Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elkezdtem dolgozni a Lidl-be! Kinek mi a tapasztalata/véleménye a Lidl termékeiről a dolgozókról... stb.?! fórum

Elkezdtem dolgozni a Lidl-be! Kinek mi a tapasztalata/véleménye a Lidl termékeiről a dolgozókról... stb.?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
24. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2014. júl. 21. 15:16
Ez nagyon nem szerencsés dolog , h szombatra is vasárnapra is beosztanak ugyanazon a héten !!!! a fiam is multinál dolgozik , de délutános héten vasárnap dolgozik , délelőttös héten szombaton , a másik szabadnapja hétközbe valamikor ! Aztán 1-2 havonta v szombat-vasárnap szabad , v vasárnap-hétfő , ez még mindig jobb , mintha mindkét nap dolgozni kellene ! hiszen főleg egy asszonynak , pláne , ahol még gyerkőc is van , otthon is lenne éppen elég dolga a munka mellett is !
23. Nyamitörp (válaszként erre: 21. - Forrest2010)
2014. júl. 21. 15:13

A családra nem nagyon szoktak tekintettel lenni, de mondjuk nem is lehet, mert mindenkinek lenne, akiért otthon maradna hétvégén. Viszont azt azért a legtöbb helyen megoldják, hogy délutános műszak után ne kelljen délelőtt menni.

A fórumindítót lehet, hogy azért osztották be így, mert azt gondolták, hogy úgyis van olyan hét, amikor 1-2 napot dolgozik, majd akkor kipiheni magát. Persze ez csak feltételezés részemről.

2014. júl. 21. 15:11
Nekem a szüleim gyerekkoromban kereskedelemben dolgoztak és én is ezt szerettem volna csinálni. Csak amikorra én felnőttem, már változott a helyzet. A munkával, az elvégzendő feladatokkal most sem lenne gond, csak most a kereskedelmi dolgozókat igavonó állatokként kezelik.
21. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Venes)
2014. júl. 21. 15:07
Jobb helyeken azért valahogy csak megoldják , h délután ne kelljen reggel menni , pláne ott ahol család is van !!!! haza se ér , ki se tudja aludni magát az ember , máris mehet vissza ! ha ilyen fél évbe 1x előfordul , üsse kavics , de ha rendszeresen , az bizony szomorú !!! A fiam is multinál dolgozik , de valahogy aki beosztja a dolgozók munkarendjét odafigyel arra , h délutános nap után v szabadnap , v délutános műszak következzen !
2014. júl. 21. 15:06

Én nem gondolom, hogy Lidl specifikáció lenne a kiabálás vagy az embertelen munkavégzés. Nem hiszem, hogy a központban ki van adva: már pedig kiabálni kell a dolgozókkal napi szinten.

Ezt bizony embere válogatja. Ha rossz csapatba kerülsz, ahol versengenek az emberek és megy az acsarkodás akkor pech, de nem jelenteném ki, hogy XY üzlet = rossz munkahely.

19. forrest2010 (válaszként erre: 16. - Dinkaanyu)
2014. júl. 21. 15:03
Pontosan !!! nem beszélve arról , h többnyire nők dolgoznak a kereskedelemben ! régen se volt nyitva a hét 7 napján 1 üzlet , mégis be tudtak vásárolni az emberek !!! akkor legalább ezen az 1 napon együtt lehetne a család / ha már ilyen családbarát a qrmány ...../
2014. júl. 21. 15:02
A vasárnapi zárvatartást én is támogatom. DE! Mikor ezt be akarták vezetni, sokan tiltakoztak az elbocsájtások miatt. A barátnőm 3,5 éve ott dolgozik. Ő szereti és máshol sem jobb-szokta mondani:)
17. Venes
2014. júl. 21. 15:00

Ilyen a pénztárosok élete, s nem csak a Lidlnél. Én másik multinál vagyok.

Egyik nap negyed4-kor kell kelnem, hogy 4 után valamivel elérjem a buszt, s beérjek nyitásra. Másnap csak délutánra megyek, utána délelőtt.


Szerintem nagyon keveset fizet, az utalvány értéke kissé nevetséges, de legalább van. Utazást nem térítik.

A csapat miatt maradtam, s mert nincs jobb. A végzettségemmel kapcsolatos területen nem szeretnék elhelyezkedni, így ez maradt. Végül is én választottam.


Szerintem jól jártál.

16. Dinkaanyu (válaszként erre: 13. - Rora)
2014. júl. 21. 14:51
Anno otthon én is kereskedelemben dolgoztam,már akkor se értettem miért nem lehet vasárnap bezárni.Itt működik, az emberek nem halnak éhen,és nem járnak meztelenül.
15. syria (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2014. júl. 21. 14:40

Az egyik volt kollégám felesége évek óta ott dolgozik. Biztosan azért, mert nincs túl sok oka elégedetlenkedni. Vagy nagyon jó csapatba került, vagy nagyon jó a tűrőképessége. Nem szokta részletezni a munkahelyi dolgait. Abból a kevés infóból, ami hozzám eljutott azt szűrtem le: van mit nyelnie, mint ahogy neked is. (Végül is multiról van szó.)


Nagyon ritkán vásárolok ott. Bosszantó, hogy ha valamit nem találok, vagy kérdésem lenne, sehol egy személyzeti tag, akihez fordulhatnék. A hatalmas területen jó, ha van nyitva két pénztár (soha nem csúcsidőben megyek), a maradék ember el van tűnve. Gondolom adminisztrál, árut rendez, mit tudom én, milyen feladatok vannak. Száz szónak is egy a vége: ha oda bemegyek mindig az az érzésem támad, hogy az ott dolgozókat nagyon kizsigerelhetik.

2014. júl. 21. 14:37
Én nagyon szeretem a Lidl-t és azokat akik ott dolgoznak. Mindig jókedvűek és nagyon kedvesek. Vásárlóként jó, de mint munkahely, biztos nem egy leányálom.
13. rora (válaszként erre: 9. - Dinkaanyu)
2014. júl. 21. 14:37

Szerintem be kellene mielőbb vezetni nálunk is a szabad vasárnapot. Akkor a fórumindítónak is kicsit könnyebb lenne.

Én két éve voltam interjún a Lidl-nél, panaszkezelésre kerestek embert, de mint kiderült, nem engem kerestek.:-)

12. lilibe
2014. júl. 21. 14:37
Én szeretem a Lidl termékeit, szerintem jó minőség megfizethető áron. Dolgozni nem tudom milyen lehet, de a leírásod alapján, azt kell hogy mondjam, vannak sokkal rosszabb munkahelyek rosszabb fizetéssel...
11. ILI.
2014. júl. 21. 14:31

Ledöbbentem, hogy így bánnak a dolgozókkal a Lidl-be...

Szerintem jók a termékek (cien...) mi szeretjük. Olcsó és jó.

2014. júl. 21. 14:25

A párom szokott néha lidlben vásárolni: a pékárú kifejezetten finom,de olykor felvágottat,zöldséget is onnan hoz. Párszor én is bementem,egyszer kérdeztem is valamit,hát,lemeredtem a nő pofátlan stílusán,de ő csak egy volt a sok közül.

(Lehet,hogy azért volt feszűlt,mert elötte vele is tirpák módon beszéltek?)

9. Dinkaanyu (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2014. júl. 21. 14:25
Rendszeresen ott vásárolok,de Németországban:)Itt vasárnap zárva vannak.Valószínűleg jól is érzik magukat,mert mióta itt élek 3 éve ugyan az a gárda,csak néhány gyakornok szokott jönni tanulni,majd gondolom megy máshova.A termékek jó minőségűek,és olcsók.
2014. júl. 21. 14:21
A Lidl termékek nagyszerűek! Barátnőm is ott dolgozik és meg van vele elégedve! Szerintem jó hely, és sokan mondták már, jobb munkahely mint például egy Tesco! :)
7. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2014. júl. 21. 14:16
Most magadat akarod meggyőzni arról, hogy ne mondj fel? :)
2014. júl. 21. 14:15

Én sokat járok Lidl-be vásárolni. Az a bolt, ahova én járok, nagyon jó kis gárdával van megáldva. Bát tény, hogy a nőket is látom fizikai munkát végezni, maga a kollektíva nagyon barátságos egymással és velünk vevőkkel is.

Persze azt nem látjuk, hogy mi folyik a színfalak mögött, de nem tapintható a feszültség a vásárló térben.

2014. júl. 21. 13:56
pont a leírtak miatt.. volt aki kicsit többnkgondolta magát mint ami.. én jelentkeztem anno de hálát adok az égnek hogy nem vettek fel. volt egy másik kolléganőm aki szintén lidlös is volt és ő is eljött bár ő azért hosszabb idő után (1-2 év) de olyan világtalanok mint az állat.. nem fog változni csak rosszabb lesz ezt már most megmondom neked...
2014. júl. 21. 13:54
Jó a tűrőképességed! Csak így tovább. Nagy úr a muszáj.
2014. júl. 21. 13:53
Miért?
2014. júl. 21. 13:51
Barátnőm 1 hét után futva menekült..
2014. júl. 21. 13:50
Sziasztok! Ezer éve nem voltam itt. Azóta rengeteg minden történt. Aki eddig olvasta a fórumjaimat, azok tudhatják, hogy volt gondom anyóssal, a munkakereséssel..stb. Március 26-án (pont szülinapomon) elkezdtem dolgozni a Lidl cégnél, mint bolti dolgozó - 6 órásba (mivel ugye van egy lassan 2 éves kisiam, akivel gyesen vagyok). 3-an kezdtük csajok a munkát, de a másik két csajszi felmondott 2 hét után, mivel nem arra számítottak, hogy úgy fognak velük beszélni mint a kutyával, és abból is elegük lett, hogy békázni/pakolni/rakodni kellett. Tény és való, volt olyan nap, mikor bennem is megfordult, hogy "úristen, ha mindennap így fognak velem beszélni, akkor nem sokáig fogok itt maradni", de mindig arra gondoltam, hogyha majd eltelik több idő, és látják rajtam, hogy én a kritikák ellenére is itt maradok, akkor csak jó leszek! És hát itt vagyok még mindig! A fizetéssel nincs gondom, a bejárásomat fizetik 100%osan, erzsébet utalványt, és étkezési jegyet is kapok! Ezekkel semmi gond nincs. Csak a beosztás nem az igazi... :/ Összevissza van. Van, hogy 1 héten 1x, vagy 2x megyek csak, de van mikor lehúzok 5-6 napot, és csak 1 pihi napom van. A szabadságomat kiadják, úgy hogy nem is kértem (jó, tudom, hogy a felével én rendelkezem, meg minden, de akkor is). És amióta elkezdtem dolgozni, talán 1x volt olyan, hogy szombat-vasárnap itthon voltam, annak ellenére, hogy már szóltam annak aki csinálja a beosztást, hogy ha már vannak olyan hetek, hogy max 2x megyek, akkor próbálja meg úgy csinálni, hogy a hétvégém legyen szabad. Azt mondta jólvan, megoldjuk..na hát azóta tutira vagy szombat, vagy vasárnap mindig megyek..Jobb esetbe csak az egyik nap, rosszabba pedig mindkét nap. A legrosszabb, hogy most szombaton este 8ig dolgoztam, fél9es busszal jöttem haza. Hazaértem negyed10re, mire vacsoráztam, fürödtem, és ágyba kerültem éjfél lett. Hajnali 4kor meg kelhettem fel, mert 4:45kor ment a buszom, mivel 6ra mentem dolgozni. Na hát 100 szónak is 1 a vége. Van pozitív és negatív oldala is ennek a munkának, de nagyon örülök, hogy találtam egy "jó állást", és nem panaszkodásképp írtam le ezeket a dolgokat, csak gondoltam megosztom veletek! :) Anyóssal azóta nincs különösebb problémám, picurim bölcsis lett. Az elején nyügis volt, meg sokat sírt de mára már megszokta, és szeret ott lenni, a csajok álma (szőke, kék szemű, kis cukipofa), aki nagyon sokat beszélget már, és igazi nagyfiú! :) Párom még mindig ugyanott dolgozik (Belföldes kamionos, és mindennap itthon van), szóval zajlik az élet! :) A kérdésem, az lenne, hogy nektek mi a tapasztalataitok/véleményetek a Lidl-ről?! Szoktatok ott vásárolni, ha igen mit?! Esetleg van ismerősötök aki ott dolgozik, és szokott-e mesélni a "benti" dolgokról?! :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook