Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ízületi fájdalom / derékfájdalom fórum

Ízületi fájdalom / derékfájdalom (beszélgetős fórum)


2010. nov. 1. 08:23
Torna és krém fog segíteni!
23. babika53 (válaszként erre: 19. - Hofiagi)
2010. szept. 18. 14:04

Képzeljétek ma láttam az Aushanban gerinc-torna

hát és gerinc dvd kazettát. Én is megveszem már

régen szerettem volna,de nem volt.

2010. máj. 26. 21:43
gerincbántalmak esetén legjobb a gyógytorna...
2010. máj. 26. 21:39
Keress fel gyógytornászt!
20. yeri
2009. febr. 18. 10:47
sziasztok én még csak 8 hetes terhes vagyok, de már 2 hete baromira fáj a derekam. Regen is fájdogált időnként, de most ha hazamegyek munkából és lepihenek teljesen lemerevedik, esténként olyan vagyok mint egy mozgássérült. Nem tudom, hogy ez a terhesség miatt van-e. Ismerek egy nagyon jó csontkovácsot akihez szivesen elmennék, kérdeztem a nőgyógyászomat szabad-e, azt mondta miért ne. Ti tudtok erről tényleg nem lehet probléma belőle, vagy majd a csontkovács megmondja? Tud valaki segíteni?
2009. febr. 13. 14:45
az egyik orvos válaszol rovatban feltettem a kérdésemet, és azt javasolta rá látatlanban a dokinő hogy szedjek rá izomlazítót és csináljak gerinctornát. tud valaki segíteni, hogy melyek ezek?
18. winny (válaszként erre: 17. - Hofiagi)
2009. febr. 12. 19:01
Hidd el,hogy nem is gondolnád mennyi gond és fájdalom adódik a helytelen mozgásból rossz testtartásból és a nem megfelelő cipő!
17. hofiagi (válaszként erre: 16. - Winny)
2009. febr. 12. 18:37
nem hirtelen állok fel, nem is tudnék, annyira fáj.lehet hogy a csigolyákkal van baj? volt már valakinek ilyen tapasztalata?
16. winny (válaszként erre: 15. - Hofiagi)
2009. febr. 12. 17:51

Szia

Elképzelhető,hogy nem jó módszerrel állsz fel.

A leterhelt gerincnek a hirtelen mozdulatok nem tesznek jót!

2009. febr. 12. 15:57
sziasztok! nem tudom olvassa-e valaki ezt a fórumot, de ha tud valaki tanácsot adni köszönet érte. elmondom mit érzek. fizikai munkát végzek napi 8 óra állva. mikor lepihenek az ágyra mondjuk tv-t nézni, 10 perc után felállnék, és alig bírok. nem akar hajlani a derekam, nem becsípődés mert gondolom akkor meg sem bírnék mozdulni. de annyira fáj, egészen addig amíg be nem járódik újra. mi lehet ez?
2008. okt. 8. 11:32

nem tudom,olvassa ezt meg valaki,mert eleg regiek a beirasok, de en tapasztalatbol irom,amit irok.

nekem is sokat fajt a derekam, de hat kinek nem???

soha nem gondoltam hogy gerinc servem lesz, de az lett a vege.

megeroltettem, nem vigyaztam magamra.

6 napig szinte benan fekudtem az agyban, rengeteg injekciot belem nyomtak, 2 hetet korhazban fekudtem,aztan jobban lette, haza engedtek, es csak annyi tortent, hogy belehajoltam a melyhutobe, es ujra iszonyatos nagy fajdalmaim lettek.

nekem is a labom fejt, de ugy, hogy se menni, se ulni se fekudni nem tudtam, nem birtam,es olyan erzes volt, mint ha farkasok szaggattak volna a husomat.

borzaszto erzes.

aztan talaltam egy jo orvost, aki helyre rekta csigolyamat,a 4-5 csigolyarol van szo,ami a legveszelyesebb, jartam gyogyfurdobe 15 napig terapiara,es taplalek kiegeszitoket fogyasztok,csonterosito, porc ujra termelo, meg ilyesmi.

hala Istennek, vissza huzodott a servem,nem kell muteni, egyenlore.

de azota megtanultam vigyazni magamra, a mozdulatokra,es persze mindennap tornazom is,ill.addig ki se kelek az agybol, amig nem csinalom meg azt a tornakat amit a terapia soran megtanultam.

en most jol vagyok, es remelem igy is marad.

de se lehajolni,se cipekedni nem szabad.

de ha csak ez az ara, akkor en ezt betartom, mert osha tobbe nem akarok ugy jarni, mint 3 honappal ezelott,amikor ez tortent.

idoben kell orvoshoz fordulni, es magneses rezonancias vizsgalat kimutatja, hogy mi a problema,es aztan annak tudataban kell vigyazni magunkra.

13. winny
2008. szept. 29. 14:27

Meggyőzödésből írom az alábbi jó tanácsot.

Nekem bevált.

Érzékeltem,ha csak másfél fokkal csökkent a levegő hőmérséklete még a lábam is fájt.

Igyekszem biztosítani a 23-24 fokot sőt inkább e fölött.

Nincs panaszom!!

2008. júl. 26. 21:57
Az én derekam is rendszeresen szokott fájni, úgy 2-3 éve. Vannak napok amikor alig bírok lábra állni. Orvosnál nem voltam még vele. Ezt is elintézné azzal, hogy stresszes vagyok, mint a vesegörcseimnél és a csomókkal a lapockámban ami iszonyú fájdalmakkal jár mind a hátra mind a kézre.
11. Anny50 (válaszként erre: 8. - Rózsa45)
2008. máj. 13. 07:53

Sziasztok!


Rózsa! Több ilyen fórum is van!! Ez lehet az oka a kevés hozzászóláshoz!

10. rózsa45 (válaszként erre: 9. - 831ad879a7)
2008. febr. 18. 17:53
Nekem is hasonlókat mondott az orvosom, azzal kiegészítve, hogy ezeket a problémákat kezelésekkel szinten lehet tartani valameddig. Egy idő után egyre rosszabb lesz a korábbihoz képest.
2008. febr. 18. 10:03
Nekem kiderült az oka, velem született hiba. A medencémben nem fejlődtek ki rendesen a csigolyák, egymásba vannak csúszva. Ráadásul elég magas vagyok, és nem a lábaim hosszuak, hanem a derekam hosszú, ugyhogy a maradék csigolyák is eléggé megvannak nyújtva. Azt mondta a doki, ez van, ezzel kell együtt élni, ez mindíg fájni fog hol igy hol ugy.
8. rózsa45 (válaszként erre: 6. - Lucus)
2008. febr. 17. 09:29
Ahoz képest, hogy manapság azt lehet hallani, hogy a gerincbetegség népbetegség, nagyon kevesen szólnak ehez a témához. Az anyukád gyógyulásának nagyon örülök, de nem akarlak elkeseríeni, mert állítólag a műtét is csak egy átmeneti állapot. Jómagamnak is sok problémám van a gerincemmel. Röviden csak annyit mondhatok, hogy az orvosok szerint 70 éves kornak megfelelő a gerincem(egyébként jóval kevesebb korú vagyok, de nem tudnak segíteni, mert szerintük a műtét is csak akkor javallot, ha már valaki lebénult. Ugyanis a sérv kiújjúlhat szerintük és sok ismerősöm is ezt a tényt megerősítette.
2007. dec. 15. 19:13

Az elmúlt 3 napot végigsántikáltam, annyira fájt a jobb oldalam, deréktájt.


Valakinek hasonló tapasztalat? A dokim azt mondja, hogy tornázzak...

2007. dec. 10. 16:17
Neked a fizikoterápián túl ajánlottak valamit? Tudod pontosan az okát? Nem lehet, hogy lumbágó vagy sérv stb? Ezeket már nagyon szépen lehet kezelni. Anyukámat 3 csigolyás sérvvel 8egymás mellett) most műtötték mikro-sebészeti eljárással és nagyon jól van, ráadásul egy 4 cm-es heg maradt csak a hátán.
2007. dec. 10. 16:13

Lehet, hogy közrejátszott, mert jóval kevesebbet tornázok. Ugrálós mozgást a terhesség alatt már nem végzek, de erősítő gyakorlatokat azért igen.

Sajnos azt tapasztalom, hogy a legóvatosabb erősítéstől is megfájdul a derekam,...ezért is csökken tovább a sport.

Mivel teljesen nem hagytam abba a tornát, ezért is gyanakodtam a hormonális változásokra.

2007. dec. 10. 16:04
Akkor nem lehet, hogy azért jött ez most ki, mert abahagytál minden sportot a baba miatt?
3. Lucus (válaszként erre: 2. - 831ad879a7)
2007. dec. 10. 15:57

Én tinikoromban 10 évet versenytáncoltam, ráadásul, bár nem foglalkozom vele, de végzett aerobic edző is vagyok. Folyton sportoltam valamit, így remélem van némi izomzatom.

A derékfájás csak a terhességem alatt kezdődőtt. Persze gyógyszert a bab miatt nem merek rá szedni, és a doki sem ajánlott semmit:-(

2007. dec. 10. 15:54

Szia!

Én nem vagyok terhes, de a problémám ugyan ez, és már nagyon régóta. Voltam fiziko terápián is, de semmit se használt. Egyszerüen én is tehetetlen vagyok, mert ha ennyi idős korban ugy kelek fel, mint egy vénasszony, mi lesz később.

Még 18 éves koromba, mikor mentem az első alkalmassági vizsgára , mondta a doktornő, hogy nagyon nagy gerincferdülésem van, és ha már most nem kezdek el gerinctornázni, később egyre nagyobb fájdalmaim lesznek. Hát nem keztem el..

Biztosra veszed, hogy a hormonjaid miatt fáj a derekad?

2007. dec. 10. 15:49

Kedves Fórumozók,


Még csak 5 hónapos terhes múltam, keveset híztam (2,5 kg) és még nagy pocakom sincs, ami terhet jelentene a derekamnak,...mégis nagyon sokat küzdök derékfájdalmakkal. Úgy hiszem, hogy a megváltozott hormonháztartás hatására lazultak meg a deréktáji ízületeim, ami sokszor azzal jár, hogy ültömből, fekvésből csak nehezen tudok feltápászkodni, vagy megbicsaklom járás közben.


Írjatok, ha van ahsonló problémátok! Illetve arról is, hogy ki mit tud tenni ez ellen.


Köszönöm:

Lucus

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook