Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életmentő segítségre lenne szükség! fórum

Életmentő segítségre lenne szükség! (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. Guruljka (válaszként erre: 57. - 00a194caf9)
2012. szept. 28. 16:34

Market, látod, valami mégsem stimmel. Ahogy a véradós főorvos kérte, meg is tehetnéd, hogy felhívod őt, de megtehetnék a beteg hozzátartozói is, mert nagyon félreértettek valamit.

Nem kételkedem a segíteni akarásodban, és a jóhiszeműségedben, sőt: nagyon sajnálom, hogy egy hiteltelen dolog érdekében kezdtél a lehetőségeid szerint szervezkedni.

77. Guruljka (válaszként erre: 76. - Da33d8ee16)
2012. szept. 28. 15:19

Hát....józanul is lehet gondolkodni.

Ha valami miatt vérhiány van, azt megtudjuk, mert (volt is már ilyenre példa) még mielőtt teljesen kifogyna, már közhírré teszik a médiában.

A levél alján a linket is otthagytam, de a keresőbe írva is megtalálható. A vérkészlet egy grafikonon mindig látható a Vérellátó honlapján.

Az az érdekes, hogy megbízható, nem buta emberek, netes ismerősök hajtogatják, hogy ő se tudja, de így van, kell a vér a sógornak...


Pótkérdésem: Más miért nem nézett még utána? Pillanatok alatt megtaláltam a honlapot, pár perc volt a mail megírása. És lám, az illetékes örömében azonnal válaszolt is. Akik itt töprengenek, agyalnak...miért nem jutott senkinek eszébe egyszerűen megkérdezni?

76. da33d8ee16 (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2012. szept. 28. 15:08

:)


Ilyen ötösöm lenne a lottón!

2012. szept. 28. 14:45

Tisztelt XXXX!


Nagyon örülök, hogy hozzánk fordult, és nem indította el a szervezés "gőzhengerét"!


Az ügyben konkrétumok ismerete nélkül sajnos szinte semmit nem tudok nyilatkozni.


A legfontosabb, hogy tudjuk a beteg nevét,születési idejét; lehetőleg TAJ számát - és azt, hogy hol, melyik kórház melyik osztályán fekszik, illetve hol akarják operálni.

Arra is kíváncsi lennék, honnan származik ez a kissé morbid kérés, hogy csak akkor végzik el a műtétet, ha 30-an vért adnak. Ma már ez "kicsit" túlzás, mert egy nagyon vérigényes májátültetés is elvégezhető általában 2 -6 egységnyi vérrel...


Talán az lenne a legjobb, ha ekként aposztrofált "szavahihető társuk" ( és itt nem a szavahihetőség miatt van az idézőjel! ) felhívna engem, hogy rövidre zárjuk a dolgot.


Lehet, hogy csak az adott kórház lelkesen véradásra buzdító orvosa fogalmazott pontatlanul...


Üdvözlettel:

Dr. Kalász László

régióigazgató


Közép-magyarországi Régió

1113 Budapest, Karolina u. 19-21.

Tel: (+36 1) 372 4230

Fax: (+36 1) 372 4404

Mobil: (+36 30) 269 0904

E-mail: kalasz.laszlo@ovsz.hu

Honlap: www.ovsz.hu

74. da33d8ee16 (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2012. szept. 28. 14:12
Kíváncsi vagyok én is nagyon! :)
2012. szept. 28. 13:54
Érdekel,persze!
72. Ditta67 (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2012. szept. 28. 13:53
Lássuk!
71. Guruljka (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2012. szept. 28. 13:13

Bocsánat, hogy belekotyogok, alapvetően segíteni szeretnék én is, de átverődni, feleslegesen megijedni sem én nem szeretek, sem másnak sem kívánom.

Érdeklődő mailt írtam a Véradó Szolgálatnak tegnap, mára pedig meg is kaptam a választ.

Senkit nem akarok bántani, előre kérdezem: Bemásoljam ide, érdekel Benneteket?

70. a0c1361e44 (válaszként erre: 69. - Da33d8ee16)
2012. szept. 28. 10:37

Igen, az életmentő műtéteket elvégzik. Én is így gondolom. A vér valószínű, hogy az életminőség javító műtétekhez kell.


Még TB nélkül is ellátják a betegeket, mármint megműtik őket. És szerintem nem csak az életmentő műtéteket.


Pont van egy példám. egy ismerősömnek elszakadt a térdszalagja és nincs tb-je. Próbálták elintézni, de nem sikerült a műtétig, így felhívták az OEP-et, hogy mi van ilyenkor. Azt mondták semmi gond, menjen műtétre nyugodtan, a kórház ellátja, megműti, csak piros jelzés lesz az ellenőrzéskor, de utólag intézhető a TB.

69. da33d8ee16 (válaszként erre: 68. - Da33d8ee16)
2012. szept. 28. 09:36

De magánvéleményben megjegyezhető, hogy akkor távol áll a beteg attól, hogy "nem kezelik"!


Mert életmentő beavatkozáskor még a magyar eü. sem lehet képes ilyen undorítóságra, hogy a hozzátartozókkal "guberáltatnak" össze x mennyiségű vért, mondván csak az esetben kezelik!


Az első részhez visszakanyarodva tehát, mint égési sérült, természetes, hogy intenzív ellátást kap, de ezek szerint erősen gyanítható, hogy életminőség javító műtéti sorozatokról tárgyalhatunk, nem életmentőről!

68. da33d8ee16 (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2012. szept. 28. 09:32

Oké,

az első részével én is tisztában vagyok.

67. da33d8ee16 (válaszként erre: 64. - Ditta67)
2012. szept. 28. 09:27

És boldog boldogtalan tudja a delikvens taj-számát!


Tipikusan annak az okmánynak a számát, amivel a legtöbb visszaélés előfordulhat.

66. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - Trapiti)
2012. szept. 27. 21:35

Igen, a férjem 0-, rendszeresen hívják vért adni, én A+ vagyok és különleges antitestekkel, engem ezért szoktak hívni.

Sajnos ha nekünk kell, akkor nem szokott lenni vér sok esetben. Jó ideje tudjuk már ezt az antitestet, de régen nem tudtuk, így pl. az unokanővéremnek nem tudtak vért adni egy műtét után. Most már tudjuk, hogy ha gond van, akkor családon belül megoldható a probléma.

65. Pahet a vadász (válaszként erre: 64. - Ditta67)
2012. szept. 27. 20:46
akkor már csak ez hiányzik: "nevét Taj számát akinek adod, azt a kórházat és kezelő orvost akihez küldöd!"
64. Ditta67 (válaszként erre: 1. - 00a194caf9)
2012. szept. 27. 20:40

Szia! Irányított véradáskor a vércsoport tényleg mindegy,mert becserélik!

De a vér leadásakor meg kell adni annak a nevét Taj számát akinek adod,azt a kórházat és kezelő orvost akihez küldöd!

Másképp nem jut el!

Ha nem lennék náthás,szívesen segítenék én is,de megkérdezek 1-2 ismerősömet!Mi már voltunk így egy párszor,hogy szóltak,vér kellene!

Egyébként bármelyik véradó állomáson leveszik és elküldik a vért,az ország bármely városából!

63. Pahet a vadász (válaszként erre: 62. - Trapiti)
2012. szept. 27. 20:26
a férjemmel mindkettőnknek 0-s vércsoportunk van, de ne kérdezd, hogy melyik :) szoktunk vért adni, bár mostanában kimaradt. már éppen ideje szerintem.
62. trapiti (válaszként erre: 61. - Pahet a vadász)
2012. szept. 27. 20:13

A gyakoriak is nagy becsben vannak, mert sok fogy belőlük :) A vércsoportok aránya Mo-on körülbelül:

O:31% A:42%; B:18%; AB:9%

Rh neg: 17%; Rh poz: 83%

Az A+ és a 0+ nagy kincs, mert sok fogy belőle.

A 0- nagy kincs mert bizonyos feltételek mellett mindenkinek adható. Az AB- nagy kincs mert ritka... stb.

Ezeken kívül lehet sokféle különleges vércsoprort tulajdonságú véradó akikről külön nyilvántartás van.

61. Pahet a vadász (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2012. szept. 27. 19:48
tulajdon képen melyik vércsoport az, amelyik ritka? Most nem az érdekel, hogy melyikből mennyi egység van készleten, hanem általánosságban melyik van "nagy becsben"?
2012. szept. 27. 19:45

Az OVSZ aktuális készlete megtekinthető itt:

[link]


Jelenleg B+, B- és AB+ -ból optimális, 0+, 0- és AB- -ból elegendő és A+ ill. A- -ból éppencsak elegendő mennyiség van, tehát feltételezem az illető A-s vércsoportú.

A 60 egység mindenesetre hihetetlen számomra, kizártnak tartom, hogy így legyen, valaki valamit félreértett. (Ez 10-12-szeres teljes vércsere egy felnőtt ember esetében, ilyen nincsen...)

59. trapiti (válaszként erre: 58. - 00a194caf9)
2012. szept. 27. 19:40

Nyilván kezelik. Max. halasztják a tervezhető beavatkozásokat.

A tartalék nem az OVSZ-nek kell, hanem olyan vérző betegek számára akik közvetlen életveszélyben vannak, és meghalnak ha nem kapnak vért.


Én nem mondtam, hogy népbutítás, csak annyit, hogy van azért csúsztatás abban amit írsz... pl. hogy nem kezelik, mert nyilván kezelnek egy égett beteget aki egy intenzív osztályon fekszik. Az igaz lehet, hogy a nagy vérigényű műtét halasztódik, de ez nem egyenlő a nem kezeléssel.

2012. szept. 27. 18:37

Az OVSZ nem adja ki a vért, mert azt mondják kell nekik a tartalék... :S Sajnos ez nem kampány meg népbutitás, tényleg igaz. :(


Mondhatnám, hogy megadom a család elérhetőségét hogy bizonyitott legyen a dolog, de nem fogom megtenni, mert igy is elég nehéz helyzetben vannak, nem hogy valaki még meg is kérdőjelezze ezt a dolgot, és magyarázkodjanak. :(


Egyébként 1 hete nem kezelik az illetőt emiatt...

57. 00a194caf9 (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2012. szept. 27. 18:32
Nem több lépésben. A fiától jutott. És igaz...
56. trapiti (válaszként erre: 1. - 00a194caf9)
2012. szept. 27. 18:00

Ez így egészen biztosan nem igaz. Tervezett műtétet halasztanak vérhiány miatt, életmentő műtétet nem.

A 60 egység vér kizárt, gondolom több lépésben jutott hozzád az info és mindenki megtoldotta a mennyiséget hogy meggyőzőbb legyen...

55. trapiti (válaszként erre: 47. - Da33d8ee16)
2012. szept. 27. 17:55

Hát a "JÁR" ez esetben ugye akkor igaz, ha van elég önkéntes véradó és elég vér.

Az aktuális vétéséket mindenki számára megtekinthető az országos vérellátó szolgálat honlapján. Az, hogy mindig minden vérből van elég, nem igaz, valóban szoktak lenni - általában átmeneti - nehézségek.

Lementés céljára minden vérellátó rendelkezik egy tartalékkal, amit erre tartanak fenn, tervezett műtéthez nem adják ki. Ha a tervezhető műtéthez nincs elegendő készlet, akkor a műtétet halasztjuk. Áthidaló megoldás lehet az ún. irányított véradás, amikor pl. ismerősök, családtagok a konkrét beteg javára adnak. Egyébként ha nem azonos a vércsoportjuk, akkor is lehetséges, ilyenkor a leadott vért más kapja, a beteget pedig előre sorolják az adott csoportú vérre várakozók között.

...orvosként ezt tudom erről elmondani...


A magánvéleményem pedig az, hogy ahhoz hogy a rendszer működjön, szükség van önkéntes véradókra, és aki ennyit nem tesz meg, az ne is várja fordított esetben, hogy kapjon...

54. Regin_a (válaszként erre: 43. - 00a194caf9)
2012. szept. 27. 16:48

Én meg nem merek adni, majrézok

Katonaságnál adtunk vért rendszeresen, aztán egyszer kezdtem összecsukódni

Úgy pofoztak életre :(


Ha labor vérvételre kell mennem, akkor is kiszurom hogy mikor lehet azonnal beülni, vegyék le, aztán hadd menjek

53. da33d8ee16 (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2012. szept. 27. 16:47

De ezeket a kampányokat nem úgy hirdetik meg, hogy kvázi lelki terrort alkalmaznak a "közönségre".


Ez elég sokkoló így, hogy csak úgy végzik el a szükséges műtéteket, ha 60 ember ad "cserébe" vért!

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Anname)
2012. szept. 27. 16:43

Persze, hogy van elég vér, de időnként nagyobb kampányt próbálnak csinálni. Gondolom ez most az.


Mi szoktunk vért adni, de elég "speciális" a vérünk, így csak hívásra megyünk.

2012. szept. 27. 16:41
Szerintem is megműtik vér nélkül is.
50. Anname
2012. szept. 27. 16:39

Nem ez az első eset hogy erről hallok.Mármint hogy ismerősök,családtagok kérnek vért egy műtéthez.És mi van ha nincs meg a mennyiség?Akkor nem műtik meg?Én ezt az egészet nem értem.

Azt meg saját fülemmel hallottam egyszer valamelyik rádióban,hogy kamu az hogy nincs Mo-on elég vér.Mindig van elég vér,mert nem egy az egyben használják fel.Nem értek hozzá,de valahogy szétszedik és úgy tárolják.Szóval számomra rejtély az egész,és remélem soha nem is tapasztalom meg milyen alapon terjednek ezek az információk.

2012. szept. 27. 16:27
Nagyon klasszak vagytok!:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook