kártyát venni. Ha feltöltős telefon volt és még rajta van az egyenleg, akkor az is rákerül.


A szolgáltatónak érdeke, hogy használják a szolgáltatást, de gondolom nem úgy, hogy a bűnöző teszi ezt valamely sértett terhére amíg az 1-2 ezer forintos egyenleget le nem beszéli vagy a telefon le nem merül.

15. syria (válaszként erre: 14. - Dundika1988)
2013. jan. 25. 20:22
hahahaha
2013. jan. 25. 20:13
Rendőrség!!
13. bige (válaszként erre: 4. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 25. 19:51
Kedves Vili a veréb! ez nagyon hasznos információ volt, köszi szépen. Én ki is írtam :)
2013. jan. 25. 19:32
Dominósnál tessék érdeklődni, most vallott! :P :D
11. emi1206 (válaszként erre: 3. - Frgds)
2013. jan. 25. 19:10

Érdeklődjön a pláza információs pultjánál illetve a közeli üzletekben, hátha leadta a megtaláló. Egy munkatársnőm a West Endben hagyta el a telefonját és leadták a legközelebbi boltban. Pedig az még értékes telefon is volt.

Sok szerencsét!

2013. jan. 25. 18:57
lopok mindig másikat...
2013. jan. 25. 18:51
letiltatni!
8. andi6020 (válaszként erre: 3. - Frgds)
2013. jan. 25. 18:46
kb 0,1%
2013. jan. 25. 18:44
Köszönjük :)
2013. jan. 25. 18:43
A számot már letiltatta...:)
5. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 3. - Frgds)
2013. jan. 25. 18:42

Semennyi, ha a megtaláló nem becsületes.

Max. letiltatjatok a számot.

2013. jan. 25. 18:40

Mit tegyél, ha ellopták a mobilodat? A mobilkereskedők azért tit

kolják ezt az információt, hogy a tolvaj tovább használja a szolg

áltatásukat, fogyasszon ezáltal, a lopás áldozata pedig vegyen m

ásikat és ő is tovább fogyasszon.


Meg kell tudnod a készüléked sorozatszámát. Ehhez üsd be: *#06

# HÍVÁS NÉLKÜL és minden más nélkül, és a kijelzőn megj

elenik egy kód. Ez az egyedi kód az egész világon a te készül

éked sorozatszáma.


Jegyezd fel és tartsd biztonságos helyen. Ha ellopják a telefonodat,

értesítsd a társaságod operátorát, és add meg neki ezt a k

ódot. Ez lehetővé teszi, hogy teljesen blokkolják a telefont, még

ha a tolvaj kicseréli is benne a SIM kártyát.


Valószínűleg nem kapod vissza a telefonodat, de legalább biztos le

hetsz benne, hogy aki ellopta, sohasem fogja tudni használni.

2013. jan. 25. 18:37

Ma délután 15:30-45 között a SióPláza 3. emeleti mosdójában ott felejtődött egy ismerősöm telefonja. Szürke felcsúsztatható Samsung. Ha valaki látott valamit kérjük szóljon, nem nagy érték (kb 10E)de a gazdájának nagyon fontos...

Mire visszatért 10-20 percre az otthagyásra rá a telefonnak semmi nyoma... Kamera nincs a helyiségben...


Mit tud csinálni?

Mekkora az esélye a megkerülésnek??

2013. jan. 25. 18:35
IMEI szám alapján letiltani.
2013. jan. 25. 18:34
S.O.S Ellopott telefon ügyében mit lehet csinálni? -részletek kommentbe-

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook