Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy első osztályos gyermeknek milyen vitaminra van szüksége? fórum

Egy első osztályos gyermeknek milyen vitaminra van szüksége? (beszélgetős fórum)


15. d781f12808 (válaszként erre: 14. - Szijjarto)
2010. szept. 16. 09:37
Köszönöm! :)
14. szijjarto (válaszként erre: 1. - D781f12808)
2010. szept. 16. 01:54

Normál vegyes táplálkozás mellett gyermekének nincs szüksége extra vitaminokra. Az immunrendszer erösítése céljából ajánlott vagy forgalmazott szerek gyakorlatilag hatástalanok vagy ellenörizetlenek. A normál gyermek immunrendszerét nem kell erösíteni és nem is lehet. A gond a "normál "fogalmával van. A globalizált, reklámok által modulált világunkban eltorzult a normál fogalma. 2- töl 7 éves korig az átlagos infekció gyakoriság 6-7 között mozog, de még az évi 10 infekció sem jelez immunrendszeri problémát. Ezzel szemben a messze átlagon aluli "sosem beteg gyermek"-et tekintik sokan "normálnak", kívánatosnak. Ezt a képet eröltetik a médiák és a viatminokat, immunerösítö szereket forgalmazók reklámjai.

7 éves kortól a többségnél az infekciók gyakorisága jelentösen csökken.

Egyenlöre nem világos, hogy milyen szerepe van az immunrendszer fejlödésében esetleges allergiás vagy talán idösebb korban a daganatos betegségek kialakulásában az átvészelt kisgyermekkori betegségeknek. Amig ez nem tisztázott, addig meglehetösen kockázatos lenne ebbe a folyamatba beavatkozni. De szerencsére, ahogy az elején említettem a forgalomban lévö készítmények gyakorlatilag hatástalanok, így talán nem okoznak bajt... csak a pénztárcáknak. Az extra gyakran méregdrága vitaminok és immunerösítök helyett inkább vegyenek egy szép könyvet vagy mozijegyet gyermeküknek és gondoskodjanak egészséges, normál vegyes táplálkozásról!

13. 480b578442 (válaszként erre: 1. - D781f12808)
2010. aug. 1. 01:11
Szerintem.Vitamin mindenkinek kell függetlenül attól elsős vagy nagyobb gyerek vagy felnőtt,mikor bejön az ősz és megkezdik életüket a vírusok a legerősebb szervezetet is próbára teszik(főleg a mostani erős vírusok)Én is sokmindent kipróbáltam,különböző felnőtt,gyerek rágótablettákat de ami szerintem tényleg a leg hatékonyabnak bizonyult az a Béres csepp.Nálunk az egész család az ősz beáltával elkezdi szedni és egészen márciusig abba sem hagyjuk.3-4 családi doboz elfogy de megéri mert mióta erre ráállt a család kissebb náthától eltekintve semmi bajunk nincs egész télen.Nekünk ez az ősrégi vitaminkúra a leghatékonyabb.De szerintem bármit adsz neki az immunrendszere úgyis csak fokozatosan ahogy nő úgy fog erősödni.
2010. júl. 31. 18:21
Köszi a válaszokat!
11. a9986bef96 (válaszként erre: 8. - D781f12808)
2010. júl. 31. 16:54
Sógornőm gyermeke elsőben még igényelte.Ha neki is van erre igénye,célszerűbb lenne,hogy megkapja,nincs ezzel semmi gond.
10. a9986bef96 (válaszként erre: 7. - Pillango2004)
2010. júl. 31. 16:53
Nagyon egészséges.Miért?:)
2010. júl. 31. 15:41
Forever kids,Jungamals,Eskimo kids halolaj
2010. júl. 31. 12:43

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Amúgy már a béres cseppet+ c vitamint, és az Actival Kidet próbáltuk!

Igaz a béres nem jött be neki!

Mindenben észre vette, de az Activalt szerette.

Csak azt hittem a suli miatt van olyan vitamin amitől pl. nem lenne olyan fáradt.

Ezt úgy értem, hogy még sokszor délben alszik egy fél órát, vagy pihen kicsit.

A suliba már nem lesz rá lehetősége, sajnos! :(

2010. júl. 31. 12:39
Az Omega 3-ról tudtok valamit?
2010. júl. 30. 22:10
Koncentráció javító a csalántea.
2010. júl. 30. 19:57
Talán elsősorban vasat és magnéziumot kellene neki adni olyan élelmiszerek formájában, melyek tartalmazzák ezeket. Javítják a terhelhetőséget, és a teljesítő képességet.
4. a9986bef96 (válaszként erre: 1. - D781f12808)
2010. júl. 30. 19:56

Sok folyadék,rostdús táplálkozás,C-vitamin.De korából adódóan is jobb immunitást várhatsz már.

A koncentráló képességet az oviban kellett,hogy fejlesszék.Sokat ront rajta a tv,a számítógépes játékok,a rendetlen szoba.A gyermekmagazinok feladatai,közös olvasgatás,beszélgetés,rendezett tanulási körülmények javítja.(saját tapasztalat)

Ne aggódj,minden rendben fog menni!:)

3. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - D781f12808)
2010. júl. 30. 19:53

Szia.

Én többféle vitamint kipróbáltam.

Ami jó lett:

Multi-tabs Immuno Kid

Béres Actival kid


Én már ilyenkor elkezdem adni neki hogy kicsit "védve legyen" mire suliba megy.(idő kell mire kifejti a hatását a vitamin)

2. 325b42d966 (válaszként erre: 1. - D781f12808)
2010. júl. 30. 19:52
mi az immuno multitabsot szedjük augusztustól kezdjük egészen jövő nyárig,de a béres csepp is nagyon jó,ha volt is beteg hamarabb gyógyult tőle.Erika
2010. júl. 30. 19:49

Kislányom most lesz elsős!

Szeretném ha ajánlanátok valami vitamint!

Eddig sok mindent elkapott az oviba!

Szeretném ha erősebb lenne az immunrendszere és a koncentráció készsége!

Írjátok le légyszi a tapasztalatokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook