Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló anyák mindennapjai fórum

Egyedülálló anyák mindennapjai (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
599. szantre (válaszként erre: 595. - FarkasKlaudia)
2010. nov. 20. 10:17

Azt semmiképp ne tedd, hogy nem adod oda a gyereket, ha a gyámügyi határozatban az van, hogy viheti, mert az nem megfelelő szülői magatartás, ha megakadályozod, hogy az apjukkal is lehessenek, sajnos ezt nagyon könnyen ellened fordíthatja.. Mindenképp hivatalosan kell eljárni! Pszichológus szakértőnél voltatok?

Esetleg azt kérheted az apjuktól, hogy inkább nálad legyen a nagyobb gyerekkel is, mert megviseli az új helyzet, nagyobb állandóságra lenne szüksége, és ha nem megy bele, legalább neked lesz még egy adu a kezedben vele szemben.

De én mindenképp a hivatalos jogi utat ajánlom, ne menj szembe a határozattal!

2010. nov. 19. 23:37
ha valaki szeretne mélyebb titkosabb dolgokat megosztani,csatlakozzon a zárt klubhoz, egyedülálló titkok néven található, de előtte írjatok egy privi mailt is nekem, ki kicsoda, miért jönne, csak egy sor, hogy kiszűrjük az illetékteleneket...
597. nadjasurrealist (válaszként erre: 595. - FarkasKlaudia)
2010. nov. 19. 23:35

Kedves Klaudia!


Ez szörnyű, gondolkodom, hogyan lehetne segíteni, egyelőre nem tudok tanácsot adni én szerencsére nem voltam hasonló helyzetben, de amit TIna mond, abban sok igazság van, megkérdezem egy családsegítős ismerősömet, ő mit mond....

596. Tina87 (válaszként erre: 595. - FarkasKlaudia)
2010. okt. 31. 20:44
Ha szakember bizonyítja egy beszélgetés után vagy bármiből hogy a gyermek lelkileg megviseli az apja akkor a gyámügy nem erőltetheti.És ha bizonyítasz mindent ellene akkor ügyvéddel és bírósággal ellenne mehetsz hogy csak felügyelettel láthassa és ne vihesse el.Elvileg...
2010. okt. 30. 13:47

Sziasztok!

Új vagyok még itt, de remélem sikerül hamar barátokra lelnem. Az életem nagyon rosszul sült el, 2 pici fiúcskával maradtam magamra. Az apjuk az elmúlt hónapok során teljesen kifordult magából, mostmár 1 éve, hogy teljesen különvagyunk. Állandóan gyámüggyel fenyegetőzik, el akarja venni őket. Gyámügyi határozat van a láthatásról, miszerint a nagyobbikat, aki 3és fél éves, 2hetente elviheti, de viszont hetente idejöhet, mert a kicsit csak itt láthatja. De november 30tól már elvihetné a kicsit is. A gyámügy teljesen az ő pártján áll, meg sem hallják szinte, ami ellene szól. Őt nem a gyerekek érdeklik, nem is foglalkozik velük, csak engem akar bosszantani minden alkalommal. Ügyvédnél is jártam már, de sajnos még mindig nem vagyok tisztában mindennel. Mit tehetnék, hogy ne vihesse el őket?? Nem bánik jól velük, nem tud rájuk odafigyelni, koszosan, sárosan hozza haza őket minden alkalommal. A kicsi fél tőle, hisz alig ismeri. Milyen bajom származhat abból, ha a határozat ellenére nem adom ki a gyerekeket neki?? A nagyobbik teljesen "idegroncs" amióta újra feltűnt az apjuk. 3és fél évesen bepisil, összeszorított fogakkal beszél, én magam is alig értem meg néha. Csikorgatja a fogait és minden feszültségét az öccsén vezeti le, üti vágja. Mindenért az apa felbukkanása a felelős, mert semmi más változás nem történt az életünkben. Kérlek adjatok tanácsot, hogyan lehetne őt távol tartani?? Köszönöm előre is.

594. Pyrha
2010. okt. 30. 10:16
Szeretnék én is csatlakozni a klubbhoz ha lehet.
593. Pyrha (válaszként erre: 589. - Ramona20)
2010. okt. 30. 10:10

Kedves Ramona20!


Sajnos nem vagy egyedül. És igenis lehetnek ilyen szivtelenek. Amit tehetsz hogy talpra állsz éstovábblépsz mert a pici megérzi ha sokáig emészted magad. Én 20 éves 12 hetes terhes vok. Párommal eljegyeztük egymást, esküvöt akartunk. Terhes lettem, ö nem akarta.Elhagyott. Ha elvetetem velem marad. Korábbi betegség miatt ha elvetetem 15% esélyem van babára. Megtartottam. Egyedül is vagyok.:(

2010. szept. 29. 22:06

Sziasztok én is szeretnék csatlakozni az egyedülálló titkok klubhoz és nem tudok??

Még teljesen új vagyok és nem tudom hogy lehet.

2010. aug. 16. 13:43

szia


várunk, egyedülálló titkok néven keresd meg a klubbot...

590. Dóry87
2010. aug. 14. 13:45

Sziasztok!

Én is csatlakozni szeretnék a klubbhoz, ha nem gon?

Egyedül nevelem az 1 éves kisfiamat, próbáltuk helyrehozni a kapcsolatunkat az édesapjával, de nemfog menni...

Kiváncsi vagyok, hogy Ti hogyan bírkóztok meg a mindennapi gondokkal. És abban reménykedek, hogy kapnék pár jótanácsot!

Előre is köszönöm!

2010. aug. 2. 12:37

Sziasztok!!

20 éves vagyok és 27 hetes terhes.Nem vártuk a babát,de mind a ketten akartuk a párommal.Megbíztam benne,és már alig vártuk hogy megszülessen a baba. Most ittmaradtam egyedül,mert a párom elment a haverjához bulizni tőlem nagyon messze,és már lassan 3 napja nemjött haza. Felhívtam,és a haverja vette fel hogy gondolkozzak el magamon hogy mit csináltam. Persze semmit, ezcsak nese,hogy nehogy ő jöjjön ki belölle szarul.Egyébként ő is 20 éves.Nemtudok mit kezdeni a hejzettel.Nagyon elvagyok keseredve. Hiába próbálok,nemtudok megnyugodni. Hogy lehet valaki ilyen szívtelen??

2010. júl. 29. 18:25

Sajnálom,hogy így áll a dolog közöttetek,de ne engedj a zsarolásnak,egy gyermek közös,....ha nem tettél semmi olyat ami miatt így állhat a párod hozzád,ugyanúgy Te is formálj csak jogot a gyermekre.

Annál undorítóbbat sosem láttam még,mikor visszaélnek a gyermekükkel a szülők,és zsarolják a másik felet ezzel...

Ne ugrálj ahogy ő fütyül,nem viheti sehova a párod...

2010. júl. 2. 23:23

Sziasztok!

Jelentkezhetek Közétek?

Bár egyedül nevelem a Kislányomat, aki most volt 16 hónapos és nemsokára megérkezik a második Hercegnőm is, mégsem vagyok kimondottan egyedülálló, csak külön élünk a Párommal, mert Ő külföldön van, én pedig hazaköltöztem Magyarországra még a szülés előtt és úgy alakult, hogy nem mentem vissza..

Bővebben inkább a zárt klubban írnék magunkról, ha nem baj.

Addig is üdv Mindenkinek!

Reni

586. nadjasurrealist (válaszként erre: 585. - 13c32dc80a)
2010. jún. 10. 22:48
Szerintem, ahhoz hogy elveszítse, nagyon nyomós okokat kell találni, hogy miért nem lehet vele agyerek, általában tényleg az anyának ítéli a bíróság. bár nem vagyok rendkívül járatos ezekben az ügyekben, csak ezen most meglepődtem...
585. 13c32dc80a (válaszként erre: 582. - Veronika1127)
2010. jún. 8. 03:21

Kedves Veronika!

Ne haragudj, hogy elkeserítelek, de szerintem van rá esélyed, hogy elveszítsd. Nem ismerem a körülményeidet, de három dolog van, ami miatt így gondolom. Először is annak a gyereknek nem mindegy, hogy csak anyja van-e, vagy anyja és apja is. Másodszor írtad, hogy a munkád körül nincs minden rendben. Harmadszor pedig az anyakönyvi bizonyítvány meghamisítása.

Hozzáteszem, hogy nem vagyok jogász, lehet, hogy mindezek ellenére nem veszik el a fiadat. Azért azt sem ártana végig gondolnod, hogy mi lenne jó a gyarek szempontjából, elvégre ez a legfontosabb.

584. 70a5a27405 (válaszként erre: 582. - Veronika1127)
2010. jún. 8. 02:43

Szia!

A Dns teszt nálunk is megvolt pár éve....Perre vittem az ügyet, nehogy már a miszter ne fizessen gyerektartást!

Na ekkor nem ismerte el hogy az övé a gyerek, így a bíró kimondta hogy meg kell csináltatni a vérvizsgálatot...És ki volt a gyerek apja, na ki? Hát ő!!!!!!!!!!!

Pedig nem tartozom azon nők táborába akik a párjuk mellett félrelépnek!


Ha tőle van a gyermeked, akkor nincs miért féljél a Dns teszt miatt, vagy igen?

Amúgy általában az anyának ítélk a gyermeket.

583. Veronika1127 (válaszként erre: 576. - MIldi_76)
2010. jún. 7. 21:44

szia

en egyedul nevelem az en kisfiam ebbe segit edesanyam es edesapam is hisz fiatal vagyok 21

de azert mert nincs edesapja a gyerekeknek meg nem jelenti azt hogy jobb a csaladba

az en kicsi fiam apa nelkul fog felcseperedni de egy kis kieggyensulyozott gyermek mindig orul es nevet

remelem a te gyermeked is atesik ezen a szitun es kiegyensulyozott boldog lessz

csak a jovojere gondolj es ne nezz hatra ez az en oszinte tanacsom

2010. jún. 7. 21:36

Kedves forumozok

Nekem van lassan egy 1 eves kisfiam

Az edesapja dan allampolgar.

Eddig nem szerette volna a dns-tesztet de most a parja azzal eszi hogy igen is ha kell ugyveddel jojjon ram es csinaltasa meg.

De en nem szerenem a gyermekem elvesziteni.

Tudni kell a mostani elettarsa egy harpia.

Jo en sem vagyok valami szent mert nincs valami tisztes munkam mint masoknak de bevallom es alairom.

Ez a no tonkre akarja tenni az eletem es az idegem.

Es ez mind nem eleg a gyermek is veszelybe van miatta.

Ha valaki tudna tanacsot adni mit csinaljak jo lenne.

Annyi meg hozza tartozik az en kis sztorymhoz hogy a gyamugyis aki a papirokat rendezte a fiam anyakonyvi kivonataba azt tartotta jonak hogy 3honapos koraba be hivot es beirt egy kitalalt apat ami nem serti senki jogat.

A kerdesem kell feljek attol hogy elvesztem a kicsifiam aki egyben az eletem ertelme es csak o tart eletben???De ennek is megvan a miertje.

Varom a valaszokat elore is koszonom.

2010. máj. 25. 13:03

Sziasztok,

Tudna segíteni vki, hogyha közös megegyezéssel válunk akkor a beadványt és a megállapodást mindkét félnek alá kell írnia? Ezeket az iratokat csak ügyvéd készítheti?

Köszönöm,

580. Tina87 (válaszként erre: 579. - Modeszta71)
2010. máj. 24. 21:12
Jesszus, de durva...várunk a klubban akkor.
2010. máj. 24. 15:46

Szép napot mindenkinek!

Itt is csatlakozom hozzátok, (bővebben majd a klubban)39 éves vagyok, Budapesten élek, 5 éves kislányom van. Az én esetem nagyon friss, hétfőn borult a bili, apukának új barátnője van, aki miatt elhagy bennünket hamarosan.

578. MIldi_76 (válaszként erre: 575. - Nadjasurrealist)
2010. máj. 24. 14:03

szia,

Azt hiszem rájöttem. :) Előbb kérdeztem, mint néztem. :)

Köszönöm mégegyszer

577. MIldi_76 (válaszként erre: 575. - Nadjasurrealist)
2010. máj. 24. 14:00

Szia,

Köszönöm a kedves fogadtatást. Hogyan lehet a klubhoz csatlakozni?

576. MIldi_76 (válaszként erre: 574. - Tina87)
2010. máj. 24. 13:59

Szia,

Már egy ideje elég döcögősen ment a dolog. :( Aztán most lett elég. Bár bizonyított megcsalás nem történt. Nem mondom, hogy könnyen viseljük, de azért megvagyunk. Kisfiamnak néha (kb. 2 naponta) eszébe jut, hol van apa? :( Ilyenkor próbálom őszintén, a szintjéhez mérten elmondani hol van. Mondja hogy hiányzik neki. :( Nehéz ilyenkor nagyon, de úgy érzem egy gyermek sajnos nem tud két felnőttet összetartani, ha megromlott a viszony. Az a gyereknek sem jó. Vagy lehet ez önző gondolkodás? Mert a gyereknek családban jobb?

575. nadjasurrealist (válaszként erre: 573. - MIldi_76)
2010. máj. 24. 08:50

Szia!


Üdv neked, ha gondolod csatlakozz még hozzánk, a kis zártkörű klubbunkon belül, ahol azért mégis nyíltabban oszthatjuk meg a történeteinket, mint így, hogy bárki láthatja, olvashatja....


egyedülálló titkok a klub neve, várunk...

574. Tina87 (válaszként erre: 573. - MIldi_76)
2010. máj. 23. 23:39

Szia!


veletek mi történt?Kisfiú hogy viseli a dolgot?

2010. máj. 23. 21:46

Sziasztok,

Én is csatlakoznék hozzátok. 1,5 hete egyedülálló anyuka lettem, bár apuka ebbe még nem akar beletörődni. Van egy 5 éves kisfiam. A szüleimmel élünk, így szerencsére nem maradtunk teljesen egyedül. Rájuk mindig számíthatok, számíthatunk. Szívesen beszélgetnék veletek. Barátaim sajnos nincsenek, az elmúlt 8 év (apukával) elkoptatta őket. :(

Ildi

572. Tina87 (válaszként erre: 570. - Nadjasurrealist)
2010. máj. 13. 12:33

De jó, akkor neked még friss minden élmény és új, hogy csak 5 hós még :D


Azért, ahogy olvasom az elején nem volt egyszerű.De legalább nincs a nevén így probléma sincs.Nálunk Kira hiába van apuka nevén így se fizet :S de nem is ön, most már megint pár hete nem láttuk.Habár jobb is :D

Soroksáro lakunk, amúgy laktunk benn a operánál a hajós utcában is, de szerettem ott lakni :)) de azért itt már jobb kicsit nyugisabb.

É van meló ahova viszatudsz majd menni, mert nekem az volta bajogy nem volt jó melóm és nem tudtak olyan időbeosztást adni ahogy dolgozni tudtam volna, magyarul kibaszak velem és most szívok, mert nem találok melót.Naplómba elégsok mindent leírtam a dolgokról, ha va időd olvasgass bele :)

Jelentkeztem klubba, akkor majd ott dumcsi :))))

2010. máj. 13. 09:49

szerintem ha olyan téma és személyes dolog merül fel, folytassuk itt, ezt most hoztam létre és mégiscsak zártabb, nem olvashatja el bárki


egyedülálló titkok klub

2010. máj. 13. 09:43

Szia!


Na köszi, hogy röviden leírtad a történeteteket, látom a ma reggeli tornámból se lesz sok, de most muszáj válaszolnom végre aktivizálódik kicsit ez a fórum is...


Nagyon sajnálom, ez egy elég gyáva és felelőtlen pasas lehet, azt meg végképp nem értem, ha már ismeri a lányát, látogatta, akkor hogy tudja megtenni, hogy ne nézzen feléje, úgy értem, nálunk más a helyzet, egy abszolút tiszta szituáció:

(547. bejegyzés, és oda belinkeltem a blogomat is)

a terhesség 4. hónapjában úgy döntöttem nem folytatom, a biológiai apával a viszonyt , aztán jelentkezgetett, ígérgetett, majd szültem, és egyrészt nem is nagyon jelentkezett, másrészt a terhesség végén már undorodtam a létezésétől is, nem hogy a közelünkbe engedni, Nádját a kezébe adni, számomra ő nem létezik és ezért a Nádja az én nevemen van, és így is marad, per nem lesz, nem akarok vele, tőle semmit, ketten élünk, a belvárosban egy aránylag nagy lakásban, ami részben az enyém, nekem amint 2 éves lesz muszáj visszamennem dolgozni, a gyesből már nem tudunk itthon maradni, így is az örökségemből pótolgatom a gyedet, mert az sem lenne igazán elég, kényelmesen...A mi életünkben most nyugalom van és nem is akarom hogy megzavarja, se ő se más, ettől függetlenül mára szülés óta nyitottan álltam az elé, hogy társat keressek, de ez hosszú folyamat és annyira szorosra nem fűzném a szálakat, pláne nem hogy ideköltözzön, te??????? keresel, vagy hogy élted meg ezt a csalódást???


na a pia, az nagyon gázos, ez is volt az egyik oka, hogy megmondtam neki, hogy sohaaa


Nádja most 5 hónapos lesz, tündérszép kis hercegnő, imádom:D


Merre felé laktok?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook