Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű halászlé receptet keresek hozzávalók leírásával. fórum

Egyszerű halászlé receptet keresek hozzávalók leírásával. (beszélgetős fórum)


14. sanen (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2009. dec. 21. 22:26
Zsóka, ez nem bajai halászlé, a szegedit passzírozzák.
2009. dec. 21. 19:44
a jó halászlé akkor jó ha a gőze ragad
2009. dec. 21. 19:43

az eredeti halászlébe nincs pai meg ilyenek

én

harcsábóól csinálom

vhagyma

ezt főzöm vagy 4-5 órát

leszűröm a levét

felteszem a levet teszek bele pirospaprikát(házit)

beleteszem a halszeleteket és erőspistát


mindenki imádja

és tényleg nagyon finom


én is szeretem ha egy leves zöldséges, de a halászlébe hagymán kívül nem teszek semmit

11. manul (válaszként erre: 10. - Frutty)
2009. dec. 21. 19:42
Mi mindíg teszünk a paszírlébe sárgarépát!
10. frutty (válaszként erre: 7. - Manul)
2009. dec. 21. 19:11

sárgarépa halászlébe?

hal,

paprika,paradicsom,

hagyma,és a végén mielött lekapcsolod örölt paprika.

ja meg persze bő viz annyi hogya halakat ellepje..

2009. dec. 21. 19:00
A halászlébe én soha nem teszek más zsíradékot csak a saját zsírja főlljön ki belőle.Egy réteg vöröshagyma,halaprólék,szoktam beletenni még egy-egyszál répa,zöldség,paprika,és sok jó féle pirospaprikával megszórom.pici bors és egy krumpli is megy bele,sózom , ezeket jól öszefőzöm.Na amikor megfőtt akkor jön a "neheze",a "csontokat kiszedem,de a kisebb szálkákkal nem foglalkozom.Az egészet fogom és a turmixban alaposan dolgozom.Így nekem nagyon jó sűrű és szálkamentes lesz.Ezután még szaporítom és vissza teszem főni , amikor forr bele a szeleteket,az újra forrásra kész is.Jó étvágyat!
8. manul (válaszként erre: 7. - Manul)
2009. dec. 21. 18:56

Ja,elfelejtettem,hogy halszeletnek harcsa a legfinomabb,de a ponty is jó,mi szoktunk bele rakni nagyobb törpeharcsát is!Persze ez akkor a legfinomabb,ha te fogod hozzá a halat is!:D


Én nem rakok hozzá halászlékockát,a sok hal adja meg az ízt!

Sok sikert,nembonyolult az elkészítése!!!

2009. dec. 21. 18:52

HALÁSZLÉ egy horgász tollából


Végy 2-3 féle halat (keszeg,kárász,ponty,törpeharcsa,amúr) minnél több féle és nagyobb adag hús van benne,annál finomabb!

Fogj egy nagy edényt,esetleg bográcsot és rakj bele durván darabolva

1-2 fej nagyobb hagymát,

1-2 paradicsomot,

1-2 paprikát,1 sárgarépát,

1 fehérrépát,

a halakat,

és engedd fel bő vízzel,sózd meg,majd főzd olyan puhára,hogy szétmenjenek az alkotórészek.


Ha megfőtt az alaplé akkor paszírozd át.Ez után ha nagyon sűrű az alaplé,akkor önts hozzá egy kis vizet,majd füszerezd izlés szerint és főzd fel!

Kell bele pirospaprika jócskán,só mérsékelten,mert a halszeletek sósak lesznek,bors és egy kis őröltkömény,mert az elveszi a hal mocsár ízét.

Ha felfőtt,a paprika és a fűszerek is kioldódtak akkor tedd bele a korábban lesózott halszeleteket,majd rázogatva főzd még kb 10 percig.

Ha megfőtt a hal,akkor a halászlé elkészült.


A halszeletet azért kell lesózni,hogy ne essen szét,azért rázogatod és nem kevered,hogy ne törjön.Ha vastagabbak a szeletek,akkor lehet egy kicsit tovább főzni!Csípősen,friss kenyérrel isteni!


Jó étvágyat!

2009. dec. 21. 18:38

Szia!

Szerintem ez nem túl macerás:

Vágj össze kb 3 nagy fej hagymát,dinszteld meg olajon.Rakj rá apró kockára vágott paprikát és paradicsomot,mintha lecsót készítenél.Lényegében ez egy lecsós alap lesz.Majd ha összepárolódott,húzd le a tűzről,szórd meg jófajta őrölt pirospaprikával,hogy szép színe legyen.Rakd rá a tisztított halat:ez lehet a feje,uszonya,teste...lehet apróhal,az a legjobb ha vegyes halból készíted.Öntsd fel vízzel,sózd meg,rakhatsz rá egy-két halászlékockát.Főzd szépen ,nem nagy lánggal...addig kell főzni,amíg a hal szét nem megy a fakanál alatt.Ezután vedd le a tűzről,paszírozd át.Erre jó egy nagyobb lyukú szita is.Azért kell,hogy felfogd a szálkát,de a halhús azért menjen át,hiszen ettől lesz jó sűrű a lé.Ha ezzel megvagy,tedd vissza a tűzre,ha kel ,még önts hozzá vizet,de vigyázz,nehogy túlhigítsd,mert akkor olyan víz jellege lesz!Rakj bele egy halászlé sűrítményt-ezt a fagyasztó pultoknál megtalálod az élelmiszerüzletben.Kóstold meg,ízesítsd sóval ha kell.Én csípőspaprikát(szárítottat )is török bele,de ha valaki nem szereti,akkor jobb,ha ezt mindenki majd magának teszi a levesébe.Ha felfőtt a lé,beleteheted a halszeleteket.Erre a célra a szebb szeleteket szoktuk félretenni,ha akarod,akár ki is filézheted.(az afrikai harcsa alakalmas pl erre)A szeleteket sózzd meg,hagyd kicsit állni és úgy tedda lébe.Akkor lesz kész a halászlé,ha a szeletek feljönnek a tetejére.

Remélem egyszerű voltam,jó étvágyat hozzá!!!

2009. dec. 21. 18:38

Én konkrétan nem csípem a halászlevet, nem is szoktam csinálni, de ezen az oldalon tuti találsz valamit:

www.mindmegette.hu

2009. dec. 21. 18:37

A férjem mindíg így készíti a halászlevet, nagyon egyszerű és finom:

1kg Tengeri haltörzs

1db paprika

1 db paradicsom

2-3 szem krumpli nagyon apróra vágva

2 db jó nagy fej hagyma apróra vágva

2 dl vörösbor

1 dbz halászlésűrítmény(200 gr)

4 db halászlékocka

só,pirospaprika

olaj

aki szereti, annak csípős paprika a végén

Elkészítés: Kevés olajon megdinszteljük félig a hagymát, rátesszük a krumplit, apróra vágott paradicsomot, paprikát,megszórjuk sóval, paprikával.Mikor már jól átfőtt az alap, pépesre törjük,felöntjük kb. fél liter vízzel,beletesszük a sűrítményt és a halászlékockát.Forrás után még felöntjük bő egy liter vízzel, beletesszük a haldarabokat és a bort.Mire felfő, a hal is megpuhul benne.

2009. dec. 21. 18:32
A bajai halászlé: az apró halakat hagymával, paprikával megfőzzük majd átpaszírozzuk. Utána az alaplébe beletesszük a nagyobb darabokat, ikrát, tejet, erőspaprikát, nyáron 1-2 szem paradicsomot. A frissen gyúrt tésztát gyufaszál méretűre elvágjuk és ezt adják mellé. Különlegesen finom, ha a tésztába belegyúrjuk az ikrát... Ez ugyan egy kicsit macera, de valami különleges tésztát főzhetünk és tálalhatunk.
2009. dec. 21. 18:28
A jó halászlé nem olyan egyszerű...
2009. dec. 21. 18:24
S.O.S szeretném köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook