Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Éjszakai ízületi merevség és fájdalom fórum

Éjszakai ízületi merevség és fájdalom (beszélgetős fórum)


15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Timycat)
2023. febr. 14. 06:40
:( ez nem túl jó hír. Nekem egyre valószínűbb, hogy tényleg a szeles időre meg a frontokra reagálok így, mert ma éjjel semmi nem volt, előtte 2 éjszaka meg se tudtam fordulni az ágyban. Szóval érdekes.
14. ,zumba (válaszként erre: 11. - Cherry Coke :))
2023. febr. 13. 13:49
Kertben termett alapanyag, saját konyhában elkészítve (zöldség, gyümölcs, csonthéjasok) 38 éve. Semmi műtrágya, vegyszer.
13. timycat (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 13:07

Bejáratódik, de maga a fájdalom folyamatos.


Azért írtam hogy kivizsgáltatni és nem legyinteni rá, mert nekem volt olyan idő hogy a lélegzetvétel ugye bordaközi porcok, a nyelés szintén porcok is fájt. De pl nem tudtam harapni, rágni sem, állkapocs ízület.


Ezeken enyhített valamit a gyógyszer, de egyáltalán nem komfortos.


Ezeket nagyon sokan nem tudják, meghúzzák a vállukat, hogy reuma reuma azt jól van, neki is szokott fájni a térde. Így ezzel elintézik. Sokszor az orvosok is. Ha immunrendszeri a probléma a legtöbb reumatológus nem tud vele mit kezdeni, igazából le is carják, ki se vizsgálják. Nyomják a szteroidot, maximum eljutnak a bázisterápiáig, de azt is vakon, teljes kivizsgálás nélkül.

Minél előbb el kell jutni egy immunológiára, mert lassítani lehet a folyamatot, de ami már tönkrement az soha nem jön helyre.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Timycat)
2023. febr. 13. 12:40
Ilyen erős fájdalmaid vannak? Napközben enyhül?
2023. febr. 13. 10:09

"Sebestyén Szilvia makrobiotikus táplálkozási szakértő vagyok. Azonban roppant kalandosan jutottam el idáig. Gyermekkoromtól kezdve krónikus urológiai és emésztőrendszeri megbetegedéseim voltak, amelyek 46 éves koromra elhatalmasodtak. Ezek az élet szinte minden területén megkeserítették az életem. A mindennapi munkavégzéstől egészen a gyermekvállalásig. De nem adtam fel, és ekkor találkoztam a makrobiotikával, ami teljesen megváltoztatta az életemet"....stb...


[link]

10. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 09:04

Valószínűleg. Nálam még mindig nem jöttek rá hogy mi.

Az orvostudomány nagyon nem ott tart ahol láttatják magukat.


Egy vérvétel sosem árt. Igaz az én vérem is tökéletes.


Az elején én is kinevettem a problémát, sőt az orvosok is, mondtak minden ökörséget, mozgáshiány, de sportoltam, túlsúly nem jöhetett szóba mert 170 centi és 52-53 kg voltam. 38 voltam mikor kezdődött, volt orvos aki azt kérdezte ennyi idősen mit akarok már az élettől.


Több mint 1,5 éve nem alszok, élek csillapíthatatlan fájdalommal és a felírt gyógyszerek mellékhatásaival. A mozgás tényleg segít nem letapadni, beszűkülni, de kegyetlenül fáj.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. febr. 13. 08:57
Micsoda? Autoimmun?
8. timycat (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 08:56

Nem rák, ez rosszabb.


Nálam is így kezdődött.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Alnisa)
2023. febr. 13. 08:53
Ebben lehet valami, mert karácsonykor és azóta híztam 5 kilót... 68-69-ről felment 74-re, ami a 172 centimhez nem vészes, de 10 éve azért fogyóztam, mert nem bírta a lábam a túrákat közel 85 kilóval...
6. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 08:44

Nem híztál? Nekem van egy súlyhatár, hogy ha a fölé megyek, akkor minden reggel derékfájással kelek.

Nekem is sokszor fáj a csípőm, térdem, van, hogy hetekig, aztán meg nem. Nem tudom mihez kötni, mert minden nap sétálok 4 km-t, amikor rendszeresen tornázik is elő jön, illetve ha csak a napi 4 km séta van, akkor is jön, megy.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2023. febr. 13. 07:33

Köszi nektek. Én párom is azt mondja, hogy keveset mozgok a sok ülőmunka mellett. Mindennap időt szakítok a sétára, masszőrhöz is járok, de ez kevés valószínüleg. Keresek átmozgató tornát.


Timycat természetesen megfordult a fejemben, hogy a ráknak is vannak ilyen tünetei, de egyelőre megnézem, hogy a torna használ-e. :D

2023. febr. 13. 07:26

Ülőmunka! Valószínűleg igaza van Channának, hogy keveset mozogsz. Én tavaly voltam így, hogy nem bírtam aludni, annyira fájtak az izületeim. Férjem mondta, hogy a kevés mozgástól - én meg kinevettem. Mióta rendszeresen tornázom, csodák-csodájára elmúlt minden fájdalmam, ill. rengeteg magnéziumot kell szednem orvos tanácsára, igaz, én benne vagyok a változó korban, nálam ez is közrejátszik.


Természetesen egy kivizsgálás sosem árt, hátha van más is a háttérben!


Mielőbbi jobbulást!

3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 07:12

Menj el egy általános vérvételre, CRP, süllyedés, reuma faktort is nézzenek.


Mielőbb járj utána, mert komoly baj kezdetét is jelezhetik a tüneteid!

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 07:09

Mozgás hiány+sok fekvés.


Tornázz!

2023. febr. 13. 06:41
Mitől merevednek be fájdalmasan éjszaka az ízületeim? Hetek óta felkelek éjjel többször, mert bármelyik oldalon alszom, fáj a csípőm, derekem, ha háton fekszem, a nyakam készül ki. Az ágyból alig tudok kikelni. De ha sokat ülök, a térdeim is beállnak. Az ülőmunkára meg az időjárásra fogtam, de egyre kevésbé hiszem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook