Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszakai szoptatás! fórum

Éjszakai szoptatás! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. szept. 24. 10:03

Nehéz ez a dolog.Az én lányom 14 hónapos,és még mindig 2-3-4-szer is felkel éjszaka cicizni.Amikor megszületett,azonnal külön szobába tettük,6 hós koráig azt sem tudtam,mi az hogy éjszakai felkelés.Aztán jött a fogzás,azóta totál kialvatlan vagyok,ráadásul sírni sem tudom hagyni,próbáltam,de nincs szívem...Megnehezíti a helyzetet,hogy apának 2 munka között csak pár órája van aludni,így mindig azon vagyok,hogy minél előbb "elhallgatassam" éjjel a babát.

Viszont megfigyeltük,ha sír,és apa megy be,akkor nem veszi ki a kiságyból,csak megsimogatja,és sziszeg neki,ilyenkor mindig 2 percen belül visszaalszik.Kár,hogy ezt csak akkor tudjuk megcsinálni,ha apa szabadnapos,mert engem totál "hülyének" néz a lányom,ha én megyek be,addig nem nyugszik,amíg el nem éri a célját.Mindennek ellenére örülök,hogy még mindig van tejem,és tudom azzal táplálni,és ha nagyon fáradt vagyok,mindig az van az eszembe,hogy egyszer még vissza fogom sírni ezt a csodálatos időszakot.

41. nijntje (válaszként erre: 39. - Mágika75)
2010. szept. 24. 10:02
Ha nálatok Ez működik, akkor biztosan mindenkinek így jó. Nálunk soha nem volt szó még egy szobában alvásról sem, mert a nagyobbik lányom úgy aludt, mint egy gőzgép. Fújtatott, röfögött, brummogott, én meg 2 nap után alig láttam a fáradtságtól, így visszamentem a saját szobánkba aludni, és beüzemeltük a bébiőrt. Azóta a kisebbik lányommal már egy szobában alszom, de mivel gyakorlatilag kevés kivétellel átalussza az éjszakát, lassan összeköltözetetem a lányokat, én pedig megyek apa mellé. De nyilván minden baba más, ahogy minden szülő is.:P
40. babli
2010. szept. 24. 09:57
Én már nem szoptatok,a nagy lányomat is csak 1 hónapig szoptattam,mert a háziorvostól kaptam 1 gyógyszert s bekékült a tejem...így jártam decbe lesz 3 éves az ikreket 4 hós korukig szoptattam,az elején a középső átaludta az éjszakát mostmár ő is kel 1-2x a legkisebb is kel éjszaka,hol csak inni s visszaalszik hol pedig eszik is akkor adok neki tejet s alszik is tovább a kelések egyre sűrűbbek nálunk,de hát ez van,néha jó lenne aludni is s van h még a nagy is kel mert rosszat álmodik...de ilyen az élet:-)Ja s soha nem hagyom sírni éjszaka őket
39. Mágika75 (válaszként erre: 31. - Reno77)
2010. szept. 24. 09:57

Egyedül, a sötétben fél. Egy 4 éves a sötétben sárkányokat, gonoszokat, mittoménmi lát. Nem hagyhatom a félelmeivel egyedül. A gyereknek kell a biztonság, és ha ez a mi jelenlétünket jelenti... Tehát a mi szobánkban, de külön ágyban alszik Csenge, Csongor pedig a mi ágyunkban. Volt 9-10 hónap, amikor édesnégyesben aludtunk együtt, na az azért húzós volt... :-)))

Viszont kevés 16 éves alszik a szüleivel. Gondolom, hogy majd ha Csongornál is eljön az ideje, hogy különágyban aludjon, akkor ketten jobban ellesznek a gyerekszobában, aztán majd egyedül a saját szobájukban.


Magánálet.... A felnőtt intimitás megvolt közöttünk, attól függetlenül, hogy Csenge velünk aludt, hiszen lett kistesója. :-))


Mellesleg, soha nagyobb nehézség ne legyen az életünkben! :-) (Bár így lehetne!!!)

2010. szept. 24. 09:46
Hűűűűű, de szívtelennek érzem magam...:P De az én lányom nem lett bizalmatlan, és alvásproblémánk sincsen azóta... Talán nem szülő, hanem babafüggő a dolog. Az én kisebbik lányom 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát 9-6-ig, pedig semmit nem csináltam másképp, mint az elsőnél, aki fel éves koráig 2-szer evett.
37. Dinuss
2010. szept. 24. 09:46
Bizony kemeny az elso ev.Meg nekik is fel kell noni agyilag ahhoz,hogy felfogjak,hogy anya nem megy el nem hagyja ott oket es vissza fog jonni.Nekunk is voltak egyutt alvos idoszakok,mert kulonben orankent felkelt.Kesobb a visszaszoktatassal se volt semmi gond meglepo modon,pedig szamitottam ra,hogy nehez lesz.Most15 hos a fiam es egy honapja alussza at az ejszakat...
36. Papp Szilvia (válaszként erre: 30. - Dinuss)
2010. szept. 24. 09:42

énse hagyom syrni,főleg h van olyan este (elég sűrűn) h sírva kel fel..és azzal h szólok hozzá v a kezét fogom,simizem , nem nyugodott meg,pedig próbáltam...ahogy felvettem 1perc és aludt...

gyorsabb nekem is,hamarabb tudok aludni a következő kelésig:)

amúgy nappal a kiságyában alszik és elvan benne:P

35. kriszmasz2 (válaszként erre: 27. - Mágika75)
2010. szept. 24. 09:41
Néha én is együtt alszom vele, mert ha jön a foga, vagy beteg képes óránként is felkelni. Azt végképp nem bírtam, hogy óránként üljek vele a fotelben.Az állandó együtt alvást nem tartom jónak, mert a gyerek számára az lesz a természetes.
34. Naposcsibe (válaszként erre: 30. - Dinuss)
2010. szept. 24. 09:39
Igazad van,én sem hagytam sírni soha,mégis végig alussza az éjszakát!Ha sír,meg kell ölelgetni,vagy simizni,hogy tudja,ott vagyunk,számíthat ránk,és ahogy megnyugodott,vissza az ágyikóba.
33. Kisfiamlesz (válaszként erre: 26. - Kriszmasz2)
2010. szept. 24. 09:39
Én is "anyatejpárti" vagyok. A lányom 8 hónapig csak szopizott, utána meg 2 éves koráig napi 4-5 alkalommal. Remélem öcsi is sokáig igényli majd.
32. Papp Szilvia (válaszként erre: 26. - Kriszmasz2)
2010. szept. 24. 09:39

köszi:)akkor belövöm a tejcimet h sokasodjon:P:)

este kap enni már 6hónapos kora óta...de nem hiszem h hajnalig az evés lenne a gond..inkább a bújás:S

31. Reno77 (válaszként erre: 29. - Mágika75)
2010. szept. 24. 09:38

Nagyon nehéz lesz átteni...

Mi ezért szoktattuk az elejétől saját szobába. Nem is igényli, hoyg nálunk legyen és így a mi saját magánéletünk is megmaradt. :)

Ha tesója lesz, ő is külön fog aludni.

Kicsit nehezebb, hogy nem csak kinyúlok az ágyból a babáért éjszaka, hanem átmegyek a szobájába, de megéri.

30. Dinuss
2010. szept. 24. 09:37

Jajj csajok ne hogy hagyjatok sirni a babat ejjel!Ok meg nem tudnak maguktol elaludni es segitseg kell nekik.Ha ezt eljatszod,hogy bemesz,kijossz akkor azzal nem ersz el mast csak hogy elveszti a bizalmat benned,mert nem vagy ott vele amig elalszik.Ha egy masfel eves gyerekrol lenne szo aki nem tud elaludni egyedul akkor meg talan-talan megertem.De egy egy ev alatti csecsemot ne hagyunk mar sirni konyorgom.Es az is egy nagy baromsag,hogy ha sir nem kell felvenni,mert elkapatod...ez sem igaz!Ha felveszed akkor is csak a bizalma erosodik feled.Ha sir es ugy alszik el akkor nem azert hagyta abba mert megnyugodott,hanem mert csalodott es szomorusagaban alomba szenderult a sirasbol...

Nekem sose volt szivem sirni hagyni hiszen csak ram szamithat..Hagyjam en is cserben?

29. Mágika75 (válaszként erre: 27. - Mágika75)
2010. szept. 24. 09:35

Persze így majd az együttalvásról kell(?) leszoktatni... :-)

Csenge 1,5 éves korától aludt velünk, ma már (4 éves) csak a mi szobánkban, de külön ágyban alszik. Egyszer csak elérjük, hogy a saját szobájában aludjon... :-))

28. Kisfiamlesz (válaszként erre: 21. - Papp Szilvia)
2010. szept. 24. 09:34
Én a nagylányommal voltam úgy, hogy volt már 10 hónapos is, amikor már azt hittem soha nem fogok 1 óránál többet aludni folyamatosan. Aztán tanácsolták, hogy amikor felébred, akkor szóljak hozzá, hogy itt vagyok (ne érezze magát egyedül) de ne vegyem fel, ne adjak neki cicit. Így is volt. Azt hittem, a szívem szakad meg, amikor ordított, de a 2. éjszaka már csak egy kicsit sírt, azóta átaludta az éjszakát. Most a töki 3 és fél hós, már átalussza az éjszakát. Este 9-től, reggel fél7-ig.
2010. szept. 24. 09:33
Csongor már 4 hónapja nem anyatejes, mégis ugyanúgy ébred éjszaka 2-3(-4-5) alkalommal. A víztől prüszköl, nem kell neki. Én a mellkasomra fektetem, hogy hallja a szívdobogásom, attól rögtön elalszik. Mi együttalszunk. Így könnyebb (nekem is) a visszaalvás.
26. kriszmasz2 (válaszként erre: 21. - Papp Szilvia)
2010. szept. 24. 09:33
Szerintem ne szoktasd le teljesen a ciciről, mert még kell neki az anyatej, én legalábbis ebben hiszek. Lefekvés előtt adsz neki tejpépet, vagy olyat ami laktató, mert szerintem a tejcsibe már nincs elég tápanyag számára, ezért kellhet fel annyira sűrűn.
25. Reno77 (válaszként erre: 19. - Reno77)
2010. szept. 24. 09:33

Ja és ami a legfontosabb, hogy elejétől a saját ágyában alszik és külön szobában. Így talán nem ébred meg az én illatomra állandóan.

Este 10kor van a nagy szopi kb. fél 11ig, aztán alvás 5ig, majd 8kor kel legközelebb.

Lehet, hogy ez sűrásödni fog a fogzás miatt, de az is lehet, hogy nem.

2010. szept. 24. 09:32
Szia! Én is úgy szoktam csinálni, hogy éjjel nem veszem ki. Az én kisfiam kb 9 hónaposan szokott le az éjszakai ciciről, de ha mégis kel nem veszem ki, csak odaülök mellé, simizem, vízet én mindig teszek szelepes pohárba az ágyába, így kiszolgálja magát, az miatt nem kelt
2010. szept. 24. 09:31

Van egy módszer, egy könyvben olvastam erről, az a címe, hogy "Aludj jól kicsim" (Vagy Gyermekem???).

A lényege az, hogy először bemész egy percre, megnyugtatod, megsímogatod, nagyon hakan, nyugodtan elmondod neki, hogy éjjel van, aludni kell, aztán magára hagyod. Nnanáá, hogy még jobban fog ordítani! De egy percig nem mész visza, aztán újra simogatás, nyugtatás, kijössz, két perc. Aztán 3-4-5 percek teljenek el, mielőtt visszamész. Egy hét alatt leszokik az ájszakai ébredésről, ha kitartó vagy, nekem ez a módszer nagyon bevált, talán olvasd el a könyvet, ha érdekel!

22. kriszmasz2 (válaszként erre: 19. - Reno77)
2010. szept. 24. 09:30
Köszi, megnézem.
2010. szept. 24. 09:28

sziasztok!

nálunk is ez a gond, igaz még csak 7,5hónapos, de vagy 8szor kel fel éjjel, és szopizik...viszont pár napja érzem hogy nagyon fogy a tejcsi, max egy hetet adok még:(

szvl most vacilálok hogy szedjek tejserkentőt...vagy szokjunk le vágleg a ciciről...

éjszaka meg kell oldanom hogy ne kelljen fel max 1-2alkalommal..arra a minap itt ajánlották a mesélő hold illóolajat....

a vízre én is gondoltam,de szoktassam rá a cumira??? sose fogadta el a rendeset se az üveget se a varázsitatót se...csak pohárból hajlandó inni, de azt meg nagyon szépet...most fejlesszem vissza???:SS

ja és nálunk plusz hogy mellettem alszik:PP lehet nem lenne gond a visszaszokással a kiságyába, nem tudom...ki kéne próbálnom:D de míg ilyen sokat van fent, semmi kedvem elkezdeni és óránként ülni vele a székben:S

20. Naposcsibe (válaszként erre: 15. - Kriszmasz2)
2010. szept. 24. 09:28
Akkor lehet hogy tényleg a víz lesz a megoldás.Kitartás.
19. Reno77
2010. szept. 24. 09:28

Nálunk az elejétől kezdve egyszer kel.

Most 8 hetes, de én megőrülnék, ha többször kelne.

Van egy nagyon jó könyv: Minden gyerek megtanul aludni.

Keress rá a neten, vannak benne hasznos tanácsok.

18. kriszmasz2 (válaszként erre: 10. - Dinuss)
2010. szept. 24. 09:28
Vacsira tejpépet vagy vajas kenyeret kap gyümölccsel, nem etettem túl, arra vigyázok.
17. Dinuss (válaszként erre: 15. - Kriszmasz2)
2010. szept. 24. 09:28
Hat akkor ne vedd ki hanem add rogton a vizet neki.Tuti,hogy lesz egy-ket almatlan ejszakad mire sikerrel jarsz de megeri!Sok sikert!:)
16. vov
2010. szept. 24. 09:27

Szia!

Az én fiam 3,5 hós, és vérvételre kellett vinni nem ehetett éjféltől. Hajnal 1-kor megszoptattam, utána csak vizet kapott, és érdekes módon nem is volt olyan nagyon éhes még reggel 7-kor sem. Tényleg vízzel lehet leszoktatni őket, csak kell egy pár éjszaka. Remélem van segítséged:)

15. kriszmasz2 (válaszként erre: 9. - Naposcsibe)
2010. szept. 24. 09:26
A cumi és a simogatás nem elég neki, ahogy felveszem azonnal keresi a cicit.
14. nijntje (válaszként erre: 8. - Dinuss)
2010. szept. 24. 09:25
Igazad van, az éjszakai szoptatásra gondoltam, kizárólag!!! Nem fogalmaztam körültekintően...
13. puritan (válaszként erre: 1. - Kriszmasz2)
2010. szept. 24. 09:24

Mi lenne, ha megpróbálnád hagyni a kiságyban?

Odamégy, kicsit megnyugtatod, simized a hátát, vagy ha ez nem elég, kicsit ölbe veszed és utána visszateszed. Nem hinném, hogy igényli már a szoptatást éjjel, valószínűleg csak a megszokás miatt ébred fel és ilyenkor az összebújás hiányzik neki, amiről szépen fokozatosan le kellene szoktatni.

Ez nagyon fárasztó lehet, kitartást.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook