Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőízületi kopásra, egyéb krónikus fájdalomra mi lehet a megoldás? fórum

Csípőízületi kopásra, egyéb krónikus fájdalomra mi lehet a megoldás? (tudásbázis kérdés)


23. Channa* (válaszként erre: 22. - Niky)
2022. febr. 23. 08:05

Sajnos nem hiszem, hogy dolgozik már. Ugye ez 2000-ben volt és kb. 1 évig jártam hozzá.


Sőt! Biztos, hogy nem, nincs itt a felsorolt orvosok között:

[link]


A sportkórházban dolgozott.

22. Niky (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. febr. 23. 03:31
Szia,elküldenéd nekem a doki elérhetöségét?Köszönöm!!
21. 55Judit (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. febr. 22. 15:21

De eszembe jutott még egy pozitív tapasztalat gyógynövénnyel kapcsolatban. Javulnak a csontsűrűség mérési eredményeim. Júliusban voltam, előtte néhány hónappal kezdtem enni az őrölt zsurlóport szerves kálciummal. Olyannal, amit algából vontak ki. A mérési eredményem javulást mutatott az 1 évvel előzőhöz képest. Most hogy az algát fogom szedni, abból hozzájutok ahhoz a kalciumhoz, és a hasznosulását segítő összes ásványi anyaghoz. A vélemények között is van egy 80 valahány éves nő, akinek javul a csontritkulása.


Eltértem a témától, de most visszatérek, és a címben szereplő kérdésre megint hoztam egy tapasztalatot és ígérem be is fejezem:

"Csípőízület kopás

Erős fájdalmaim voltak a jobb csípőmnél, a vizsgálaton fél év után, a mérésnél ízületi elváltozás normalizálódott. Iszonyú fájdalmak, gyulladás mérséklődött három hét után, most az ötödik hónapnál tartok teljesen tünetmentes."

20. 55Judit (válaszként erre: 19. - Forrest2010)
2022. febr. 22. 15:03
Igen. 5 féle alga van benne a legelőnyösebb kombinációban. Volt ennek egy elődje is, abban 4 féle alga volt, azt évekkel ez előtt szedtem is. Jó volt nagyon. De aztán nagyon kellett másra a pénz, és abbahagytam. De most hogy még jobb lett a kombináció, megint elkezdem.
19. forrest2010 (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. febr. 22. 14:59
... milyen algát szedsz ? a lányunk hozott apjának zöld algát : spirulinát :) az alga komplex az valami más ?
18. Channa* (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2022. febr. 22. 14:01
Igen, ezért írtam, hogy a vége az lesz, de érdemes kipróbálni egy-két dolgot.
17. 55Judit (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. febr. 22. 10:26
Én is tapasztalatból írom.
16. 55Judit (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. febr. 22. 10:25

A gyógynövényeket nem rég használom, de csak a vesémre. Úgy érzem, segít.


Nagyon fájtak a térd ízületeim kopás miatt, a terasz oldaláról fiam le is bontotta a fa szerkezetet, mert ott könnyebben felmentem mint a lépcsőn. A gerincemben is vannak kopások, de a jobb forgóm az már rettenetesen fájt egy ideje, mikor elkezdtem inni a 3 féle kollagénből álló készítményt. Ennek kb. 8 hónapja, de már rég nem fáj semmim csak nem akartam eddig abbahagyni. Ha elfogy az itthoni készlet és szedem az alga komplexet, nem veszek több kollagént. Szerintem ha elmúlt a fájdalom, csak kellett hogy javítson valamit. Ha csak megtartja az állapotot, továbbra is ugyanúgy fájna, csak nem romolna tovább. Ugye?

Az algára nagyon sok jó tapasztalat van, ugyanígy olvastam annak idején a kollagénemről is. És igaz volt amit írtak.

15. 55Judit (válaszként erre: 8. - Niky)
2022. febr. 22. 10:16

NikY! Bát tényleg nem leszünk fiatalabbak, de az életminőségünket tudjuk javítani.


Megint az algákkal "traktállak".

Tüzetesen átolvastam azt az oldalt ahonnan rendeltem, és nagyon sok tapasztalatot találtam. Egyet ide másolok, de sok hasonló van ami reményt adhat. neklem legalábbis segített ráhangolódni, mert a 67 évem nekem is hoz ezt-azt egészégileg:


"Csigolya törés, ízület

Rés Enikő: Két hónapja szedem az IMUNEX Alga komplexet, második doboznál tartok. Volt nekem egy munkahelyi balesetem, a 10 ès a 11 -es csigolyám tört. Majdnem lebénultam, 6 hétig gipszágyvolt. 6 hèt után rehabra jártam, jobb lett valamivel de a fájdalmak nem múltak. Annyira fájt a hátam hogy ülni sem tudtam meg feküdni sem nagyon. A munkahelyemen sem tudtam annyira teljesíteni. De amióta ajánlotta, és szedem az Imunexet, azóta nem fáj a hátam sem a lábam. Jobban teljesítem a feladataimat, sőt előléptettek mint csoportvezető, nagyon tudok pörögni. Ami még fontos, nem vagyok influenzás, pedig előtte sokszor elkapott.Jobb lett a közérzetem, nem fáj a hátam, az ízületeim sem. Jobban bírom a terheléseket a munkahelyemen.( stressz, fizikai munka, stb.) Hálás vagyok hogy nem szenvedek, és más az életem azóta.


Még egyet mutatok:

"Gerincproblémák

Porckorong kopás, meszesedés, szűkület, miatt a lábamba derekamba, folyamatos fájás. 1,5 éves terápiás kezelések enyhén mérsékelték a fájdalmat. Imunex algáról olvasva elkezdtem szedni. És amit írtak erős gyulladásgátló hatását, ezt igazolta. Az ötödik héten csökkentek a fájdalmak, most a negyedik doboznál tartok, a fájdalmak teljesen megszűntek."


Nekem is vannak gerinc problémáim, és erős csontritkulásom is. Én bízom abban, hogy nekem ez segíteni fog. Ha gondolod, olvassál róla te is.

14. aszparagusz (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2022. febr. 22. 10:10

Egy csípő vagy térdízületi kopásnál a gyógynövényeket lehúzhatod a wc.-n.

A kollagének, teák, stb. csak a romlást állíthatják meg. Visszafordítani nem fogják.

Tapasztalatból írom. Férjemnek a térdével volt probléma. Próbáltunk mindent, a csoda teáktól, gyógyszerektől kezdve, a szuper injekciókig.

Rövid ideig segítettek.

Utána a térdprotézis maradt, mint tartós megoldás.

13. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. febr. 22. 10:06

Ha sérved van, akkor a rendszeresen végzett gyógytorna sokat segít, jelentősen meg tudja szüntetni a panaszokat.

Kopásnál sajnos ez nem játszik.

12. aszparagusz (válaszként erre: 2. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 22. 10:04

Kopásnál ezek a módszerek csak ideig-óráig segítenek.

Előbb-utóbb nem marad más, mint a protézis.

11. elemző (válaszként erre: 1. - Niky)
2022. febr. 22. 09:22

Szia!

Én glükozaminszulfátot, kondroitinszulfátot és MSM-et tartalmazó aloe vera italt iszom és mellé hyaluronsavat, gyömbért és kurkumát tartalmazó bogyót fogyasztok.

10. michelle.r (válaszként erre: 1. - Niky)
2022. febr. 21. 09:04
Van egy Lipogems nevű eljárás, amivel a hasfaladból leszívott zsírsejtekből kinyerik az "őssejteket" és visszainjektálják. Csak magánklinikákon elérhető, 6-700.000 forint a kezelés. Viszont tényleg hatásos, hátránya, hogy pár évente meg kell ismételni. Ha nagyon kopott már az ízület, csak a protézis fog segíteni.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Niky)
2022. febr. 21. 08:51

22 évesen kezdődött a derék és lábfájdalmam. 5 db porckorongsérvem lett. Ez azt jelenti, hogy 5 gerinc műtétem lett volna.

33 éves koromban találtam egy orvost, aki azt mondta, hogy próbáljuk ki a gyógytornát, és bár nem 2 nap alatt, 5 alkalom után, hanem kellett 2 hónapo is, de szépen fokozatosan megszűnt a fájdalmam, és megúsztam 5 műtet.


Ez 2000-ben volt, azóta szinte tünetmentes vagyok. Évente 2-3 alkalommal az időjárás miatt fáj a derekam és a lábaim, de hatásos rá a fájdalomcsillapító és az izomlazító,és sosem fáj annyira, mint abban a 11 évben, amikor volt, hogy napokig lábra sem tudtam állni.


Mindenkinek a saját döntése, hogy mit próbál meg. Ha neked a gyógytorna hosszadalmas, akkor nem marad más hátra csak a műtétek.


Csípő és térdprotézis, illetve gerincműtét. Én ezek előtt mindent kipróbálnék, a műtét nálam inkább nem opció.

8. Niky
2022. febr. 21. 08:43

Köszönöm a válaszokat,aki ezzel él együtt azoknak sok eröt és kitartást kívanok...Én is iszom porcerösitöt,most végeztem a gyógytornakkal fizikóval és megbantam hogy elmentem mert 5ször jobban fáj mindenem..állitólag késöbb lesz jó hatása..hát nem tudom..

Akinek ez a terhe évek óta az tudja milyen kínlódás..

Már pénz se számitana csak valami megoldása lenne..de fiatalabbak sajnos nem leszünk.Én a magam 43 évével már 5 éve itt tartok..és még nekem is bírni kellene még sokáig..de arra gondoltam hatha a szuri segítene.

2022. febr. 20. 17:22

Én betegségek esetén pártolom a gyógynövényeket. Megfelelő használat mellett lassan, de biztosan segítenek.

A problémádra Mária Treben könyvében ott a megoldás. Ha nincs meg, látogasd meg a bükki füvesembert oldalát, ő is tud ajánlani gyógytea keveréket.

E mellett ajánlom hogy nézzél utána a Imunex zöld alga komplex-nek. Tapasztalok között találsz kopásos betegtől is véleményt. Én is hamarosan szedem, ezzel egy időben elhagyom a kollagén ivást és még néhány vitamin szedését.

2022. febr. 20. 17:06

Derékra a legjobb a torna, mármint először gyógytorna, utána pedig rendszeresen derékkímélő, de egyben spicifikus torna.


Szerintem csípőre és térdre is jó egy ideig, bár ott azt tapasztaltam (nem magamon), hogy inkább műtét segít. Protézis, ha olyan stádiumban van már.


Próbáljatok tornázni. Az első hetekben heti 3*1 órát, majd napi 15-*20 percet.


Jobbulást mindenkinek!

5. 3922e0e3cc (válaszként erre: 4. - Globus)
2022. febr. 20. 16:53
Igen! Ezt én is tudom :)
4. globus (válaszként erre: 2. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 20. 16:51
Ugye iszol hozzá rengeteg folyadékot? Mert ha keveset, akkor pont ellenkező hatása lesz.
2022. febr. 20. 16:48

Szia.

Idén állapították meg hogy farokcsont résznél porc ki van kopva. Volt olyan fájdalmam semmi sem használt,jobb lábam, medencém teljes zsibbadásban volt hetekig.

Azóta lekopogom csak fáj,most is, de remélem rosszabb nem lesz. Bár esély mindig van rá.

Én kollagén port iszok,nem tudom használ e rá és néha mikor eszembe jut kanabis olajat is.

A bőröm mindensertre szép,puha remélem valamit használ a porcra is.

Kitartás mindenkinek 😞🙏 ölelés

2. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Niky)
2022. febr. 20. 15:49

Teljes gerinc és csípő kopás,rettentő ízületi fájdalmakkal küzdök évek óta. Kaptam több kezelést is,de sajnos hatástalan :(

Szteroid injekciókat is kaptam,a hatása maximum 3 nap volt.

A reumatológusom azzal "nyugtatott" ezzel kell tudni együtt élni.

Sajnos azóta már a térdemet és a bokámat is megtámadta,amit műteni kellene,de mivel kiskorú tartós beteg gyermekem van nem tudom vállalni.

A kollagén egyébként jó lehet és tablettában szedem így nem kell szurkálni!

1. Niky
2022. febr. 20. 14:35
Sziasztok,segítségeteket kérném.Aki krónikus fájdalmaktól szenved:csipökopás,gerincsérv,lesugárzó fájdalom,és kapott már kollagén vagy bármilyen injekciót elmondaná nekem használ e és ha igen,hol lehet ezt igényelni?Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook