Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedülálló nőként gyermeket vállalni. fórum

Egyedülálló nőként gyermeket vállalni. (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. 23f06ac886 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 23:05
Kíváncsi vagyok azótan hogyan változtak nálad az események. Mesèlsz róla?
61. 23f06ac886 (válaszként erre: 60. - Libikóka)
2021. nov. 11. 22:20

Ha valaki már konkrét célokat foglmaz meg az már az első lépése annak eléréséhez. Ezt spirituálisan bevonzás törvényének nevezik, a pszichológiában feltételes előkondiciónálásnak nevezik.


Remélem a fórumindító megossza majd velünk a további gondolatai és élményeit.

60. libikóka (válaszként erre: 59. - 23f06ac886)
2021. nov. 11. 12:32
Az indító hozzászólás nekem nem ezt sugallta.Viszont legyen így:))
59. 23f06ac886 (válaszként erre: 58. - Libikóka)
2021. nov. 11. 12:20
Azzal hogy megosztotta gondolatát, szerintem már csak idő kérdése, de az apa jelölt is fel fog bukkani.
58. libikóka (válaszként erre: 57. - 9370250d08)
2021. nov. 11. 11:43
Végül is mert már kapott egy halom jó tanácsot,és gondolkodni valót,,,,Már az az egyetlen hiányérzetem van hogy nem írta le ,,,Van e Valaki , aki tud neki segíteni,,ha nem is a főzés takarítás vásárlás egyebekben,,,mert talán ez a legkevesebb.Hanem akkor ha véletlenül kidől ,,,,ha van ilyen személy akkor jó.Viszont ha Senki ,,,akkor felelőtlen.
57. 9370250d08 (válaszként erre: 56. - 23f06ac886)
2021. nov. 11. 11:36
Én is remélem, mindkettőt, mert már kíváncsi vagyok a témára. :D
56. 23f06ac886 (válaszként erre: 54. - 9370250d08)
2021. nov. 11. 11:34

Arra kíváncsi lennék, hogy a fórumindítónak milyen elképzelései, álmai vannak a baba vállalással kapcsolatban. Mivel egy határozott elképzelés az már olyan cél is lehet, amit meg lehet valósítani.

Ha megvan a térkép, akkor már könnyebben lehet végig menni az úton. De ez fordítva is igaz, aki nem tudja, hogy hová akar eljutni, annak semilyen térkép nem tud segíteni.

Remélem megossza ezeket a gonolatokat, vagy legalábbis magában majd rendszerezi és el éri az álmát.

55. VendrinerPiroska (válaszként erre: 51. - Liliom10)
2021. nov. 11. 11:27
Én is ezért írtam, hogy kell egy csapat. :) Mert ugye nem tudni, mit hoz a jövő. Aki teljesen egyedül gondoskodik egy gyerekről, annak jó, ha van B terve arra az esetre, ha valami miatt ő nem ér rá annyit, amennyit szeretne, vagy valami miatt (remélhetőleg) ideiglenesen nem tudja ellátni a feladatát. Anyukámnak pld. nagyon sokat segített az egyik távolabbi szegről-végről rokon, holott voltak közelebbi rokonok a környéken.
54. 9370250d08 (válaszként erre: 52. - 9370250d08)
2021. nov. 11. 11:16

Azt még itt fontosnak tartom kihangsúlyozni, hogy nem is kizárólag a nő hibája, ha 1 alkoholistát választ párnak, vagy vele vállal gyereket.


Általában az ilyen nők hasonló kapcsolatok elszenvedői gyermekkorukban is, nagy csodát változás terén azért nem lehet várni.


Arról nem is beszélve, hogy sok esetben már az alkoholista/nárcisztikus kifejezetten előrelépés az előzményekhez képest.


Na de ilyen az élet, ezzel kell jól gazdálkodni, amink van. :)

53. 23f06ac886 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 10:49

Sok pro és kontra érvet lehet felhozni az egyedüli szülőség ellen és mellett. Mindenesetre érdemes lenne elöszőr végig gondolni, hogy mi a valós időkereted. A második estben átgondolni, hogy ténylegesen egyedül akarsz belevágni a baba projektbe, vagy valamilyen alap elképzelésed lenne egy ideális apajelöltre attól függetlenűl, hogy a te személyes kapcsolatod milyen lenne vele.

Ha a fórumban elhangzott konzvekvenciák után is úgy érzed, hogy egyedül lesz a legbiztosabb a gyerekvállalas, akkor érdemes már előre felmérni, hogy szűkség esetén kikre tudsz majd támaszkodni, mert egy felelősség teljes gyerek nevelés nagyon-nagyon hosszú távú elkőteleződést jelnet.


Ha ennyire akarod és elhívatott vagy, akkor biztos, hogy olyan döntést hozol, ami a lehetőségek közül a legjobb megoldás lesz.

52. 9370250d08 (válaszként erre: 50. - Mimy63)
2021. nov. 11. 10:42

Nem a gyerek hibája, mégis ő lesz az elszenvedője.

A gyerek ragaszkodik az apához, anyához.


Ezért nagyon nehéz egy ilyen esetben például elszakítani a gyereket a családtól, fizikailag és pszichésen is, miközben a gyerek valószínűleg ezzel jár jobban.


Ezt utána hogyan kezeli vki a gyerekével, mondjuk az megint jó kérdés...

2021. nov. 11. 10:37
Talán nem olvastam minden hozzászólást... Olyan is előfordul, hogy akár a terhesség alatt, akár utána bármikor az anya lesz beteg. Akár csak egy hétig lázas, akár kibicsaklik a bokája, eltörik valamije, akármilyen hosszabb betegsége lehet, pl. még műtétje is : vakbélgyulladás,stb. Bármi lehet. Muszáj mindenre felkészülni !!! A legjobb egy közel lakó friss nyugdíjas nagymama,( vagy nem nagymama ),esetleg óvónő, tanító néni, aki bármikor ugrani tud, ha segíteni kell. Biztos találni ilyet, csak keresni kell. Én ismerek olyan anyukát, aki felnevelte a gyerekeit, közben egyedülálló lett, és mikor nyugdíjba ment, egy elfoglalt család két gyerekét vitte,hozta az oviból, vigyázott rájuk, még a szülők hazaértek. Jó nyugdíj kiegészítés volt, és a gyerekek is szerették, szívesen vállalta ezt az elfoglaltságot.
50. mimy63 (válaszként erre: 47. - PöttyösPanka)
2021. nov. 11. 10:19

Már bocs, de ha egy alkoholistát, nárcisztikust stb. talál valaki apának, az sem a gyerek hibája. És sok esetben mindezek ellenére pont a gyerek az, aki ragaszkodna az apjához is.

Nem értünk egyet, de ez nem baj.

Szerinted joga van egy nőnek eldöntenie, hogy kell-e apa, szerintem meg önző dolog eleve kizárni a másik szülő megismerését.

49. mimy63 (válaszként erre: 46. - 9370250d08)
2021. nov. 11. 10:17
Persze, a nő szempontjából oké, de én a gyerekre is gondoltam. Mi van az ő szempontjaival, az is számít, nem?
48. PöttyösPanka (válaszként erre: 46. - 9370250d08)
2021. nov. 11. 10:15
Az a fura, hogy az ilyen esetekben úgy kezelik a nőt, mintha benne még fel sem merült volna, hogy jó lenne találni egy párt, akivel közösen tudnak családot alapítani. Pedig mire eljut idáig egy nő, addigra már rég túlvan reményen, kétségbeesett próbálkozáson, lemondáson, beletörődésen, mindenen.
47. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - Mimy63)
2021. nov. 11. 10:12
Ha a FI megtehetné, akkor egy apával közösen vállalna gyereket. Nem szándékosan fosztja meg, hanem nem tud neki biztosítani apát, ami akár változhat is. Nagy különbség a kettő. Ha mindenki arra várna, hogy optimálisak legyenek a körülmények, szinte senki sem vállalna gyereket. Amíg meg senki sem kérdezi meg, hogy jogos-e a gyerek szempontjából, hogy az leendő apja munkamániás/alkoholista/nárcisztikus/stb., addig egy egyedülálló anyától se kérdezze meg senki.
46. 9370250d08 (válaszként erre: 45. - Mimy63)
2021. nov. 11. 10:08

Nem voltam hasonló helyzetben sem, de kívülről azt gondolom, hogy szabad.


Számomra ez elfogadható.


A legtöbben sztem ítélkezni fognak, holott mennyi, de mennyi olyan nő van, akiknek az érdek, az anyagi okok a legfőbb 1 gyerekvállalásra. Ehhez képest az, hogy 1 nő gyereket szeretne, és nyíltan vállalja, hogy azért így, mert már semmit nem remél a pasiktól/lusta/nem akar az ismerkedésre több energiát pazarolni, nekem még az elfogadhatóbbak között van.

45. mimy63 (válaszként erre: 40. - PöttyösPanka)
2021. nov. 11. 09:58

Nem ítéltem el, és mint írtam is, tudom, hogy az sem garancia anya-apa felállásra, ha egy pár vállalja a gyereket.

De úgy gondolom, hogy ha igazán jó anya szeretne valaki lenni, akkor arra is gondol, hogy a gyerekének milyen lesz megélnie azt, hogy apa csak egy donor volt az életében.

Attól, mert vannak rossz apák, még nem jelenti azt, hogy az összes az és a gyereknek nincs szüksége, nem vágyik az apjára. Ha pedig eleve indul az élet, hogy az apa csak a spermájával van jelen, az azt is jelenti, hogy szándékosan fosztják meg az egyik szülőjétől.

Persze, meg lehet tenni, csak azt kérdeztem: jogos-e a gyerek szempontjából, szabad-e eleve így kezdeni?

2021. nov. 11. 09:55

Rájött FI, hogy telik az idő, és ha gyereket akar, azért neki is tenni kell.


Megértem én is egyébként, hogy vki az egyedüllétben gondolkozik, vannak olyan csalódások az életben, amiket nem lehet kiheverni, vagy nem az idő fogja meggyógyítani a dolgokat, hanem a cselekvés.

Sokkal rosszabb helyre születnek gyerekek, ezt már a kérdésből, vagy a gondolatból megállapítható.

Amíg olyan embereknek is van joga gyereket vállalni, aki már bizonyította is, hogy 1-2-ről nem is akart gondoskodni...

Egyáltalán semmi rosszat, elítélendőt nem látok ebben, csak azért ezt tényleg át kell gondolni, de csak saját maga és a gyerek miatt.

43. mimy63 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 09:51

Azért 30 évesen még ne legyen kapuzárási pánikod. :) Főleg ma, amikor 40+ is simán szülnek a nők első babát.

Az, hogy otthon dolgozol, nem zárja ki, hogy eljárj otthonról, társaságba, utazni, stb. ahol tudsz ismerkedni, bár belátom, hogy nem olyan egyszerű feladat.

Ugyanakkor ha igazi jó anya szeretnél lenni, és feltételezem, hogy ez a célod, akkor ne úgy indítsd, hogy a leendő gyermeked megfosztod az apjától. Gondolj arra, hogy neki is vannak jogai, és alapvető, hogy joga van az apjához. Persze tudom, hogy ideális esetben sincs mindig ott az apa, de eleve úgy indítani, szerintem nem túl szerencsés. Nekem ilyenkor mindig eszembe jutnak azok a gyerekek, akiket a szülei nem nevelték fel, hanem nevelőszülők, intézet, szerencsés esetben örökbefogadó szülők neveltek fel, szép gyerekkoruk volt, és mégis, többségük kíváncsi a szüleire, és felnőtt fejjel minden követ megmozgatnak, hogy találkozhassanak velük.

42. mimy63 (válaszként erre: 22. - 9370250d08)
2021. nov. 11. 09:44
Igen, elég kevés az információ. Szinte csak annyit írt, hogy nincs potenciális apa-jelölt, és ő már szeretne babát, de nem akar várni.
41. PöttyösPanka (válaszként erre: 39. - 9370250d08)
2021. nov. 11. 09:41
Csak az igazi apa is elég ritka.
40. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Mimy63)
2021. nov. 11. 09:40
És hány olyan család van, ahol van apa, de inkább ne is lenne, mert csak bántalmazza a gyereket. A "család" nem garancia semmire, csak arra, hogy idegenek ne akarjanak beszólni, hogy mi lenne az ideális. Pedig a valóság az, hogy rengeteg házasságba csak úgy jönnek a gyerekek, akiket vagy akartak, vagy nem, vagy foglalkoznak velük, vagy nem, vagy veri őket az apjuk, vagy nem. Ellenben mikor egy egyedülálló, független nő meghoz egy ilyen döntést, akkor garantált, hogy mindent megtesz, hogy az a gyermek semmiben se szenvedjen hiányt. Természetesen egy ideális világban egy gyerek egy olyan családba érkezik, ahol apa, aki férfi, és anya, aki nő, szívből szereti egymást, és a születendő gyermeket is, és nagy egyetértéseben és szeretetben nevelik fel őt. De lássuk be, a valóság tele van veszekedéssel, megcsalással, bántalmazással, válással, halállal, stb. Úgyhogy ehhez képest egy egyedülálló anya, aki csendben, szeretetben neveli a gyermekét, igazán nem elítélendő.
39. 9370250d08 (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2021. nov. 11. 09:33

A jó alvó, nyugis babás anyukák hangoztatják általában, hogy ők mekkora tuti anyukák, közben meg leginkább szerencsések.


Persze legvalószínűbb, hogy mindkettő, de a lényeg, hogy fogalma sincs senkinek, hogy milyen terhessége lesz, milyen gyereke, milyen lesz a babázás. Ezért jobb felkészülni, amire lehet és minimalizálni a lehetséges változók számát. Erre jó egy Apa.

Mert, amit ők kibírnak ilyenkor 1 nővel... arra csak az igazi apák képesek.

38. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Bellabi)
2021. nov. 11. 09:29
Nem napirend kérdése, hanem gyerek kérdése. A kisbabák nagyon különböző habitussal és igényekkel születnek. Egy jó alvó, nyugis babával sokkal könnyebb, mint egy nehezen elalvó, sokszor ébredő babával. Előbbi anyukája gyakran azt hiszi, hogy utóbbi anyukája egyszerűen elrontotta, ezért ilyen nehéz a dolga. És akkor még nem beszéltünk róla, mi van, ha valami egészségügyi probléma is felmerül. Gyakran van, hogy nyugtalan, sírós a baba, csak kézben nyugszik meg, vagy még ott sem. Pedig csak mondjuk érzékeny a tejre, ezért fáj a hasa, de a gyerekorvos csak legyint. Vagy bármi más, ami csak hónapok múlva derül ki, de addigra az anya már elég rossz állapotban van a folyamatos éjszakázás miatt.
37. 9370250d08 (válaszként erre: 36. - 23f06ac886)
2021. nov. 11. 09:21
Azta... mondjuk jó, hogy ilyen is van, nyilván van rá igény. Meg is értem.
36. 23f06ac886 (válaszként erre: 33. - 9370250d08)
2021. nov. 11. 08:55
Több helyen láttam, hogy negyven közeli pasik apasági kínálatot tesznek. Vállalják a donorságot és a bejárós bébiszitter szerepét. Lényegében az elvált szülő szerepét a rossz házasság és az elválás részek nélkül.
35. 23f06ac886 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 08:46

A gyerekvállalás előtt érdemes lenne egy apa lehetőségét, attól függetlenül, hogy házassági vagy egyéb viszonyba lennétek egymással. Néhány helyen láttam, hogy harminc pluszos férfiak apasági ajanlatott tesznek egyéb kötelezetség nélkül. És azt hiszem itt a hoxán is volt ilyen.


Amúgy az érdekelne, hogy miért zárkoztál be ennyire? A homeoffice még nem zárja ki, hogy munka után kimozduljál, mert kijárási tilalom már nincsen.

Mi az oka, hogy ennyire alul értékeled magad az ismerkedési lehetőségek terén?

34. csemár (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 08:28

Ha már Rák vagy - ahogy én is, tehát "hazabeszélek" -, akkor nagyon is megértelek, hogy szeretnél gyereket, gyerekeket, családot...

Csak azért gondolj arra is néha, hogy annak a gyereknek, akit hajlandó lennél egyedül is felnevelni, sokkal egyszerűbb lenne az élete egy nem-csonka családban...

33. 9370250d08 (válaszként erre: 32. - 23f06ac886)
2021. nov. 11. 08:25
Nekem is ez a tapasztalatom; 40 fele az egyedulallo, vagy az addig dolgos apukak is ujra elkezdik a csajozast.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook