Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti elfogadnátok egy határozott időre szóló állásajánlatot, ha közben gyermeket terveztek? fórum

Ti elfogadnátok egy határozott időre szóló állásajánlatot, ha közben gyermeket terveztek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. ápr. 30. 17:42
Én ilyen esetben biztosan előrébb tenném a munkát,babának meg az utolsó 2-3 hónapban is neki lehet rugaszkodni....:)
30. 31bc25d879 (válaszként erre: 29. - Noarashi)
2014. ápr. 30. 16:57
de
2014. ápr. 30. 16:54
Jogilag, hogyha határozott idejű a szerződés, akkor csak úgy fel lehet mondani? Nem követelhet kártérítést a munkáltató?
28. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2014. ápr. 30. 16:46

ha nem lennék lojális a munkáltatóval szemben, akkor elvállalnám, és ha jönne a baba felmondanám.

Nem biztos hogy gyorsan jön a baba.

2014. ápr. 30. 16:22
Köszönöm a véleményeket!
26. Noarashi (válaszként erre: 24. - 31bc25d879)
2014. ápr. 30. 16:21
Így van! :)
25. syria (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2014. ápr. 30. 16:19

Úgy tűnik, számotokra fontos, hogy mielőbb baba legyen. Így a helyedben maradnék a fenekemen, és amint lehet, szülnék.

Az otthon töltött 2-3 év alatt bőven lesz időd másik állást találni, s ha mégsem sikerül, lesz hova visszamenned (remélhetőleg).

24. 31bc25d879 (válaszként erre: 23. - 7e137d638c)
2014. ápr. 30. 16:06

Na de a határozatlan a "jó" és kedvező ez esetben. Miért baj a határozatlan idejű munkaszerződés? Hiszen gyereket akar. Addig is ott lesz a munkahelye és onnan mehet majd gyedre. És nem akar innen kilépni, csak az új, határozott idejűnél a végzettségének megfelelő munkát láthatná el, amit szeretne és szimpatikusabb neki. És még ami ellene szól a bérezésben sem kapná meg a diplomásbért.

Szóval...hát nem tudom...

23. 7e137d638c (válaszként erre: 21. - 31bc25d879)
2014. ápr. 30. 15:59

Nem haragszom, de ahogy kivettem a szavaiból már évek óta ugyanaz a munkahelye, de nem hajlandó csak határozatlan szerződést kötni. És a kérdező azért van dilemmába, ha a következő 1-2 év során is csak határozatlan idejű szerződése lesz, és közben jön a baba, akkor mi fog történni?


Persze jó lenne rávenni a munkáltatót, hogy kössön vele határozatlan idejűt, de kicsi az esély rá. Ha pedig nem fogadja majd el a következő határozott idejűt, akkor semmi munkahely nem lesz? Még jobb a határozott idejű, mint a semmi!

22. hot couture (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2014. ápr. 30. 15:53
Hát szerintem, ha elvállalod akkor 1 éven belül ne tervezz babát. Legalább a fél év teljen le és, ha megfogantál akkor pár hónapot lehetőleg még tudsz dolgozni. Én elvállalnám a helyedbe és örülnék neki, főleg a mai világban, de fél évet szerintem korrektség miatt is várj!!!
21. 31bc25d879 (válaszként erre: 20. - 7e137d638c)
2014. ápr. 30. 15:50

Dehogy ordítottam, sőt, mosolyogtam mert azt hittem, hogy nem tudod értelmezni a sorokat:)

Szerintem meg most van határozatlan idejű munkaviszonyban.

Na mindegy:)

20. 7e137d638c (válaszként erre: 19. - 31bc25d879)
2014. ápr. 30. 15:47

Ne kiabálj kedves!

Értem én!

A kérdező a következő, 1-2 évben várható határozatlan idejűre kérdezett rá, és nem arra ami most van.

Leírtam a véleményem, te is leírtad a tiédet, nem értem miért kell leordítanod a fejemet, csak azért, mert nem értek veled egyet!

19. 31bc25d879 (válaszként erre: 17. - 7e137d638c)
2014. ápr. 30. 15:45
Nem érted, hogy van rendes HATÁROZATLAN idejű állása?:) És a biztosat adná fel a bizonytalanért úgy, hogy kisbabát akar?
2014. ápr. 30. 15:41

No mindegy, most van rendes állásom, igaz hogy nem álommeló meg nem sztárfizetés de innen tudok pályázni határozatlan idejű óvodapedagógus állásra, csak összejön valami.

Ami elkeserített tegnap, hogy nagyon szép az ovi, jó lenne ott kezdeni, és legalább szakmában lennék, de ezek a kiskapuk amik ma vannak, hogy óvpedagógus helyett ped asszisztens, az is csak határozott időre...Na szóval felébredtem és belelóg a kezem a bilibe...

17. 7e137d638c (válaszként erre: 15. - Szafaripók)
2014. ápr. 30. 15:41

Igazad van!

De ha közben határozatlan idejűt nem talál, a határozott idejűt pedig nem fogadja el, akkor meg semmi sem lesz! Még a rosszabbtól is elesik, mert nem fogadta el!

Persze meg kell próbálni, hogy kössenek már végre vele határozatlan idejűt, az lenne a legjobb, de ha a munkáltató nemet mond, ő pedig a határozott idejűt nem fogadja el, akkor még az első 6 hónapra sem lesz munkája!

16. 31bc25d879 (válaszként erre: 14. - 7e137d638c)
2014. ápr. 30. 15:40
Nem semmije van, hanem dolgozik határozatlanba.
15. szafaripók (válaszként erre: 14. - 7e137d638c)
2014. ápr. 30. 15:36
Épp ez az, hogy HATÁROZOTT IDEJŰ!! Tehát ha elfogadja, terhes lesz, és mondjuk a 6. hónapban jár le neki a szerződés, akkor szivacs van... Mert terhesen még ilyen ajánlatot se fog kapni...
2014. ápr. 30. 15:34

Én viszont azt mondom, addig amíg baba nincs, mindenképpen elfogadnám még a határozatlan idejűt is, több mint a semmi. Persze mellette lehet keresgélni, megpályázni határozott idejűt is, ez a lehetőség, mármint a keresgélés eddig is meg volt.

Ha pedig közben jön a baba, amíg határozatlan idejűvel vagy, az biztos, hogy ráérsz másik munkahelyet keresned a gyes-gyed stb. alatt!

13. Noarashi (válaszként erre: 12. - 31bc25d879)
2014. ápr. 30. 15:22

Na ez az, én is ettől félek, hiszen itt feketén-fehéren megvan a besorolás...

Asszem lehet maradok a seggemen, és vagy megfelelő állást keresek, vagy gyereket csinálunk :)

12. 31bc25d879 (válaszként erre: 11. - Noarashi)
2014. ápr. 30. 15:20

Ezekszerint bele sem számítanák a diplomádat?

Mert tudtommal a pedagógiai asszisztens nem főiskolai végzettség hanem OKJ-s. Tehát nem kapnád meg a dilomásbért?

11. Noarashi (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2014. ápr. 30. 15:16

Hát ez az, én is valahol efelé tendálok...A fenébe is hogy nem tudnak rendes állást ajánlani.

Elkezdtem 3 éve egy fősulit, óvodapedagógus, most végzek. Mondom ez szép hivatás, biztos állás. Megörültem mikor szóltak, erre kiderült hogy határozott idejű szerződés. Ráadásul besorolás szerint pedagógiai asszisztens állás. Gyakorlatnak persze jó lenne, de félek, hogy egy év múlva meg megyek az utcára. Világos, hogy semmi sem biztos és nem lehet 100 évre előretervezni, de örömmel igent mondanék erre az állásra, ha folyamatos munka lenne.

2014. ápr. 30. 15:12
Ha most határozatlanban vagy, ne vállald el. Próbálkozzatok, sikerül, szülsz, és utána kereshetsz szakmába vágó állást.
9. 31bc25d879 (válaszként erre: 6. - Noarashi)
2014. ápr. 30. 15:09

Miért lenne könnyebb a pasiknak?

Életed egyik legboldogabb időszaka lesz ha terhes leszel.

De a kérdésedre válaszolva: én nem vállalnám el, határozatlan idejűben vagy és babát akarsz, ne ugrálj.

Azért halkan hozzáteszem a mai világban semmire nincs garancia... a pasiknak sem.

8. Noarashi (válaszként erre: 7. - Cessi)
2014. ápr. 30. 15:07
Igen, eléggé nehéz előre tervezni, talán nem is kellene ennyit agyalnom...csak ilyen vagyok.
2014. ápr. 30. 15:05

Határozott idejű szerződéssel dolgoztam 2 évig, 6 havonta hosszabbítottak. A babát emiatt nem mertük bevállalni.

Ha a szerződés lejárta előtt leszel terhes, akkor valószínűleg nem hosszabbítanak.

Munkanélküliként fogsz szülni, és alig kapsz valamit.

Ha pedig eltitkolod, és úgy hosszabbítanak, pere mehetnek ellened.


Viszont mi is vártuk a tökéletes időpontot, nem jött el, elkezdtünk próbálkozni, és majdnem egy év kellett ahhoz, hogy terhes maradjak.


Szóval ez nagyon sok mindentől függ. Anyagi helyzet, kor stb.

2014. ápr. 30. 15:04

Évek óta egy helyen vagyok, határozatlan. De persze itt sem biztos semmi. Kereskedelem.

Aztán továbbtanultam, lassan végzek, és szakmában lenne meló (persze ez sem biztos) csak ugye egy éves a szerződés, utána meglátjuk mi lesz alapon. Amúgy közalkalmazott állás.

Ami a babatémát illeti, nem direkt ezen dolgozunk, de úgy vagyunk vele, hogyha jönni akar, akkor jöjjön.

De szívás ez...pasiknak mennyivel könnyebb :)

2014. ápr. 30. 14:50
Most dolgozol? Mert ha igen, a mostani határozatlan idejű?
2014. ápr. 30. 14:42
Ha lejár a szerződés akkor valszeg annyi. Nincs tovább munkád ha a munkáltató nem nézi jó szemmel, hogy várandós vagy.
3. 7e137d638c (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2014. ápr. 30. 14:41

Én a helyedben símán elvállalnám:

- ha jön a baba, akkor úgyis ő az első, a munkáltató ebbe nem fog tudni beleszólni

- majd a munkáltató tudni fogja, hogy az éppen akkor hatályos törvények szerint mi lesz a szerződésed lejáratáig hátralevő időddel.

Én úgy tudom, hogy ezzel az indokkal nem bonthatják fel lejárat előtt a munkaszerződést, csak ha már nem tudsz esetleg dolgozni, akkor u.a. mint más esetben, táppénzre vesz az orvos, stb. stb.


Ne agyalj ezen, vállald el, és hallgass arról, hogy ti dolgoztok otthon a baba-projekten! :)))

2014. ápr. 30. 14:39
Én azt lépném, hogy vagy nem vállalnám el, vagy úgy alakítanám, hogy ne essek addig teherbe, amíg a szerződésem szól.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook