Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedül ünneplem a karácsonyt, hogy lehet ezt túlélni? fórum

Egyedül ünneplem a karácsonyt, hogy lehet ezt túlélni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. mária y (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2012. dec. 17. 17:51
Arra céloztam hogy a gyerekoromba is milyen"csodás "volt a karácsony. És azóta is.
64. 731e5b9ffb (válaszként erre: 63. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 17. 17:33
Én anyukám unszolására regisztráltam annó kisírt szemmel hasonló szituáció után, 1 héten belül megismertem mostani párom, aki 100szor jobb, mint akit akkor sirattam, nyáron házasodunk:) Egy kapcsolat vége lehetőség egy új, még jobb kezdetére, ezt nem dicsekvésből írtam, hanem azért, hogy fel a fejjel:)!
63. 731e5b9ffb (válaszként erre: 60. - Mária y)
2012. dec. 17. 17:29
Most lehet le fognak szólni páran, de saját tapasztalatból mondom szerelmi csalódásra legjobb regisztráli egy társkeresőn. Nyilván eszed ágában sincs ismerkedni, nem zártad még le a múltad, DE az első pár napon-héten rentgetegen bókolnának neked, ami elég jó önbizalomnövelő tud lenni ilyenkor, le is kötnéd vele magad, nem lenne időd a múlton merengeni, egyedül sem éreznéd magad karácsonykor, mindezt semmi felelősség nélkül. Ha véletlenül egy jó hal is a horgodra akadna (a többszáz rossz közül), akkor megoldódna hosszú távon is a problémád, de ez csak tényleg a plusz, amúgy is jó szórakozás az ilyen nehéz időkben.
62. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Mária y)
2012. dec. 17. 17:26
Keress valakit, aki szintén egyedül ünnepli, s máris ketten vagytok!
61. Guruljka (válaszként erre: 60. - Mária y)
2012. dec. 17. 16:48

Mi az, hogy mindenkibe?

Ne mindjárt a ló túloldalára essél. Ebben a pasiban megbíztál. Visszagondolva, voltak figyelmeztető jelek, amiket akkor nem vettél figyelembe? Mert hátha volt, és akkor ebből tanulhatsz.

Mindenben meg lehet találni a tanulságot, így okosodunk. Senki nem tökéletesen pottyant a világra, a tapasztalatokat sokszor keservesen kell megszerezni, de hasznunkra válik még a fájdalom is.

2012. dec. 17. 16:22
Az ember nagyon sok mindenen tud változtatni,csak azon a nyomorult érzésén nem. Ha valaki szerelmes lesz,vagy csalódik azon nem. Az ott van. Mindig azt mondom ha valakinek boldog élete van,örüljön tegye össze a két kezét,ha rossz akkor hallgasson. De sajnos ez nem így működik. Nem sajnáltatom magam,mert ezt én kerestem magamnak. Mert bízok mindenkibe.
59. f799cac10e (válaszként erre: 54. - Tavasz007)
2012. dec. 17. 16:22
igen. tényleg látom az embereket ahogy vásárolnak vagy csak mennek az ajándékok után és feszültek egy mosoly nincs az arcukon ilyenkor én nem nagyon szoktam csak kis minimális összegűt venni és tényleg csak egy apró dolog.kaját is csak olyat ami ritkán van de minimális mennyiségűt.ez a jövés menés ilyenkor és annyit esznek a rokonságban is mint ha egy évig nem ennének komolyan :) én nem mert nem tudok ilyenkor sem többet enni nem bírom és ebből is bonyodalom van hogy mért nem eszem belőlük. stb.... komolyan ilyenkor is azt gondolom bár csak egyedül lennék, ki se mennék sehová,filmeket néznék,pihennék, nem főznék- sütnék pedig szeretek.
58. Averil (válaszként erre: 56. - 3532273647)
2012. dec. 17. 15:20
Nálam hasonlóképpen, tavaly voltam bulizni, de amúgy a családommal vagy legjobb esetben is az egyik barátnőmmel töltöttem a szilvesztert, a legtöbb barátom messze lakik... nem túl jó érzés tudni, hogy minden ismerősöm széles baráti körben ünnepel, de ez van, még mindig jobb, mint kint a hidegben, egyedül.
57. Averil (válaszként erre: 45. - A97b9a4e4e)
2012. dec. 17. 15:18

Dennis, a komisz nagyon jó... :D


Kedves Fórumindító, még mindig jobb helyzetben vagy, mint akik kapcsolatban élnek, mégis magányosak. Ne keseregj, most még rossz, ez törvényszerű, de később egyre jobb lesz.

2012. dec. 17. 15:17
Én a szilveszterrel vagyok így..a legtöbben társaságban,barátokkal,én meg itthon.Tv-ben semmi,aludni a petárdáktól nem lehet,és tudom,hogy ilyenkor a legtöbb ember bulizik.Aztán a másik oldalt nézem,akik otthon ülnek,fűteni nem tudnak esetleg aluljárókban töltik az éjjelt.Rájövök,hogy nem is olyan rossz a helyzet,pedig ott,akkor nagyon el vagyok keseredve.+tudom,jövőre ugyanez lesz
2012. dec. 17. 15:01
Simán csinálhatnánk itt egy összejövetelt, még másik nevű fórum se kell. Túléljük a karácsonyt jelszóval...:D
54. tavasz007 (válaszként erre: 22. - F799cac10e)
2012. dec. 17. 14:48

detto!! amikor külföldön egyedül éltem, még fát sem vettem, mert elegem volt a kényszeres karácsonyokból!! tök jó volt!!!

legszebb karácsonyaim voltak!!

53. 8daf82b38c (válaszként erre: 52. - 8daf82b38c)
2012. dec. 17. 14:34
És ne légy szomorú!!!
52. 8daf82b38c (válaszként erre: 1. - Mária y)
2012. dec. 17. 14:34

Tudod mit mondok?


Sokan nem egyedül vannak, de mégse őszinte az egész. Én nekem ez a 2012 évem olyan szinten rossz volt minden szempontból, hogy az egész karácsony úgy ahogy van nem érdekel!

Kívánd azt, hogy a jövő karácsony párban teljen. (én is azt kívánom Neked így ismeretlenül)


Mégha nehéz is, "ugyan olyan nap, mint a többi" és sokkal többet nem szeretik ilyen olyan okok miatt, mint ahogy azt hinnénk.

Írj nyugodtan privátot, ha akarsz "beszélgetni". Üdv.

2012. dec. 17. 14:28

Amennyivel idősebb vagyok, annyival többször láttam már ezeket a filmeket, azaz naaagyon unom! :D

De hátha lesz valami nézhető.

"Fíling" nem nagyon kell nekem, nem is szokott lenni. Eltelik. Kicsit kényelmetlen, hogy több napra kell vásárolni. Vendég, rokon aki jönne, olyan nincs, majd telefonon hívnak esetleg. A fiamnak amit vettem, amúgy is, szeretetből megvettem volna, de ki se bírtam, már megkapta. Hát majd ülünk itt ketten és tévézünk. De ez nem dráma! Miért lenne az?

Nagyon sokan vannak így. Ki hog éli meg, én is retteghetnék, belelovalhatnám magam, hogy húúú de rossz egyedül... de azzal jobb lenne?

2012. dec. 17. 14:23
Már tökélyre fejlesztettem az ünnep túlélését...
2012. dec. 17. 14:20
Jaja, köszi. Én sem. Azért ezek a régebbi filmek még tudták hozni a feelinget. :)
2012. dec. 17. 14:19
Még az éjféli miséket is megnézheted, ha nem akarsz kimenni a lakásból...
47. 800b726b6d (válaszként erre: 45. - A97b9a4e4e)
2012. dec. 17. 14:18

Denis a komisz! :)

Na az is várható, de én se tudom megunni! :)

46. Guruljka (válaszként erre: 1. - Mária y)
2012. dec. 17. 14:16

A karácsonyban semmi olyan nincs, amitől ne lehetne túlélni akár egyedül, akár nem egyedül.

Hogy egy említésre sem méltó emberre akadtál, az pech. Tanulj belőle, és ennyi. Mi ez a mély bánat?


Én az első karácsonyt fogom a fiammal kettesben tölteni a férjem halála óta. Azt hiszed, az díszmenet lesz? Ugyan...de kemény nőszemély vagyok, ha vénecske is.

Ha lehámozod a szokásokat a karácsonyról, kiderül, hogy eredetileg egyházi ünnep, Krisztus születésnapja, és slussz.

Karácsonyfát se túl régen állít a nép, és a lakosság nagy részénél még a nagy evészet sincs, sőt még régen sem volt szokás, csak a tehetőseknél, de azok amúgy is ettek minden elképzelhető alkalommal.

Ha hívő emberke vagy, akkor csendesedj el kicsit, köszönd meg az Úrnak, hogy elküldte értünk az egyszülött fiát. Maga az Ünnep az ennyi.

Ma is, és az új évben is egyedül leszel esetleg egy darabig, de az életnek különböző szakaszai vannak. Van, amit társsal élünk, és van társ nélküli szakasz is. Te is erős vagy, szépen eltűröd most ezt a szakítást is, úgy látom, a sértettség és a megbántottság dúl most Benned. De ezeket az érzéseket majd pár év múlva máshogy látod talán.

Képzeld el a pasi fejét, amikor rájön, hogy nem mehet vissza Hozzád, mert ezt jól eltolta. Fog majd magyarázkodni, meg akar majd vezetni, de ne hagyd magad. Ő a hímgőgjében veszítette el ezt a kapcsolatot, pedig kellene a büszkeségéhez!

45. a97b9a4e4e (válaszként erre: 37. - 800b726b6d)
2012. dec. 17. 14:15
Az az, a Grincs. Imádom. A Pistike után, aki folyton a szomszédját idegeli a legjobb, szerintem. Na, annak se tudom a címét, de biztos tudjátok mire gondolok...:)
44. 800b726b6d (válaszként erre: 42. - Mária y)
2012. dec. 17. 14:15
És ami a legfontosabb szeresd ÖNMAGADAT és ne keseregj mert nem éri meg!!!
2012. dec. 17. 14:15
Itt leszek...
2012. dec. 17. 14:14
Ismeretlenül is szeretlek benneteket hogy segíteni próbáltatok,egy kicsit jobban lettem.köszönöm.
41. 800b726b6d (válaszként erre: 33. - Mária y)
2012. dec. 17. 14:13
Itt is hirdetett valaki a múltkor, de a Hoxa nem hal ki Karácsonykor is lesznek fent sokan, lehet majd itt is beszélgetni! :)
2012. dec. 17. 14:13

"Megleptem magam és csak karácsonykor néztem meg."


Ez jó. :D És meglepődtél azért? :-))

2012. dec. 17. 14:12
Élvezd az egyedüllétet! Szépen megterítesz, felveszed az elegáns ruhát, a yuetueben keresel hangulatos zenét. Utána Mezzo zenecsatorna hallgatása... Olyan flmet nézni, mint a Monte Cristó grófja, Sándor Matyás, Napoleon, Manderley-ház asszonya, Jane Eyre, Szegény gazdagok, Számkivetett, stb.
2012. dec. 17. 14:12

Szerintem TV. Vigjatekokat adnak nagy reszt, az lekot, meg gondolkozni se kell rajta. A masik a net, biztos lehet talalni maganyos embereket (pasikat)..


Mikor regen karacsonykor is dolgoztam, es egyedul voltam az alberletben, egy chips tarsasagaban elrohogcseltem a filmeken.

37. 800b726b6d (válaszként erre: 29. - A97b9a4e4e)
2012. dec. 17. 14:12
Grincs! :)
36. bnedora (válaszként erre: 26. - Mária y)
2012. dec. 17. 14:12
Keress fel egy orvost, aki ír neked nyugtatót. Még jót aludni is tudsz majd tőle.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook