Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Együttélés Raynaud-szindrómával hogyan? fórum

Együttélés Raynaud-szindrómával hogyan? (beszélgetős fórum)


9. Antonov225 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 25. 15:20

Nincs mit szégyellni egy olyan állapoton, amiről az ember nem tehet és amit nem tud befolyásolni. Ezt tartsd a gondolataidban.

Az elfogadásban az a tudat tud segíteni, hogy nincs más választás.

Érintett vagyok én is, nem kívülről osztogatok tanácsokat. Én a fentebb leírtak szerint élek vele, így javasolni is ezeket tudom.

2021. ápr. 29. 09:29
Igen, akinek nincsen ilyen betegsége az nem is tudja, hogy milyen is az.
7. tuttuka (válaszként erre: 6. - Elbb)
2021. ápr. 29. 09:17
Sajnos igen! Mindenképpen kell rá figyelni! Az érzéskiesés is szörnyű, munkában, a konyhában, gép előtt tud galibát is csinálni.
6. elbb
2021. ápr. 29. 09:01
A látvány csak egy dolog. De bizony az érzés nem kellemes. Van akinek fagyási sérülések keletkeznek a kezen vagy a lábán mikor jön egy-egy roham. Nekem csak zsibbadni szokott egy ujjam a kezemen, de annyira, hogy elfeketedik. Anyukamnak viszont minden végtagja érintett, neki sebesedik is a keze. Nem csak kellemetlen hanem fájdalmas is.
2021. ápr. 29. 08:15

Nekem is van, elég régóta. Ez tulajdonképpen egy autóimmun betegség, vannak könnyebb és nehezebb periódusok (rohamok), de semmiképpen nem szégyelni való. Nálam általában mindhárom fázis - fehér - piros - lila lezajlik. Hidegebb időben okvetlenül kesztyű, és a kéz ill. lábujjak mozgatása segít. Keress olyan csoportot, ahol hasonló betegek vannak, sok hasznos tanácsot tudnak adni.

SEMMIKÉPPEN NE SZÉGYELD MAGAD, NINCS MIÉRT!

4. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 29. 08:14

Elég kellemetlen, ismerem.

Nekem azt tanácsolta az orvosom, hogy viseljek kesztyűt, ha kicsit is hűvösebb az idő.

2021. ápr. 29. 08:03
Szerintem meg mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Persze, lehetünk együttérzőek, nem hagyhatunk figyelmen kívül mindent, de mindenkinek a saját problémájával kell megküzdeni.
2021. ápr. 28. 20:39

Nekem is van.Én nem csinálok belőle problémát.

Sőt,hegeim is vannak szépszámmal,azzal sem foglalkozok.

Egyébként senki észre sem veszi,csak TE.

Lépj túl rajta:)!

2021. ápr. 28. 20:25

Raynaud szindrómám van.

Sokszor ellilul a kezem, vagy piros lesz és ezt nagyon szégyellem.

Hogyan tanuljak meg ezzel együtt élni, hogyan fogadjam el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook