Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló anyák mindennapjai fórum

Egyedülálló anyák mindennapjai (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
569. Tina87 (válaszként erre: 568. - Nadjasurrealist)
2010. máj. 12. 23:39

Húú köszi a fogadtatást, de jóó :D

Hát több mint egy éve egyedül nevelem, emrt az apuci ey kicsit link lett és mikor melóját is elveszette piálni kezdett, szóval két esély után amit adtam utolsó alkalommal mondtam arra van az ajtó és másnap elment.Tartásdíjat az elmúlt 3 hóban kb 7 ezer forintot adott, úgyhogy most gondolkodm a bíróság általi előlegezésen hogy hogy legyen.De a nevén van, de nem is nagyon jön magától se úgyhogy annyira nem izgatja hogy van egy lánya.Mondjuk multkor mondtam ha nem fizet ne is jöjjön...aztán anyummal lakom, jól elvagyunk, szegényesen, de boldogan :D

most fogok végezni sulival, hétfőn lesz az írásbel vizsgám:szociológia, társadalom elmélet, informatika, jog, politológia, vállalatok és intézmények...aztán szakdoga védés, meg szóbeli és akkor talán kezdhetek ezzel a szakmával vi, ami amúgy intézményi kommunikátor...

Manó bölcsis, nekm sajna meló nincs, nem találok egyszerűen semmit...amúgy most itthon avgyunk emrt kötőhártya gyulladása van, úgyhogy elvagyunk :D

És ti? mekkora a bébid?Hogy letettek egyedül?De ha elmondod merre van bejegyzésekben elolvasom :D

568. nadjasurrealist (válaszként erre: 567. - Tina87)
2010. máj. 12. 23:18

Szia!


Jajj, de jó, hogy csatlakoztál, fiatalabb vagy mint én, bár én sem vagyok idős, de te egészen fiatal vagy és ennek ellenére sok tapasztalatod lehet, ha mér ilyen nagy a kislányod, aranyos nagyon, megnéztem a fotókat.


Én korábban itt hosszan leírtam, hogy lettem egyedülálló, miért döntöttem e mellett, nálad hogy volt, kicsit mesélj magadról, magatokról.

Nálad az apuka, segít, vagy a nevén van a kislány?


Milyen szakvizsgáid lesznek?

567. Tina87
2010. máj. 12. 15:20

Sziasztok!

Remélem nem baj ha csatlakozom, hátha megtudok ezt-azt ki hogy viseli éli meg az egyedülállóságot :)

23 éves vagyok és egyedül nevelem több mint egy éve a 2 és fél ves lánykámat, aki bölcsis, én meg sajnos nem találok munkát :( Anyukámmal élek és most lesznek a szakvizsgáim...

Hát ennyi rólunk röviden :)


Ti hogy élitek meg a mindennapokat?

566. nadjasurrealist (válaszként erre: 565. - Szantre)
2010. ápr. 30. 11:01
szerintem, ha hazaköltözöl akkor egyedülálló vagy,de ha tartós kapcsolatban, egy háztartásban, akkor már nem
565. szantre (válaszként erre: 561. - Wendy87)
2010. ápr. 30. 07:36

Wendy87!

Köszönöm a segítséget!

Közben felmerült bennem néhány kérdés, talán ebben jobban otthon vagytok..

Valahol azt olvastam, hogy egyedülállónak az számít, aki az apa nélkül neveli a gyereket, vagyis, ha lenne új élettársam, attól még egyedülálló anya lennék.. ez hülyeség? Vagy csp szempontból az? Gyerektartást persze akkor is fizetnie kéne az apának.. És ha átmenetileg a szüleimnél élünk, azért még egyedülállóként igényelhetem az emelt csp-t?

Bocs, ha ezek banális dolgoknak tűnnek, de a neten nem nagyon találok ezekre választ.

564. nadjasurrealist (válaszként erre: 562. - Wendy87)
2010. ápr. 29. 15:14
húú ahogy olvastam a soraidat, mintha csak én írtam volna, majd reagálok hosszabban is, csak ide oda kapkodás van és lassan megyünk sétálni
2010. ápr. 29. 15:13

jaj de jó, aktivitás!!!!!!


Szia Wendy!!!

562. Wendy87 (válaszként erre: 560. - Nadjasurrealist)
2010. ápr. 29. 15:07

Lehet, hogy így van, csak nem értem, miért. Miért szégyellik ezt sokan? Én inkább büszke vagyok rá, hogy mertem lépni, és hogy egyedül is jól elboldugolok.


Mondjuk engem sokan valami csodabogárnak tartanak már szerintem az ismerettségi körömben, mert jelenleg úgy vagyok vele, hogy nem is érzem szükségét egy párkapcsolatnak. Úgy értem, meg vagyok elégedve az életemmel, vannak barátaim, szüleim, családom, akikkel a mindennapok történéseit meg tudom osztani, viszont senkinek sem kell elszámolnom az időmmel, stb. Múltkor volt egy elég duva vitám egy fiú ismerősömmel (aki szerintem hajt rám, csak nem tudom miért, amikor már régen is kiderült, hogy nem illünk össze), és mindenáron be akarta nekem magyarázni, hogy kapcsolat nélkül nem lehet teljes életet élni. Kérdem én, miért nem lehet???

561. Wendy87 (válaszként erre: 551. - Szantre)
2010. ápr. 29. 15:03
Szia! Lehet, hogy már megoldottad a dolgot, de amikor a fiam született, nálunk csak annyi volt a dolog, hogy a csp igénylésénél nyilatkoznom kellett arról, hogy sem férjem, sem élettársam nincs. Szerintem nálad is csak ennyi a dolog, a MÁK számára ez csak egy változás a sok közül.
560. nadjasurrealist (válaszként erre: 559. - 70a5a27405)
2010. ápr. 29. 13:04

jövő hétfőn randi , meglátjuk,


ma voltam a bölcsibe előjegyzésbe vetetni Nádját és 2 egyedülálló anyuka is várakozott, rajtam kívül, sokan vagyunk többen, mint gondolnánk, csak sokan nem vállalják az egyedülállóságukat

559. 70a5a27405 (válaszként erre: 558. - Nadjasurrealist)
2010. ápr. 28. 17:32
hát nem csodálom, én se merülnék mindjárt bele...nem menne...
558. nadjasurrealist (válaszként erre: 557. - 70a5a27405)
2010. ápr. 28. 09:09
ohh én nem akarok totál egyedül maradni, hónapokig sem, nemhogy évekig, csak azt még jó sokáig nem tudom elképzelni és nem is akarom, hogy valaki ide költözzön, és együtt lakjon velünk..., ismerkedjünk, találkozzunk , az elején, sőt attól függ milyen az illető Nádját nem is akarom bemutatni neki, tényleg attól függ milyen jellegű kapcsolat alakul ki, ennek is sok típusa van
557. 70a5a27405 (válaszként erre: 556. - Nadjasurrealist)
2010. ápr. 28. 02:06

Hát igen jobb egy ideig egyedül maradni, semmint beleugrani fejjel felelőtlenül egy újabb kapcsolatba. Bár már régóta (7 éve) egyedül vagyok azért már jó lenne ha lenne a hatáskörömbe egy normális férfi....

Nálatok egy kicsit más a helyzet, és nem csodálom hogy így gondolkodsz a dologról, de ahogy telnek múlnak a hónapok esetleg évek, rájössz hogy azért az egyedüllét hosszú távon nem a legjobb...bár vannak előnyei is...

556. nadjasurrealist (válaszként erre: 555. - 70a5a27405)
2010. ápr. 26. 10:09
persze, annak meg örülök, hogy egy abszolút tiszta helyzet van az életünkben és látok, hallok rengeteg olyan apukáról, aki ott van, de szinte bár ne lenne ott, mert... sok oka van, nem könnyű a helyzet,igen magas nálam a mérce, amit nem adok lejjebb, sőt, amióta a Nádja megszületett, és a tanulságos eset után, a gyerek apja még inkább megválogatom ki legyen a társam, mindenáron nem kell, sőt inkább addig maradunk ketten amíg igazán olyat nem találok aki, ha meg nem lesz ilyen, akkor hivatalosan nem lesz az életünk szereplője az illető, marad a b.verzió, de azt hiszem én rendkívül türelmetlen vagyok, még csak 4 hónapja szültem, de akkor is nő vagyok, sőt én a terhesség 4. hónapjától tudtam, hogy ez így lesz, s nekünk jobb mintha, az a nem apaként viselkedő önimádó pasi az életünk részévé válik.
555. 70a5a27405 (válaszként erre: 554. - Nadjasurrealist)
2010. ápr. 26. 09:30
Úgy élem meg hogy.....de irigylem őket!Meg amikor apukát látok hogy tolja a babakocsit,vagy fogja a picit, vagy játszik vele...na akkor eszembe jut hogy a gyerekem apja mindezt kihagyta az életéből,...és ez nagyon tud fájni..:(((
2010. ápr. 25. 19:25

Szia!


te hogy éled meg, amikor hétvégén boldog családokat látsz ????? mert ma én nagyon rosszul, azt hiszem elég jól kezelem a mi kettecskén éldegélésünket, sok barát és programok, de azért, így irtó nehéz, főleg amikor jön a hétvége....

553. 70a5a27405 (válaszként erre: 551. - Szantre)
2010. ápr. 7. 10:43

Szia!

Hát, szerintem menj be a Magyar államkincstárhoz, mert ők az illetékesek ebben az ügyben. Ott elmondják neked hogy működik ez az egész...

552. 70a5a27405 (válaszként erre: 550. - Nadjasurrealist)
2010. ápr. 7. 10:35

Otthagytam a gyerek apját 3 hónapos terhesen, mert ivott. Nem voltunk összeházasodva.Perre vittem a dolgot, úgyhogy jön a folyószámlámra a gyerektartás...

Édesanyámmal és öcsémmel lakom együtt, és van egy autista kisfiam...

551. szantre
2010. ápr. 6. 18:27

Sziasztok!

Végre egy aktív egyedülállós fórum!

3éves fiammal maradtam egyedülálló, az apával nem voltunk házasok, így csak szétköltöztünk. Tudna valaki segíteni, hogy az emelt családi igényléséhez honnan szerezhetnék arról papírt, hogy egyedül nevelem a gyerekünket? Mert ugye válás nem volt.. mivel esküvő sem.

Köszi!

550. nadjasurrealist (válaszként erre: 549. - 70a5a27405)
2010. ápr. 5. 16:23
Köszi, hmm akkor csak pár szóban leírnád én azt hittem, te nem vagy egyedülálló anyuka...
549. 70a5a27405 (válaszként erre: 548. - Nadjasurrealist)
2010. ápr. 5. 16:14

Szia!

Igen leírtam a történetemet korábban,ebben a fórumban de már nem tudom hogy mikor....

Velem bármiről beszélgethetsz! :)

548. nadjasurrealist (válaszként erre: 547. - 70a5a27405)
2010. ápr. 5. 11:58

leírtad korábban a történeted?


olyan jó lenne, ha végre egy egyedülálló anyukás vagy akár szülős fórum is aktívabb lenne és többen mernék vállalni, hogy azok., semmi szégyellnivaló nincs benne, csak közben sokan elfelejtik, hogy ez is létezik és rengeteg előnyhöz jutnak pl., a nagycsaládosok, miközben az egyedülálló szülőket szinte semmiben sem támogatják...


de nem csak erről., hanem bármiről jó lenne beszélni....

547. 70a5a27405 (válaszként erre: 546. - Nadjasurrealist)
2010. ápr. 4. 15:55
jól tetted hogy leléptél, én is így tettem régebben....
2010. márc. 31. 09:01

Sziasztok!


Elöljáróban, én egy 28 éves egyedülálló anyuka vagyok, a várandósságom 4. hónapjától vagyunk kettecskén a babámmal, aki most lesz 3,5 hónapos, csodás, gyönyörű és egyáltalán nem érzem magam rosszul, nehéznek, nehezebb, mint párban.,úgy fogalmaznám meg, hogy 90 %-ban iszonyat boldog vagyok, egy csodás értelme van az életemnek és a mostani kapacitásom meleltt is hiányzik egy hozzám való társ, a férfienergia , ezért marad a 10 %, erre a nem totál teljességre. Egyébként én mára születése után nem sokkal elkezdtem társat keresni, persze még nem találtam meg, de most már eljutottam odáig, hogy újra elmenjek randevúzni, mondjuk hihetetlen nehéz összeegyeztetni, de szerencsésnek mondhatom magam,a barátaim sokat segítenek, de a storynk:


Elég szövevényes, már már szappanopera vagy pszicothriller, de röviden összefoglalva, egy nagyon friss kapcsolat meglepetés babája lett a most 3,5 hónapos pici, elvakult szerelem volt, akkoriban vesztettem el a nagymamámat és hihetetlen éhes voltam a szeretetre, így sétát be az életembe Gábor, a sármos, 12 évvel idősebb, jól öltözött "fogorvos", jó az előre látszott, hogy egy kicsit elvont, bohém, de mivel én is az vagyok, ez még imponált is.


Randevúk sora és minden ilyesmi, lelkesedés, nagymamám temetése után felveti az esküvő gondolatát, majd rá két hétre bejelentem baba érkezését, kitörő örömmel fogadja, terveket szövöget, közös jövőnkről, pl: ha kicsit nagyobb lesz vitorlázni visszük babát és szuper babakocsit hozat neki Düsseldorfból, mert neki megvannak a kapcsolatai...

Ígérgetések sora, majd lassan kezd széthullani a rózsaszín álom, először is elkezdem komolyan venni, hogy Gábor sokat iszik, másrészt rájövök hogy hazudik, hogy nem csinál egész nap semmit, nem fogorvos, és rég nem vitorlázik, felhív egy nő aki állítja, hogy egy éve a Gábor barátnője, majd kiderül van egy másik, aki ótvar ronda és öreg, de van pénze. Tulajdonképpen kitartja Gábort..

És Gábor legjobb barátja, aki mellesleg terhesen fel akart szedni és lesmárolni, közli, hogy csak addig kellettem G.-nak amíg azt hitte van pénzem, vagy hamar az ölembe hullik nagymamám öröksége.( ami sajnos még azóta sem, mert hihetetlen szar most az ingatlan piac). G. hetekre eltűnt, majd megjelent, csapzottan, szétesetten, ígérgetettet, először, sőt másodszor is engedtem neki, bár fenntartásaim voltak, de az volt a fejemben, hogy a gyereknek apa kell....


Újabb eltűnések, követelőzések részéről, részeg telefonok, stb...és magam határoztam el hogy vége, az a nagy döntés akkor következett be, amikor a terhesség 4. hónapjában egy nőgyógyászati műtétet kellett végre hajtani rajtam, nem reagált az akkori sms-emre , de be se jött a kórházba...


Aztán jött a várandósság második fele, 2., 3. trimeszter, egyre nagyobb pocak, újra előkerült, de már nem hittem neki, hívogatott, írogatott, részegen zaklatott, de már hajthatatlan voltam, bár voltam olyan őrült, hogy mindezt csak az eszemmel tettem, legbelül még szerettem, ezért a 6. hónapban utoljára még találkoztam vele, de végre eljött a pont, amikor totál kiábrándultam belőle, pénzt akart kérni, és a 6. hónapban, úgy, hogy előtte 2 hónapon keresztül nem akart foglalkozni velem, úgy gondolta most rám veti magát, ekkor már csak a születendő gyerek miatt fogadtam el a találkozót, ezután már semmit sem hittem el neki, de még mindig zaklatott, hazudozott, hozzám akart költözni, nem engedtem, 2009. dec 10-én írt utoljára egy sms-t, 14-én megszületett Nádja a kislányom, azóta semmi, és én nem hagytam neki, sőt nem is akartam, hogy a nevére vegye, Nádja az én nevemen van, senkitől nem kapok gyerektartást, de bíróságra se kell rohangálnom, s ez a nyugalom,s béke mindennél többet ér!!!


a blogom:


blog: [link]

545. Szanka (válaszként erre: 543. - Muki32)
2010. márc. 29. 17:56
Én komolyan nem értem ezeket a pasikat!
544. 70a5a27405 (válaszként erre: 543. - Muki32)
2010. márc. 26. 04:40
Szia! Hát ez nem jó helyzet, megcsalt?
543. muki32
2010. márc. 25. 21:00
sziasztok. engem most hagyott el a párom és van egy 4h. csecsmőm. kivagyok...:(
542. 70a5a27405 (válaszként erre: 541. - Szanka)
2010. márc. 15. 22:06
Persze, ma sokat kint voltunk, fát metszett az öcsém meg anyukám én meg szedtem össze. A gyerek is kint volt: nézte az autókat labdázott, felment a csúszdára, lett hintáztatva...egyszóval nem unatkoztunk..ki lett szellőztetve az agyunk és közben jókat edzettünk:DDD
541. Szanka (válaszként erre: 540. - 70a5a27405)
2010. márc. 15. 18:43

Azért az iwiw mellett jut másra is időd, ugye?:)

Az elején én is sokat voltam fenn.

540. 70a5a27405 (válaszként erre: 539. - Szanka)
2010. márc. 14. 21:11
Ja..:)) Amúgy az egyik ismerősőm kiakadt mert azt jelöltem vissza neki hogy nem ismerem...ezen kiakadni!!Jaj nem ő lesz az első akit nem jelölök vissza...:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook