Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyedit alkottam, hogy tudnám levédetni? fórum

Egyedit alkottam, hogy tudnám levédetni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. dec. 1. 21:09

Rohadt karácsonyfa díszeket csinálok anyámnak, meg anyósnak ajándékba. Nem árulom.


És kép alapján dolgozni szerintem se bűn. Ha bűn lenne, már rég megbüntettek volna: annyi indián karkötőt csináltam kép alapján annó, meg a sok horgolt flinc-flanc. Meg most a jútyúbos videó alapján készített gumikarkötők... :)

30. unom (válaszként erre: 29. - Erolin88)
2014. dec. 1. 21:03

Ha tudod kié, akkor ez a normális eljárás.

Mondjuk nem mindegy, magán, vagy üzleti célra használod.

Bár szerintem kép alapján dolgozni nem bűn, hiszen te csinálod, saját kezűleg. Egy-egy recept is több oldalon fent van, sőt, egy-egy oldalon is több változatban.

29. erolin88 (válaszként erre: 27. - SDitti)
2014. dec. 1. 20:59

De most a te esetedben ellopta a képedet az illető vagy mi volt szitu.


Én is dolgoztam egy kép alapján nemrég, időközben kiderült kié (nem volt a képen se vízjel, se logó, se semmi...). Mikor elkészültem kiraktam a képemet és megköszöntem a mintát az eredeti kép tulajának. Szerinted mondta, hogy kakk vagy bakk? Hát nem. Ezek után leszarom még ha tudom is, hogy kié.


A te képeden volt bármi rád utaló jezés?

28. unom (válaszként erre: 27. - SDitti)
2014. dec. 1. 20:23

Lehet korrekten is eljárni.

Én elég sok képet használok, de arra figyelek, hogy mind legális legyen.Igaz, így több utánajárást igényel, vagy fizetni kell érte, de szerintem így korrekt.

27. SDitti
2014. dec. 1. 20:20

Igen, a net hátránya ez. Nehéz a határvonalat meghúzni. Akinek tényleg vannak eredeti ötletei annak mindig van "tovább".


Van - egy biztosan - olyan fórum, ahol kínosan ügyelnek a készítő feltüntetésére és képesek nyomozni utána, engedélyt kérni tőle stb. Először erre rácsodálkoztam. Utána rájöttem, hogy fura lehet (ha kiderül) számára, hogy megtalálja a saját képét, miközben épp azon agyalnak többen is nyilvánosan, hogy hány szem "akármi" van ott. Ha már tetszik valakinek a munkája (és tudja ki az alkotó), akkor egy gesztus, elismerés a megemlítése is.


Levédetésbe, magasabb röptű vitákba kár belemenni, nem ér annyit az egész.

26. unom (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2014. dec. 1. 19:27

Vannak megoldások, hogyan lehet leszedni :(

Ez a net hátránya, ami egyszer felkerült az sokaknak szabad préda.

2014. dec. 1. 19:22

Ha fotókat teszünk ki otthonunkról, családunkról, magunkról, a pakliban benne van, hogy "leszedik", nem muszáj a világhálóra tölteni.

Ha munkánkat, kreációnkat, netán alkotásunkat tesszük fel, arra viszont "alkosson" mindenki egy logót, és megoldódik a probléma.

2014. dec. 1. 10:48

Ha már feljött a fész: ma reggel láttam az egyik csoportban, hogy valaki talált a neten egy fényképet egy fülbevalóról. Egy ügyesebb tag csinált hozzá leírást és most boldog- boldogtalan rakja fel a képeket, hogy nekem így sikerült, nekem meg emígy... Akkor most keressük meg az eredeti készítőt és mószeroljuk be az egész csoportot, hogy ő is szóvá tehesse, hogy milyen jogon másolgatják az ő kreálmányát?

Meg mikor könyvekből tesznek fel képeket a fészre... és az tényleg sérti a szerzői jogokat...

23. unom (válaszként erre: 22. - Erolin88)
2014. nov. 30. 21:39

Egyetértek teljesen.

A copyright jogokat ma már egyre kevesebben alkalmazzák a saját termékükre, ld. tesla-féle elektromos autó, pedig az tényleg komoly fejlesztés.

22. erolin88 (válaszként erre: 21. - Marlenka70)
2014. nov. 30. 21:35
Hát ez az: ami a netre felkerül, az bárki számára hozzáférhető. Szerintem csak az a gáz, ha konkrétan fényképet tesznek ki más kész munkájáról, mintha az övék lenne. Tuti az én munkáimat is másolták már le... és akkor mi van? Váljék egészségére.
2014. nov. 30. 20:58
Megnéztem és nagyon tetszik valóban eredeti ötlet, de nem lehet szerintem levédetni csak kidobott pénz lenne. A párom üvegmozaik képeket készít azt is gyakran megpróbálják lemásolni,ami felkerül a világhálóra azt előbb-utóbb koppintani fogják.
20. gkreka (válaszként erre: 5. - Ymanie)
2014. nov. 30. 19:15

Ez kb olyan, mintha Giotto levédette volna a "Mária a kisdeddel" témát a festészetben.


Sem az alapanyagban, sem a kivitelezésben sincs semmi újszerű. Kidobott pénz ezzel kapcsolatban szabadalmi ügyekkel foglalkozó ügyvédhez menni. Ha jóindulatú, akkor megmosolyog és csak egy órányi munkadíjat számláz ki neked, ha keresni akar a dolgon, akkor futtok még egy-két kört, persze a te pénztárcád rovására, és utána közli veled, hogy sajnos nem lehet szabadalmaztatni a rendkívül eredeti toboz szánkó-télapó ötletet.

19. erolin88 (válaszként erre: 16. - SDitti)
2014. nov. 30. 18:41
Itt a Hoxán is sok félreértés születik, mert nincs a szöveghez hangsúly, mimika...
18. erolin88 (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2014. nov. 30. 18:36
Szerintem nem éri meg a hajcihő. Ha jobbat, szebbet csinálsz úgyis a tiédet fogják venni. :)
17. unom (válaszként erre: 16. - SDitti)
2014. nov. 30. 18:15
Nem értem azokat, akik képet lopnak. Rengeteg oldal van, ingyenes képekkel, akár üzleti használatra is.
16. SDitti (válaszként erre: 6. - Unom)
2014. nov. 30. 18:14

Ebben a témakörben mindig lesznek másolatok, tovább fejlesztések. A levédetéssel se mennél sokra. A bíróság és az ideg nem ér meg annyit.


Én is belefutok újabban abba, hogy másolnak. Épp a héten tettem szóvá ezt a facen. Mit mondjak, még én kaptam meg a magamét, pedig csak egy mondat volt, hogy az az én képem. (Semmi harag, beszólás nem volt benne, csak felkiáltójelet mertem rakni a mondat végére.)

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Ymanie)
2014. nov. 30. 18:10
Bizony, ha tényleg nem valami csoda, egy leírás alapján nem találtad fel a fából, vaskarikát. Elég sok toboz szarvas van a neten szánkóval, vagy anélkül.
14. syria (válaszként erre: 11. - Ymanie)
2014. nov. 30. 17:54
Jól döntöttél.
13. c7c137858c (válaszként erre: 5. - Ymanie)
2014. nov. 30. 17:22
És mit akarsz ezen levédetni? A tobozt, a szarvast vagy a szánkót?
12. unom (válaszként erre: 11. - Ymanie)
2014. nov. 30. 16:56
Szerintem sem. Ha jó minőségű amit csinálsz akkor találsz rá vevőt. Sokaknak nincs kézügyessége.
11. Ymanie
2014. nov. 30. 16:53
Azon gondolkodtam,lehet nem is éri meg levédetni. Nagyon sokba kerül.inkább hagyom...
10. unom (válaszként erre: 9. - ◄Ilona►)
2014. nov. 30. 16:49

Ez is igaz.

Hátha jön egy jogász, aki tudja a megoldást.

9. ◄Ilona► (válaszként erre: 5. - Ymanie)
2014. nov. 30. 16:48

Szia!


EZT - mivel nincs benne SEMMI egyedi, tehát teljesen általános-, nem valószínű hogy le tudod védeni!


Olyan, mintha egy kézműves le akarná védeni az általa készített cserépedényt.


Szerintem!

8. unom (válaszként erre: 7. - Ymanie)
2014. nov. 30. 16:34
Le kell védetni, utána tudsz perelni, úgy tudom. De készülj fel, egyik sem olcsó.
2014. nov. 30. 16:31
Gyártom és hirdetem is de másolják.
6. unom (válaszként erre: 5. - Ymanie)
2014. nov. 30. 16:24
Gyártani szeretnéd? Vagy mi a célod a levédetéssel?
2014. nov. 30. 16:21
Tobozból készült szarvas és szánkó.
4. unom (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2014. nov. 30. 16:16
Pontosabban mit?
2014. nov. 30. 16:07
Vagy szerzői jogival, attól függ miről van szó.
2. c7c137858c (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2014. nov. 30. 16:06
Szabadalmi oltalommal.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook