Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elektromos kerekesszék igénylésének menete. Tudnátok segíteni? fórum

Elektromos kerekesszék igénylésének menete. Tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)

20. Gee79
2023. ápr. 2. 18:59

Sziasztok!

Hasonló cipőben járunk. Anyunak Parkison kór miatt kellene. Olyan állapotot ért el, hogy inkább nem tud menni, mint igen. Nagy szükség lenne rá. Hogy kellene ezt intéznünk TB alapon?

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - András Karesz)
2018. szept. 9. 20:28
A férjemnek eleve volt közgyógy-igazolványa. Autónk akkor sem volt.
18. András Karesz (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. szept. 9. 19:25
Köszönöm szépen. Nekem nincs közgyógy igazolványom. Ezek szerint, amennyiben elmegyek egy forgalmazóhoz, segít a beszerzésben és az orvoshoz is elvisz?
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - András Karesz)
2018. júl. 12. 07:56

Amikor a férjemnek volt rá szüksége, közgyógyra felírta a szakorvos, pontosabban egy felülvizsgáló szakorvos, akihez a gyógyeszköz-forgalmazó fiatalember vitte el. Mi a családsegítőben kaptuk meg a telefonszámát. nagyon agilis és jó szándékú emberke volt.


itt a link, ahol az alap inofmációk elérhetők:

[link]

2018. júl. 12. 07:51

Szervusztok!

62 éves vagyok , véglegesített rokkantsági ellátásban részesülök. Nem mozgásszervi, viszont emelni, cipelni menni már nem igen tudok. Hogyan és mikortól jár alanyi jogon elektromos robogó?

15. pista55 (válaszként erre: 14. - Janos53)
2015. febr. 7. 21:56
Köszönöm!
14. janos53 (válaszként erre: 13. - Pista55)
2015. febr. 4. 12:10
Örülök, neki, hogy segíthettem,és sikerrel jártatok.Nagyon sok gyógyászati dolgot lehet ott is megvenni, és jó áron, ha valaki nem ragaszkodik az újhoz.Így nincs tortúra.Használja sikeresen hátha így ki tud mozdulni otthonról!
13. pista55 (válaszként erre: 11. - Janos53)
2015. febr. 3. 19:25
Sikerült beszerezni egy új állapotú elektromos kerekesszéket 100 ezerért. Nem sokkal lett drágább mint a rehabos és nincs macera.
12. pista55 (válaszként erre: 11. - Janos53)
2015. jan. 22. 20:09
Köszönöm, ez jó ötlet volt! Körülnéztem és egész jókat láttam viszonylag olcsón.
2015. jan. 22. 17:34
Sokan árulnak különböző oldalakon is ilyen széket, jófogás,stb.mopedet,akiknek már nincs rá szükségük.Ha nem megy a receptre, esetleg ott is körül lehet nézni ,igaz, többe kerül.
10. pista55 (válaszként erre: 9. - Hmkati)
2015. jan. 22. 14:52
Olyan valami kellene amivel ki tud mozdulni otthonról. Nem dolgozik mert nem is tudna. Gerinc problémája van, elég neki a lakáson belül mozogni. Nehézkesen tud a kapuig is kimenni.
2015. jan. 22. 09:57
Milyen elektromosra gondoltál? Mopedre vagy kerekesszékre? Utóbbi nagyon beszigoríttatott. Ami teljesen érthető. Nálunk egy túlsúlyos nő egyszerűen kiugrik a székből és végigtáncolja az éjszakát, szóval a visszaélések miatt bonyolították meg. Gondold végig képes-e eljutni vásárolni? Betud-e vele jutni az üzletbe? Jár-e például nyugdíjas klubba. Ezeket is figyelembe veszik.
2015. jan. 22. 09:41

Hello! Kérj beutalót a rehabilitációs szakrendelésre. Ez általában a megyeszékhelyen működik. Ha a szakorvos felírja, elküldi az iratokkal együtt a REP-bizottságnak. Azok kimennek, s ellenőrzik, hogy tényleg rászorul-e. Képes-e vele közlekedni, van-e olyan értelmi szinten, mennyire képes használni a kezét, izomereje milyen. Ez alapján eldöntik, hogy megfelel-e neki. Vagy megítélik, vagy küldik az áthúzott receptet, azaz elutasít. Mielőtt beutalót kérsz, ezt gondold át: Mennyire akadálymentes a lakása, a település ahol él. Van-e aki gondoskodik róla? Van-e ki szállítja őt? Van-e jogosítványa? Milyen az életkora? 65 év felett nem szívesen adják meg, hiszen a kihordási idő 8 év. Viszont sokat nyom a latban, ha dolgozik, vagy gyermekét neveli. Végez például önkéntes munkát, mondjuk hátrányos helyzetűek javára? Ez is pozitív elbírálás felé hat.

Nem kapta meg akinek van jogosítvány, vagy kinek van aki szállítsa. illetve a kezét tudja használni, de ha nem dolgozik is elutasíttatott. Közggyógya van-e? így csak meghatározott típusok írhatók fel.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. jan. 18. 23:07
Szóval, első lépés mindenképpen a háziorvos! Ne hagyjátok magatokat!
2015. jan. 18. 21:42
Korlátozva van hogy milyen szakorvos írhatja fel. Ideg gyógyász tuti a többit nemtudom. A háziorvos ad beutalót. Közgyógyra is kiváltható. A térítés az eszköz 10%-a ha nem változott azóta.
5. dd4fac34d4 (válaszként erre: 4. - Pista55)
2015. jan. 18. 20:44

Az én apámnak a gondozója intézte az igénylést a háziorvossal, de tudom, hogy ezt nem minden gondozó teszi meg! Így neked kell a doki elé járulni!

Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy az orvosok sem nagyon buzgólkodnak az ilyen eszközök és egyéb kedvezmények igénylésében. Nekünk kell határozottabban kérnünk!

4. pista55 (válaszként erre: 3. - Bázis22)
2015. jan. 18. 18:43
Hümm! Van olyan gondozója aki állandó kapcsolatban van a háziorvossal. Eddig ebben semmit nem tett.
2015. jan. 18. 18:28
Háziorvoshoz fordulj, majd ő ad beutalót, reumatológiára, vagy ortopédiára. Ezek a szakorvosok szoktak adni szakvéleményt, hogy szükséges a mozgásához bármilyen eszköz.
2015. jan. 18. 18:25
A tesóm annyira mozgáskorlátozott, hogy nem tud kimozdulni a lakásából. Jó lenne szerintem neki egy elektromos kerekesszék mert azzal talán kimozdulna otthonról. Szeretnék neki segíteni, de pontosan nem tudom az eljárás menetét.
2015. jan. 18. 18:20
Elektromos kerekesszék igénylésének menete. Tudtnátok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook