Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? fórum

Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? (beszélgetős fórum)


94. 779642f981 (válaszként erre: 92. - 2ab728965c)
2006. nov. 1. 15:13

Szia Fánika!!!!!!

Emlékszel mit írtam neked?

93. figarina (válaszként erre: 92. - 2ab728965c)
2006. nov. 1. 15:07

Kedves Fáni!

Nem kritizállak,megértlek!Lehet,h nem teljesen jól fogalmaztam.Nem pozitív a tanulság mindig,mint ahogy most sem.

minden rossz(de a jó is sokszor)VALAMIÉRT történik velünk,és ezt nem úgy értem,ha rossz voltál rossz történik!

Én úgy gondolom minden történés által jelez a sors nekünk,talán azt,h álljunk meg lassítsunk kissé és gondolkodjunk el "jó irányba"megyünk e....Talán tényleg azt sugallja,h anyukád nem szeret(ett)téged...vagy nem jól szeretett...mert ugye ez nem mindegy.Lehet,h tényleg erre kellett ráébredned...de az is lehet,h a meg nem született kicsi babád által tudod most jól szeretni a gyermekeid...ezt TE tudhatod csak igazán.

Közelítsd meg onnan a dolgokat,h pont ezáltal tudsz te különb és jobb lenni,mint anyukád...(elnézést,nem akarok ítélkezni felette,pláne így ismeretlenül,de a tettét elítélhetem,mert Te nem lehettél AKTÍV részese saját életednek és a hozzá kapcsolódó igen nagy súlyú döntésnek,csak szenvedő alanya!!!)És ez bizony igen nagy szülői hiba!!!

Én azt gondolom,bocsáss meg anyukádnak(nem kell szemtől szembe,elég csak magadban,ha nem megy másként,szerintem nekem sem menne)lehet,h Ő a maga módján jót akart,de ez nem a Te értékrended!

Nem kell elfeledned a kis angyalkádat,csak engedd el,ne láncold magadhoz,Ő mindig veled lesz!És ne marcangold magad,nem érdemled meg!Hidd el asors kompenzál mindent,jót és rosszat is...Ez a kicsi lélek nem haragszik rád,hiszen te az anyukája voltál még ha nagyon rövid ideig is!A mai és a holnapi nap spirituális szempontból nagyon alkalmas erreengedd el őt,h mindig veled lehessen,adj esélyt,h újra leszülethessen közénk is hidd el,te ezt pontosan érezni fogod és boldog lehetsz nélküle ,de mégis vele!

Szeretettel:figarina

2006. nov. 1. 14:03

kedves figarina!


Köszönöm az együttérzésedet irányomban,- ég a gyertya már tegnap óta-, viszont van amivel nem egészen értek Veled egyet.

Azt írod minden rossznak van valami értelme: hát ennek a "gyilkosságnak" számomra csak annyi tanulsága lett, hogy 1. anyám nem szeret

2. Azóta még intenzívebben utálom magam, és minden lehetőséget megragadok az önkínzásra.( mert megérdemlem)

ja és egy harmadik: olyan fokú vérzészavarom lett, aminek egyetlen-de ideiglenes- megoldása az eü. küret, ami ugye az abortusz "ikertestvére". Már 7-szer estem túl ilyen szarságon, egyre jobban "beleőrülve" az egészbe, és most megint ez várna rám, ha elmennék. A sors tehát valamiért újra és újra szembesít azzal a fájdalommal, amit ma 25 éve éreztem, és nem hiszem hogy ennek "pozitív" hatása lenne.


Szóval ennyi, amit én le tudok szűrni, mint tanulság- bár elképzelhető hogy bennem van a hiba, mást kéne látnom.

Ne haragudj az őszinteségemért és a kirohanásomért, igen,most aztán lehet nyugodtan kritizálni és fikázni engem- már lepereg rólam minden kritika.

Ja, és olyannyira ráébresztett arra, hogy ki milyen ember körülöttem, hogy azóta akarok megpattanni innen egy más dimenzióba.

Lehet hogy ez a pozitívum benne ????? :-(((((

2006. nov. 1. 10:05

Sziasztok!

Csak most kapcsolodtam be a fórumba,és végigolvasván sokatokal egyetértek!

Kedves Fáni!sajnálom ami Veled történt,ne vádold magad,gyújts gyertyát meg nem született babádért,köszönd meg neki,h amíg lehetett/kellett veled volt és tanított valamire aminek az értelmét magadnak kell megkeresned,mert én hiszem,h minden"rossznak"van valami értelme...(talán éppen az,h ráébredj,ki milyen ember körülötted...)

Tudjátok sokat gondolkoztam,és azthiszem én a lányom"helyett"neveltem volna a babát addig,amíg ő elvégzi az iskolát,képessé válik arra,h anyaként helytálljon az életében!Mit gondoltok erről?

Az abortusszal kapcsolatban az a véleményem,h 1 nő 2 dologért tesz meg mindent:h LEGYEN és h NE LEGYEN gyermeke!!!A hazárdírozásban(mármint az időben kiszállni vagy naptárazni)igenis benne van,h megfogan a baba!ilyenkor bizony nem érte tesznek,DE ELLENE SEM!Manapság igen sok lehetőség áll rendelkezésre a fogamzásgátlás terén,és nem mind elérhetetlen áron!Azt gondolom-kevés kivételtől eltekintve-mindenki kiválaszthatja a számára megfelelő védekezési módokat...

Akinek már szinte bérlete van abortuszra,azt igenis elítélem!!!

90. 4423e63349 (válaszként erre: 89. - Zena01)
2006. nov. 1. 09:43
Igen...durvan fogalmazva erröl van szo.Ha mar megtörtent a "baj",inkabb az abortusz,mintsem ez a megoldas.
89. zena01
2006. nov. 1. 09:00
Inkább abortuszra menjen, mint szerencsétlen csecsemő a kukában, meg a kertben elásva kössön ki. Akinek nem kell a gyerek, igenis vetesse el.
88. 2ab728965c (válaszként erre: 85. - 779642f981)
2006. okt. 30. 13:07

igen, ez a szitu nem egészen ugyanaz.

Nekem azért lett még 3 remek kiskölkem, akik némileg kárpótoltak a meg nem született kicsimért- de csak némileg.

Legyen szép napod, szeretettel üdvözöllek: Fáni :-)))

87. 2ab728965c (válaszként erre: 86. - 4423e63349)
2006. okt. 30. 13:03
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen... :-)))))))
86. 4423e63349 (válaszként erre: 84. - 2ab728965c)
2006. okt. 30. 09:23

Igen,en is ugy gondolom,hogy anyukad nem azert döntött ugy mert nem szeret,hanem valoszinüleg megijedt a jövötöl.Mivel ti a paroddal meg nagyon fiatalok voltatok,nem bizott bennetek,hogy kepesek lennetek a gyermeket felnevelni,azt meg nem akarta hogy mindez ra haruljon.Valahol meg lehet öt is erteni.Bepanikolt.Hagyd a regi sebeket begyogyulni,probalj meg anyukaddal megbekelni,ne lass benne ellenseget,hiszen mint minden anya ö is csak jot akart a gyermekenek.Kivanok neked mindezekhez eröt,egeszseget.

Legyen szep a napod.

2006. okt. 30. 09:02

Szia Fáni!

Már megint elkerültelek!

A tesómnál is volt ilyen eset csak ő spontán vesztett el 3! Babát ! Nála a játék baba pótolta a kicsiket!Ruhát varrt nekik , ágyat csináltatott a férjével ...De hát ez akkor működött rögtön ! Nem biztos hogy 25 év után is !

84. 2ab728965c (válaszként erre: 83. - 4423e63349)
2006. okt. 29. 19:54

Köszönöm, jólestek a szavaid nagyon.

Igen, van 3 remek fiam, és lélekgyógyásznál is voltam már, Ő mondta hogy túl sok idő eltelt, ilyenkor már majdnem lehetetlen segíteni.

Én anyámat se ítélem el, mert azt gondolom hogy szeret, csak azért döntött úgy, mert nagyon féltett engem is, meg ezt a meg nem született kicsikét is attól, hogy nem lesz szerető család amiben felnőhet.

Ha racionálisan próbálok belegondolni, picikét el is tudom fogadni, de csak picikét.

Köszönöm a válaszodat, Te nagyon remek Édesanya és nagyi vagy.

2006. okt. 29. 19:25
Hogyan is itelnelek el?A döntes nem a te kezedben volt,hanem az anyukadeban.,de meg ha te magad döntöttel volna ugy,akkor sem lehetne barkinek joga fölötted itelkezni.Ne emeszd magad,hiszen az jora nem vezet.Ha jol tudom van gyermeked,akinek szüksege van rad.Ha megsem tud a lelked megnyugodni,nem artana egy lelekgyogyaszhoz menned.Nem vagy gyilkos,hanem aldozat!!!
82. 2ab728965c (válaszként erre: 81. - 4423e63349)
2006. okt. 29. 18:53

Dehogy bánta, ő meg van róla győződve hogy helyesen döntött, csak én vagyok túl "hisztis".

Tudod az a baj, hogy annak idején- illetve 23 évig-én se néztem szembe ezzel a szörnyűséggel, most meg már túl sok idő eltelt, és irtózatosan mély krátert ütött a lelkembe. Késő kibeszélni és kisírni magamból, akkor kellett volna, utána.

De én inkább szégyelltem magam, és csendben maradtam.

Egy egész spirálfüzetet teleírtam a fájdalmammal, leveleztem a meg nem születhetett kicsikémmel sokáig.

Az akkor sokat segített rajtam.

Gyilkos vagyok, na, nincs mese.

Halálra kéne ítélni engem is, az az igazság.

Köszönöm a soraidat, és azt, hogy nem ítélsz el.

81. 4423e63349 (válaszként erre: 74. - 2ab728965c)
2006. okt. 29. 18:44
Olyan sok fajdalom rejlik a soraidban hogy a szivem majd megszakad! 25 eve cipeled ezt a keserüseget a szivedben?Nagyon nagy lelki traumakent elted meg ha meg ennyi idö utan is igy emeszted magad miatta.Nem Neked kellene,hanem az anyukadnak!Ö hogyan viszonyul ezekhez,legalabb megbanta?
80. 779642f981 (válaszként erre: 79. - 2ab728965c)
2006. okt. 29. 08:09
reméljük , hogy abból amit leírtál ,(meg talán abból is amit én) sok ember tanul és nem akar dönteni egy ilyen "életbevágó" témában mások helyett!!!!!!!!!
2006. okt. 29. 02:05

Ebben is igazad van, csak az ilyen tipusú emberek meggyőzhetetlenek.

Viszont állatira elégedettek is önmagukkal, ami nem egy utolsó szempont.

78. 779642f981 (válaszként erre: 77. - 2ab728965c)
2006. okt. 28. 23:02

Viszont önző dolog elvárni valakitől,(pláne ha a gyerekünk) hogy minden véleményünket ossza velünk!

A legkönnyebb dolog pedig megsértődni , és nem elgondolkozni azon , hogy kinek van igaza , és hogy kinek mi a jó!

77. 2ab728965c (válaszként erre: 76. - 779642f981)
2006. okt. 28. 22:50

Igen, tökéletesen egyetértek Veled!


Anyám sajnos csak egy nagyon csúnya összeveszés után tudta takarékra tenni magát " beleszólásilag", azóta viszont meg van rám sértődve- én meg ahelyett hogy tennék rá, még emiatt is gyötröm magam, mert hát mégiscsak az anyám.

76. 779642f981 (válaszként erre: 75. - 2ab728965c)
2006. okt. 28. 22:39

az a baj , hogy sok szülő szeretne a saját gyereke sorsáról dönteni ! csak az még nagyobb baj hogy, helyette is!!!Ez valamilyen szinten egészséges de csak egy bizonyos korig!

Meg kellene találni az egészséges középutat!Én nem szeretnék ilyen lenni!

Más dolog szerintem tanácsot adni és más elvárni azt , hogy úgy ugráljanak ahogy én fütyülök!

75. 2ab728965c (válaszként erre: 73. - 779642f981)
2006. okt. 28. 22:28

Hát ez az, jól mondod, nekem sem szabadott volna hagynom magamat, hanem ordítani, ellenkezni, vagy egyszerűen megszökni valahova, ahol nem találnak meg egy darabig.

De én túl jó és engedelmes kislány voltam, aki mindenáron meg akart felelni mindenkinek, és aki csak mélységesen szégyellte, hogy ilyen bonyodalmat okozott a szüleinek.

Hiba volt, nagy hiba.

25 éve iszom a levét, mert ugyan szülni tudtam, de komoly nőgyógyászati problémáim vannak, és fóbiám lett a nőorvosoktól.

Mondjuk megérdemlem, mert hülye voltam.

74. 2ab728965c (válaszként erre: 72. - 4423e63349)
2006. okt. 28. 22:23

KÖSZÖNÖM HOGY EZT MEGÍRTAD, és gratulálok, Te sokkal jobb anya vagy, mint az enyém.

Már potyognak is a könnyeim, mert halottak napján lesz 25 éve hogy megtörtént ez a borzalom velem...

nekem már lehetne egy 24 éves asszony lányom, vagy felnőtt fiam, ha akkor anyám is úgy gondolkodik mint ahogyan Te tetted.

Mégegyszer is le a kalappal a döntésed előtt, hálás lehet a lányod, hogy ilyen Édesanyja van, mint Te.

Na meg ugye milyen boldogság a kisunokád szemébe nézni, és tudni, hogy Te adtál Neki zöld utat az élethez. Legyetek nagyon boldogok és egészségesek, és a Jóisten áldjon meg Téged a jóságodért és a könyörületességedért. Üdvözlettel: Bolondfáni

2006. okt. 28. 22:02
Én hallottam már olyan esetről , hogy a szülő erővel elvetette a lányával a kisbabát és utánna nem lehetett gyereke, mert valami komplikáció lépett fel , az akkori fickó elhagyta , a lány meg teljesen belezavarodott! azóta sem volt senkije!Lehet, ha akkor a sarkára áll, most van egy boldog családja és máshogy alakult volna az élete!ha nem hagyja magát...
72. 4423e63349 (válaszként erre: 35. - 2ab728965c)
2006. okt. 28. 14:56
A lanyom(egyik az öt közül)16 meg nem volt mikor terhes lett a baratjatol.Nekem kellett volna alairni a papirt miszerint beleegyezek az abortuszba.Mindketten jelen voltak,semmit sem szoltak elötte,hogy szeretnek megtartani.Miközben a vedönö beszelt hozzam,a lanyom kerlelö szemekkel nezett ram,aztan kiböktek a fiuval hogy szeretnek megtartani a babat.Jelzem en elötte sem mondtam hogy jobb lenne elvetetni,de a döntest megis tölem vartak.Hogyan tudtam volna en dönteni egy elet felöl?Mindenki boldogan hagyta el a helyiseget,meg a vedönö is hatartalanul örült.Összehazasodtak,de sajnos azota mar el is valtak,azert egyiköjük sem banja egy percig sem a döntest hiszen van egy 10 eves nagylanyuk,nekem meg egy aranyos unokam.(Rajta kivül meg hat:)))))
2006. okt. 27. 23:11
Mindenkinek a saját dolga,meg az anyagi hátterétől is függ.
2006. okt. 21. 12:01
nem, ez mindenkinek a saját joga.
2006. okt. 20. 13:44
Vannak olyan esetek, mikor jobbnak látnám az abortuszt. Pl. mikor a gyereket megszülik a nyomorba és éheznie kell meg hasonlók. De én úgy vagyok vele, hogy inkább több pénzt ki kell adni a fogamzásgátlásra minthogy valaki ilyesmire szoruljon... Meg különben is lehet így drágának hangzik a 7000 ft fogamzásgátlóra, de egy abortusz ára 15-20 eft közt van nem beszélve a lelki sebekről.
68. mimo (válaszként erre: 67. - Zojci)
2006. okt. 19. 22:07
teljesen megdöbbentő egyeseknek miért megy olyan könnyen a teherbeesés, másoknak meg évekig kell küzdeni, ha meg sikerül akkor sem születik meg((((((
67. Zojci
2006. okt. 19. 21:58
Én szigorítanám! Csak tényleg indokolt esetben! Hjajj nehéz kérdés,de én soha nem gondoltam rá! A nőwérem elwesztette az első babáját,és műwi úton fejezték be! Wolt aki azzal dicsekedett,h neki ez a 9.abortusza,persze h a nőwérem sírógörcsöt kapott,nem csoda:-/
2006. okt. 13. 16:37

AZt gondolom nincs joga senkinek más felett itélkezni!Mert enm tudhatja az a nő milyen körülmények miatt döntött az abortusz mellett.De ez nem azt jelenti,hogy egyetértek vele,sőt ellenzem,mert sokan mennyit fizetnek azért,hogy gyerekük legyen és mégsem lehet!No meg az a magzat él odabent,esélyt sem adni neki az életre...

Ma már annyi védekezési módszer van,tessék oda figyelni!!!Ja és használni!!

2006. okt. 13. 15:19
Szerintem nincs jogunk elítélni,nem tudhatjuk miért kényszerül rá,hogy ezt tegye az aki úgy dönt nem szüli meg a babát.Bíztos,hogy nehéz ezt végig csínální,én soha nem tettem ilyet és elképzelní sem tudom,hogy valaha megtenném,de az élet kiszámíthatatlan.Nekem 4 gyerekem van és mindegyiket nagyon akartam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook