Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elkezdtem dolgozni a Lidl-be! Kinek mi a tapasztalata/véleménye a Lidl termékeiről a dolgozókról... stb.?! fórum

Elkezdtem dolgozni a Lidl-be! Kinek mi a tapasztalata/véleménye a Lidl termékeiről a dolgozókról... stb.?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
54. Cilumiluci (válaszként erre: 53. - Feketebárány74)
2014. júl. 25. 21:43

Én sem mennék.Egy ideje a magam ura vagyok,és ez megfizethetetlen :)

Pedig én nem is dolgoztam ilyen "droidképzőkben."

De van amikor muszáj tűrni.Mert nincs más,nincs jobb.

53. feketebárány74 (válaszként erre: 50. - Cilumiluci)
2014. júl. 25. 20:51
Hát igen, de csak azokkal, akik hagyják... Én biztos nem hagynám, bár én eleve nem is mennék ilyen helyre dolgozni. De persze sokan nem nagyon válogathatnak, főleg manapság... :S
52. mmacus (válaszként erre: 49. - Syria)
2014. júl. 25. 20:17
Egészen jól tudok értelmezni, nem értettelek félre, olvasd csak el figyelmesen még egyszer az első mondatot:)
51. c12d5dcd66 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2014. júl. 25. 19:54

Szeretek az én L - mbe járni, mindig friss az áru, kedvesek az eladók, vannak jó termékek jó áron, a meggyes - pudingos párnájukat meg egyenesen imádom:)

Szerintem az természetes, ha egy eladónak áufeltöltéssel és pakolással is kell foglalkozni, ki más csinálná? Gondolom, a két hét után menekülők ezzel nem számoltak.

Azt is "be kell nyelni", hogy az új dolgozóknak kell csinálni a rosszabb munkát eleinte, valószínűleg ez a legtöbb munkahelyen így van. Aztán idővel ez majd alakul, ha az új dolgozó "oda teszi magát", meg egyébként is mindig lesznek nála is újabbak ...

A beosztás emberibbé tételét valószínűleg szép szóval meg lehet oldani, viszont nyár van, a szabadságolások ideje, ez is majd alakul.

Ne keseredj el, dolgozni kell, azt meg könnyen odavágják az embernek, hogy sokan állnak sorba munkahelyért.

Kitartást, további jó munkát!

50. Cilumiluci (válaszként erre: 48. - Feketebárány74)
2014. júl. 25. 19:40

Igen,csak sajnos ez nem fog megtörténni :(

Megtehetnek mindent.

49. syria (válaszként erre: 39. - Mmacus)
2014. júl. 25. 19:39

Bocs, de nagyon félreértettél. A multikról beszéltem, mint ahogy a fórum is - ha jól értelmeztem – róluk szól.

Te meg idehozod az idősotthoni dolgozókat, akik a fizetésükért konkrétan és szó szerint szarban hagyják "a magatehetetlen öreget hétvégén, ünnepnapokon is." Legalábbis abban az intézményben ahová sajnos az anyukám bekerült.

48. feketebárány74 (válaszként erre: 46. - Cilumiluci)
2014. júl. 25. 16:29

De előtte tőlem egy behúzás is nekik. :D

Még ha inkább csak verbálisan is. :)

Sosem felejtem el, hogy amikor pár évvel ezelőtt a Barátok köztben a Novák Laci egy időre elment dolgozni a Tesco-ba árufeltöltőnek, akkor vele is kekeckedett így a főnöke. Egy ideig tűrte, aztán elszakadt nála a cérna, és behúzott egyet a főnökének. :)

Persze másnap már nem ment be dolgozni... :)

Na ez kéne jó pár "kiskirálynak" is ezeknél a multiknál... ;-)

47. mmacus (válaszként erre: 44. - Krisztinakrisz)
2014. júl. 25. 15:42
Mert a 42-es hozzászólást valamiért pont nekem céloztad:)
46. Cilumiluci (válaszként erre: 45. - Feketebárány74)
2014. júl. 25. 15:35
Kirúgás garantálva :)
45. feketebárány74 (válaszként erre: 38. - Krisztinakrisz)
2014. júl. 25. 15:30
Komolyan csodálom, hogy 7 évet le tudtál húzni egy ilyen helyen, én 1 percet sem tudnék. Igaz én nem is viselném el senkitől, hogy ugráltasson, pláne megalázzon. Az a baj, hogy ott is ugyanaz a helyzet mint más helyeken, pl. CBA, Tesco, Auchan, és még sorolhatnám, vagyis a dolgozók nem mernek visszaszólni. Pedig valahogy helyre kéne már tenni ezeket a "kiskirályokat", hogy lejjebb vegyenek az arcukból. Egy jó kis belső razzia kéne ellenük, csakhát ugye ki csinálja ezt meg?! Én lennék olyan pofátlan, hogy árufeltöltőként az első napomon összehívnék egy értekezletet, amire a főnököknek is el kellene jönniük, és közölném, hogy ezt és ezt várom el mindenkitől itt, cserébe ezt és ezt fogom nyújtani. De valószínűleg kiröhögnének, sőt ki is rúgnának seperc alatt. :D
44. krisztinakrisz (válaszként erre: 43. - Mmacus)
2014. júl. 25. 15:17
Már elnézést de ez egy fórum...senkit nem sértettem meg csak leírtam a véleményemet.Ha nem értesz vele egyet sajnálom.Ha olvastad volna azt is írtam,hogy a termékeik és az áraik jók...ha nem dolgoztál ott soha és senkid sem dolgozik ott miért veszed ennyire a szívedre a véleményem?
43. mmacus (válaszként erre: 42. - Krisztinakrisz)
2014. júl. 25. 15:11

Valamit félreértettél.

"ki a területi vezetőd" -> Soha életemben nem dolgoztam sem Lidl-ben sem más hasonló műintézményben (hálistennek), csupán vásárlóként térek be időnként.

Úgyhogy kérlek a valakinek a valakije és a csókos kifejezéseidet vond vissza.

42. krisztinakrisz (válaszként erre: 40. - Mmacus)
2014. júl. 25. 15:05

Hát attól függ,hogy milyen közel vagy a központhoz...szóval milyen sűrűn látogatnak.Vagy merre van a bolt.És hogy ki a területi vezetőd.

Meg hogy vagy-e valakinek valakije....itt is pofára megy minden.Ha csókos vagy akkor minden szép.

41. forrest2010 (válaszként erre: 38. - Krisztinakrisz)
2014. júl. 25. 11:10
Szerintem nem 2x annyi a fizetés ! minimum 5x annyi ! nem véletlenül éri meg a multiknak még mindig itt , hatalmas kedvezményeket kaptak mindig , töredéke fizetést fizetnek a dolgozóknak , még azzal is több marad a zsebükbe , h itt a dolgozók után túl sok a fizetnivaló !
40. mmacus (válaszként erre: 38. - Krisztinakrisz)
2014. júl. 25. 10:45
A mi kis városunkban jó lehet a vezető, vagy nem tudom, mi az oka, de nyitás óta, azt hiszem 6 éve ugyanaz a csapat van.
39. mmacus (válaszként erre: 37. - Syria)
2014. júl. 25. 10:43
Nem csak multiknál fordul elő, de nem akarom szétoffolni a fórumot. Csak egy példa, Szerinted idősotthonban a nővér mennyiért pelenkázza a magatehetetlen öreget hétvégén, ünnepnapokon is.
2014. júl. 25. 09:31
Hát én 7 évig dolgoztam a Lidl-ben.Tudnék mesélni.A termékeik jók árban és minőségben is.De amit a dolgozóknak ott dolgozni kell azt úgy is mondhatnám állati.Szóval szünet nincs max 5 perc,régen még legalább több ember dolgozott egy szakban,most egyre kevesebb.Bármelyik üzletbe bemész kasszasor reggel délben este.És minden évben kevesebb dolgozóval csináltatnak mindent.A területi vezetők közt van normális de van olyan aki folyamatosan megaláz.Sőt van egy belső revizor aki a frisseséget nézi meglepetésszerűen,zöldségben ha rosszat talál szó szerint lehordanak,hogy te milyen tróger vagy ezt sem vetted észre.Szóval rettegés gyomorideg kapkodás ami mind a vásárlók rovására megy.Folyamatos elszámoltatás stb.de a fgelsővezetőknek van minden..új autó ez az amaz...Én ettől függetelnül a munkám szerettem de ez már nem munka rabszolgasors.ennyi.Nézzétek meg milyen emberek dolgoznak és mennyi ideig.Van ahol hetente új emberek dolgoznak.Nem bírják.Jó a fizetés??ennyi munkáért?Nincs fizetés emelés.Mindig más indok miatt.Pdig a Lidl nyereséges üzletlánc.!!!Nézzük meg a Németeket több dolgozó, kétszer ennyi fizetés,nincs hajtás és hétvégén nincs nyitva.Mégis gazdaságos.Érti ezt valaki?
37. syria (válaszként erre: 36. - Mmacus)
2014. júl. 23. 17:35

Igazad van. A fiaim is és a párom is gyakran töltik a hétvégét munkával. (ld. pl. 1. naplóm)

DE! Ők nem éhbértért teszik, hanem mert qrva jól megfizetik őket. Jelentkezzen az, aki multinál van, és nem minimálbérért (na jó, talán picit többért) robotol hétvégenként!

36. mmacus (válaszként erre: 34. - Syria)
2014. júl. 22. 15:57
Van még pár olyan munkahely, ahol nem fix a szabad hétvége. De ezzel mindenki tisztában van, ha ott vállal munkát. Mint ahogy a munkába járás nehézségeit is (közlekedési stb) fel tudja mérni előre.
35. Cilumiluci (válaszként erre: 34. - Syria)
2014. júl. 22. 15:51
Így van,régen sem voltak nyitva a boltok vasárnap,sőt multik sem voltak,mégsem haltunk éhen és munkahelyek is voltak a kereskedelemben.Nekem pl.még sosem jutott eszembe hétvégén este 9-10-kor bev.központban ,tacskóban bámészkodni,csak azért mert nyitva van :)
34. syria (válaszként erre: 18. - Kattyus)
2014. júl. 22. 15:48

Demagóg, idióta hülye duma, hogy a vasárnapi zárva tartásokkal munkahelyek vesznének el. Ez pont akkora hazugság, mint a rezsicsökkentés.

Ha mindenki tudja, hogy vasárnap nuku multi nyitva tartás, szépen átgondolja a bevásárló listáját, és pénteken, szombaton beszerzi, ami a családnak kell. A kereskedelemben dolgozóknak miért nem járhat a fix vasárnapi szabadnap???

2014. júl. 22. 14:15
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)
2014. júl. 21. 18:23
31. forrest2010 (válaszként erre: 25. - Venes)
2014. júl. 21. 15:40
Sajnos bizony ! és az egészbe a legszörnyűbb , h figyelembe sem veszik , h van aki vonattal jár , v busszal messzebbről , dolgozni kell , de ha lehetőség van rá , akkor figyelni kéne arra is , h a 8 óra , utazással együtt semmire sem elég ! ezt régen remekül meg lehetett oldani ! sajnálom a mai fiatalokat , + a nem annyira fiatalokat , h ennyire beszűkültek a lehetőségeik .
30. Linnax
2014. júl. 21. 15:31
8060 Nagyon jó, szeretek itt vásárolni, úgy tűnik, az sem mindegy, milyen a vezető, mert máshol nem olyan egyenletes az áruterítés, és nem érzem olyan készségesnek a "személyzetet". Bár az az igazság, hogy időről időre más arcokat látok. Valószínűleg, nem mindegy, hogy vásárolunk, vagy dolgozunk bizonyos helyeken.
29. Dinkaanyu (válaszként erre: 18. - Kattyus)
2014. júl. 21. 15:31
Ez jó vicc:)Nem a munkavállalók szavaztak akkor,hanem a munkaadók.Majd ezt adták meg indoknak miért nem szavazták meg.Nekik nem érdekük.
28. Cilumiluci (válaszként erre: 22. - Nyamitörp)
2014. júl. 21. 15:27
Így van,sajnos :(
2014. júl. 21. 15:26
Vásárolni szeretünk ott,a dolgozók is kedvesek,aranyosak,de dolgozni nem dolgoznék ott,ez biztos,ahogyan a többi szuper,hyper-marketben sem.Sok rosszat hallani mindről,legutóbb a CBA-ról olvastam érdekes dolgokat,ahhoz képest a Lidl leánynevelő intézet :)
26. Venes
2014. júl. 21. 15:18
Havonta 1 hétvégét elméletben kötelező megadni. Ez azért nálam teljesült eddig mindig.
25. Venes (válaszként erre: 21. - Forrest2010)
2014. júl. 21. 15:18

Sajnos az új munkatörvénykönyv (ez a hivatalos neve?) alapján elég 8 órának eltelnie végzés és kezdés között. Szerencsére ezt nálunk nem vették át... De azért legrosszabb esetben nekem is csak 6 órám van otthon és ebből kell aludnom, főznöm, takarítanom, tusolnom, másnapra összekészülnöm.


Sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy a munkahelyéig csak 30 perc az út. :S

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook