Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy párkapcsolatban ki legyen a főnök a férfi vagy a nő? fórum

Egy párkapcsolatban ki legyen a főnök a férfi vagy a nő? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. jún. 29. 15:36
A mi házasságunkban nincs olyan, hogy ki legyen a "főnök" de általában a férjem teszi fel az "i"-re a pontot. Ezt a mintát hozta a családjától és valahogy ez nekünk igy vált be már 44 éve.
2023. jún. 29. 15:28
Az legyen a főnök, aki felelősebben tud dönteni a nehezebb kérdésekben és utána vállalja is a döntései következményeit!
2023. jún. 29. 12:21
Minek egyáltalán főnök? Nem elég a kö..g munkahelyen mindenki az?
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 29. 11:36

Ez sem törvényszerű, mint az alkoholizmust végigasszisztáló gyerekek sem lesznek mind azok, mert van aki pont ezért embereli meg magát, a másik meg pont ettől lesz az.

A velünk született jellemünk sokat nyom a latban szerintem.

51. barai
2023. jún. 29. 08:12
Mindkettő.
2023. jún. 29. 03:15
nalunk 50-50 van.
49. Sirga (válaszként erre: 45. - Jucika33)
2023. jún. 28. 14:24

Egyetértek. :)

Bizonyos helyzetekben szeretek döntést hozni, más területeken viszont jobban kedvelem, ha ezt megteszik helyettem.

2023. jún. 28. 10:49

Ki melyik családmodellt látta gyerekkorában, valószínű azt viszi majd tovább.


ki legyen a főnök a férfi vagy a nő?


Nemtől függetlenül legyen mindig a rátermettebb a főnök...

Akár férfi akár nő...

47. 80ASIQ
2023. jún. 28. 08:56

Természetesen a férfi.

(Én kivétel vagyok. Nálunk a feleségem a főnök. :D )

46. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Tűzesgatyó94)
2023. jún. 28. 08:02

A fizikai erő nem vezetői kompetencia. Azok a munkakörök, ahol az erős fizikai teherbírás az elvárás, jellemzően nem vezető pozíciók.

Amennyiben olyan helyen élsz, ahol lépten-nyomon veszély fenyegeti a nőt, vegyél fel mellé testőrt. Ha meg normális helyen élsz, ahol nagyon maximum egy kocsmai verekedéstől kell megóvni a párod, akkor gyakorlatilag egy életben jó, ha kétszer hasznodat lehet venni. Erre nem alapoznék főnökösködést.

Vannak olyan nők, akik igénylik, hogy uralkodjanak rajtuk. Jellemzően valamilyen gyerekkori trauma miatt válnak ilyenné, például egy bántalmazó apa miatt. Ilyet keress magadnak, hogy erősnek érezhesd magad, mert egy normális nő mellett igencsak kevés leszel ezzel a hozzáállással.

2023. jún. 28. 06:52
Nem kell főnök-beosztott viszony. Ez egy lelkisérült állapotra utal mindkét fél részéről és szerintem a végtelenségig nem tartható. Egymást kiegészítjük, mikor, ki tud valamit jobban megoldani. Máskor meg együtt. Ha én ismerem a helyzetet és vezetek, ha ő, akkor ő. Én nem szeretnék a párom főnöke lenni, de tőle sem tűrném az irányítást. Szerencsére fel sem merül.
44. Főnix3 (válaszként erre: 43. - Fc03b2622b)
2023. jún. 27. 22:58

Főnix!

Nem Főni!

Főnix vagyok, aki nagyon sokszor halt meg!

FŐNIX a tűzmadár! Ez vagyok én! Ahányszor meghaltam, annyiszor lettem erősebb!

Nem uralkodom, még ha erőt is látsz bennem!

Lehet gyengébb vagyok tőled is!

43. fc03b2622b (válaszként erre: 41. - Főnix3)
2023. jún. 27. 22:12
A te nevedben benne van, hogy te vagy a főni.
42. Ildi
2023. jún. 27. 21:37
Egyik sem.Egyenrangúság.
41. Főnix3 (válaszként erre: 39. - Timycat)
2023. jún. 27. 21:35

Teljesen értelek! A korábbi gondolataidat is simán átérzem. Voltam hasonló szituban!

Gondolom azért élvezed, hogy nő lehetsz, és a férjed újra férfi. :)

Az én farkam is kinőtt, mikor elmentem szobafestőnek. :D

nemsokára rá, el is váltunk.

40. Főnix3 (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2023. jún. 27. 21:31

Nos látom már, hogy honnan tudja mindenki, hogy férfi.. :D

Nem, biztosan nem engedném a csaj helyében, hogy főnök legyen. :D

Én azt írtam, egy harmonikus kapcsolatba nem fér bele egy uralkodó személy.

Régen rossz, ha azért jön hozzám, mer finomat főzök és forró a szerelmem...

Normális nő..,nem szeretem ezt a szót!

Normális voltam 17 évesen is, csak nem tudtam mit akarok én, ezért sok mindent is megcsináltam, amit ma már nem tennék. 25 évesen is tettem olyat, amiért ma már farkak hullanának. Miért, mert azt mondták a szüleink, házastársi kötelesség...

39. timycat (válaszként erre: 38. - Greeneyed)
2023. jún. 27. 21:17
Mindegy, csak annyi hogy én is úgy voltam mint itt a többség, aztán kényszerűen engedtem el a gyeplőt (egészségileg szó szerint teljesen jó 1,5-2 éve lerobbantam), majd mikor már picit megerősödtem beleültem a kialakult szituba, mert egyértelművé vált számomra, hogy egy csomó mindent csak azért csináltam, mert én is meg tudom csinálni, miért ne alapon, csak azért sem delegálom tovább. Aztán be kellett látnom, hogy férjem élvezi hogy kényeztethet, szereti hogy hagyom magam "megmenteni", látom szívesen megcsinál helyettem nehezebb feladatokat, sőt klasszikus "női dolgokat is", nem esik nehezére, büszke magára, én dicsérem érte, elismerem a munkáját. Mivel van amivel gyorsabban végez nálam, meg úgy egyébként is több ideje van mint nekem, együtt is több időt tölthetünk családilag kedvünkre bármivel. Jobban funkcionálunk férfi és nőként mint korábban, de egymás között nincs főnök, kifelé viszont hagyom hogy ő érvényesüljön.
38. Greeneyed (válaszként erre: 35. - Timycat)
2023. jún. 27. 20:43
De értem, csak nem értek egyet...
37. Amaunet (válaszként erre: 31. - Bree25)
2023. jún. 27. 20:30
Ez csak akkor kínos, ha mindkettő úgy érzi, hogy irányításra termett.😀
36. Amaunet (válaszként erre: 19. - Főnix3)
2023. jún. 27. 20:26

Ez rendben is van. Biztosan egyensúlyban van a kapcsolat, ha mindkét fél megélheti nőiességét/férfiasságát.


De a fórumindító főnökösködni szeretne.


Szerintem normális nő ezt nem vállalja be. Persze, de, mert hány olyan házasság van, ahol nincsenek kiegyensúlyozva az erőviszonyok/akaratok és csak tolják egymásra a feladatot/döntést/felelősséget.


Sosem választanék magam mellé pasit csak mert ő kétszer annyit bír cipelni, mint én. "Férfi munkára" fizetek egy napszámost, egy szobafestőt vagy éppen amilyen munka van.


A férfiak közt van egy mondás... Nem kell azért tehenet venni, mert kíván az ember egy csupor tejet.

35. timycat (válaszként erre: 30. - Greeneyed)
2023. jún. 27. 20:22
Nem érted mit írtam. Nem baj.
2023. jún. 27. 20:17

rég rossz ha van főnök. Társnak kell lenni, egyenrangúnak. Szerintem ilyen egy hatékony csapat. néha fáradtság, stb miatt lehetnek ideiglenes elcsúszások ebből, de alapvetően főnök??? nem munkahely, pár :)


az egy pár zokniban ki a főnök? a jobb vagy a bal zokni? párnál nincs főnök szerintem :) társ van.

33. Főnix3 (válaszként erre: 32. - Secret8)
2023. jún. 27. 20:15

Bizony!

A nyak fordítja a fejet! :P

2023. jún. 27. 20:14
"A férfi a fej, de a nő a nyak" :D
31. Bree25
2023. jún. 27. 19:52
Az anyós 😂😂😂
30. Greeneyed (válaszként erre: 21. - Timycat)
2023. jún. 27. 19:42
Nem erőlködöm erőn felül, de amit ésszel, gyakorlati tudással etc. meg tudok csinálni, azt megcsinálom. Ne mentsen meg senki.
29. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Tűzesgatyó94)
2023. jún. 27. 19:40
Hát ezzel vitatkoznék. Nagyon gyakran látom, hogy válsághelyzetben a nő bírja tovább a terheket.
28. LBO (válaszként erre: 1. - Tűzesgatyó94)
2023. jún. 27. 19:34
Az már régen rossz ha egy párkapcsolatban van egy főnök? 🤣😡
27. ab443a467a (válaszként erre: 1. - Tűzesgatyó94)
2023. jún. 27. 19:18
Fizikailag erősebb, de nem biztos, hogy intelligensebb is.
26. Burrit0 (válaszként erre: 25. - Burrit0)
2023. jún. 27. 18:38
Azt hiszem valami elszakadt itt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook