Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elfogadnátok ezt az állásajánlatot? Teljesen tanácstalan vagyok.. fórum

Elfogadnátok ezt az állásajánlatot? Teljesen tanácstalan vagyok.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. Amaunet (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 14. 19:48

Ebbe a mondatba bele kapaszkodtam volna és próbaidő végén kértem volna emelni 50-70 ezerrel a bruttó bért. Persze munkaszerződésbe foglalva.


Majd írd meg, hogy milyen munkát vállaltál!

88. michelle.r (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 18:15
Ha épp nem vagy hűségidőben, a telefonszámládat kb. felezni tudod, igaz nem korlátlan nettel, de úgy 50 GB van a csomagban. Máris nyertél 5.000-et 🙃
87. michelle.r (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 18:12

Nem arról beszélek. Arról, hogy egy éved van arra, hogy megteremtsd a támogatás nélküli bérleti díjadat. Ha elfogadod, lesz tapasztalatod. Ha nem, pályakezdő maradsz.


Nagyon kevés ez a pénz, de a te helyzetedben aligha remélhetsz többet.

86. Sütikee (válaszként erre: 85. - Birebora)
2023. szept. 13. 17:33
Köszönöm! Igen, sajnos ez van. Pedig hatalmas felelősség mindenféle szempontból. Nem egyszerű, de máshoz nem értek, és szeretem amit csinálok. Ha pénzben nem is fizetnek túl, de a gyerekektől kapott szeretet pótolhatatlan.
85. birebora (válaszként erre: 82. - Sütikee)
2023. szept. 13. 17:21
Szép szakma. És pont azokat nem (sem) fizetik meg akik gyerekekkel foglalkoznak.
84. Sütikee (válaszként erre: 78. - Betsy78)
2023. szept. 13. 17:19
Senkinek nem adatik meg! Örülhet, ha kap munkát. Mindenhol kevesebbet fizetnek a kezdőknek. És örülhetnek, hogy adómentesen! Kinek adatott ez meg régebben? Senkinek! Még így is előnyben vannak.
83. Sütikee (válaszként erre: 79. - Betsy78)
2023. szept. 13. 17:17
Ott a pont!
82. Sütikee (válaszként erre: 76. - Plavalaguna)
2023. szept. 13. 17:16

Így igaz! Egyesek gondolom utálják a melójukat, de verik a mellüket, mennyit keresnek. Én legalább szeretem, habár sokszor fárasztó, de nem azért tanultam, hogy egy gyárban gürizzek x műszakban. Ehhez értek (óvónő vagyok).

Nem mellesleg pályakezdőként nem kellene ekkora arca legyen,ez a véleményem most is.

81. Sütikee (válaszként erre: 74. - Andi6020)
2023. szept. 13. 17:09
Magadból indulsz ki? Én nem iszom 🤷‍♀️
2023. szept. 13. 01:36

Elfogadnám, de nem azért mert annyira jó, hanem azért mert lesz belőle tapasztalatod. Összehasonlíthatatlanul könnyebb úgy állást keresni, hogy van állásod, 1-2 év tapasztalatod és úgy pályázgatsz.

De persze sok szempont van. Pl mióta keresel? Ha kapsz egy jobb ajánlatot máshol, albérlet támogatás nélkül, le tudod tenni a kauciót? Nem tudod leinformálni a céget? Van-e még bármi, amit nem mond el? Stb.

79. Betsy78 (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 23:24
Ja még annyit, nem 58-as válaszoló vagyok, ott a nevem veled ellentétben, aki anonim okoskodsz, azt hiszed 20 évesen többen tudsz az életről mint a tapasztalt, családot eltartó dolgozó emberek. Egy sértődött kisgyerek vagy, nem veszed észre hogy senki nem rosszat akar neked, de felőlem ne hallgass senkire, majd észreveszed a saját bőrödön. :) És a kaja. Nem kell steak, de minőségi étel igenis kell, ha keményen edzel (meg amúgy is), különben kicsinálod magad. A makrok aránya meg a kalória csak az alap, a műkaja, vitaminhiány, mesterséges adalékok visszaütnek, nem holnap hanem 10-20 év múlva. Ha a többit lesz*rod is, ezt az egyet vidd magaddal. Bye
78. Betsy78 (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 22:59
Anyagilag bírnád 2 hónapig, vagy nem tennél félre semmit. Nem kell kioktatnod, én is edzettem évekig, fanatikus módon. Inbody alapján azt hitték vmi élsportoló vagyok. Munka + háztartás + tanfolyam mellett is lehet ha az ember elég megszállott. De! A kaját 80ezer alatt nem tudtam kihozni (gyakorlott házimancikaként), ez még az infláció előtt volt, azaz most 100-120 ezer, ebben nincs benne a fehérje és egyéb tápkiegek. Ebben vagy eltévedve ott a burokban. Ezzel együtt azt mondom elfogadnám a melót, nagyon keveseknek adatik hogy meg suliból egyenest a millás posztra. Ps. grat a -40hez
77. globus (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 21:43
Tudod mit? Bekedvencelem a fórumot, és egy év múlva visszatérhetünk a havi 50 ezres költésre. Légy ügyes 🙂
76. plavalaguna (válaszként erre: 70. - Sütikee)
2023. szept. 12. 20:58
ereszd el, sokan nem értik, hogy csomó meló nagyon keveset fizet, és mégis csinálják az emberek, és van aki azért, mert szerti azt a trületet.
75. plavalaguna (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 20:57

el kell döntned, min akarsz elindulni... infóban üzemeltetőként biza ennyi a kezdő. amit itt legendáknak irnak, hogy többszöröse a francot, gyakorlat nélkül a programozók se kapnak sokszor sokkal többet kezdőként, és egyetmi végzettséggel se sokkal több, ha gyalókorlat nélkül esl ki. ezért is dolgozik már mindenki minden francot egyetm alatt.


plusz minden is munkatapasztalat, ha tudsz belőle férlerttni, lakhatásod megoldott, hajrá. ismerj meg új embereket, épits kapcsolatokat, lesz egy sorod a cv-d ben plusz. kitalálod, hogy inkább tanulnál e vagy máshoz kezdesz bármi.


legtöbbünk mielőtt megtalálta a helyét volt kb akasztott ember is, mielőtt kitalálta vagy összerakta magát.


80 km meg nem olyan sok, minden hétn is hazamehetsz, de ha van közvetlen közlekedés, akár egy félnap is. ha nem akarsz költeni, edzésnek kapj rá a bicajra, és avval megtheted.


műszakos melót meeg fiatalon birja az ember úgyis, de az is olyan, legalább tudod milyen, ideigleenesen pár évig jó.


munkaszerződést amúgy fix időre kötöttséggel csak úgy írnák alá, hogy átnézttem munkajogásszal.

74. andi6020 (válaszként erre: 72. - Sütikee)
2023. szept. 12. 20:34
Igyál egy felest :D
73. Sütikee (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 19:25
FI! Nem rosszindulatból írtam neked le a véleményem, csak tapasztalat!
72. Sütikee (válaszként erre: 71. - Andi6020)
2023. szept. 12. 19:24
Nem kértem a tanácsodat! Látom, itt is mindenkit szapulsz, aki nem ért veled egyet, turkálsz FI penztárcájába, és vannak értelmezési problémáid is! Először nézz magadba, utána osztogass másokat! Véleményeket, tanácsokat kért FI, te pedig csak beszólogatsz itt mindenkinek, vedd már észre magad!
71. andi6020 (válaszként erre: 70. - Sütikee)
2023. szept. 12. 19:20
Remélem a többiek neked címzett hozzászólására is reagálsz, nem csak nekem.
70. Sütikee (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2023. szept. 12. 19:15

Már ne haragudj, de milyen jogon vágod a fejemhez, hogy tehetek róla, hogy nem keresek többet! Siralmas a helyzet ebben a szakmában, de ehhez értek, ezért tanultam, nem azért, hogy egy gyárban gürizzek x műszakban!

És egyébként nem ez volt a lényeg, de te megint kötödsz, mint mindig! A hangsúly azon van, hogy pályakezdőként kap munkát. De nekem mindegy, nekem van állásom, biztos jobb 0 forintból megélni, mint annyiból, amennyit keresne. És részemről itt be is fejeztem a témát!

2023. szept. 12. 19:15

En elfogadnam. Gondolom Miskolcon van, es onnan 80 km-re laksz, a sok atszallas miatt vszinu hiaba csak 80 km; mégis vilagvege.


Ma lattam Lidl hirdetest, ahol az elerHETO brutto ber 338 ezer volt eladokent.


De ha mar ugyis visszasitottad az irodai melot, akkor mindegy is.

2023. szept. 12. 18:54

Ezzel pedig lezárnám az egész dolgot:


Aki a kérdésemre válaszolt, azoknak köszönöm (voltak nagyon jó gondolatok), akik pedig egy teljesen más irányba, az anyagi helyzetbe vitték el a dolgot, hogy hogyan fogok én félre rakni ennyit, azoknak csak annyit mondanék, hogy: Köszi, de a Ti tanácsaitok nélkül is boldogulni fogok, eddig is sikerült, most is menni fog :)


Külön köszönöm az 58-as válaszolónak, aki szerint 2 hónap után abbahagyom a kondit, feldobtad a napomat, legalább nevettem egy jót. :D

67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Andi6020)
2023. szept. 12. 18:52

Kezdem azt gondolni, hogy kemény értelmezési problémák vannak nálad, ami nem feltétlen a Te bajod, vannak ilyen emberek, akiknek 5x kell leírni, hogy megértsék, tehát:


280 nettó, abból 50 ezer elmegy a kajára (pontosan ki van számolva minden alapanyag és mint írtam, odafigyelek arra, hogy mit eszek, ezért előre megvan tervezve minden gyakorlatilag), havi 6-8 ezer a fodrász, 10 ezer a kondibérlet (attól függ melyikbe megyek). Ez eddig 70 ezer forint mínusz. Háztartási kellékek vannak, mivel ismétlem harmadjára, ez egy APARTMAN, gyógyszerekre meg nem kell minden egyes hónapba költenem + 1 ujjamon megtudom számolni, hogy hányszor vagyok beteg 1 év alatt, de, ha kell is gyógyszer akkor hazatelefonálok és tudok otthonról is vinni.


Szóval de, félre tudok tenni 200-at, de, ha nem is 200-at, 180-at biztosan :) Bulizni nem járok, nincs semmi függőségem, az egyedüli szórakozás az edzés számomra.


Részemről ez volt az utolsó gondolat erről a témáról, nálad pedig komoly gondok vannak, ha nincs jobb dolgod mint mások pénztárcájába turkálni. :D

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Timycat)
2023. szept. 12. 18:47
Ha megpattanok, az addigi albérlettámogatás dupláját kell megfizetnem nekik.
65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Globus)
2023. szept. 12. 18:46

"kondizás mellett főleg minőségi ételt"


Miért kellene méreg drága minőségi ételt enni kondizás közben is? Van egy adott kalória kereted és mellé a makrotápanyagok (szénhidrát, fehérje, zsír). Ennyi számít, nem pedig az, hogy Te most "csak" csirkemellet tudsz venni, vagy pedig a legdrágább steaket.. Nincs bennünk kamerarendszer, ami alapján szortíroz a testünk.. De inkább hagyjuk, nem akarok 3 órás kiselőadást tartani a táplálkozásról.

Csak annyit még: Ha én nem értek a repülőkhöz, akkor nem fogok pilótának menni. Nem értem, ha 0 fogalmad van az edzésről és táplálkozásról, miért akarod megmagyarázni, hogy mit kell ennem.. :D

64. timycat (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 18:44

Milyen konstrukcióban kötnének röghöz? Vagyis mi a szankciója annak, hogy 1+1 év előtt megpattansz?


Nálunk szokott lenni versenytilalmi, nem példa nélküli hogy a munkavállaló "kivásárolja" magát vagy megteszi az új munkáltatója.

63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Betsy78)
2023. szept. 12. 18:42

:DDDDDD

3 éve edzek, -40kg, jelenleg az edzés számomra olyan dolog, mint másnak a reggeli kávé. Nincs olyan élethelyzet, ami miatt abbahagynám, de tök jó, hogy tudod, hogy 2 hónapig bírnám ezt :D Kollégistaként az utolsó hónapoban bejárós voltam, minden nap 4 órakor keltem, 3-ig suli, és még utána is elmentem edzeni. Ne általánosítsunk, szerintem én jobban tudom, hogy mit szeretnék és mit tudok csinálni.

62. c4da557d31 (válaszként erre: 61. - C4da557d31)
2023. szept. 12. 18:19
Mármint, a helyedben.
2023. szept. 12. 18:17

Én el fogadnám. Költözéssel.

És 2 év múlva tovabblépnék.

És ha a gyerekem ezzel állna elő, azt mondanám, hogy menjen. Ezt csak azért tettem hozzá, mert komolyan ez a véleményem.

De persze azt csinálsz, amit szeretnél.

60. Alnisa (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 14:13

A kiskapu gyakorlatilag a szabályok áthágása egy kis résen.

Az, hogy mik a szerződése feltételei azt nem kiskapunak hívjuk, hanem feltételeknek. Ha ezt csak akkor mondták amikor aláírni mentél, akkor bíztak benne, hogy majd így is jó, vagy ha nem, nem vállalod és kész (inkább hívnám félrevezetésnek).

Ez kb az amikor az útszéli dinnyés nem írja ki a dinnye árát, mert abban bízik, hogy ha megállsz, akkor már megveszed, de ezt sem hívjuk kiskapunak.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook