Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet a hpv-vel. De hogyan? fórum

Élet a hpv-vel. De hogyan? (beszélgetős fórum)


9. Attila224 (válaszként erre: 6. - Mercike74)
2014. jún. 6. 20:27
szia !!Nekem is 56-om van megtudtál ezzel kapcsolatban valamit mert sajna én semmit!Üdv:Atti
2011. okt. 24. 16:36
Sziasztok! Nálam márciusban fedezték fel a hpv gyanút, és azóta is sok vizsgálaton voltam, és szeptember óta tudom, hogy magas rizikójú hpv-m van. A párommal január óta vagyunk együtt, és az volna a kérdésem, hogy az isoprinosine, és a grapefruitmag csepp mellett, lehet h nem teszünk meg mindent a gyógyulásom érdekében? Szabad szeretkezni így, vagy hanyagolnunk kéne, amíg meg nem gyógyulok? Árt az nekem ha továbbra is aktív nemi életet élek vele? És ha leállunk, az használ? Ki hogy látja? Segítsetek, mert bizonytalanságban és bűntudatban élek, hogy vajon ártok-e így magamnak, és vajon lesz-e következménye...? Várom a válaszokat! Előre is köszi! Mókusmaki
2011. szept. 17. 09:52

nekem egy szuletesi rendellenessegem van. bar nem fertoz, igy sem volt konnyu soha elfogadtatnom magam. bar amikor biztam magamban, azert mindig talaltam part aki elfogadott.

a ti esetetek mas, mivel ha jol latom sajnos megfertoztok egesszeges embereket is. nem lehet tanacsot adni azt hiszem.

egyutterzek de lehet ha ilyennel kerulnek szembe megfutamodnek. viszont ha kialakaul szorosabb kapcsolat az mas.

orok dilemma az elet, es cak azon mulik minden mennyire vagyunk onzok, onzetlenek, es toleransak egymassal.

:)

2011. szept. 17. 01:38
Sziasztok!Hpv 56 mi ez?Köszönöm a segitséget!
5. ebf2510f25 (válaszként erre: 1. - Cseresznye23)
2010. okt. 20. 23:25

18-as genotípusom van. Nyáron műtöttek méhnyakrákkal.

Túl vagyok rajta. Erre a HPV-re nincs gyógyszer, de én nem aggódom. Rendszeresen járok nőgyógyászhoz, babát tervezünk, ennyi. Ez nem halálos.

2010. okt. 9. 00:05

HPV-vel fertozott férfi vagyok.


Nincs szemolcsom, és semmi tunetem.


Akitol elkaptam annak méhnyakrákja volt korábban.(2006ban)

Megfertoztem vele a kovetkező barátnőmet (2008ban)(ekkor derult ki, hogy az elozo barátnom hordozta a virust)


Sem most sem korábban semmi tünetem nem volt.

Trichomonas is volt a szervezetemben. Arra szedtem antibiotikumot honapokig.

Álitolag az nincs már bennem.


Most, 2010ben 4 honapja uj barátnom van, és félek, hogy a virus bennem él, és még mindig aktiv..


Olvastam, hogy a szervezet le tudja gyozni a virust eros immundrendszerrel. És azt is, hogy a virus ha bennem is marad, akkor 'alszik' és nem képes fertozni...

Létezik egy VIRO AKTIV TESZT nevu vizsgálat ami kimutatja, hogy a bennem lévo hpv virus melyik tipusu, és jelenleg aktiv, fertozoképes állapotban van-e, vagy a szervezetem elnyomja, és nem képes fertozni.

(a normál hpv tesztek csak azt mutatják ki, hogy bennem van e vagy sem - ezzel nem jutok elobbre)


Szeretném megtudni, hogy hol tudok VIRO AKTÍv TESZTET csináltatni? Azaz nem csak azt szeretném kideríteni, hogy van-e bennem hpv virus (mert valoszinuleg bennem van) hanem azt, hogy MELYIK TIPUSA, és hogy FERTOZO VAGYOK-E VAGY SEM.


A Viro aktív teszt ezt mutatja ki.

(Budapesten a koruti hpv centrum nem csinál már ilyen tesztet, megkérdeztem oket)


Hol lehet ilyen tesztet vagy hasonlot csináltatni EURÓPÁBAN?


Bármilyen országban jó lesz, és kerul amibe kerul.

De tudni szeetném, hogy fertőzőképes állapotú virust hordozok-e ha bennem van még egyáltalán..


Emellett érdeklődnék, hogy



MIKET EGYEK?


Milyen ételek,

milyen vitaminok,

milyen kiegészítőket kell egyek, hogy erősítsem az immunrendszeremet?


HIV fertőzöttek immunerősítő gyogyszerei esetleg beszerezhetőek-e a számomra?

ha igen hol, és mik azok?

(nem, nem vagyok HIV fertőzött, de tudom, hogy ők nagyon erpős immunerősítőket kell, hogy kapjanak)


Mit tanácsoltok egy HPV fertőzött férfinak, aki a méhnyakrákot okozó virust hordozza magában? (de nem tudja, hogy fertőző e vagy sem)


Hogyan bizonyosodhatok meg a virus tipusárol, és szabadulhatok meg tőle?

2010. jún. 30. 22:37
Köszönöm, hogy ilyen szépen összegezted, amit tudni lehet ezzel kapcsolatban, bár már én is sokat utána olvastam. Még halogatom a döntést és bátorságot gyűjtök...
2010. jún. 27. 15:14

A felelősségteljes döntés a kezedben van.


A HPV betűszó, Humán Papillóma Vírust jelent. Ez a vírus felelős az összes emberi daganat 6,7 %-ért, ezen belül a méhnyakrákok 99,7%-ért. Ma a HPV a leggyakoribb szexuális úton terjedő kórokozó. Több, mint 130 típusa ismert, ebből kb 40 képes betegséget okozni a nemi szerveken.


A HPV testi kontaktus útján terjed. A fertőzés alapvető feltétele a bőr vagy a nyálkahártya sérülése. Legkedvezőbb feltételt a vírus terjedéséhez a szexuális együttlét alkalmával keletkező mikro vagy makro sérülések adnak. Az egészséges immunrendszer az esetek többségében felismeri a fertőzést és megelőzi a betegség kialakulását. Legyengült immunrendszer esetén (stressz, dohányzás, krónikus betegségek, egyéb infekciók), azonban a vírus tartósan a sejtekben maradhat, és betegséget okoz.


A condyloma kialakulása

Megkülönböztetünk alacsony és magas rizikójú HPV-típusokat. Az alacsony rizikójú HPV-k a nemi nyálkahártyákon szemölcsös elváltozást idéznek elő. Ez a condyloma. A condyloma kellemetlen kinövés lehet a külső nemiszerveken, a hüvelyben vagy a méhnyakon. Ez az elváltozás szexuális együttlét alkalmával továbbfertőzi a partnert, ugyanakkor visszafertőzheti önmagát is. Kezelésekor elsődleges, hogy a szakorvos a condylomát külsőleg eltávolítsa. Ez történhet elektromos késsel, lézerrel, fagyasztással vagy kémiai ecseteléssel. Ám fontos tudni, hogy a szövetek mélyén lévő fertőzést - a vírus raktárt!- a külső kezelés nem képes maradéktalanul megszüntetni. Az elvégzett terápia ellenére a szemölcsök az esetek felében kiújulnak. A humán papillóma vírust a sejtekből teljesen eltávolítani csak az immunrendszer útján lehet. A kezelő orvos által előírt immunerősítő tabletta segíthet a fertőzött sejteket megsemmisíteni, így a kezelést sikeresebbé tenni.


Méhnyakrák kialakulása ( HPV daganatos elváltozások )

A magas rizikójú („high risk”) csoportba tartozó Humán Papillóma vírusok daganatos elváltozásokat képesek elindítani. Ezért a „high risk” HPV-fertőzéseket komolyan kell venni. A fertőződés itt is hasonló, mint a condyloma kialakulásánál. Szexuális együttlét alkalmával mikro vagy a makro nyálkahártya sérüléseken keresztül a vírus megfertőzi a bazális sejtréteget. Ezután évekig képes nyugalmi állapotban, azaz elváltozást nem okozva a sejtekben tartósan élni. Az egészséges immunrendszer képes megsemmisíteni a vírussal fertőzött sejteket, így megakadályozni a betegség kialakulását. Tartós fertőzés és gyenge immunállapot esetén viszont a vírus örökítőanyaga, DNS-e beépülhet a gazdasejt DNS-ébe. Ez a folyamat indítja el a sejtek rákos átalakulását. Ennek nincsenek látható vagy érezhető tünetei. Nőgyógyászati rákszűrésen derülhet fény az elváltozásra és annak stádiumára. A szövettani lelet, és HPV-teszt eredményétől függ a kezelési javaslat. Magas rizikójú HPV-fertőzés esetén az orvos által előírt, féléves tablettás immunerősítő kezelés ajánlott. HSIL/P3 citológiai lelet esetén a kóros szövetrészt kisműtéttel el kell távolítani.


Összegezve a HPV-ről

Az aktív szexuális életet élő nők 80%-a esik át HPV-fertőzésen élete folyamán. A HPV okozta méhnyakrák Magyarországon a 3. leggyakoribb daganat a nők körében. A férfiak 64%-a vírushordozó, betegség náluk csak ritkán alakul ki, azonban szexuális együttlét alkalmával fertőznek. Mindkét nem esetében a partnerek számával arányosan nő az esély a HPV-fertőzésre. A dohányzás, a folyamatos stressz az immunrendszert legyengíti, így a fertőzés állandósulhat, majd kialakulhat a rákmegelőző állapot, kezelés hiányában pedig a daganatos betegség. A rendszeres, évenkénti szűrővizsgálatokkal a méhnyakrák megelőzhető! A HPV-centrumok teljeskörű felvilágosítást és ellátást nyújtanak a HPV-fertőzéssel kapcsolatban.

2010. jún. 27. 15:06

Nos, egy éve derült ki, hogy magas rizikó faktorú hpv-m van. Azóta nem volt kapcsolatom, és nem is gondoltam rá sokáig, hogy legyen új. De most a küszöbön áll egy kapcsolat lehetősége... Az érdekelne, hogy akik szintén ezzel a betegséggel "élnek" együtt és nincsen tartós kapcsolatuk, akkor, amikor egy újba lépnek be, mit tesznek. Nyilván el kell mondani, de hogyan. Ha én megtudnám, hogy az a személy, akivel éppen ismerkedem, ezzel a betegséggel küzdd, nem tudom, mit tennék. Ha pedig várok egy ideig nyilván még rosszabb lesz a helyzet, de nem szeretném elüldözni sem az illetőt már az elején. Számomra ez nagyobb gondot okoz, mint a betegség maga...

Te hogyan kezelted ezt a helyzetet ha volt már ilyenben részed,bármelyik oldalon álltál? Mit tennél ilyen esetben bármelyik oldalon? Őszintén...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook