Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elkezdtem dolgozni a Lidl-be! Kinek mi a tapasztalata/véleménye a Lidl termékeiről a dolgozókról... stb.?! fórum

Elkezdtem dolgozni a Lidl-be! Kinek mi a tapasztalata/véleménye a Lidl termékeiről a dolgozókról... stb.?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
114. Cilumiluci (válaszként erre: 113. - Feketebárány74)
2014. aug. 5. 20:40

Mondjuk én annyira nem figyelem ki mit vesz :)

Én sajnos kell hogy nézzem az árakat.

113. feketebárány74 (válaszként erre: 112. - Cilumiluci)
2014. aug. 5. 20:37
Legalábbis általában. Bár én direkt szoktam figyelni, azért elég sokan a márkásabbakat veszik. Az sem zavarja őket, hogy akár 2x annyiba kerül...
2014. aug. 5. 20:33
És mindenből a legolcsóbbat,akciósat veszik.
111. feketebárány74 (válaszként erre: 109. - Forrest2010)
2014. aug. 5. 20:09
Hát ételre van pénze az embereknek, ha másra már nem is nagyon. Szinte folyamatosan van forgalom a pénztáraknál, még akkor is ha sokan csak az alapvető élelmiszereket veszik is szinte mindig. Bár szerintem sem nőtt a fogyasztás, hiszen a legtöbben inkább már spórolnak, vagy le is mondanak bizonyos termékekről. Meg hát már annyi a bolt, hogy eloszlik a vásárlói tömeg is. Emlékszem amikor jó pár éve megnyílt Szigetszentmiklóson az Auchan, hétvégenként szinte csak lépésben lehetett közlekedni az egész áruházban, annyian voltak. Most meg már, hogy nem messze tőle Csepelen megnyitott a Tesco is /bár ennek is már jó pár éve/, már nincs akkora tömeg az Auchanban sem hétvégenként. De még így is megéri nekik ilyen nagy üzleteket fent tartani továbbra is.
2014. aug. 5. 20:06
ja,nem a vevő sok,hanem a kassza kevés.
2014. aug. 5. 20:02
Rettenetesen elszaporodtak a nagy üzletek , valamikor , amikor az elsők nyíltak több mint 10 pénztár is működött egyszerre ! ma már jó ha 2-3 ! azt kommunikálják kifelé , h nőtt a fogyasztás ugyan mitől nőtt volna ?! nem ezt látjuk , bármit is mondanak ! Nincs az emberek többségének pénze !
108. feketebárány74 (válaszként erre: 106. - Lizikebaba)
2014. aug. 5. 10:27

Ez szörnyű, akkor ezek szerint egy normális évi 2 hetes szabira se engednek el ezek a kizsákmányolók titeket?! Nem is értem, hogy van képük hozzá?! :S

Szét kellene már csapni köztük tényleg valahogy, mert már egyre többet engednek meg maguknak!

Ők bezzeg elmehetnek hosszabb szabadságra, igaz? :S

Na igen, az se lehet normális, aki ezt kitalálta, hogy ha nincs fizető vevő a pénztárban, akkor ki kell jönniük a kasszából a pénztárosoknak. Bár én már nem egyszer láttam olyat, hogy ilyen alkalomkor pár perc elteltével aki viszont fizetni szeretne csak kóvályog a pénztárak környékén, de nincs egy működő pénztár sem. :S

Sőt nálam is előfordult már ilyen, hogy a pénztárhoz szerettem volna menni, de egyik kasszánál se volt senki, így kénytelen voltam menni egy kört, és utána próbálkozni ismét... :S

Szóval akkor a Lidl-ben is kb. ugyanaz a helyzet, mint az Aldi-ban. :S

Én inkább az Aldiban szoktam vásárolni, de nemsokára megnyílik itt Kispesten tőlem nem messze egy új Lidl, na majd "letesztelem" azt a boltot is... Bár ezek szerint akkor sok jóra ott se számíthatok majd... :S

107. Cilumiluci (válaszként erre: 106. - Lizikebaba)
2014. aug. 5. 10:13

Igen,ez tényleg így van,én is láttam abban a Lidl-ben ahová mi néha járunk.Én is kereskedelemben dolgozom,de mindig jó helyeken voltam,ezért minden tiszteletem azoknak akik hasonló multikban dolgoznak.Igyekszem mindig kedvesen viselkedni az ottani kasszásokkal,és látom hogy jól is esik nekik,mert sajna sokan nem nézik őket embernek :(

Vásárlók sem!Főnökök sem.

2014. aug. 5. 09:19
Olyan ideges vok.. nem fogok tudni szabit kivenni... 70%ával a lidl rendelekzik..összesen 17napom volt..ebből kiadtak 12őt..azt mondta a fönök, hogy maradt 5napom amivel elvileg én rendelkezhetek, na ja..jövőhétre megint beírt szabadságra, na meg bejelentette hogy ne nagyon tervezzek, mert ő már betervezte a maradék napjaimat...most akkor kérdem én, mivel is rendelkezhetek én???? 1 nappal se azt is kijelentette hogy 20ika előtt nem mehet senki szabira..na ja néztem a szabadságtervező papírt, hát vagy 10 ember be x-elte magát 20ika előtt..na mindegy. Szeretnénk a párommal meg a kisfiammal elmenni 20ika után 3-4 napra nyaralni, kicsit pihizni..hát de hiába szóltam neki azt mondta a fönök hogy esetleg belefér, de még nem biztos! (Azt hozzáteszem, hogy én még eddig soha nem vettem ki szabadnapot, csak az ment el amit ő adott ki!) De mit gondol a fönök hogy én nem akarok szabadságra menni mostanság vagy akár decemberbe?!? Nem is értem .. Itt valaki írta az előbb hogy furcsának találja hogy az Aldiba a pénztárosnak ki kell szállnia ha épp nincs vevő, és takarítania kell, meg pakolni az árukat..hát ez nálunk a Lidlbe is így megy..megvan adva minden pénztárosnak hogy hányas kasszás..Ha pl. Én vagyok az egyes kasszás, akkor nekem akkor kell csengetnem a 2es kasszásnak (megnyomom a gombot, ami bemondja a hangosba hogy "Kedves vásárlóink! Megnyitjuk az X kasszát!")..és így tovább a 4. - 5.ik kasszásnak..és forgalomtól függően szólnom kell neki hogy bezárhat! Ha pl. A 2es kasszásnál sokan állnak, de az egyesnél alig akkor vagy áthívom a vevőket hozzám, vagy bezáratom a 2es kasszást. De aztán ha nálam áll a sor (3ember +1aki fizet), akkor újból megnyomom a 2es kasszás gombját! Na ezt jól leírtam, de remélem érthető! :) Na aztán ebből szokott lenni vita a vevőkkel, mikor szószerint hőbörögnek, hogy most zárt be, meg elküldtek, most meg újból kinyit?! Amit valahol megértek..de ilyenkor mindig elmagyarázzuk nekik, hogy mi nem mindig ülünk kasszába, hogyha nincs annyi vevő, akkor bezárjuk a kasszát és megyünk hátra pakolni az árukat, vagy dobozolni, vagy rendelni. Elhihetik hogy nem viccből zártuk le a kasszát, hanem dolgozunk, mikor nem a kasszában ülünk.
105. kicsibéka (válaszként erre: 104. - Jasmine24)
2014. aug. 1. 14:50

Nem is azzal van a baj, hogy dolgozni kell, sőt... Ilyen szempontból még jó is, gyorsan megy az idő.

Az a baj, hogy kutyába sem veszik az embert. Mindenki pótolható... És ezt szeretik is éreztetni nap mint nap!

104. Jasmine24 (válaszként erre: 103. - Feketebárány74)
2014. júl. 31. 23:38
Igen ott ilyen a rendszer...sajnos. Az Aldi vagy a Lidl nem puhanyoknak valo, ott tenyleg dolgozni kell.
2014. júl. 31. 22:58

Azért eléggé furának találom, hogy az Aldiban, ha éppen nincs vevő a kasszánál a pénztárosnak ki kell mennie az eladótérbe vagy takarítani, vagy az árukat árazni... :S

Nem egyszer, nem kétszer láttam már ilyet ott... :S

102. kicsibéka (válaszként erre: 100. - Jasmine24)
2014. júl. 31. 22:55
Itthon is nagyon jól fizetnek. 6 órában több, mint 110.000 hazavittem, csak hát nem minden a pénz. A legtöbb kollegám irigyelt, hogy megtehetem, hogy felmondok... Mindenki muszájból van ott, albérlet, egyedül neveli a gyereket, stb...
101. Alexa16 (válaszként erre: 94. - Rora)
2014. júl. 31. 16:58
köszi:)
2014. júl. 31. 14:54
A ferjem mar 3.5 eve dolgozik az Aldiban, az ugyan az, mint a Lidl lenyegeben, csak jobban fizet. Labalabbis itt Angliaban. Nagyon kemeny, de ettol fuggetlenul szeret ott dolgozni, mert jok a kollegak is es a fonokseg sem borzaszto. Igaz, parom mar mint manager dolgozik a boltban, de ettol fuggetlenul minden csinal, akar a tobbi beosztott. ezeknel a cegegnel (Lidl, Aldi), mas a rendszer. Sokkal aggresszivabb ceg, de a penz itt a legjobb. (mar ami Angliat illeti, hogy otthon hol fizetnek jobban, azt nem tudom)
99. feketebárány74 (válaszként erre: 97. - Forrest2010)
2014. júl. 31. 14:27

Értem, akkor jól láttam én, hogy nagy a forgás... :S

Na igen sajnos egykutya az összes ilyen multi cég. :(

2014. júl. 31. 14:21
Bocsi multinál , de nem pont ennél . / de egykutya ! /
97. forrest2010 (válaszként erre: 96. - Feketebárány74)
2014. júl. 31. 14:19
Hatalmas a csere , a fiam idén 9 éve dolgozik az egyiknél és a társaság már néháyszor szinte teljesen kicserélődött , alig vannak az akkori alkalmazottakból .
96. feketebárány74 (válaszként erre: 95. - Kicsibéka)
2014. júl. 31. 14:14

Akkor lenne mit mesélned neked is... :(

Én nem tudom, hogy van ez, mert többen is írták, hogy sok helyen ugyanazok vannak már hosszú ideje. Én sokat járok vásárolni ilyen áruházláncokhoz, és szinte minden alkalomkor más arcokat látok ott dolgozni... :S

Vagy lehet, hogy pont mindig egy másik műszak van akkor? :)

2014. júl. 31. 13:45

Sziasztok!

Én épp a napokban mondtam fel...

Sajnos a kereskedelem már nem arról szól amiről kéne! :-(

Csak dolgozz, mint egy robot, ne kommunikálj senkivel... Se vevőkkel, se kollegákkal.

És persze 20 bőrt le akarnak húzni rólad, mert ha nem akkor el lehet menni, mert 10en vannak a helyedre.

Ez mondjuk leginkább arra a boltra vonatkozik ahol én voltam. Több ismerősöm dolgozik más lidl-ben, de ők elégedettek.

94. rora (válaszként erre: 93. - Alexa16)
2014. júl. 31. 13:32
Nem dolgozok ott de kb 1 hónap volt, mire behívtak.
2014. júl. 31. 12:38

Sziasztok, jelentkeztem a Lidl-be, és szeretném megkérdezni, azoktól akik ott dolgoznak, hogy kb mennyi ideig számítsak arra, hogy interjúra hívnak? 1 -2 hét pl?

köszi

92. syria (válaszként erre: 89. - Emi1206)
2014. júl. 27. 16:24

"mindenhol a közép- és felsővezetőkkel van gond. Az alkalmazottak többé-kevésbé normálisak"

Száz százalékig egyetértek veled.


Kiegészítés az utolsó mondatodhoz: "Pótolhatatlan emberekkel van tele a temető." :D

91. Cilumiluci (válaszként erre: 90. - Grizus)
2014. júl. 26. 21:46
Én is :)
90. grizus
2014. júl. 26. 21:39
A kérdésre visszatérve, Lidl dolgozókról semmit se tudok, de maga az üzlet szerintem megfelelő. Elég olcsó, ahhoz képest vannak jó cuccok, amiket máshol nem találok, pl. zselécukor. Jó, tudom, nem egészséges, de szeretem.
2014. júl. 26. 21:16

Egyébként tényleg a kereskedelemben is igaz a mondás: Fejétől bűzlik a hal.

Azok a kis mitugrálsz területi képviselők a legundorítóbbak. Azok aztán tényleg semmihez nem értenek, csak kitalálják a sok "okosságot" aztán bunkóbbnál bunkóbb stílusban osztják az észt.

Valahogy mindenhol a közép- és felsővezetőkkel van gond. Az alkalmazottak többé-kevésbé normálisak lennék, az igazgatósági tagok is, csak a köztük lévő töltelék romlott. Biztos ők is érzik magukról, hogy ők a legfeleslegesebbek a cégnél, leginkább rájuk igaz az általuk előszeretettel hangoztatott mondat: "Senki sem pótolhatatlan!"

88. Cilumiluci (válaszként erre: 83. - Feketebárány74)
2014. júl. 26. 21:09
Igen.Persze úgy látom,ettől nem változott semmi :(
87. Cilumiluci (válaszként erre: 84. - Vacsa)
2014. júl. 26. 21:09
Így van!
86. feketebárány74 (válaszként erre: 85. - Emi1206)
2014. júl. 26. 21:03
Persze, ott trükköznek ezek, ahol csak tudnak... :S
85. emi1206 (válaszként erre: 84. - Vacsa)
2014. júl. 26. 20:53

Azért hallottam én már olyat dolgozótól, hogy majd kitépik ezt az oldalt. Gondolom, ha akarják meg tudják oldani, hogy eltüntessék. Ráfogják a vevőkre. Bár nem tudom ennek mik a következményei a boltra nézve, szóval, hogy mennyire éri meg nekik.

Egyébként a panaszkezelés is a vevő felé annyi, hogy küldenek neki egy sablon, semmit mondó levelet. A dolgozókat se nagyon veszik elő, ha panaszt kapnak, nem sok értelme van beírni, max. ha valakire sok panasz érkezik, de a legtöbb embernek nincs kedve azzal tölteni az idejét, hogy panaszt írogasson, inkább siet haza.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook