Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyenes hajból tartósan göndör? fórum

Egyenes hajból tartósan göndör? (beszélgetős fórum)


1 2
34. darjeeling (válaszként erre: 33. - Kriszta773)
2015. jan. 22. 15:40

Sziasztok!

Az egyenes hajamat szeretném begöndöríttetni, de Teljesen tapasztalatlan vagyok göndörítés terén, a hajamon még ezidáig semmilyen beavatkozás nem történt (festés sem, melír sem, soha nem is vasaltam).

Dús, kicsit váll alá érő, vastag egyenes hajam van. Olyan göndörséget szeretnék, ami egészen a hajtőtől göndör, nem marad egyenes rész. Nem tudom, hogy erre van-e valamilyen lehetőség. :(


Olvastam a volumennövelő, headlines, hydratex és hajtő dauerről is, de nem igazán tudom, hogy ezek között mi a különbség, melyik az, amelyik a legkevésbé roncsolja a hajat a későbbiekre nézve.


Igyekeztem az interneten keresgélni, hogy milyen hajat is szeretnék, és talán ezek a képek mutatják a legjobban:


[link]


[link]


[link]


[link]


Szerintetek? Van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, tudnátok esetleg jó és megbízható budapesti fodrászatot ajánlani?


:)

33. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Lány0921)
2014. jan. 27. 15:50
nekem a melegített hajcsavarók váltak be, kábé 5 percig elég volt a hajamban tartani, és a következő hajmosásig tartós marad :)
32. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Nbandus)
2014. jan. 27. 15:40
Lenyeg, hogy jol sikerult!:)
31. nbandus (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2014. jan. 27. 15:37

Sziasztok,


Tegnap este kipróbáltam a pántos technikát :) Hát, most olvasva az utolsó hsz-dat, látom, hogy eleve rosszul csináltam, mert én MINDEN tincset annyiszor tekertem fel, ahányszor bírtam. Így a végén alig volt hely a pánton, és marha nehezen tudtam az utolsó 2-3 tincset behelyezni... Mindenesetre tényleg szép loknijaim lettek, és tartósabb, mint a sütővas, pedig még lakkot se fújtam rá :) Köszi a tanácsot!!! ;)

2014. jan. 22. 18:12
Ettol fuggetlenul kiprobalhatod, nekem vallig ero hajam van, nem jott be. Viszont egy masik dolgot kiprobaltam, hogy a loknik loknisabbak legyenek, nem egyszer tekerem a pantra, hanem az elol levo 4 tincset 2x 2x tekerem fel. Igy is marad kilogo resz, amit hozzacsapok a kovetkezo tincshez, de maga a hullam megduplazodik, eroteljesebb loknit kapok. De ezt nehezebb kibontani, reggel, tudom, megvan a miertje, hogy csak egy tekeres tincsenkent, megis nekem most igy jobban tetszik. Aztan ha megunom, visszaterek a "standard"-hoz:))))
29. 993dda84ef (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2014. jan. 22. 16:01

:)))

Elképzeltem az éjszakai küzdelmet, majd a kialvatlan ábrázatod. Hát igen, nem feltétlenül éri meg a legtökéletesebb lokni sem, ha a kollégák másnap ahelyett, hogy a hajadat dicsérnék, arról érdeklődnek milyen betegség támadott meg, hogy ekkora gabonaköröket gyűjtöttél be...:)


Akkor én nem is próbálkozom vele, így is alig van hajam, nem áldozok be egyetlen hajszálat sem a tökéletes göndörség oltárán, jó nekünk az egysoros, mit bonyolítanánk...:)

2014. jan. 20. 09:43

Tegnap elott este kiprobaltam a 2 pantos verziot, de nalam megbukott, nagyon idegesito volt, es igy keptelen vagyok aludni, almomban a felso hajpant elcsuszott es ugy huzta a hajam, hogy ki kellett vennem. Amit lattam kivetelkor ejjel a tukorben, tetszett, reggelre szetaludtam....


Viszont nem tudok igy aludni legozelebb sem, igy gondoltam, jonak jo, de jo az egy pantos is es mit erek a 2 pantos verzioval ha reggelre fosfejem lesz es karikas szemem, mert nem alszom rendesen? Igy visszatertem a regihez:)

27. Anda39 (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2014. jan. 18. 12:46

Köszi szépen! Épp ilyen kétágú sütővassal szemezek éppen, mert olyanom még nincs, de ez majdnem ugyanaz a technika.


Még annyit a hozzáállásról: falun dolgozom, a vendégeim nagy részét ismerem és látom is akkor is, amikor nem szépítkezni jönnek. Eleve adunk egymásnak tanácsot mindenféle dologban, nekem a munkám sem kivétel. Simán elmondom, mit hogyan csináljon valaki otthon, (pl. hogy vágja le a férje haját a géppel úgy, hogy az ki merjen menni utána az utcára), mert nem gondolom, hogy emiatt vendéget veszítenék, sőt.

Akinek nincs pénze csak 500 Ft-os hajfestékre és otthoni felkenésre, annak hiába mondom, hogy jöjjön hozzám, mert sokkal szebb lesz a haja.

Az emberek úgyis tudják, hogy nem mindent lehet otthon megoldani - vagy majd megtanulják a saját kárukon.

Nekem az a legfontosabb, hogy a haj egészséges legyen, függetlenül attól, hogy az én kezem alól kerül ki vagy valaki otthon ügyeskedik és tanácsot kér tőlem emiatt.

26. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Anda39)
2014. jan. 17. 15:59

Tetszik a felfogasod, egyebkent nekem o is adott tippeket es elmagyarazott technikakat, ettol fuggetlenul nem hiszem, hogy mindezek a dolgok rontananak az uzleten mert van a tipikus bena alany, akinek barmilyen tippet adhatsz festesre, el fogja benazni es inkabb elmegy hozzad:) ugyanigy van, aki egyszeruen jobban szereti ha mas bizergal a hajaval, nem sajat maga, ezek ilyen kiegeszitesek, hogy AMIG nem jut el hozzad, addig is valahogy kinezzen. De a szimpatiat biztos, hogy noveli irantad bennuk, ahogy en sem szoktam le telnesen a fodraszhoz jarasrol csak ritkan jarok, ennyi:)


Van meg egy hullamositasi technika, ezt viszont szerintem csak egy masik ember tudja szepen megcsinalni (fodrasz, baratno), egyedul keptelen lennek, de tok jol nez ki, nezd meg ezt:


m.youtube.com/watch?v=y5FatdzR9iM

25. Anda39 (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2014. jan. 17. 14:30
Én szeretek ötleteket adni otthonra is a vendégeimnek, mert tudom, hogy nincs pénzük állandóan hozzám járni (bárcsak lenne!), de örülök, ha segíthetek másoknak.
2014. jan. 17. 09:24
köszönöm szépen!!! :)
23. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Anda39)
2014. jan. 17. 09:23

Tenyleg, ha jol emlekszem, te fodrasz vagy:)

Igazabol en jo viszonyban vagyok a fodraszommal, akkor is, ha ritkan jarok hozza, de most, hogy egyedul csinaltam jo kis ombre hajat meg megtanultam szepen igy becsavarni, meg ritkabban jarok hozza...


Hajsutovel pecizebb hatul is, amikor o csinalja, szebb, pontosabb. De igazabol magamnak is olyan jol megcsinaltam ezeket, hogy mindenki azt hitte, hogy fodraszhoz jarok nagyon gyakran, volt olyan, hogy reggel az oviban megkerdezte az egyik anyuka: "Bakker, hogy van idod hajnalban fodraszhoz menni??":)))

22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Lány0921)
2014. jan. 17. 09:14

Ha nedves volt este (nem vizes, csak kis vizet beletapogatva), amikor becsavartad, akkor igen, fesulheted ovatosan, mondjuk visszaugrik egy ora mulva igy is. En hajvegapoloval bemaszatolt ujjakkal igazitom meg, igy nem kell fesulni, de mar volt olyan, hogy megfesultem es megmaradt a hullam, mert ha masnap is igy hagyom, akkor is meg kell fesulni es hajmosasig hullamos marad (pedig az en hajamnak nincs jo tartasa).


Ha viszont szarazon csavartad be este, akkor a fesulestol hamar kijon a hullam, ezert csak ujjakkal. Hatul a kocossag megelozesere ne ugy gyurd be, ahogy a videon mutatjak, hanem ott is szepen tekerd be, amennyire tudod! De majd kialakul, elsore jo igy, naprol napra ugyesebb leszel, a sajat hajad ahogy viselkedik, ugy valtoztatsz itt ott (vastagabb pant, vekonyabb pant, fixalo, anelkul, stb)

2014. jan. 17. 09:04

Köszönöm, a pántos verziót ki is próbáltam. Most bontottam ki, és tényleg göndör! :)

Hátul nem sikerült olyan jól, néhol egyenes, de azt majd hajsütővel.:)

Kicsit kócos is, szóval fésűvel kicsit ki lehet igazítani anélkül, hogy szétcsesszem az egészet?

20. Anda39
2014. jan. 17. 08:53
Köszi lányok az ötletet, nagyon tetszik. Az már biztos, hogy ajánlani fogom a vendégeimnek. :)
2014. jan. 17. 08:51
Forumindito, kiprobaltad a tippunket? Ha igen, kivancsi vagyok, tetszett-e az eredmeny:)
18. 993dda84ef (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2014. jan. 16. 16:58

Pontosan, erről van szó, 2 perc alatt megvan, természetes hullámokat ad, ami mindenkin jól mutat, és sztem is bájos a feltekert haj látványa, egyáltalán nem kell bujkálni benne.


Ismerem az említett módszereket, nekem egyik sem vált be, ez viszont soha nem hagy cserben, nem lehet elrontani.:)

2014. jan. 16. 16:53

Csajok, íme a gribedli által említett hajpántos hajgöndörítés videó(k)on bemutatva:


1.)Egysoros változat:

[link]


2.)Kétsoros: (Sok a "lefety" benne, hisz egy tinilányról van szó, de előre lehet tekergetni...:))


[link]

16. gribedli*** (válaszként erre: 15. - 993dda84ef)
2014. jan. 16. 16:51

En tobbfelet probaltam, van egy kicsit azsiai beuteses csaj, o mutatott ilyeneket, erdekes, a magyar blogok leragadnak mindig a sutovasnal, mindegy, egy alufolia segitsegevel keszitheto (jo, ennel kell a hajsuto) frizura, hat nekem nem lett olyan (foil curls a neve), aztan van a sock curls (zoknis hullamok), de valahogy nem akarodzik a ferjem elott zokniba gongyolt hajjal mutatkozni:)))) a panttal pedig meg tetszik is neki!


Es ott van a knot curls vagy sock knot (kontyba feltenni es igy aludni), de nekem nincs ennyire hosszu hajam, hogy egy ilyen teli konty legyen belole, meg akkor sem, ha hasznalok kontykeszito szivacs-fankot.


Igy tenyleg mindenfelet kiprobaltam es ilyen zsenialis egyik sem volt, meg mas mas archoz mas all jol, de ez mindenkinek jol all

15. 993dda84ef (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2014. jan. 16. 16:41

Hű, ez nagyon tetszik, legközelebb letesztelem, köszi!Most éppen bodri vagyok...:)


Keresek hozzá YT videót, ha találok belinkelem, jól jöhet még más leányzónak...

2014. jan. 16. 16:38
A 2 pantos verziorol csak kepsorozatok vannak de ugy kell guglizni, hogy: headband curls with two headband
2014. jan. 16. 16:38
aztaaa köszi :)
12. gribedli*** (válaszként erre: 10. - 993dda84ef)
2014. jan. 16. 16:37
Pfff. En sem! Veszodik vele a franc, de 2 percet ra tudok aldozni:DDD
11. gribedli*** (válaszként erre: 9. - 993dda84ef)
2014. jan. 16. 16:36

Ja, ertem! En mar megprobaltam fole tenni egy masik pantot, hogy leszoritsa, de kenyelmetlenebb volt es azert annyira nem kocos, hogy az egy pant ne legyen eleg.


2 panttal szerintem suru hajbol szinte kotelezo, hogy kibonthasd gond nelkul, de ritkabb hajbol is lehet csinalni, ha azt akarod, hogy felulrol kezdodjon. De az mar nem olyan enyhen hullamos lesz, hanem tenyleg habos:)))


Nem nehez, 2 reszre osztod a hajad, az also reszben levot egy kicsit srevizaven tett pantba, a felso reszt vizszintesen tett pantba csavarod

Videot nem talaltam de linkelek kepeket:


[link] 3501437/

10. 993dda84ef (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2014. jan. 16. 16:30
Igen, az a szuper benne, hogy komolyabb energia és idő ráfordítás nélkül látványos eredményt ad, különben soha nem állnék neki.:)
9. 993dda84ef (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2014. jan. 16. 16:28

A sapit nem én csinálom, azt vettem...:))))

Ráhúzom a a "betekert" fejemre, és abban alszom, így nem mozdul el a kész mű alvás közben.


Én Y.o.u.T.u.b.e videókról lestem el a technikát anno, mint általában minden női szakaszos téma esetében szoktam, de a kétsoros verziót még nem láttam, majd rákeresek, bár olyan kevéske hajam van, hogy még az 1 sor is sok neki...:))

2014. jan. 16. 16:23

Egyebkent amiota csinalom, en is minden hajmosas utan megcsinalom, mert annyira tetszenek ezek a hullamok, hogy sima hajjal mar nem is vagyok en:))))


Holott elotte ritkan volt ilyen mert sajnaltam volna elegetni a hajsutovel, szoval tenyleg csak alkalmankent volt hullamos. A csavarokkal meg sosem tudni, milyen lesz es kulonben is tok sokaig tart feltenni. A pantot meg 1-2 perc alatt lefekves elott feltehetem:)

7. gribedli*** (válaszként erre: 6. - 993dda84ef)
2014. jan. 16. 16:20

Sapi? Azt hogy csinalod?:)


En veletlenul akadtam ra, egy hairstyle musorban lattam es azt a videot kerestem. Nem talaltam, de helyette talaltam ezer masikat:))))


Azt gugliztam be, hogy headband curls vagy curls with headband.


De most talaltam egy olyat is a napokban, ahol 2 panttal kell dolgozni, ez 2 sor hullamot csinal de kicsit feljebb kezdodnek, nem ugy mint 1 panttal. Viszont surubb hajnal kenyelmesebb 2 pant mert konnyebb kibontani

6. 993dda84ef (válaszként erre: 3. - Gribedli***)
2014. jan. 16. 16:12
Ez tényleg nagyon klassz módszer, ajánlom mindenkinek kipróbálásra én is! Közel fél éve alkalmazom szinte minden hajmosás után este félszáraz hajon, majd rá sapi, és másnapra igazán kellemes, természetes hullámokat kapok, nem afféle bántóan bodriszerű ábrázatot! Nekem kevés hajam van, így néha napokig nyoma marad a projektnek...:)
5. 66429b468f (válaszként erre: 1. - Lány0921)
2014. jan. 16. 16:04
Genetikailag vagy ilyen. Talán majd esetleg a menopausa után hullámos lesz a hajad. Egy ismerôsöm így járt. A százasszög hajából hullámos lett 60 éves korára!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook