Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elég intim kérdés, de nekem most fontos lenne a válaszotok! fórum

Elég intim kérdés, de nekem most fontos lenne a válaszotok! (beszélgetős fórum)

2012. nov. 27. 11:40
Vérzéstől függ-3-4 óránként azért érdemes cserélni, gyengébb napokon szerintem jobb a betét.
25. Hudvig
2012. nov. 27. 11:34

Jó nektek lányok! Én az egész mensimet egy tamponnal kihúznám, olyan kevés van. Én általában 3-at használok egy nap: reggel , mikor hazaérek 4 felé, közvetlen lefekvéskor 10 felé. Nekem sosem szokott tele, sőt félig sem lenni, így nekem is mindig kellemetlen.

Nekem egyszer volt olyan, hogy menszesz idején minden ok nélkül 41 fokos láz kapott el, de semmi más tünetem nem volt. Azonnal eltávolítottam, rendbe raktam magam, egy napig feküdtem és másnapra csak egy kis alhasi fájdalmam volt. Szerintem ez is a tampontól lehetett. Akkor hosszabb ideig volt fent. Mostmár nagyon figyelek rá, hogy legalább 3 csere meglegyen. De 6 óránként "elvileg" a legjobb, ha nincs tele, akkor is.

2012. nov. 27. 11:25

Egyáltalán nem annyira intim kérdés.

Ha tudnád, milyen kérdésekkel indítanak mások fórumokat...

2012. nov. 27. 11:17

A tampont csak 4-5 óráig, vagy ha rövidebb idő alatt „megtelik” szabad használni, éjszakára pedig egy jó betét!

Ha csak kicsi hőemelkedésed is van, egyáltalán ne használd, mert nagy a veszélye a toxikus sokknak!

Lányom torokgyulladása, megfázási tünetei a menses előtt kezdődtek; hőemelkedése majd láza lett, 4 napig antibiotikumot is kapott . Ezt követően újra hőemelkedése lett, (amíg tartott a menses, tamponozott) torka, közérzete nem lett jobb. Pár nap múlva múlva piros foltok lepték el a testét – arcán kezdődött, „lángolva” – kórházba (bőrgyógyászat) került, mert gyógyszerallergiának hitték. Szerencsére említettük a makacs torokgyulladást és a leoltotással kiderült a Staphylococcus aureus jelenléte, és brutál antibiotikum kezelés lett belőle. Később lehámlott a tenyere és a talpa. Na ez a toxikus sokk! Ezt a hozzászólást beírtam egy másik témához is, mert úgy érzem, kevesen tudják a tamponozásról

2011. febr. 28. 15:47

Az erősebb napokon nekem 2 óránként kell,mert full megtelik,esténként kb 4 óránként (én felébredek,mert érzem hogy megtellett és feszít)

A gyengébb napokon már elég 7-8 óránként...ha nem telik meg,akkor is kiveszem,mert olyan kellemetlen az érzés....de este végig bennhagyom és reggel cserélem

2011. febr. 28. 11:34

Belőlem ömleni szokott a vér szó szerint, és akkor cserélek 4 óránként. Hagyom, hogy megteljen, mert nem szeretem úgy kiráncigálni, hogy érzem, van benne még száraz hely. Nekem az fáj és volt, hogy fel is horzsolta belülről (akkor nem OB-t használtam és tudom, hogy ez nem a reklám helye, de ez márka függő is).

Máshoz már nem nyúlok, mert az annyira magába szívja, hogy nincs bennem felgyülemlett vér, ha meg tele van, akkor lazán kifolyik oldalt.

2011. febr. 28. 11:10
Majd biztos rájövök és kitapasztalom,hogy nemem hogyan lesz jó.
2011. febr. 28. 11:10
Köszönöm szépen a válaszaitokat!!!
18. Berillke (válaszként erre: 13. - Mothertiger)
2011. febr. 28. 11:05

3-4 óra alatt nem lesz "száraz", max nincs "fullon".

Szerintem ez így higiénikus. Ráadásul ez csak egy pillanat, egyáltalán nem kellemetlen, inkább bevállalom, mint gáz legyen...

2011. febr. 28. 11:01
Az első napokban szinte óránként kell cserélni, de 2 órát is kihúzok a betét+tampon párosítással. Éjjel is kelek 1-2x, hogy cseréljek. Később már elég 3-4 óránként, utána már célszerűbb csak betétet használni, végül tisztasági betét.
2011. febr. 28. 11:00
Általában az erősebb napokon 2-3 óránként ekkor normált használok a gyengébb napokon minit és akkor 4 óránként.
2011. febr. 28. 10:58
Én napközben max 4 óránként szoktam. Tamponnal is alszom, akkor benn van 8-10 órán át, de még nem volt semmi gondom vele.
2011. febr. 28. 10:56
4-5 óránként mindig kicserélem, kivéve éjszaka. amikor olyan gyenge már a vérzés, hogy a mini sem telítődik 4-5 óra alatt, akkor már elég egy kis tisztasági betét is (nekem).
13. mothertiger (válaszként erre: 10. - Berillke)
2011. febr. 28. 10:52
Igen, de ha a 3-4 óra alatt még nem itatta át a vér, és szinte "szárazon" húzza ki az ember, az nagyon kellemetlen. :(
2011. febr. 28. 10:52
Szia ez hogy milyen időnként cseréld befolyásolga a mensi erőssége de szerintem 4 5 óra ideális mert az alat telítődik és kellemetlen lehet...
2011. febr. 28. 10:50
www.obtampon.hu a lap alján irja hogyan kell használni és van segitség a megfelelő kiválasztására is.
2011. febr. 28. 10:50
3-4 óránként max!
2011. febr. 28. 10:48
Én is úgy tudom, hogy 6-8 óra a maximum, és utána kell cserélni, de ha nagyon kevés van, akkor nekem is több ideig bent van és még nem volt gond.
8. Fuoco (válaszként erre: 5. - Ritabimbi)
2011. febr. 28. 10:47
Igazából szerintem már 4 óra után ajánlott lehet cserélni! Én legalábbis tovább nem igazán bírom elviselni, a tudat hogy a friss vér a testmeleg környezetben "erjed"....
7. eb11a53b33 (válaszként erre: 6. - 74740b7c7c)
2011. febr. 28. 10:46

Én huszonéve így csinálom, sose volt még fertőzésem :)


Max néha magától kicsusszan, ha nagyon telitődik, mert erősebb a vérzés.

2011. febr. 28. 10:45
Szabályosan 4 óránként kellene, a fertőzésveszély miatt!
5. ritabimbi (válaszként erre: 1. - Kittty93)
2011. febr. 28. 10:41
Az a vérbőségtől függ,van hogy óránként ha sok van,vagy elég ha 4óránként ha kevesebb a menszesz!De 8óránál tovább semmiképp ne hagyd bent.
2011. febr. 28. 10:40
Változó. A mensi erősségétől függően... Amikor átázik, kicserélem. Nem nézem az órát. :)
2011. febr. 28. 10:40

Ez függ a menses mennyiségétől, a tampon méretétől, neked kell kitapasztalni.

Ha teli van, elkezd mellette szivárogni és érzed, hogy elmozdul kifelé.

2. eb11a53b33 (válaszként erre: 1. - Kittty93)
2011. febr. 28. 10:40

Szia


Én supert használok a több szülésem miatt és első, erősebb napokon reggel rakok be, délben és este, majd ha gyengül, akkor reggel és este.

2011. febr. 28. 10:38

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy általában hány óránként cserélitek a tampont?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook