Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Edita Sipeky: A fogyás magasiskolája - Olvastad? Hallottál róla? fórum

Edita Sipeky: A fogyás magasiskolája - Olvastad? Hallottál róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. ápr. 14. 16:16
Én mindig az órát nézem,mikor van már 4 óra múlva.Tényleg 4 óránként jön az éhségérzet és eszem,de sokat gondolok a kajára,egész nap.Beáll majd a szervezet erre?Még izgulok,hogy mit csináljak,ha pl 4 és 5 között nem tudok enni,akkor borul a napom.
34. erikpipi (válaszként erre: 26. - Jella)
2009. ápr. 14. 10:52
Hogy csináltad, hogy nem érdekelt? És mennyi idő alatt ugrott le?:)
33. Kynara (válaszként erre: 31. - Trallala)
2009. ápr. 14. 01:29

szia Trallala!


Nem tudnál küldeni nekem egy másolatot? sokkal könnyebben mennének a gyakorlatok. eltudnád mondani, hogy mik vannak rajta? meg hány perces a gyakorlatsor meg ilyenek?

2009. ápr. 7. 20:23
Ti mekkora adagokat esztek?ha nem vagy éhes 4 óra múlva, akkor is kell enni valamit?vagy éhséghez kötött az étkezés?Kazin ezek a nyújtó gyakorlatok vannak?
2009. ápr. 7. 18:18
Nekem van kazim, de azt Editától kaptam és szlovákul van. Sztem Mo-on nem jelent meg neki tornázósa. :(
30. judit333 (válaszként erre: 29. - Trallala)
2009. ápr. 7. 12:12
Sziasztok!Én is elkezdtem ezt a módszert.Kiváncsi vagyok ,hogy aki csinálta mennyit fogyott.Nem adott ki valami torna dvd-t véletlenül edita s.?
2009. febr. 4. 14:34

Zena! Sok sikert hozzá! Majd számolj be, hogy megy.

Üdv: Tralla

28. zena01
2009. jan. 26. 18:15
Most vágok bele, mert már meguntam az örökös fogyókúrát!!!
2009. jan. 5. 13:05
Végre akadt egy ember, /rajtam kívül/ aki személyesen is megtapasztalta a módszer kiválóságát. :) További minden jót!
26. Jella
2009. jan. 2. 23:56

Halihó!

Elég régen volt hozzászólás,ezért most én hozzászólok!:)

Én nagyon imádom Edita Sipeky könyvét,már legalább négyszer olvastam,engem mindig motivál!Tetszik,ahogy fogalmaz és persze a nekem a módszer is bevált!Miután eldöntöttem,hogy nem érdekel többet a fogyás,egyből fogyni kezdtem és mire észrevettem már 7 kiló le is ugrott rólam(legnagyobb örömömre)!Az éhségérzet is 4 óránként jelentkezik nálam,ha annyit eszek,amennyire szüksége van a szervezetemnek!Szerintem ez a legtermészetesebb módja a fogyásnak,és legalább a nem terheli a szervezetet mindenféle "csodaszerrel" vagy éppen koplalással!Szóval csak ajánlani tudom!:)

Sok sikert mindenkinek és persze Editának!

2008. júl. 24. 20:52
Hello! Én néha-néha benézek. Nekem nagyon tetszett a könyv, és amikor csináltam a módszert, tényleg jól ment. Most kezdek bele újra egyik barátnőmmel. Egyébként Edita legalább "kézzelfogható". Többször sikerült vele chatelnem a régi szlovák honlapon, sőt e-maileztünk is. (Nagyon pozitív csajszi. Teli van energiával.) A torna kaziját pedig elküldte nekem ajándékba dedikáltan. Kár, hogy manapság nem nagyon elérhető...
24. zena01
2008. júl. 2. 20:00
Senki????
2007. aug. 8. 20:14
Most vettem meg Edita könyvét. A torna gyakorlatok közül a másodikat nem értem kristály tisztán. A kép nem sokat segít, mert Editán fekete ruha van. Ha valaki tud, akkor kérem segítsen!
2007. máj. 15. 14:42

Sziasztok,

nagyon édekesnek találom a könyvvel kapcsolatban elhangzottakat.Szerintem lehet benne valami.Én jelenleg 5 hete tartom be, hogy a héten egyszer tartok egy léböjt napot(ez az indiai kultúrában is benne van,én onnan hallottam, hogy heti 1 napot pihentetni kell a szervezetet), azaz egész nap megiszok hígítva 1 liter 100%-os gyümölcslevet bizonyos időközönként, és mellette sok sok ásványvizet,és valahogy sokkal energikusabbank érzem magam tőle. Még a lávét, vagy a feketeteát sem kívánom.

Nekem a gondom a kényszerevéssel van. Mikor nyugodt vagyok, és nem ideges, nagyon szépen be tudom tartani a különböző tanácsokat, azaz sok folyadék, lassan evés, és csak annyit egyek amennyi elmulasztja az éhségemet. Viszont ha ideges vagyok, egyszerűen úgy bekattanok, és ezt szó szerint kell érteni, hogy csak eszek,és csak eszek, sokszor sajnos annyira teleeszem magam, hogy már fáj a gyomrom, de még akkor is csak eszek, persze utánna beteg vagyok. Ez ellen nem tudom hogy mit csináljak. Ezzelkapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, ha jön a "zabáló szörny", hogy küzdjem le?

21. sizsu (válaszként erre: 16. - 7130b15964)
2007. máj. 7. 15:11

Bingó!!! Négy éve jojózok... Koplalás, zaba, Atkins, zaba, Norbi, zaba, 90napos, zaba, léböjt, zaba, koplalás, zaba... 71 és 97kg között...

Most jöttem rá (mondjuk én a Béres Alexandra könyvével), hogy tényleg időt kell rá szánni. Foglalkozni a testünkkel, és tornázni (néha ), egészségesen kajálni...bla...bla...

Február 20-án még 91kg voltam, most 80. Hát nem az az álomtempó, amiért megőrülnek a nők. (pl 14napos tojással történő anyagcsereöngyilkosság-ott tényleg lehet két hét alatt 10kg-ot fogyni, de milyen áron???). Átlag a heti egy kiló minuszom lement eddig. Bősz kilengésekkel: majális, szülinap... És semmi szenvedés. :)))

Én sem tíz hét alatt szedtem fel a bő 20kilós feleslegemet, és most értem meg agyilag arra, hogy ne tíz hét alatt akarjam leadni...

Ezt a könyvet nem olvastam, de rengeteg emberke már attól fogyna (én is), ha nem vinne be üres kalóriákat (cukros üdítő, chips...), és csak minimálisan odafigyelne arra, hogy mit is kajál (sertés helyett csirke, sült krumpli helyett rizs)... Most pl. sajtos füstlit grilleztem, mert imádom. :))) Mégsem lecsókolbász, vagy házikolbi, pedig azt is szeretem.

Hallottuk már annyiszor, de hát így is van, a tartós fogyás titka az életmódváltás...

Sok sikert mindenkinek, meg persze gyönyörű, karcsú és feszes testet!!! :)

20. erikpipi (válaszként erre: 16. - 7130b15964)
2007. máj. 7. 14:54
Ha 5 év alatt felszed valaki 20-30 kg-ot, hogy is gondolhatná, hogy 2-3 hónap koplalással le tud fogyni? Szerintem ez alapból nem igaz. Min egy év kell hozzá ha nagyon kitartó.
19. erikpipi (válaszként erre: 11. - Egnisz)
2007. máj. 7. 14:51
Ezt akár én is írhattam volna:)
2007. máj. 7. 14:25
Nekem csak az furcsa, hogy ezerzer leírták már, mi az amitől fogyni lehet, de mintha az emberek nem vennék tudomásul, mintha csodaszert keresnének, amiért nem kell megdolgozni. Az itt leírtakból azt vettem ki, hogy semmi újjal nem szolgál. Ezt eddig is tudtam, én legalábbis.
17. NOA
2007. máj. 7. 13:19

Olvastam a könyvet, nekem nayon tetszett, mintha csak rólam iródott volna a sok idióta módszer után egy kicsit más nincsen szentencia hanem a szervezeted jelnzéseire kell figylni.

A hypotalamusunk 4 óránta jelnzi az éhséget, tehát naponta eszünk reggel, délben, délután este.Amire figyelni kell, hogy kivárni az igazi éhséget, mert ha akkor eszünk a szervezetünk amit kap feldolgozza és figylni kell arra, hogy mit kívánunk azt enni.Ha mindig eszünk a szervezet tartalékol.Amit igen nehéz eltalálni, hogy olyan keveset együnk majd egy-két hét múlva, hogy jöjjön a természetes éhség négy óránta.-akkor beindul a fogyás.

Úgy gondolom a lényeg itt is, ha több kalóriát viszünk be mint amit elhasználunk hizni fogunk.

A stresszt kezelni kell, mert éhség rohamokat édesség utáni vágyat okozhat.

16. 7130b15964 (válaszként erre: 12. - 363d535da9)
2007. febr. 1. 21:40

Végülis ez mindig működik, kérdés, hogy van-e az embernek elég kitartása, mert ugye fél évtől kezdve akár két évig is eltarthat.


Persze, ha azt vesszük, hogy sokan 3-4 évig fogyókúráznak, közben jojóznak és a végeredményt tekintve igazából semmit, rosszabb esetben hízást érnek el vele, akkor már a két év sem tűnik olyan szörnyűnek, ha tényleg egyre jobban érzi magát az ember a saját bőrében.

2007. febr. 1. 13:50
Gyere Edita, szükségünk van rád!! :o)))
14. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 9. - Edita Sipeky)
2006. dec. 30. 22:12

Sziasztok!

Edita, ha tényleg jönnél ide többször, és segítenél, megpróbálnám újra...lenne miből leadni.Ha betartja valaki az "előírásaidat", havonta mennyitől lehet megszabadulni, és mennyi idő után indul el a fogyás?

13. Ancika
2006. nov. 29. 15:27

Szia Edita,


én is olvastam a könyvedet, szerintem nagyon jó!

2006. nov. 29. 11:21

Én ugyan nem olvastam a könyvet, de az itteni hozzászólások alapján nekem nagyon hasonlít a módszer ahhoz amit a Körte-körben olvastam a végleges fogyással kapcsolatban.

Vagyis: Ismed meg a tested. Fogadd el olyannak amilyen. Gondold végig miért tetted magad ilyenné. Tanulj meg különbséget tenni az igazi éhség és a pszichés éhség között. Kezdj el mozogni, odafigyelni magadra, és élvezd az életet!

Kb. két hete ezt teszem. Kb. fél év múlva kiderül, hogy jól csinálom-e!?

11. Egnisz
2006. nov. 29. 10:21

Szia Edita!


Olvastam a könyvedet, teszett és nem dobtam a kukába. :)

Sok hasznos dolgot találtam benne. Pl. relaxálás és kövéren is szép ruhákat veszek azóta. :)

De azt hiszem, a lényeget vagy nem értem vagy nálam nem működik. Én pl. akkor eszem túl magam, mint sokan mások, ha ideges, stresszes vagyok és nem igazán találtam mást az evés helyett. Relaxálni szoktam, de nekem az kevés. Igazából a problémákat kellene megoldani, de ezeken változtatni nem tudok. Kevés az örömforrás, sokszor érzem magam bezárva a gyerekeimmel.

Mondj nekem valamit, kérlek! :)

2006. nov. 24. 05:46

Jaj..csak most olvastam el... hogy a kukába dobtatok...:O)))


Azért néha...néha ide jovok, hadd nézem hogy hogyan for sikerulni a fogyás a Ritának - egy Budapesti barátnónmek...OK?


Sziastok...:O)

9. Edita Sipeky (válaszként erre: 8. - Rekus)
2006. nov. 24. 05:31

Sziastok... én vagyok a tettes... én írtam a konyvet. Most jelent meg a 4 konyvem.

Sipeky Edit a nevem, Szlovákiában élek. Sajnos nem tudok jól magyarul, remélem hogy értheto lesz...:o) Ha nem zavarok, és ha igazán érdekel, akkor szívesen elmagyarázom a módszert...

én magam leadtam 38kg... 7 éve tartom. Tobb mint 10 000 no Szlovákiaban koszonheti karcsuságat a filozófiámnak. Sokan 30 -40 kilót fogytak. A jegújabb "sztár"...a barátnóm, akit mult héten bemutatam a Szlovák Tv - ben...( van saját musorom) letorte a rekordot - 52Kg!

A módser? Egyszer! A JOJO NÁLUNK NEM LÉTEZIK !!!!

2006. okt. 3. 10:48

Hali!

Én olvastam, de a könyv alapján annyira nem volt világos a módszer, hogy szerintem az alapján nem lehet nekiállni. Meg régen a mindemegettén volt egy fórum, ahova ő is beírt párszor (ugyanis tud magyarul:)). Ott is kezdetben fogytak a lányok, de aztán idővel abbahagyták...


Az ottani infókat összeszedtem, egyszer, de most az képtelen vagyok megtalálni. Ilyenekre emlékszem:

A módszer lényege: egyél naponta 4* 4 óránként. Reggeli 8-9 között, ebéd 12-13 között, uzsonna 16-17 között, vacsora 20-21 között, de vacsira már csak óvatosan.

Csak addig egyél, amíg éhes vagy, tilos telienni magad. Az utolsó falatot hagyd meg a tányéron! (Ez baromira nehéz feladat!)

Hetente 1 nap böjt, amikor csak egy fajta ételt ehetsz. Az lehet akár valamilyen gyümölcs, zöldség vagy akár teljeskiörlésű zsemle is. De csak azt ehetesz egész nap.

Teljes értékű táplálékokat egyél! Margarin kilőve, finomított dolgok kilőve...

Torna is kötelező, de nem az ugri-bugri tornákat ajánlja (gondolj a súlyodra, izületeidre), hanem a Callanatics-szerű dolgokat. Vanak spéci gyakorlatok a könyvben, amik elvileg segítik a fogyást.

Napi fél óra meditáció/pihenés, amikor arra kell irányítanod a gondloataidat, hogy milyen jó lesz, ha majd lefogysz:) Csak pozitívan!

Vegyél magadnak új szép ruhákat, akkor is ha duci vagy. Öltözködj divatosan! (Pozitív visszajelzést kapsz a környezettől.)

Ja, meg ajánl egy tisztító kúrát is. Fogyó hold ideje alatt egy étkezést cserélj le zabkorpára. Lehet enni vízzel, aszalt gyümikkel, esetleg frissen facsart gyümölcslével, de tejtermékkel nem. (A zabkorpa íze a vakolatéra hasonlít leginkább, úgyhogy trükkök nélkül nem ehető, szerintem...)


A baj vele, hogy a kezdeti lelkesedés ideje alatt működik, de utánna ahogy a lelkesedés alábbhagy egyre nehezebben tartható. Szerintem baromi nagy önkontroll és kitartás kell hozzá. Azok a szlovák lányok akik járnak hozzá tornázni megkapják azt a lelki bíztatatást, ami kell a kitartáshoz.

2006. szept. 25. 10:38
Sziasztok! Nekem is van ez a könyv, nagyon tetszett, mint olvasmány. Faltam mindent e témában, remélve, hogy majd ebből kiderül... A programját is csináltam..."szépen" híztam tőle. Lehet, hogy a mennyiségekkel volt a baj? Elkezdtem reggelizni, amit addig nem tettem, és menthetetlenül jöttek a kilók.Viszont nekem is van egy szlovák honlapcím, ha valakit érdekel, előkeresem, ott szép eredményeket produkáltak a lányok.
6. 93a74b44ea (válaszként erre: 4. - B744f78b3f)
2006. szept. 22. 08:45

Na nekem ez is megvan.

Talán kézzelfoghatóbb, mint a Sipeky-könyv, de ez sem igtazán fogott meg.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook