Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elfogadnátok ezt az állásajánlatot? Teljesen tanácstalan vagyok.. fórum

Elfogadnátok ezt az állásajánlatot? Teljesen tanácstalan vagyok.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. szept. 12. 14:06
80 km egyáltalán nem távolság,bármikor haza látogathatsz,nem külföldre mész.
58. Betsy78 (válaszként erre: 57. - Globus)
2023. szept. 12. 13:23
Jóóó hát a kondi meg a fodrász 2 hónap után offolva lesz, azt mindannyian tudjuk :) De a tapasztalat a való világról többet ér szerintem.
57. globus (válaszként erre: 53. - Andi6020)
2023. szept. 12. 13:03
Nekem ez a rész szúrt szemet azonnal, mert hát enni is kell, kondizás mellett főleg minőségi ételt, de biztosan van magyarázata.
56. Channa* (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 13:00
Az rengeteg!
2023. szept. 12. 12:49

Nem olvastam a hozzászólásokat, de ez a munka nem tűnik nekem olyan rossznak. Pályakezdő vagy, és azt írod nem nagyon van más lehetőség. Havi 200-at félre tudsz tenni, a következő évben kevesebbet az albi miatt, de akkor is marad valamennyi. Aztán már lesz mit beírni az önéletrajzba, és cserébe lehet igényeket támasztani...

Itt sokan keresnek ugyanennyit felsőfokú képesítéssel, 20+ év gyakorlattal. Persze az informatika menőbb szakma, ezzel is tisztában vagyok, de attól még kezdő vagy. Az meg, hogy el kell szakadni otthonról, kipróbálni az önálló életet, megint nem rossz tapasztalatnak.

54. andi6020 (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 11:31
Lyukas kosárba pakolok megint. :D
53. andi6020 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 11:30
Valóban. Csak érdekelt hogy lehet 280 ezerből 200 ezret félrerakni. De megkaptam a választ. Sehogy. Kondi meg fodrász mellett főleg hiteles, de igazad van, semmi közöm hozzá. Meg tulajdonképpen tökmindegy :D
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Andi6020)
2023. szept. 12. 11:26
Olyan szempontból kiskapu volt, hogy erről nem szóltak, csak élesben tudtam meg. Így értem a dolgot.
51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Andi6020)
2023. szept. 12. 11:25

Ismétlem, ez egy apartman.


De, ha nem is állja a gyógyszert, nem a gyógyszeren fog múlni a megélhetésem:)


15nm-es garzon az egész hely, ahol voltam. (Merthogy 1 hétig előtte már voltam ott)

Ne csináljunk már úgy, hogy egy több szintes családi házat kell fenntartanom mellette 3 gyerekkel.. :D


Teljesen jó, hogy elkanyarodtunk a témától. Nektek nem teljesen mindegy, hogy hogyan osztom be a pénzem? Nem értem ezt a hozzáállást. Egyébként is, miért tartoznék Én bárkinek is magyarázattal, hogy mit mire költök? Nem az volt a kérdés, hogy mennyi fog elmenni egy hónapban:)

50. andi6020 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 11:25

Bocs, nem kötekedni akarok, de annyiszor írtad már, hogy kiskapu.

Amiről te írsz, az egy feltétel a munkaszerződésedben. A kiskapu egész mást jelent.

49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2023. szept. 12. 11:18

Nem csak a felét olvastam el.


Írtam, hogy ezt a kiskaput nem mondták az interjún, csak a szerződésnél.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. szept. 12. 11:16

Illetve: A kiadás az ugyanennyi lenne.

Hiába otthon lennék, nem tudnám azt elnézni, hogy a szüleim tartsanak el még úgy is, hogy már dolgozom.

Magamnak állnék mindent, még a rezsibe is ugyanúgy adnám a részem.


Ezt a dolgot már mondtam is nekik, nyílván nem tetszett nekik az ötlet, mert nem akarnak semmit elvenni tőlem, de ez nálam elvi kérdés. Pont az lenne a normál, hogy amint van keresete a gyereknek, akkor ne várja el azt, hogy ugyanolyan "kényelem" legyen, mint addig volt.

47. libikóka (válaszként erre: 45. - Andi6020)
2023. szept. 12. 11:14
Talán még a tampont is.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Channa*)
2023. szept. 12. 11:12
Körülbelül 3 óra csak oda az út, mert sok átszállás van, illetve pont úgy jönnek ki a dolgok, hogy várni kell a járatokra.
45. andi6020 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 11:12

Majd rájössz mennyi és milyen kiadásokkal jár egyedül vinni egy háztartást.

Gyógyszert fizetik? 😆

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2023. szept. 12. 11:11

Igen, gondoltam, hogy képletesen írtad, de na.. :D


A középiskola szintén nem volt helyben, kollégista voltam szóval nem áll tőlem messze az "önállósodás".


Próbáltam többet kérni, de idézem: "Egyenlőre nem tudunk többet adni."


Itt a legtöbben nagyon félre értik a dolgot.

Ezt a bért bárhol megtudom keresni. Egy sima árufeltöltő is keres ennyit. (Félre ne értsétek, nem nezem le ezt a munkakört, csak ezt hoztam fel példának, mert általában ehhez elég érettségi is). Bruttó 325 ezer olyan egetrengető összeg? Lehet tényleg velem van a baj..

43. andi6020 (válaszként erre: 33. - Sütikee)
2023. szept. 12. 11:10
Nem röhögtetlek. Ez siralmas. És igen, te tehetsz róla, hogy nem keresel többet. Mondjuk ha elég, akkor jóvanazúgy.
42. libikóka (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 11:09

Gyógyszert??????


Baccus😯Ilyen szerintem nincs,,ha mégis akkor ez valami tündérkeresztanyu.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Sütikee)
2023. szept. 12. 11:06

Elég szomorú, hogy 20 év után nem keresel ennél többet.


Ne menjünk már át cinikus viselkedésbe, könyörgöm.. Tudnál tenni ellene, hogy többet keress? Mindig van fejlődési lehetőség, van, aki 40 évesen megy egyetemre. Az nem tud fejlődni, aki nem akar.


Ez nem magas ló, csak úgy látszik, hogy az igények teljesen mások.

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2023. szept. 12. 11:04

Nem közlekedek, a munkahely 15 percre lenne tőlem.

A szórakozás nálam az edzésben merül ki :)

Ruházkodás egy jó időre meg van oldva.

Gyógyszer és tisztítószert állja a lakás tulaja, mert ez egy apartman.

Net, víz, gáz, stb, szintén benne van a 95 ezer albérlet árban.


A telefonszámla pedig már benne volt a kalkulálásban. Pontosabban:


50.000Ft kaja, 11.000Ft edzés, ~9.000Ft telefonszámla, ~8.000Ft fodrász.


De rendben, Ti jobban tudjátok, legyen akkor a 200 ezer helyett 180 ezer.

39. semleges (válaszként erre: 33. - Sütikee)
2023. szept. 12. 09:51

Mit dolgozol?

Nem tudsz váltani, tanulni valami mást vagy abban a szakmában feljebb jutni?


Van ismerősöm aki ennyit keres közel 60 évesen. Örül, hogy ennyit kap, nincs felelősség, nincs stressz. A nyugodtságáért bevállalta mert neki az többet ér. Ilyen is van.

38. semleges (válaszként erre: 36. - PöttyösPanka)
2023. szept. 12. 09:48
Egyetértek.
2023. szept. 12. 09:43
El. Dobbantónak jó lesz. Jó szakmád van, ebből meg lehet tisztességesen élni, a gyakorlatot meg valahol el kell kezdeni.
2023. szept. 12. 07:51
Ha van bármi más kilátásod, ne vállald el. Ha nincs, akkor vedd úgy, hogy kaptál két évet, arra, hogy kitaláld, hogyan tovább. Ilyen fiatalon két év soknak tűnik, de igazából hamar elszáll.
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 33. - Sütikee)
2023. szept. 12. 07:47
Arról biztos nem te tehetsz, hogy a szakmádban ennyit keresel. Viszont arról te tehetsz, hogy ha ennyire alulfizetett a szakmád, 20 év alatt nem sikerült jobbra váltani. Pontosabban egyáltalán nem baj, ha ez neked elég. De ettől még másnak lehetnek nagyratörőbb vágyai.
34. Sütikee (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2023. szept. 12. 06:11
Hát pedig akkor is ez a véleményem! Pályakezdő! Örüljön, hogy kap munkát! Ja, és adómentesen! Érdekes, más meg megél ennyiből! Munka nélkül biztos jobb neki....
33. Sütikee (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2023. szept. 12. 06:09
Biztos én tehetek róla, hogy nem keresek ennyit sem a szakmámban! Ne röhögtess!
2023. szept. 11. 22:47

Az első állás mindenkinek tanulópénz általában.

Nem volt etikus viszont,hogy a csak egy év támogatást,utána egy év röghözkötést meg a támogatás hosszú átfutási idejét nem mondták korábban.

Én egy vidéki megyeszékhely egyetemén végeztem,de esélyem nem volt ott állást találni,a szülővárosomban meg kb a nullához konvergált.Jöttem Pestre,egyszál hátizsákkal,az albérleti kaucióra a jóval fiatalabb tesóm adta kölcsön az összegyűjtött zsebpénzét.Hetente vonatoztam haza 3 órát,és mikor vasárnap jöttem vissza,sírtam már ahogy az állomást elhagytuk.Két,addig ismeretlen csajszival laktam albérletben,annyi előrelépés volt az egyetemista léthez képest,hogy legalább egyedül laktam egy szobában.Mielőtt ideköltözem,kb 4-5 alkalommal jártam életemben Pesten,és attól féltem,ha leszállok egyedül a pályaudvaron,a metróig sem találok el.

Jópár év és több lakótárs jött még az életben az első saját lakásig.

Múltkor párommal,tesómmal

kalkulálgattuk,ki hány helyen lakott,mielőtt saját lakása lett.Átlag 6-8 helyen éltünk addig.

Szóval,a legtöbb embernek keményebb tapasztalat szerzéssel jár a munkás élet beindulása,ha nincs kapcsolati hálód valami tuti álláshoz,nem dobnak meg a szülők saját lakással,vagy nem örökölat.

31. michelle.r (válaszként erre: 24. - Sütikee)
2023. szept. 11. 22:08
És akkor másnak se legyen jobb? Sajnálatos, hogy nem keresel többet, de nem neki kellene leszállnia a magas lóról. Azért nem elég a fiataloknak ez a fizetés, mert ennyi pénzből egyszerűen nem lehet megélni. Még akkor se nagyon, ha nem kell lakást/szobát bérelni.
30. michelle.r (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 11. 22:05

Miért csak a felét olvasod el annak, amit írtam? Egy éved van rá, hogy keress plus bevételt a következő évre. És máris lesz két éved, nem leszel pályakezdő. Vagy nem fogadod el, keress máshol, mást. Budapesten se fogsz szerintem diploma nélkül pályakezdőként többet kapni, de a költségek magasabbak.


Külföld?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook