Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? fórum

Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


2021. ápr. 20. 20:22
Nagyon rendes vagy hogy segítesz nekik. Hozzád fognak szokni.Szelidek lesznek.
66. liliom10 (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 20:21

Volt egy család, a kutyájuk évek óta ott élt, a lakásba is bejárt. Üldözte a macskákat, ha bementek a kertbe. A család talált egy kiscicát és hazavitték. A szobában volt, mikor bement a kutya. Azt hitték, széttépi a kiscicát. A pici macsek a fotel alatt volt, és mikor beszagolt a kutya oda, a kiscica fújt, és a mancsával meg akarta pofozni a kutyát. Utána hamar összeszoktak. :)

Az jó, ha naponta megszagoltatod őket a kutyával, és mondasz neki valami egyformát mindig. Pl.: szeretjük őt, barát ! :) Talán a nyalogatás nem helyes,korai, a cicamama megérzi a kutyaszagot.

Az állatorvossal még nem beszéltél ?

65. libikóka (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 20:17
Hát ha kóbor cicu akkor lehet hogy elköltözteti még egyszer kétszer őket.Akkor is ha eteted és jó helyük van:)nagyon gyorsan végrehajtja az anya cica.
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Liliom10)
2021. ápr. 20. 20:02

Szerintem megtartunk kettőt 😉 Már most oda vagyok értük.


Rácson keresztül megszagoltattam a kutyával egyet. Örült nagyon, a szemei tágra nyílva, aztán megnyalta. Lehet jóban lesznek. Azt tanácsolták minden nap szagoltassam vele, hogy szokja meg őket. Mert ha elindulnak mindenfelé, már ismerje őket.

63. liliom10 (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 09:05

Azt javaslom, ha nem gond Nektek, hogy 2 kiscicát tarts meg ! Nagyon édesek a tesók együtt később is. :) Nem unatkoznak, ha senki nincs otthon, jó társasága lesznek egymásnak. Tapasztalat ! :)

Azt olvastam, ha a felnőtt kutya hozzászokik a kiscicákhoz, családtagnak fogja tekinteni őket, és ezt a (két) cicát nem bántja majd.

2021. ápr. 20. 07:34

A nagy terveim, hogy majd gazdit keresek nekik, kicsit elbizonytalanítottak. Mert már most megkedveltem őket :(

Hogy fogok választani, melyik maradjon. De 5 macska anyagilag sok. És van egy vizslám aki kinti-benti. A macskák nem lehetnek bent, pedig az volna a jó.


Jól feladták a leckét.

61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2021. ápr. 18. 20:44

Nemrég voltam náluk. Az anya elment valahova és ahogy megszólaltam, elkezdtek nyávogni meg kimászni a helyükről. Így a kezembe fogtam őket és megsimiztem a kettőt akik kibújtak. A szemüket is megtöröltem.


Akkor jelent meg az anyjuk. Rámnézett, majd bebújt hozzájuk. De mint akinek természetes vagyok. Engedte, hogy az ő lábát is megsimogassam. Lehet jóban leszünk.

60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Carpe_Diem)
2021. ápr. 18. 20:39
Nem. Fehér alapon cirmos foltos.
59. Guruljka (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 18. 19:47
Egy határozott mozdulattal elveheted az anyja mellől, de a másik kezedben legyen ott a kamillás törlő. Ügyesen kitörlöd a szemét és már teszed is vissza a kicsit. Fontos, hogy az anya lássa, mit csinálsz.
58. Carpe_Diem (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 18. 19:43

A mamacica nem vörös cirmos véletlenül?


A miénk hetek óta nem járt itthon.

Bár gondolom kicsi az esélye, hogy így kerüljön meg, de hátha.

57. sanyinak (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 18. 17:28
A kis macskák ürülékét az anyjuk eltisztítja. Illetve ő készteti őket ürítésre is.
56. sanyinak (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2021. ápr. 18. 17:27

Két hetes korára kialakul a saját hőháztartásuk és már tudják szabályozni saját testhőjüket. Nagyjából azután, hogy kinyílt a szemük.


Persze, biztosan nincs ellenükre a takaró.

55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Liliom10)
2021. ápr. 18. 16:19

Vittem egy vastag törülközőt, oda nyomkodtam még reggel ahogy bírtam. De azóta az anya elrendezte, mert rajta fekszik ő is meg a kicsik is.


Az egyik teljesen cirmos.

A másik egyszínű vörös, whiskas macska szín. :)

2 meg fehér alapon szürke foltos, fekete meg cirmos foltos. A kettő nagyon egyforma.

54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2021. ápr. 18. 16:16

Már most megcirógattam azóta 1-et. Meg az egyik szeme "csipás" vagy mi. Nem nyílik rendesen. Majd kamillával át kellene töröjem, ha odaférnék hozzá. Mert egész nem az anyán csüngenek. Elalélva fekszik, dorombol és szoptat. Egész nap!

Enni kijön biztos, mert fogy az étel. Wc-re nem mennek ilyenkor?

53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Andi6020)
2021. ápr. 18. 16:12
Csak hát, ahogy nézem akciósan kb 16-20 ezer egy nőstény ivartalanítás...
52. liliom10 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 18. 14:29

Vittél alájuk valamit, ami melegíti őket ?

Az anyacica talán nem is kóbor, ha ilyen barátságos Veled. :) Örülök, hogy ilyen szerencsés helyre szült a cicamica !

Milyen színűek a picik ?

51. Guruljka (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 18. 12:35

Jó természetű, okos kis jószág.

"Jó vagy hozzám, köszönöm, de bocsáss meg, a babáimat nem piszkálhatod."

50. andi6020 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 18. 12:34
Teljesen igazad van!
2021. ápr. 18. 12:32
Voltam kint náluk. Az ételt jócskán megette az anya. Bent van ő is, szoptatja őket. Ahogy megszólaltam 2 kicsi kidugta a fejét kíváncsian, megszagolták a kezem. Aztán az anyának is oda nyújtottam és ő is megszagolta. Mikor a buksiját meg akartam simogatni ráütött a kezemre finoman. Úgyhogy messziről figyeltem tovább őket.
48. Guruljka (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 17. 23:43
Igen, a műtét a megoldás.
47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Sanyinak)
2021. ápr. 17. 23:42

A pici cicának ugyanúgy nincs kialakult hőháztartása, mint az emberi csecsemőnek.

Hiába van bundája, az még nem elég sűrű és nem is elég hosszú. Simán felfázhat és sok keserves hasfájás meg hasmenés után halhat meg.

Ahogy a picik nőnek, az anyjuk hosszabb időre is otthagyja őket, saját testének védelme nélkül, hogy kaját szerezzen.

Az meg nem jó, mert nem biztos, hogy talál is élelmet az anya, és mind egyre jobban leromlanak.

Egy meleg rongyocska alattuk még nem a kényeztetés csúcsa, de sokat segít.

46. sanyinak (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 17. 22:56

Legközelebb talán másik szomszédba fog kölykezni, hátha oda is kell kiscica 😉.


A hideg almot pedig szerintem elviselik, attól lesznek ellenállóbbak. Hiszen van bundájuk.

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2021. ápr. 17. 22:41
Rendben, köszi!
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Sanyinak)
2021. ápr. 17. 22:40
Na jó de most szült 4-et. Találok nekik gazdit. 6 hónap múlva megint szül 4-et, keressek nekik is. Ez nem állapot. Plusz energia, munka nekem. Mert jó helyre adnám csak. 20 macskát nem tartanék meg. Csak a műtéttel oldható ez meg.
43. Guruljka (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 17. 22:02

Nem kell apróra vágni.

Az én cicáim az előbb kaptak pár sült csirkeszárnyat. Néhány csontdarabka maradt utána, még a fiatalabbak is tudták enni.

A kicsik még nem tudnak enni 10 naposan, az anyának kell a kaja, de hadd rágja meg rendesen. (Ha elaprózod és éhes, lehet, nyeli rágatlanul.)

42. sanyinak (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 17. 21:53

Valahogy mostanság az állatvédelem valahogy túl messzire jutott szerintem. Régen is voltak macskák, amíg nem volt ennyi macskamentéssel foglalkozó ember és akkor is igen jól megvoltak emberi beavatkozás nélkül.

Ha nem lennének még nem ivartalanított macskák (a 'felelőtlen' gazdiktól) , akkor az állatvédők mellett ki is hallhatna a faj, mert szándékuk szerint már mindet ivartalanították volna 😊.

Szóval én nem izgulnék ennyire miattuk.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Liliom10)
2021. ápr. 17. 21:41
Ettől tartok nehogy elvigye őket..
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Liliom10)
2021. ápr. 17. 21:41
Végülis 2-3 hét múlva is ráérek simogatni őket. Addigra 1 hónapnál idősebbek lesznek. Rendben. Keresek egy ládát ami befér a gödörhöz és kibélelem.
39. liliom10 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 17. 21:29
Mivel nem a Te cicád az anya, inkább ne fogd meg a kölykeit egyelőre, mert megérzi a szagodat rajtuk, és talán el is költözteti őket valahova, ahol meg is fázhatnak, elpusztulhatnak. Ha nem bírod ki, húzz fel egy teljesen új gumikesztyűt, mielőtt a kiscicákhoz nyúlsz ! Én továbbra is azt mondom, hogy tedd melléjük a ruhásdobozt. Most még talán egy nagy lavór is jó, picik a cicák.
38. Bözsi néni (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 17. 21:28
Igen, mi is. Szerette a cica. Elvégre ragadozó, a madarat is megeszi mindenestől. Meg az egeret is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook