Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fontos kérdés ultrahanggal kapcsolatban! fórum

Fontos kérdés ultrahanggal kapcsolatban! (beszélgetős fórum)


27. Bea0124 (válaszként erre: 26. - Magpie)
2013. máj. 16. 14:26

Szuper még olcsóbb is mint itthon

majd számolj be

26. magpie
2013. máj. 16. 10:57

Na, megoldódott, kiverekedtem egy UH-t egy magánorvosnál, jövő hétre, és átszámítva csak 6000 Ft-ba kerül. :)))


(Remélem, nem valami 30 éves szovjet gépe van. :))

25. 2hounds (válaszként erre: 16. - Fehértulipán.)
2013. máj. 15. 16:07
Ez nem igaz, Irorszagban nincs. Az elsö gyerekemmel 5 eve 20!!! hetesen akartak az elsö UH-t csinalni, mikor felhaborodtam, akkor nagy nehezen a 16. hetre talaltak egy idöpontot. A masodiknal mar a 14. heten kaptam UH-ra idöpontot, a behivo levelben ez all: az UH celja, hogy megallapitsa, hogy van-e terhesseg (14. hetesen, köszi...), van-e elö magzat, es ha igen, hany db. Ennyi. Semmi szüres, semmi belsö vizsgalat, semmi. Most 5 evvel ezelötthöz kepest annyi a valtozas, hogy privat lehet Down-szürest csinaltatni, 250 euro. Annyiert mar hazarepülök... 5 eve meg azt mondtak, hogy 200 euro, es hogy ha baj is van, akkor sem mondhatja meg a vizsgalo, hogy barmit talalt, nem köteles, ez a korai UH csak babamozi.
2013. máj. 15. 16:03
Szerintem ha megnyugtat, repülj haza, en is azt tettem mindketszer. Nalunk meg cifrabb, itt nemhogy nincs 12. hetes szüres, de ha esetleg valahogy kiderül, hogy beteg a baba, es nem szeretned, abortusz sincs, semmi nem erdekli öket, ki kell hordanod, meg kell szülnöd, es aztan vagy megbirkozol a beteg gyermek nevelesevel, vagy gondolom, ott lehet hagyni... Kiraly egy rendszer.
2013. máj. 15. 15:29

Hát nem tudom azért nem mindegy szerintem hogy mikor derül ki ha nem él a baba vagy méhen kívül van.

Írtatok méhen kívüli tüneteket ha már vérzik,fáj fetreng nagy baj az jelezheti hogy szét ment a petevezeték stb.stb.bele is lehet halni.

Lelkileg sem mindegy hogy 3hónapon keresztül hisz az ember tök boldog azt jó pofára esik.

Nekem 9hetesen mondták hogy nem él a baba...ezt is elég volt...műtét.

Azóta van egy fiam és napokban születik a kislányom.


Szerintem is jó ötlet ha aggódsz hogy bemész a vérzést ne is mond hátha megnéznek.Mond azt hogy terhes vagy és fáj a hasad,néha görcsölsz.Biztos megnéznek.


Ha nyugodt,türelmes vagy akkor meg várj.

2013. máj. 14. 18:47
Azt még hozzátenném hogy kb 7 hetes terhes lehettem mikor repültem haza (nem tudtam hogy terhes vagyok).Szerencsére semmi gondom nem volt,csak annyi hogy máskor sosem voltam rosszul a gépen,pedig párszor már repültem,de akkor igen igen rosszul viseltem :)
2013. máj. 14. 18:44
Az én kisfiam is itt kint született,de én otthon megcsináltattam minden féle vizsgálatot.Utána itt már csak védönöhöz jártam,orvos 1x sem látott csak mikor született Manóka.
20. Reno77
2013. máj. 14. 18:28

Nem tudom, hogy ismered-e pritta-t. Ő Svédországban szült már két gyerkőcöt.

Ráadásul egészségügyben dolgozik.

Keresd meg! :)

2013. máj. 14. 18:27
Írj pritta nevű felhasználónak, ő egy éve szült Svédországban.
18. magpie
2013. máj. 14. 18:24
Köszönöm szépen nektek, azt hiszem, kivárom a 12 hetet, és akkor kikövetelem a vizsgálatot mindenképpen.
17. 1ecc381eb1 (válaszként erre: 11. - Magpie)
2013. máj. 14. 18:21

Szia!

Vannak olyan dokik, akik az első 12 hétben nem is annyira javasolják a repülést, úgyhogy kitartás és várj még egy kicsit! Tudom, ez így a 22-es csapdája, de jobb a biztonság! Ha méhen kívüli lenne annak tényleg lennének durva tünetei (pl vérzés, erős alhasi fájdalom, derékfájdalom, végbélfájdalom, ájulás - megnyugtatásképpen nézz utána a neten, ott részletesebben írnak róla), ne aggódj! Vigyázz magadra!

2013. máj. 14. 18:20

Van egy pilóta barátnőm, és neki azt javasolták, hogy az első három, és az utolsó három hónapban ne repüljön. Nincs semmi baj, a 12.uh mindenhol kötelező.

A legtöbb országban ez az 1. Uh. Minden jót kívánok nektek! :)

15. hungarita (válaszként erre: 2. - Magpie)
2013. máj. 14. 18:16

Szia!


En is kulfooldon elek, tavaly juniusban szuletett meg a kisfiam, es itt is hasonlo volt a helyzet mint nalatok. Tudod mit csinaltam? Elmentem surgossegire mikor kb 5-6 hetes voltam, mondvan, hogy verezgetek. Ez mondjuk igaz is volt. Egybol behivtak, megneztek uh-val, megvizsgaltak! Biztos nalatok is van olyan korhaz, ahol nagyon odafigyelnek a kismamakra, gyerekekre, en direkt egy ilyenbe mentem, aztan vegul ott is szultem, pedig nem oda tartoztam, de az volt a legszimpatikusabb. Hidd el nem fognak hazakuldeni, megmondod hogy faj a hasad, verezgetsz es tuti megneznek uh-val!! :)

14. magpie
2013. máj. 14. 18:14
És nekem is az az érzésem, hogy itt a túlzott "minden ember egyenlő" - típusú gondolkodás miatt nagyon félvállról veszik ezt, mondván, hogy a sérült emberek is pontosan ugyanolyan fontosak, mit számít egy kis Down-kór... én ezt látom. Na kösz.
13. magpie (válaszként erre: 12. - Reno77)
2013. máj. 14. 18:13

Most mondjam azt,hogy fogyatékosokkal dolgozom...?


Elképesztő, hihetetlen itt a genetikai és egyébb sérülések száma. Tény,hogy itt világelsők a szociális gondozásban, de soha az életben nem szeretnék ettől függetlenül sérült gyereket, borzasztó az élete a legtöbb sérült embernek.


Ha a 12.hétig nem ajánlanak fel UH-t, Down-szűrést és minden létező ilyet, húzok haza, mint a vadliba.

12. Reno77
2013. máj. 14. 18:06

Egyszer olvastam egy Svéd tanulmányt arról, hogy ott azért nem szűrik annyira alaposan a genetikai betegségeket terhesség alatt, mert a társadalom és az intézményrendszer fel van készülve a sérült, beteg gyermekek ellátására is.

Ezen én kiakadtam...

Nálunk azért rengeteg vizsgálat, UH, vérvétel van és még így sem sikerül 100 %-osan a betegségek kiszűrése.

Én tesztekre, UH-ra inkább hazajönnék...

11. magpie (válaszként erre: 10. - Reno77)
2013. máj. 14. 18:05

Ja,akkor jó :))))


Hát nem tudom. Lehet,hogy várok még akkor, ha azt mondjátok, lennének jelei, ha nem lenne minden rendben. Lehet,hogy az lesz,hogy kivárom a június 5-öt, és ha akkor nem adnak azonnal időpontot vizsgálatra, akkor felülök az első gépre és haza.

10. Reno77 (válaszként erre: 9. - Magpie)
2013. máj. 14. 18:04
Akkor görcsölve fetrengenél a földön. Igen, az nagyon veszélyes, de vannak jelei.
2013. máj. 14. 18:00
A másik meg: mi van, ha méhen kívül van? Az iszonyat veszélyes, nem? És én még csak meg se tudom.
8. magpie (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2013. máj. 14. 18:00
Nem akarom ám én ezt agyonaggódni a későbbiekben, de csak egy egyszerű választ szeretnék arra,hogy minden OK, és fejlődik a magzat. Elképesztő,hogy ez itt lehetetlen kérés.
2013. máj. 14. 17:59

Nem, Skandináviában élek, de ugyanaz a cucc. :)))


Asszem talán a 12.héten már itt is van, a védőnős dolog után.


Lehet érezni,ha valami gond van? úgy értem, ha pl csak úgy felszívódik a magzat, akkor pl abszolút semmi jele, nem?

6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 3. - Reno77)
2013. máj. 14. 17:57
Sztem a 12.hetit kint is csinálják. De biztos van a hoxán olyan, aki ott él mint a topikindító és biztos segít neki, hogy mikor milyen vizsgálatok lesznek.
5. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 2. - Magpie)
2013. máj. 14. 17:55

Szerintem ezért teljesen felesleges haza repűlnöd. Nagyon sokan terhesek külföldön és ők se jönnek haza. A leírtakból arra következtetek, hogy Angliában élsz. Szeritem nem lesz gond. Mindig azt mondják, hogy nálunk meg a másik véglet van, agyba főbe vizsgálnak. De a Te döntésed, ha úgy megnyugsz és meg is engedhetek magadnak, hogy csak ezért hazarepülj, akkor tedd meg.

Egyébként a barátnőm a második babáját várja Angliában és minden oké. Talán jóval kevesebbet is idegeskedik mint az itteni kismamák!

2013. máj. 14. 17:55
Szerintem repülj haza!
2013. máj. 14. 17:54

Az UH igazán a 12. héten fontos, akkor viszont nagyon!

Akkor van az első genetikai UH és ezzel együtt az első vérvétel is.

Addig ha panaszmentes vagy (kizárva ezzel a méhen kívülit) itt is csak külön kérésre csinálnak.

Ezen most még nagy valószínűség szerint szívhangot sem hallanál, csak kicsit később.

Én a helyedben a 11. hét környékén azért hazajönnék egy UH-ra, integrált tesztre...

2013. máj. 14. 17:51

Sziasztok!


Kérdésem lenne.

32 éves vagyok, és mint kiderült, hathetes terhes.

Külföldön élek, és itt az a protokoll,hogy az ember bejelentkezik egy védőnőhöz (nem orvoshoz!) aki kb. 8-9 héttel a teherbeesés után elbeszélget az emberrel a továbbiakról, és semmiféle vizsgálatot nem csinálnak legalább a 3.-4. hónapig. Ez számomra teljesen nonszensz, én eddig úgy tudtam, a 6.-7. héten szoktak UH-t csinálni,hogy van-e szívhang, nincs-e méhen kívül, stb. Itt meg még a 2. hónap betöltése után is csak beszélgetni akarnak velem.


utánanéztem: még magánúton is lehetetlen június közepe előtt UH-vizsgálatot kapni.


Most az a dilemmám,hogy hazarepüljek-e, vállalva a kockázatot és megcsináltassam egy nagyon jó orvossal a vizsgálatot jövő héten, vagy várjam ki az itteniek által elégnek ítélt időt, és bízzak a jószerencsében. sosem voltam még terhes, és ilyeneken semmi kedvem idegeskedni. Egyszerűen nem tudom , mit tegyek. Ötletek?

2013. máj. 14. 17:47
Fontos kérdés ultrahanggal kapcsolatban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook