Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? fórum

Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


97. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 94. - Libikóka)
2021. ápr. 21. 22:41

Meglátjuk mi lesz velük. Maradnak-e. Valaki azt mondja simogassam őket, hogy kedvesek legyenek. Más meg, hogy hagyjam őket nyugton, mert ha megérzi a szagomat akkor elviszi őket. Mondjuk már érezheti rajtuk. Vagy ma kamillával átmostam kettőnek a szemét mert össze volt ragadva.

Olyan mókás volt. Ahogy átmostam a szemüket, és ki bírták nyitni, csodálkozóak voltak. Mint akik "jé, látok.te ki vagy?" Mert utána engem néztek. Bár még kicsik. Sokat biztos nem látnak.

96. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Guruljka)
2021. ápr. 21. 22:34
Szerintem megharapna.. elég vad. Esetleg majd kaját rakok a boxba. Vagy megkérek valakit, hogy rakja bele 😅
95. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2021. ápr. 21. 22:31
Majd csak helyrejön és rendben lesz.
94. libikóka (válaszként erre: 91. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 21:17
Ne aggódj a kinti kiscicák mind fújnak,és ezt kell is tudniuk:)Én legalábbis nem találkoztam mással.Aztán mikor már önállóan etednéd akkor meg lehet simizni ,persze nem hagyja ,de megszokja és megszereti.De látod már volt előtted egy állomás és ahogy ismerem őket lehet lesz is még .Nem a doboz nem tetszett, egyszerűen ez van, költözteti őket hogy ne találják meg könnyen a ragadozók.....Nem választhatsz rosszul:)
93. Guruljka (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 20:57
Légy határozott, ha kiszoptatta a kicsiket, akkor készíts oda egy nyitott boxot, ragadd meg a mami grabancát (ettől felnőtt korban is megdermednek), rakd bele és hamar csukd rá.
92. Guruljka (válaszként erre: 84. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 20:55

Már többedik, de most kevés a teje. Talán korábban jöttek a kicsik - aprócskának tűnnek.

Szupika az az anyacica, aki máskor a boldogságtól szinte ájultan alszik a babái mellett.

Már az is szokatlan, hogy költöztette őket. Most a szekrény tetején nehezebb kicsit külön etetni, de végül is ez így most jó is. Ugyanis ha a korábbi kölyköcskéi közül valamelyik odakíváncsiskodik, Szupi visszavonul a táltól. Most ehet kedvére. Remélem, a kálciumtól megindul a teje rendesen, ma is kapott egy adagot. És persze a jobb kaját.

91. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 89. - Liliom10)
2021. ápr. 21. 20:49
Barátságosat tartanék meg, hátha amelyik kedvesebb az jobban itt maradna. Az egyik szomszéd azt mondta, hogy 1-et szeretne mert nekik jelenleg nincs. Viszont új fejlemény, hogy nem is nálunk szült, hanem a szomszéd néninél egy bokor alatt. A néni meg hogy ne ázzanak, bele rakta a piciket egy dobozba. Az anyuka meg elhordta őket ide. A doboz nem tetszett neki.
90. liliom10 (válaszként erre: 88. - Auróra2010)
2021. ápr. 21. 10:51
Függ a gazdiktól is. Amelyik állat sok szeretetet kap, az ilyen lesz, mint a Tiétek. :)
89. liliom10 (válaszként erre: 87. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 10:50

Szerintem látszik valamennyire. Ilyen szempont alapján is kiválaszthatod, melyik 2-t tartsd meg magadnak. ( Barátságosabbat vagy vadabbat szeretnél.)

Kerestél gazdit kettőnek ? Ha nem, fotózd le őket, és lehetőleg 1 hónapon belül legyen gazdijuk, hogy 8 hetes koruktól már el is vihessék őket. Aztán majd ők oltatják, stb. a saját kiscicájukat.

2021. ápr. 21. 10:40
Azért arra még várni kell.Mi sem gondoltuk, hogy a kis méregzsák cirmosgyerekből 2-3 év mulva milyen kezes kedves kis macska lesz.
2021. ápr. 21. 10:20
Szerintetek már most látszódhat az egyéniségük? 1 rögtön fújtat. 1 meghúzódó de fújtat ha közelítek. 2 meg akkor kezd el fújtatni ha a rögtön fújtatós rákezd. De érdeklődő az a 2. Ha beszélek néznek és figyelnek. A kezemben is "elvannak"
86. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2021. ápr. 21. 10:18
Köszi!
85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - Liliom10)
2021. ápr. 21. 10:17

Rendben, orvossal beszélek majd. Mondja mindenki, hogy az anyát ivartalanítassam. De hogy ha meg sem merem fogni, simogatni? Nem ismer.


A kicsiket nemrég megnéztem, de vadak. Fújtatnak sorban. Nem tudom fognak-e kedvelni.


De őket mindenképp ivartalaníttatom, velük remélhetőleg egyszerűbb dolgom lesz megfogni majd.

84. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 81. - Guruljka)
2021. ápr. 21. 10:12
Hány éves az anya? Első vagy többedik szülése?
83. Guruljka (válaszként erre: 82. - Liliom10)
2021. ápr. 21. 09:40

Van olyan féregirtó, amit akár meg is eszi a macska magától, de a torkán is könnyű lenyomni.

A macskanátha elleni oltás is fontos, de a többi is. Az állatorvos tudja, milyen kombinált oltások elérhetők most.

A macska veszettség elleni oltása kevésbé fontos. Főleg, ha nem jár ki messzire.

82. liliom10 (válaszként erre: 77. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 21. 09:30

Az állatorvos megmondja, mikor milyen oltást kell kapniuk. A veszettség elleni az alap ! A macskanátha ellen is adnak, mert abba belepusztulhatnak. Fél évente féregtelenítés ! Ez egyszerű, csak májkrémbe tenni a tabletta adagját. Azt hiszem, fél évesen már lehet ivartalanítani, de tényleg fordulj az állatorvoshoz, mit mikor ajánl !

A mi cicáink ivartalanítva lettek. Amikor kandúr volt, az nem verekedett össze a területért más kandúrokkal, és nem pisilt olyan büdöseket, mint a nem ivartalanítottak. Tényleg nem mászkált el messzire, és barátságosabb volt a családdal, hiszen nem a lánymacskákon járt az esze.:)

A nőstény cica is kint élt, de télen beengedtük elég sokat. Ő is sokkal nyugodtabb volt, mint a nem operáltak, és mi pláne, hogy nem kellett újabb kiscicákra számítanunk.

81. Guruljka (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2021. ápr. 21. 06:16

Sőt... nem tudom, felnőhet-e ez a két kicsike is.

Szupika kiváló anya általában, de most órákon át tűrte, hogy a két kicsije sivalkodjon, míg ő a takarómon alszik. Én sem tudtam sokat aludni.

Kiderült, hogy nincs teje Szupinak. Kapott kis meleg tejet kálciummal. Be is ment most a kicsikhez és hamarosan csend is lett.

Remélem, rendeződik a dolog, mert már csak két ampulla kálcium van itthon.

Ilyenkor kár, hogy az ilyen beszámolókat nem látják azok, akik azt hajtogatják, hogy a macska félévente hatot fial és fel is neveli.

Hahaha.

80. Guruljka (válaszként erre: 78. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 22:48
Ketten. Három született, de egy elpusztult az első napon.
79. Guruljka (válaszként erre: 77. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 22:47

Nem tudok róla, hogy a kutya elkaphatna macskabetegséget, de persze az állatorvos véleménye a mérvadó.

Nálam 20-30 év alatt sem fordult elő ilyesmi.

78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Guruljka)
2021. ápr. 20. 22:38

De jó. :)

Hányan vannak? Még nagyon picik lehetnek.

77. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 73. - Libikóka)
2021. ápr. 20. 22:36

Bizony. Én mindig ezért mondtam, hogy nekem nem kell macska. Mert nem tarthatom bezárva, vagy csak az udvaron. És ha megszeretem és elmegy sajnálni fogom. Állítólag ha ivartalanítva van, nem mászkál el annyira. De emiatt félteni fogom őket... meg ha elmászkálnak, nem kapnak el betegségeket? Bolha, kullancs csepp az kell majd biztosan. De egyéb nyavalyákat csak nem hoznak haza ugye?


A kutyámat féltem.

2021. ápr. 20. 22:26

Nálam is vannak újszülöttek, épp aznap születtek az ágyam végén a fialódobozban, amikor írtam erről.

Ma meg az anya felvitte őket a szekrény tetejére. Ilyet még soha nem tett, de nem bízik a kutyákban. Szuper a neve az anyukának, pár hónapos kora óta van nálunk, nagyon okos.

Szerencsére találtunk egy olyan dobozt, amelynek jó hosszú oldalai vannak és be tudtuk szorítani úgy a mennyezethez, hogy a kicsik nem eshetnek le véletlenül a szekrény elé vagy mögé. Ha meg már mászkálnak majd, akkor a mama csak kitalál valamit.

De szombaton online suli lesz, majd cérna hangocskák is bele fognak szólni az órába... :D

75. sanyinak (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 21:48
www.azenkutyam.hu/elet/ivartalanitasi-palyazat/
74. libikóka (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 21:45
Ja még annyit ha beköltözött akkor vissza is viszi őket,illetve már mennek vele,lehet kicsit félősek lesznek de a jó kaja mindent legyőzés megfognak szokni:))
73. libikóka (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 21:32
Lehet hogy beköltözött,mint ahogy hozzánk is a pajtába:))Nagyon örültem okosak és szépek:)CSak hát a kinti cicák elmászkálnak,igaz az anyjuk vigyáz rájuk.Annyit tehetünk hogy csinálunk helyet ,adunk kaját ,és imádjuk őket,és folyton aggódunk hogy ne tűnjenek el.A Cica csak akkor biztos ha csak benti,különben eltűnhetnek.DE most ne aggódj jól vannak ,és ki fog alakulni valami menetrend:))
2021. ápr. 20. 21:29
Jah meg sokszor láttam, hogy a kutyám kinti vízéből ivott.
71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - Libikóka)
2021. ápr. 20. 21:23

Az anya tavaly nyár óta tűnt fel. Akkor még kamasz volt. Aztán ősszel az egyik szomszéd megkérdezte, hogy van macskánk? Mondom nincs. Aztán közölte, hogy rendszeresen látja a teraszon heverni. És én is így belegondolva sokszor láttam, hogy kiugrik a tárolóból ahova most szült. Vagy hogy a tetején alszik.


Azt is el tudom képzelni, hogy hónapok óta oda húzódik be szegény.

70. libikóka (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 20. 20:53
Nem egyformák ,de kinti macskánál ez ösztön, nálunk mindíg igy volt.Pedig az anyjuk itteni cica volt.Aztán érdekes volt mikor adtunk neki 1 darab húst azt nem ette meg hanem elvitte nekik:))Bár simán belefér hogy észbekap az anya:)Mind mások és nagyon édesek:))
69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Libikóka)
2021. ápr. 20. 20:38
Hát lehet...
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Liliom10)
2021. ápr. 20. 20:37
Nem telibe nyalta meg, csak úgy a levegőbe, rácson keresztül. Orvossal még nem beszéltem, ahogy lentebb írja Libikóka, még kivárok. Lehet nem is hagyja itt őket...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook